Nemzeti Sport, 2012. október (110. évfolyam, 269-298. szám)

2012-10-21 / 289. szám

KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, Lunde Haraldsen Paraschiv 1 Orbán 3 ANISENOCICO 7 LEKICS 8(1) Görbicz 3(1) Chintoan 2 LŐNE 8 TIVADAR 4 E. Amorim 3 Oinca 4 Tervei Csere: MUNTEANU Csere:HERR0. (kapus), Cartas 2, (kapus), Radicse-Turcas,Safta2, vicsl, Rédei-Soós Tetean.Florea, 3, Szepesi, Kova-CSÍCS1 Kolozsvár, 2700 néző Vezette: C. Bonaventura, J. Bonaventura (franciák) Az eredmény alakulása. 3. p.: 1-1.8. p.: 1-6. TL p.:4-7.15. p.:4-10.20. p.: 8-13.25. p.: 10-17.34. p.: 14-22.41. p.: 18-24.46. p.: 20-26.50. p.: 22-28.52. p.: 24-28 Kiállítások: 8, ill. 2 perc Hétméteresek:-, ill. 4/2 ■ BÁLINT MÁTYÁS Első idegenbeli mérkőzését is megnyerte a Győr a női Bajno­kok Ligájában, ráadásul amíg a múlt heti nyitányon húsz, most harminc percig kézilab­dázott igazán jól. A fejlődés mérhető, és ez min­denképpen jó jel. Míg a horvát Podravka Koprivnica ellen húsz percen át kézilabdázott kima­gaslóan a Győri Audi ETO KC, ez az időtartam a romániai U Jolidon Cluj ellen a másfélsze­resére nőtt, az első félidőben gyakorlatilag végig parádézott a magyar bajnok. Nyolc perc alatt úgy lett 6-1 a félelmetes tempóban kezdő ETO-nak, hogy a derék kolozsváriak csak keresték a labdát, meg a réseket a győri védőfalon, egyenlő lét­szám mellett jó negyedóra alatt mindössze két gólra futotta ne­kik. Csak akkor tudták felvenni a győriek tempóját, amikor az átlövőik elkezdtek tíz méterről is eredményesen tüzelni, de kö­zelebb ekkor sem jutottak, mert a túlvégén parádéztak a győri­ek. Andrea Lekics legalább fél éve nem játszott ilyen önbiza­lommal és eredményesen, Hei­di Löke lubickolt a védőfalban, és ők ketten olyan kombinációt hoztak össze Görbicz Anitával a tizenhetedik magyar gólnál, amilyenre a világ bármelyik férficsapata is büszke lenne. Herr Orsolya beállásával ráadásul még tovább javult az addig sem rossz győri kapus-teljesítmény. Ajánljuk elmélye­désre a mellékelt statisztikát, amelyből fényesen kiderül, hogy a szélről és indítások után ziccerben elengedett lövéseket - vagyis a bravúrokat - milyen kiváló százalékkal hozta az ETO kapusa, így aztán az is belefért, hogy a második félidőt nem fogja A CSOPORT ÁLLÁSA 1 GYŐR 2 2 - - 54-444 2. Ljubljana 1 1 - - 28-272 3. Koprivnica 1 - - 1 19-240 4. U Jolidon 2 - - 2 52-580 A Podravka Koprivnica (horvát)-Krim Ljublja­na (szlovén) mérkőzést vasárnap játsszák, eltenni az archívumba Amb­ros Martin edző. Több lett a pontatlanság támadásban és védekezésben egyaránt, és ha nincs az újabb Herr-parádé, a szerdai események is megis­métlődhettek volna (akkor a Vác bajnoki mérkőzésen mí­nusz tízről mínusz egyre jött fel, mire az ETO észbe kapott). Rédei-Soós Viktória beállásá­val és három góljával (az utol­só tíz percben más magyar nem is talált be) azért megma­radt a kellemes, ötgólos kü­lönbség, a 30-25-ös győzelem után pedig azzal a boldog tu­dattal buszozhat haza a Győr, hogy alakul a csapat játéka. Az év ezen szakában pedig ennél - meg a két pontnál - többet nem is kell kívánni.