Nemzeti Sport, 2011. április (109. évfolyam, 89-117. szám)

2011-04-03 / 91. szám

NB I 21. FORDULÓ ] ppen idegenben is hazai pályán Hatodszor győzött vendégként a paksi együttes, és nagy harcban áll a dobogóért Perutz Stadion 1500 néző 1-4-1-3-2 PÁPA Szűcs L. 6-Nagy L. 6, Dlusztus 5, Lupics 5, Rajnay 5 - Gyömbér 5 - Quintero 5, Bárányos 6, Rebrik 5 - Báli 5, Maries 5 CSERE: Rajnay helyett Takács P. (5) az 51., Rebrik helyett Heffler N..(5) az 56., Baji tiel yetL^^^,(,p) _____-L...S___________|_ 1-4-2-3-1 PAKS Csemyánszki 7- Heffler T. 5, Éger 6, Fiola 6, Báló 5-Sipeki 7, Böde 6 - Bartha 6, Magasföldi 6, Vayer 5-Montvai 5 CSERE: Báló helyett Szabó J. (5) a 35., Vayer helyett Sifter (5) a szünetben, Magasföldi helyett Kiss T. (-) a 82. percben GÓLSZERZŐ: Bárányos (1-0) a 40., Böde (1-1) a 46., Magasföldi (1-2) a 72. percben SÁRGA LAP: Rebrik (buktatta Heffler Tibort) a 13., Fiola (megrúgta Bálit) a 66., Éger (megrúgta Szabó Zsoltot) a 69., Kiss T. (sportszerűtlen maga­tartásért) a 84., Takács P. (buktatta Sipekit) a 87. percben Játékvezető: Berger József 8­­ Végig jól vezette, kézben tartotta a mérkőzést, az egyetlen vitatható ítélete a 84. percben volt Kiss Tamás és Dlusztus András összecsapá­sakor. Asszisztensek: Viszokai László, Forgács Attila A mérkőzésről tudósított: * VARJAS KÁLMÁN, ZOMBORI ANDRÁS Hatodik idegenbeli győzelmét aratta a bajnokságban a Paksi FC. Mindkét csapat játékosai előtt több helyzet is adódott, ám a kapu előtt a vendégek voltak higgadtabbak, és ez három pontot eredményezett számukra. A Lombard Pápa Termál FC a Kaposvár elleni bajnoki mér­kőzésre készült, és a csapat ve­zetőedzője, Véber György arról beszélt, ha sikerül megszerez­niük a három pontot, no és azt követően a Paksot is legyőzik, nagyot lépnek előre, és akár a dobogós helyekért is verseny­ben lehetnek. Mint tudjuk, a szakembernek csalódnia kellett, együttese a Rákóczi ellen csak egy egyes döntetlenre végzett, így a Paks esetleges legyőzése Derekasan, lendületesen küz­döttek a csapatok, az iramra nem lehetett panasz, de a színvonal csak átlagos volt, ennél azért több kellett volna a két féltől, esetén is kétpontnyi mínusz lett volna a mérleg serpenyő­jében. Ráadásul a soros feladat egyáltalán nem ígérkezett köny­­nyűnek. Kis Károly együttese a héten bejutott a Ligakupa fináléjába (sorrendben másodszor), és ez még akkor is dicséretes, ha so­kak szerint nincs igazi értéke a sorozatnak. Ha abból indulunk ki, hogy a Paks a harmadik hely­ről futott neki a mérkőzésnek, és hogy tíz idegenbeli fellépése közül ötöt is győzelemmel zárt, akkor bizony a szombati pár­harcnak is esélyese volt. Az első játékrészben a vendégek két gólveszélyes támadást vezetet­tek, ám egyiknél a házi gólkirály Montvai Tibor rossz döntést ho­zott, a másiknál Szűcs Lajos iga­zolta, hogy továbbra is posztja legjobbjai közé tartozik. A meglepetést a házigazda futballja jelentette, ugyanis a Mindkét szurkolótábor vezérdo­bosa végig kitartóan ütötte „hang­szerét”, a hazai publikum főleg a támadásokat segítette hangjával, a harmincfős paksi különítmény is lelkesen biztatta csapatát. Lombard, amely jobb napjain az NB I-es mezőny egyik legkreatí­vabb támadófutballját játssza, negyven percig semmi veszélyt nem jelentett Csernyánszki Norbert kapujára. Nem lett vol­na meglepetés, ha gól nélküli döntetlennel zárul az első játék­rész, csakhogy egy beívelésnél rosszul reagáltak a paksi védők, Bárányos Zsolt pedig van annyi­ra jó labdarúgó, hogy gólra vált­sa az adódó lehetőséget. Csak huszonkét másodperc telt el a második félidőből, és máris elolvadt a Lombard elő­nye. Böde Dániel remekül hasz­nálta ki testi erejét, a nyolcadik gólját is megrúgta a bajnokság­ban, az más lapra tartozik, hogy a pápai játékosok közül többen is asszisztáltak a találatához. Véber György szinte azonnal reagált, Takács Péter és Heffler Norbert becserélésével egyér­telműen a támadójátékot éró­Mindkét csapat tagjai a játékra és a labdára koncentráltak, szándékos és durva szabályta­lanság nem akadt a mérkőzé­sen, de néha azért előfordult egy-egy kemény belépő­­bált acélosabbá tenni. Adódott is gólhelyzet a hazai csapat előtt, ám Goran Marics éppúgy rossz megoldást választott, mint a szünet előtt Montvai Tibor. A szerb futballista az élvonal egyik legjobb ballábasa, éppen ezért volt érthetetlen, miért nem vál­lalkozott lövésre. A futball írat­lan szabályai szerint ilyenkor jön a büntetés, ám Böde Dáni­el ötvenszázalékosra rontotta mérlegét, a második helyzetét már nem tudta kihasználni. Csakis Csernyánszki Norberten múlt, hogy nem jutott előnyhöz a Pápa (hatalmas bravúrral véd­te Zoran Lupics lövését), és mint kiderült, ez a védés végül dön­tőnek bizonyult. Magasföldi Jó­zsef tett arról, hogy a Lombard a Véber György által remélt hat pontból (két meccs alatt) csak eggyel gyarapodjon, és győzel­mével továbbra is őrzi helyét a dobogón.­­ E téren is dicséretes volt a játéko­sok törekvése, ám a hatékonyság és a gólveszély többnyire hiányzott mindkét csapatjátékából. A paksiak játszottak sokkal célratö­rőbben. Kis Károly, a paksiak trénere Vayer Gábor lecserélése után Magasföldi Józsefet a középpálya bal oldalárn szerepeltette, s ez a húzás nagyszerűen bejött, mert az el a mérkőzés.­­ Sipeki István végig remekül vé­dekezett, sokat futott, s a táma­dásokat is hatékonyan segítette, nagy szerepe van abban, hogy a csapata hátrányból fordítva tudott nyerni. NS KRITIKA ZOMBORI ANDRÁS A jónál nem mindig kell a jobb ■ Montvai Tibor a Paks házi gólkirályaként érkezett Pápá­ra (Böde Dániellel holtversenyben), és nem kis szerepe van abban, hogy a tavalyi bajnoki esztendőt 14. helyen befejező csapata ezúttal a dobogóért van versenyben. A bajnokság­ban a Lombard elleni meccsig hét találatot jegyző támadó a legutóbbi fordulóban is győztes találatot szerzett a Haladás ellen, és sokszor igazolta már, hogy feltalálja magát az ellen­fél kapujánál. Szombaton is hőssé válhatott volna, csakhogy olyan megoldást választott, amit egy minőségi támadó soha. A huszadik percben Magasföldi József átadása után egyedül vihette volna a labdát Szűcs