Nemzeti Sport, 2010. szeptember (108. évfolyam, 238-267. szám)

2010-09-20 / 257. szám

14 SPORTMIX memmen­sport 2010. szeptember 20., hétfő JÉGKORONG EREI• Végre itt az első siker! A háromgólos Sofron István parádézott, Hetényi Zoltán majdnem mindent védett HETÉNYI Z. - HOR­Kroselj- Sandrock, VÁTH A., TOKAJI, Letan&Banham, SOFRON, VAS M.,U­Rabbett Filewich-DÁNYI-Jobb, Sertich,MacAulay, Ackeström, Ke-Hedimovic, Macso­vács Cs.,Holéczy, an, Guidarelli-Fekete D.-Orbán, Bramercik, Po­KRANIC, Palkovics, Gers, Kinasewich, Martz, Benk-Prpic, Jakopic-Li-Maklári, Mihály Ár­jan,Blagus,Kajsar, Nagy­­L, Hegyi N­Á. lovrenek­,Kannet Székesfehérvár, 3200 néző Vezette: Fussi, Siegl, Zehenthofer (mindhárom osztrák) Gólok: 328: Sofron (Vas M. Tokaji, 1-0). 15:38: Sofron (Ladányi, 2-0). 31:08: Mac­­Aulay(MacLean,Guidarelli-ember­­előny, 2-1). 38:14: Sertich (Prpic, Bru­­mercik, 2-2). 38:49: Kranjc (Vas M., La­dányi, 3-2). 40:53: Martz (Palkovics, Ackeström­­­ee( 4-2). 45:07: Sofron (Ladányi, Vas M. -ee., 5-2) Kiállításoké, ill. 20 perc További eredmények: Linz—Klagenfurt 4-1, Salzburg—Ljubjana 5-0, Vienna-Je­­senice 7-3, Villach—Graz 2-1 , KÁLDOR ANDRÁS, SZŰCS ANDRÁS Három vereség után végre nyert a Fehérvár, a mieink a magyar szövetségi kapitány, Ted Sátor edzette Medvescak Zagrebet verték meg 5-2-re. A változás nem feltétlenül jelent rosszat, sőt! A Villachban kapott 7-3-as zakó után várható sorátrendezés megtörtént, és első ránézésre használt, a Fehérvár megszerezte első győzelmét az idényben. Jóllehet az első két ötösben nem kavart Ulf Weinstock, Mi­hály Árpád pedig a negyedikben találta magát. Vay Ádámot pedig külön is bemutatták: a kapus még nincs tizenhét, de a térdműtét­je után visszafogottan már edző Tommi Latosnak­ hiányában ő volt Hetényi Zoltán cseréje, bár ez a statisztikai lap töltögetésénél egyelőre nem jelent többet. Egy szó mint száz, változott a felállás, ám érdekes módon Sofron István és Hetényi Zoltán volt a siker két főszereplője, akiknek a feladata és helye mit sem változott. A szélső ütött hármat, a kapus, amit tisz­tán látott, megfogta, és a többiek is odatették magukat. Jelzi a győzelem egyértelmű­ségét, hogy a mieink két ember­előnyből is betaláltak, hogy az asszisztgyáros Nathan Martz is gólszerző lett, és magában a vég­eredmény, az 5-2. Kellett persze a szerencse is, de már kijárt: a Jesenice és a Graz elleni vereségekben ugyanis pech is volt bőven. Azonban most pél­dául a vezető gólnál a korong úgy pattant fel, hogy egyszersmind át is szállt Gasper Kroselj felett, az­tán a Medvescak összesen három kapuvasat ütött, miközben a Fe­hérvár a Zagreb egyenlítése után még a második szünet előtt visz­­szavette a vezetést. Persze azért messze volt ez a fáklyás menettől: Hetényi a kapu mögött olykor hajmeresztő dolgokat csinált - a mezőnyjátékosoktól is akadt egy­két ilyen -, Joel Prpic meg végig gonoszkodott, és idegesítő volt, hogy a kétgólos vezetés a jó játék ellenére elpárolgott. Sofron azonban tarthatatlan volt, mesterhármasig jutott, to­vábbá szokásához híven fáradha­­tatlanul küzdött, úgyhogy érde­mei elismeréséül szólt a Dalnoki Jenőre „kitalált” rigmus a lelátó­ról: „Puha vagy, Sofi!” Mindennél fontosabb azon­ban, hogy megvan az első győ­zelem! « SAPA FEHÉRVÁR AV19 MEDVESGAKZAGREB (horvát) (2-0,1-2,2-0) JUNIOK te aavinak­. ▲ A mesterhármast szerző Sofron István és Ladányi Balázs joggal ünnepelte a Volán első győzelmét AZ ÁLLÁS /Salzburg4 3 1 --19-68 2 Villach4 3 - -118-136 3. Klagenfurt4 2 - t1 15-165 4.Liubliana4 2 - f1 9-135 5.Graz4 2 - -2 6-64 6. Jesenice4 2 - -2 15-184 7. Zagreb4 1 1 -2 6-124 8. Vienna4 1 - -3 18-172 9. Linz4 1 - -3 9-112 10.FEHÉRVÁR4 1 - -3 13-152 MINIINTERJÚ­­, a Fehérvár csatára Alig várták ezt a csatát ► Nagyon kellett ez a győzelem! Js így van, régóta vártunk már erre a sikerre, ez a két pont úgy kellett, mint egy falat kenyér. ► Mikor ütött utoljára mesterhármast? !> Nem is emlékszem ponto­san, talán az első felnőttsze­zonomban, a magyar bajnoki döntőben az Újpest ellen. Nagy álmom volt, hogy az EBEL-ben is megismételjem ezt, de arra azért nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan megvalósul. ► Melyik gólját érezte a legfontosabbnak? !> Szerintem nem lehet kü­lönbséget tenni, mindhárom egyaránt jókor jött, az első ket­tő azért, mert kicsit el tudtunk húzni, míg a harmadikkal vég­képp eldöntöttük a találkozót. ► A felkészülés során csúnya, 6-1-es vereséget szenvedtek a Medvescak­­től, dolgozott önökben a visszavágás vágya? Természetesen, alig vártuk, hogy újrajátsszunk velük. Azon a meccsen még alakulgatott a csapat, de már az emléktornán látszott, hogy jók leszünk, bár az első három fordulóban nem tudtunk nyerni. Most sokkal jobbak voltunk az egész mecs­es folyamán, nyomást gyako­roltunk az ellenfélre, úgy gon­dolom, méltóképpen sikerült visszavágnunk. FEHÉRVÁR PÁRBAJ ZAGREB Sok emberelőny itt is, ott is Hetényi Z. 94.4% Kapusok Erose(KS.?% ► 35.(13,11,11} Lövések 36(6,13,17) Időkérések 10/2(3/0,4/0,3/2) Emberelőnyök : „ 16(4,8,4) Büntetőpercek 20(6,8,6) — MESTERMÉRLEG Nagyon boldog vagyok, hiszen az első pontokat megszerezni mindig különleges érzés. Az első harmadban kimondottan jól játszottunk, majd a második harmadban, miután kimaradtak a helyzetek, kicsit visszaestünk. Ám amikor a harmadik gólt belőttük, éreztem, hogy ez volt a mérkőzést­­ eldöntő találat. ULF WEINSTOCK a Fehérvár edzője Rendkívül feldúlt vagyok, mert nehéz küzdelem után vissza­jöttünk a meccsbe kétgólos hátrányból, de utána ostoba gólokkal újra elengedtük az ellen­felet. Megérdemelt a fehérváriak sikere, mert éhesebbek voltak a győzelemre, fegyelmezettebben játszottak. Csapatom mai teljesítménye elfogadhatatlan volt. ted sátor a Medvescak edzője MOLLIGH V........._..................................................._____..............................................__........._........__..._......................................_____..._____.............................._.............. Továbbra is hibátlan maradt a Csíkszereda A hajrában hat a négy ellen támadó Fradi mindent megpróbált, de így is elszenvedte második vereségét . A Ferencvárosnak ebben a szezonban nem titkoltan a szurkolók visszacsalogatása az első számú célja. Jó úton jár. A csapat második hazai mérkőzé­se előtt­ öt perccel még sorban álltak a drukkerek a jegypénz­tárnál, a hangulatra nem is le­hetett panasz, mint ahogy az iramra sem. Rendkívül pörgős, izgalmas találkozót játszottak a felek, az utolsó percben hiába támadott Budai Krisztiánt le­hozva hat a négy ellen az FTC, ez már nem segített, a HSC a volt újpesti Ladislav Sikorcin góljával megnyerte a találkozót és továbbra is százszázalékos a Mól Ligában.» ► Kiss Gábor hiába szerzett egy gólt, a Csíkszereda mindhárom pontot elrabolta Pesterzsébetről FTC: BUDAI - ERDE, Mamics, GAV­­RILJUK, BORBÁS (1), PETERDI 1-Vy­­chodil (1), Hucko, Majoross (1), Feji. (1), KISS G. 1 - H­iffner, Barabás, Já­nosi, Borsos, Hoffmann. Edző: Hakan Nygren HSC: KOZUCH - HRUBY 1 (2), Nagy­­- HURTAJ (1), BÍRÓ D.1, Novak- Rósa, Sprencz, Molnár Zs, SIKORCIN 1 (1), Virág Cs.