­­ NŐK, B-CSOPORT -HESTEI HERLEG­Nehéz csatát nyertünk meg olyan ellenféllel szemben, amely hatalmas küzdő, és sosem adja fel. Azért sem volt könnyű dol­gunk, mert ez volt az első idegen­beli mérkőzésünk a sorozatban, de elégedett vagyok a lányokkal. Igaz, hogy korábban is meg­nyerhettük volna a meccset, és amikor döntésre vihettük volna a dolgokat, ez nem sikerült, amiről majd beszélnünk kell a csapattal. De én inkább onnan közelítem meg a helyzetet, hogy akárcsak a múlt héten a Koprivnica vagy szerdán a Vác ellen, most is sikerült egy félidő alatt kiváló játékkal nagyon megnyug­­tt­tató előnyt szereznünk, ez­­­­ mindenképp örömteli, szóval elégedett vagyok. D AMBROS MARTÍN a Győr edzője Harminc lett a húszból Már egy teljes félidőn keresztül jól játszott, és biztosan nyert a Győr (13-20) GYŐRI AUDI ETO KC Heidi Löke valósággal lubickolt a román védők között, és nyolc gólt tett hozzá az . NBI, FÉRFIAK___________________ Fáradtan is hajráztak Orosházán is győzni tudtak a veszprémiek ■ Nem erre a mérkőzésre ké­szült a legtöbbet a bajnokság­ban az MKB Veszprém, de az Orosháza elleni bajnokit is si­került behúznia Antonio Carlos Ortega együttesének. A veszpré­miek két napja ugyebár feleme­lő győzelmet arattak a német szupercsapat, a THW Kiel ellen a Bajnokok Ligájában, így aztán nem csoda, hogy a kezekben-lá­­bakban még ott volt a hatalmas ütközet nyoma. Az Orosháza rá­adásul bátran és lelkesen kézi­labdázott, így sikerült megrán­­cigálnia az oroszlán bajszát, de a bajnokcsapat győzelme nem forgott veszélyben. a ­ AZ ÁLLÁS 1. Veszprém8 8 -309-18616 2. Szeged7 7 -254-16514 3. Tatabánya7 5 1 1185-16211 4.Gyöngyös9 4 3 2 239-25211 5.Csurgó7 5 2 177-18310 6.Balatonfüred­6 3 1 2 151-1577 7. FTC-PLER8 2 2 4 201-2126 8. Orosháza8 2 1 5 182-1935 9. Vác8 2 1 5 198-2345 10.Pécs8 2 -6 193-2294 11. Cegléd8 1 7 206-2522 12. Kecskemét 8 -1 7 164-2341 Orosháza, 800 néző. V: Hargitai, Markó OROSHÁZA: Szabó P. - Balda 4 (2), Báli 1, Holpert, Mazics, HARSÁNYI V. 4, Kanyó 2. Cs: HERJECZKI (kapus), BENMILOUD 7, Raffai 1, Berta, Morva Z. 2, Lászlai 2, Benák 2 (1), Maries, Macskaski. Edző: Füzesi Ferenc VESZPRÉM: Fazekas - Gulyás 3, VI­­LOVSZKI 2, Oneto, Schuch, Pérez 3, IVÁNCSIK G. 4. Cs: Alilovic (kapus), Császár 3 (1), Nagy L. 3, Iváncsik T. 1, Terzic 2, DZSAMALI 6, UGALDE 4, Chema Rodriguez 2. Edző: Antonio Carlos Ortega Az eredmény alakulása. 10. p.: 1-4.11. p.: 3-4.16. p.: 6-6.25. p.: 10-9.29. p.: 13-14.32. p.: 14-15.35. p.: 15-20.39. p.: 17-22.43. p.: 19-24.47. p.: 19-26.51. p.: 20-28.55. p.: 24-30.58. p.: 24-33 Kiállítások: 4, ill. 8 perc Hétméteresek: 3/3, ill. 3/1 MESTERMÉRLEG Füzesi Ferenc: -Csupa pozitív gondo­latom van, a csapat mindent megtett a Veszprém ellen. Antonio Carlos Ortega: - Nem volt időnk készülni a mérkőzésre. Tudtuk, hogy nehéz lesz az otthon jól teljesítő Orosháza ellen, mert fáradtak voltunk. Tudósított: GAJDÁCS PÁL OROSHÁZI FESE-M­AMAR MKB-VESZPRÉM KC 25-33 (13-14) A JOLIDON CLUJ PÁRBAJ GYŐRI AUDI ETO KC ETO: remek kapusok JOLI­DON 25/48(52.1%) Gól/lövés 30/48(62.5%) 18/48(37.5%) Védés/lövés 23/48(47.9%) 2/7(28.6%) Gól/indítás 5/7(71.4%)­­ 3/8(37.5%) Gél/szél 4/6(66.7%)­­ 15/27(55.6%) Gél/átlövés 7/14(50%) 4/5(80%) Gél/beálló 5/6(83.3%)­­1/1(100%) Gól/betörés 7/11(63.6%) 15 Technikai hiba 15­ Gól/hétméteres 2/4(50%) 8 Kiállítás (perc) 2 25/63(39.7%) Gól/összes támadás 30/63(47.6%) SPORTMIX 15 2012. október 21., vasárnap nemzetisport EHF-KUPA, FÉRFIAK, A 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT, VISSZAVÁGÓ , Hajszálon múlott A végén kihagyott hetes miatt kiesett a Füred . Mivel Újvidéken is volt esélye a Balatonfürednek a végered­ménynél (29-25) szorosabb eredmény elérésére, jogosan reménykedett, hogy a szombati visszavágón ledolgozza négygó­los hátrányát a szerb Vojvodina ellen az EHF-kupa második fordulójában. A térdműtéten áteső Tombor Csabát nélkülöző bajnoki bronzérmes azonban olyan megilletődötten és sokat hibázva kezdett, mintha nem is hazai pályán játszana (1-5). A toronymagas belső védőket, a lábsérüléséből ezen a meccsen visszatérő Kis Ákost, a horvát Josip Sandricot és Faluvégi Ru­dolfot többször „befűzték” a vajdaságiak, így aztán 5-12-nél összesítésben már 11-et vezetett a Vojvodina! Az igazi Füredet akkor láttuk, amikor középen fegyelmezet­tebb lett a védekezése, táma­dásban magára talált Németh László, Hornyák Péter és Zdolik Bence, Sótonyi László pedig ka­pust cserélt (11-12). A meccset talán már lefutottnak érző Újvi­dék ellezserkedte támadásait, a gyors, két-három húzásos ellen­akciókat pedig Sandikc és Zdolik rendre góllal zárta (16-15). Aztán­­ a fokozódó izgalmak közepette egy ide, egy oda ment a hajráig, amelyben összesítés­ben már csak egy góllal vezetett az agresszív magyar védelmen fennakadó, fáradó vendégcsa­pat (24-21). És mintha csak ekkor kezdő­dött volna a meccs... Sandric és Zdolik találatai plusz három gólon, a továbbju­tás küszöbén tartották a hazai­akat (27-24). Negyven másod­perccel a vége előtt időt kért a Füred, amely 28-24-nél az ide­genben lőtt több góllal tovább­jutott volna. Az utolsó támadást három másodperccel a vége előtt hetessel fejezhette be a há­zigazda, ám a meccs egyik leg­jobbja, Zdolik a kapufát találta el - így kiesett a magyar csapat. • BALATONFÜREDI KSE­M_ RK VOJVODINA (szerb) 27-24 (TI-13) Balatonfüred, 600 néző. V: Sirbu, Su­­ponicov (moldovaiak) BALATONFÜRED: Szatt­mári - Hor­­nyák 4, Pulay, Faluvégi 1, Kovács Gy., SANDRK 5, Pásztor. Cs: SZABÓ T. (kapus), Nagy D, NÉMETH L. 6, Rio 1, Kis­s. Lelkes, Kemény 3, ZDOLIK 7 (1). Edző: Sótonyi László VOJVODINA: L. Arszenics - Csup­­kovics 2, JOSICS 4, MILOSEVICS 5, Veszelinov 1, Csurkovics, Radisics 2. Cs: Abadzsics (kapus), Damjanovics, Popov 1, Sztepanovics, SZTOJA­­NOVICS 5 (3), N. Arszenics, MARI­­JANAC 2, Mitrovics 2, Sztankovics. Edző: Djordje Csirkovics Az eredmény alakulása. 10. p.: 1-5.14. p.: 3-7.23. p.: 5-12.28. p.: 11-12.35. p.: 16-15.52. p.: 24-21.57. p.: 27-24 Kiállítások: 8, ill. 14 perc Hétméteresek: 3/1, ill. 3/3 Továbbjutott: a Vojvodina, 53—52-es összesítéssel MESTERMÉRLEG Sótonyi László: - Egy félidőn át hi­bernált volt a csapatom. Ezalatt az újvidékiek összesítésben hatalmas, tizenegy gólos előnyt szereztek, lel­kes, csupa szív játékkal mégis csak­nem sikerült behoznunk. Bosszant, hogy balszerencsével estünk ki. Djordje Csirkovics: - Nem gondol­tam, hogy ennyire nehéz lesz a visz­­szavágó, a végén a Jóisten segítsége is kellett a továbbjutáshoz. Tudósított: BURKA TIBOR 24 ÓRA Győrben is Zabari ATL£ 0 • A második, Pozsony­tól Győrig tartó szakaszt is Zabari János nyerte meg a Bécs-Pozsony-Budapest ultramaratoni futóversenyen, és tovább növelte előnyét az összetettben. