Nemzeti Sport, 2010. július (108. évfolyam, 177-207. szám)

2010-07-22 / 198. szám

TEHETSÉGKUTATÓ Amikor a vereség is siker A kezdeti izgalom után a Most Wanted-csapat egyenrangú partnere volt a Fradinak A mérkőzés osztályzata: 3 Albert Flórián Stadion, 2000 néző. Vezette: Kristóf Péter 9 (Fazekas Attila, Nagy János) FTC: Ranilovic 0 (Hermány 6. a szünetben)- Fülöp N. 5 (Sváb­­, 73.), Rodenbücher 5 (Nagy P. 5, 46.), Stockley 5 - Abdi 6 (Nyilasi B. 5, a szünetben), Adriano 5 (Vattai­­, 61.), Tóth B. 6, Kulcsár D. 5, Pisanjuk 6 - Pölöskey 6, Ma­­tusovic 5. Edző: Nagy Tamás MW: Hoffer 6 (Balogh T. 6, a szü­netben) - Kovács Zs. 5 (Rubint­­, 68.), Kónya 6, Dömötör 6, Haupt­­man 5 (Tóth K. 5,58.) - Práger 5 (Madarász­­, 68.), Dombai 6 (Pallaga­­, 78.), Kovács D. 6, Nagy V. 5 (Zsákai 5, a szünetben) - Kazi 5 (Lakó 5, a szünetben), Zamostny 6. Edző: Egervári Sán­dor Gólszerző: Abdi a 2. percben Sárga lap: Stockley a 70. perc­ben ■ Van úgy a sportban, hogy a vesztes is győz, övé az erkölcsi győzelem. így volt ez a Most Wanted-csapat esetében is, amely az Üllői úton ugyan egygólos vereséget szenvedett a Ferencvárostól, a lefújás után azonban tagjai jogosan ünnepeltek, és járt nekik a lelátói dicséret is. Elérkezett a Nike által támoga­tott tehetségkutató legnagyobb pillanata: a hónapok során ki­választott, majd egy hónapos közös felkészülésen áteső leg­jobbak pályára léptek a Ferenc­város ellen, méghozzá az Üllői úton. A zöld-fehéreknél az első sort pihentette Prukner László - az első számú szakmai vezető helyett segítője, Nagy Tamás, valamint a tartalékok trénere, Lipcsei Péter meccseit a hazai kispadon -, azért így is akad­tak néhányan a kezdőben, akik jelentős élvonalbeli múlttal büszkélkedhetnek. Szemben az alkalmi együttessel, amelynek tagjai szinte kivétel nélkül első Üllői úti mérkőzésükre, egyben első villanyfényes találkozójuk­ra készültek. Mint ahogyan a mintegy kétezres publikum is az újdonság erejével hatott, de ismerve az előzményeket, ezen aligha csodálkozhattunk. A mérkőzésre több ismert szakember, futballban dolgozó sportvezető, edző, menedzser is kilátogatott, így az ember a teljesség igénye nélkül összefut­hatott Aczél Zoltánnal, Mucha Józseffel, az újpesti Kovács Zol­tánnal, a rákospalotai Kutasi Ró­­berttel, Mátyus Jánossal, Hrutka Jánossal, és Dragoner Attilával az élen megnézték a meccset a zöld-fehérek mérkőzésre nem nevezett játékosai is. Aligha a félsz, sokkal inkább a nem megfelelő koncentráltság volt az oka, hogy a Most Wan­ted-csapat két percen belül két­szer is középkezdéshez állhatott fel - először a tragikusan fiata­lon elhunyt Zavadszky Gábor ikerfiai indították útjára a labdát­­, majd kisvártatva azért, mert gólt kapott. Ez jó is volt ébresz­tőnek az ennél azért lényegesen többre hivatott együttesnek, de eltelt vagy húsz perc, amíg a mezőnyfölényben játszó FTC tempóját felvette. Az első félidő közepén Hoffer Csaba két alkalommal is nagyot mentett, ez önbizalom-növelő­nek bizonyult társai számára, hogy ők is többet adjanak ki magukból. A vendégek ezután sokkal bátrabban cseleztek, felvállalták az elfutásokat, vé­dekezésük rendezettebbé vált. Mivel második mérkőzésükön léptek pályára együtt, ez ta­lán érthető és megbocsátható is volt... A szünet előtt óriási egyenlítési lehetőség maradt ki, a hazaiakat csak szerencsé­jük és a kapufa mentette meg a kapott góltól. „Láttam egy-két szép megol­dást az ellenféltől, de tudva, hogy mindössze egy hónapja ismerik egymást - ráadásul alacsonyabb osztályban játszottak eddig és még fiatalok is minden elis­merést megérdemelnek. Miként a Nike is, hogy ilyen tehetség­kutatót hívott életre” - mondta Csizmadia Csaba, a Ferencvá­ros válogatott jobbhátvédje. „Kellemes meglepetés szá­momra, hogy ilyen rövid együtt­­lét alatt ennyire összeállt a Most Wanted-csapat, de azért látszott, hogy az összeszokottabb, ruti­nosabb erőkből álló riválissal szemben védekezésre kénysze­rül. Viszont a fiatalok becsülettel helytálltak, és még gólszerzési lehetőségeik is adódtak" - di­csérte az alkalmi együttest Józsi György, az FTC egyik nyári iga­zolása. „Fizetek egy sört, ha abbaha­gyod” - a ferencvárosi csapatért szorítók azon ritka pillanatok egyikét élhették át, hogy lét­számban és hangpárbajban is gyakorta alulmaradtak a vendégcsapat lelkes és han­gos drukkereivel szemben. Bi­zony anyagi áldozatra is készek voltak, hogy ebből ne legyen rendszer, és épen maradjon a dobhártyájuk. Néha persze ők is rázendítettek, de volt annak valami békebeli bája, ahogyan E­dzésből jöttünk, edzésbe megyünk, számunkra a találkozó a felkészülés egyik állomása volt, és megfelelően szolgálta azt a célt, amelyért megrendezték. Kihasználtuk az előnyünket, hogy összeszo­­kottabb csapatot alkotunk, és megvoltak a helyzeteink a nagyobb különbségű győze­lemhez is. Gratulálok az el­lenfélnek, hogy ilyen rövid közös munkát követően ennyire egységes együttes­ként tudott fellépni. NAGY TAMÁS a Ferencváros edzője az „ellenséges” szurkolók egy­mástól néhány méterre ülve kö­vették az eseményeket. A második félidőben mindkét oldalon folyamatosan érkeztek a cserék, de amíg a Fradi já­tékában ez érezhető változást eredményezett, a Most Wanted tartalékjai ott folytatták, ahol a lecserélt társaik abbahagyták. Csak pihentebben, újult erővel és elszántsággal. A zöld-fehé­reknek már nem volt meg a lab­dabirtoklási fölényük, egyenlő erők küzdelmét láthattuk a pályán, amelyben mindkét fél előtt adódtak gólszerzési lehe­tőségek. A hajrát Balogh Tamás bravúros öklözése nyitotta, majd a Most Wanted felpörget­te az eseményeket. A vendégek több alkalommal is közel álltak az egyenlítéshez, gólt azonban nem sikerült összehozniuk. Kikaptak ugyan, de nem vesz­tesként kellett elhagyniuk a gyepet. Különösen nem Kovács Olivérnek, akit a csapat legjobb­jának választottak meg. A gárda kapitánya így a közeljövőben Angliába utazhat, ahol hasonló, immár nemzetközi tehetség­kutatón vehet részt, a szakmai munkát nem kisebb név fel­ügyeli, mint Arsene Wenger. A sportszergyártó Zamostny Ba­lázzsal kötött egyéves szponzori szerződést, míg a CMG mene­n­em csupán a találkozót, ha­nem a közös négy hetünket és a tehetségkutatót is sikeresen zártuk. Első osztályú csapattal szemben egygólos vereséggel lejönni a pályáról várakozáson felüli teljesítmény, különö­sen annak fényében, hogy kapufánk és több helyzetünk volt, illetve a mezőnyben nem játszottunk alárendelt szere­pet. Örömöt láttam a srácokon a mérkőzés közben és után is, ez mindennél többet dzseriroda az egyéni elisme­résben is részesülő két játékos mellett harmadikként Dombai Viktorral írt alá megállapodást. A találkozót szintén mene­dzserként megtekintő Hrutka János véleményével alátámasz­totta a döntést: „Megszeppent első percek után, amit én a Fra­­di-pályának tudok be, helytállt a Most Wanted. A csapatból Zamostny Balázs és Kovács Oli­vér játéka tetszett leginkább, kü­lönösen utóbbié. Ha kicsit még erősödik, könnyen az élvonal­ban találhatja magát. Ha fejlő­dése ott is töretlen lesz, külföldi lehetőséget sem tartok elképzel­hetetlennek." „Egervári Sanyi bácsi nagyon jól összerakta a csapatát, amely­ből többen már most megállnák a helyüket a másodosztályban is. Tudom, a mester azt kérte a srácoktól, élvezzék a Fradi elleni Üllői úti mérkőzést, minden el­ismerésem, mert igen keményen megdolgoztak az élményért” - vélekedett Lipcsei Péter, aki immár edzőként ülte végig a ta­lálkozót a hazai kispadon. A mérkőzés összefoglalóját a Magyar Televízió m1-es csator­náján szombaton 12.10 órától lehet megtekinteni, a Kell egy csapat! című félórás műsor a tehetségkutató lezárásának is tekinthető egyben, a MESTER MÉRLEG EGERVÁRI SÁNDOR a Most Wanted edzője * FERENCVÁROS MOST WANTED 1“0 (1-0) ▲ A tehetségkutató résztvevői lépést tartottak a zöld-fehérekkel mond. ■»*_'* _HP*f ­ Társainak mondott köszönetet az MVP • „A gyorsan bekapott gól megfogott bennünket, de aztán nyolcvanöt percen keresztül egyenrangú ellenfélnek bizonyultunk. Én a huszadik percben átestem egy holtponton, voltak elszórt labdáim, ütemkésé­­ses belépőim, de aztán a helyére került minden. Úgy érzem, a muta­­tottnál többet tudok. Életem legnagyobb élménye volt a találkozó, köszönöm a csapattársaimnak, hogy itt lehettem velük. Ők nagyon sokat segítettek, hogy a meccs minden percét élvezzem” - mondta az MVP-nek megválasztott Kovács Olivér, aki kaposvári nevelésűként legutóbb a Nagyatádot erősítette.» V­­. PERCRŐL PERCRE 2. perc: Igor Pisanjuk passzolt a védők mögé, az üres területre befutó Liban Abdi elé, aki nyolc méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. 1-0 28. perc: Abdi hét méterről, középről lőhetett kapura, de a jó ütemben ki­vetődő Hoffer Csaba bravúrral men­tett. 36. perc: Nagy Viktor jobb oldalról elvégzett szabadrúgását követően a hosszún üresen felejtett Zamostny Balázs fejelte kapufára a labdát, amely végül a szlovén Marko Ranilovic kezé­ben kötött ki. 90. perc: Kovács Olivér szinte szöglet­tel felérő szabadrúgásból lőtt kapura, Hermány Bence bravúrral tolta kapu fölé a labdát. Az élvonalban is rendszeresen játszó Libán Adri (balra) gólja döntött az Üllői úti összecsapáson . Dombai András büszke lehet fiára . Dombai András húsz éven át tartozott az akkor még élvo­nalban is meghatározónak szá­mító Tatabányai Bányász ke­retéhez, a kiváló kapus Viktor nevű fia a tehetségkutató és a Ferencváros elleni találkozó egyik legjobbjának bizonyult. „Meglepően egységesnek tűnt a Most Wanted-csapat, ami különösen annak ismeretében elismerésre méltó, hogy tud­juk, különböző kluboktól, eltérő edzettségi állapotban érkeztek, és mindössze egy hónapot dol­gozhattak együtt. Ennek ellené­re az első perceket leszámítva igazi csapatként futballoztak. Abszolút elfogult apaként azt mondom, tetszett Viktor játé­ka, bár nem a saját posztján futballozott. Számomra is meg­lepő volt, hogy védekezni is tud, mert eddig leginkább a táma­dásokból vette ki a részét. El­mondhatatlanul büszke vagyok arra, hogy még a három legjobb közé is beválasztották. Minden vágyam, hogy futballistaként többre vigye nálam.”«