Lajosra, ám a büntetőterületen belülre lépve nem vállalta a felelősséget, azaz meg sem pró­bálta befejezni az akciót, hanem Vayer Gábort akarta játékba hozni. Egy olyan csapattársat, aki nálánál rosszabb helyzet­ben volt, ráadásul a passza is pontatlanra sikeredett. Örök iga­zság, a jónál nem kell jobb helyzetet keresni - ezt alighanem már Montvai Tibor is tudja. * A MESTERMÉRLEG Nevetségessé válik a csapat Nyilván nem ilyen forgatókönyvre számí­tott... Az arcára van írva, hogy boldog csapata újabb győzelme után. Valóban örülök, hiszen fordulatos meccsen értékes három pontot szereztünk. A hazaiak jól felkészültek belőlünk, az első játékrészben így nem tudtunk helyzeteket kialakítani. Pápán nyerni dicséretes, ráadásul vesztett állásból sikerült fordítanunk. Mit érzett, amikor az első já­tékrész hajrájában a házigaz­da szinte a semmiből szerzett vezetést? Bosszús voltam, hiszen készültünk arra, hogy a hazaiaknak lesznek mély­ségből induló labdarúgói. Felesleges szépíteni, azt a helyzetet bizony elalud­­tuk. KIS KÁROLY a Paksi FC vezetőedzője pénzért, pontokért játszhat­nak, és amatörizmus lesz úrrá­­ rajtuk. Őrlődöm, hiszen elké­pesztő hibák után kapjuk a­­ gólokat. VÉBER GYÖRGY a Lombard Pápa vezetőedzője Sokadszor hallom, hogy jó csapat a Pápa. Ugyan­akkor mi pedig saját magunkat tesszük nevet­ségessé. Irigylem azokat a kollégáimat, akiknek nyerő típusú labdarúgók vannak a csapatában. A mérkőzés lefújása után sokáig zárva volt a pápai öltöző ajtaja. Fejmosást tartott a labdarúgóknak? Nem. Közöltem velük, változik a prog­ram, hétfő helyett csak kedden kell edzésre jelentkezniük. Egyszerűen nem értem őket. A hét végén LABDARÚGÁS 17 2011. április 3., vasárnap nemzetisport PERCRŐL PERCRE 28. perc: Bariba tört előre középen, 23 méterről jobbal kapura lőtt, a bal alsó sarok felé tartó lövést Szűcs Lajos ujjheggyel érintette, s a labda a kapufa tövéről vágódott szögletre. 40. perc: Maries ívelt jobbról középre, a berobbanó Bárányos jobbal közép­ről öt méterről kapásból a kapuba lőtte a labdát. 1-0 46. perc: Bartha fejjel indította Bödét a jobbösszekötő helyén, aki három csel után hat méterről jobbal laposan ka­pura lőtt, a labda Szűcs Lajost érintve a gólvonal mögé került, a berobbanó Quintero már elkésett a mentéssel. 1-1 72. perc: Sipeki ugratta ki remekül a balösszekötő helyén Magasföldit, aki jobb belsővel szép mozdulattal a kifutó Szűcs Lajos mellett a kapu bal oldalába helyezett. 1-2 SPORT2 HARMADIK FÉLIDŐ • Kiemelt figyelmet kap a Ferencvá­­ros-Újpest rangadó, a stúdióban a két vezetőedző, Prukner László és Mé­szöly Géza elemzi a történteket .. A műsor vendége lesz Egervári Sándor szövetségi kapitány, aki a forduló történései mellett a hollandok elleni Eb-selejtezőkről is elmondja a véleményét . Két korábbi szövetségi kapitány, Várhidi Péter és Csank János is tiszte­letét teszi a Harmadik Félidő Arénában . Az események elemzésében Hajdú Attila, Nyilasi Tibor és Puhl Sándor segít a nézőknek­ ­­ A Harmadik Félidő két műsorvezetője ezúttal Lipcsei Betta és Molnár Mátyás lesz