—Flinta, Papp Sz., Becze T., Mihály E. (1), MOLNÁR ZS. - Péter L. Edző: Charles Franzen Kiállítások: 8, ill. 10 perc +10 perc fe­gyelmi (Becze T.) MESTERMÉRLEG Hakan Nygren: - Két remek csapat kemény összecsapása volt, sajnos, nem volt szerencsénk. Charles Franzen: - Hatvan percen át küzdöttünk, elégedett vagyok a csa­patommal. Tudósított: SMAHULYA ÁDÁM .....................................(3-0,4-1 3-11 Miskolc, 400 néző. V: Németh M. Nagy A., Juhász G. MISKOLC: Duschek - Egri 1, Láda B. Szilágyi 1 (1), Saluga 2 (1), BONAR 1 (1) - WADDELL 1 (3), Derton (1), BAR­­TZEN (4), DUBEK 2 (1), RAFAJ 2 (2) - Gőz, Lada P. (1), Korpos, Dányi, Kis A. - Urbán, Gyenes (kapus). Edző: Bob Dever FEHÉRVÁR: Bálizs - Ondrejcík (1), Vaszjunyin (1), Pilcsik, Németh A., FODOR 1 - Erdélyi, Varga A.,­­Hajós,­­ Kiss D., Tóth A. - Árkovics, Ozsváth,­­ Meretei (1), Farkas 1, Tóth G. - Dósa,­­ Reiter, Szabó A. (1), Vég (kapus). | Edző: Kóger István Kiállítások: 6, ill. 16 perc MESTERMÉRLEG Robert Dever: - Az első harmadban minden remekül sikerült, de a másod­­­dik és harmadik húsz percben is jó­­ teljesítményt nyújtottunk. Kóger István: - Sokkal jobbak voltak a hazaiak, megérdemelten nyertek. Tudósított: GYŐRI ISTVÁN Brassó, 200 néző. V: Csomortáni, Redaj, Csata (mindhárom romá­niai) BRASSÓ: Pole - Filip, Kaljuste 1 (1), Kiricsenko (2), Imecs, Szőcs - Adorján (1), Solti, Péter R. 1, Basilidesz 1, Zsók (1) - Laczkó A. Szőgyer, Antal Zs. (1), Pál Z., Nyerges - Nagy Cs., Laczkó D, Lőrincz, Sikó, Bálint Zs. 1. Edző: Kovács László VASAS: Rajna - Sille, Szirányi, Ger­gely Cs., Berta, Sándor - Kangyal, Nagy R., Sabos, Szappanos - Be­­reczki, Svasznek, Somogyi, Po­­povics, Pavics - Géczi, Fodor Cs., Strenk. Edző: Risto Kurkinen Kiállítások: 8, ill. 24 perc+10 perc fegyelmi (Berta) Tudósított: SZŰCS ANDRÁS Brassó. V: Gergely L., Péter V., Máthé (mindhárom romániai) STEAUA: Kari - Kostandi, Lupascu, Butocsnov 1 (1), Piszarenko, Zahlu­­dovszkij 1 (2) - Lusneac, Jemelja­­nyenko 2 (2), Marcus, Nicolescu 1 (1), Timaru­(2) - Mastaleriu, Pascaru, Munteanu, Georgescu 1, Mihailescu - Tapu, Irimia, Stefan, Catrinoi (kapus). Edző: Nelu Alexe DAB: Becze Z. - Hegyi I­., Pozsgai, Azari 2, Galanisz, Magosi (1)- Mar­tinka 2 (1), M. Varga (2), Metcalfe, MacSweyn 1, Kiss A. - Lencsés (1), Kiss D, Papp V., Szilassy 1 (1), Mestyán (1) - Győri, Jankl, Virág T. I 1, Papp Cs., Sevela (kapus). Edző:­­ J. P. MacCallum ! Kiállítások: 18, ill. 20 perc Tudósított: SZŰCS ANDRÁS AZ ÁLLÁS /Csíkszereda 5 5 - - - 35-12 15 . DAB.....................6 4.....1...­......1....40—14....14 3. Miskolc 5 3 - - 2 30-16 9 4. Vasas 6 3 - - 3 16-13 9 5. Brassó 5 2 - 1 2 14-14 7 6. FTC 4 2 - - 2 14-10 6 7. Fehérvár farm 5 11-3­ 15-34­­5 .Steaua 5 1 - 1 3 17-25 4 9. Újpest 5 - - - 5 6-49 0 FTC-ORANGEWAYS HSC CSÍKSZEREDA 2-3 (1-1,0-1,1-1) Pesterzsébet, 700 néző, V: Halassy, Székely, Bedő MISKOLCI JEGESMEDVÉK _ SAPA FEHÉRVÁR AV19 FARM 10-2 FENESTELA 68 BRASSÓ _ VASAS 4-0 ____(2-0,0 0,2-0) STEAUA RANGERS _ _ DAB.D0CLER Q-f (1-2.4-1,1-3,0-1)-h.il.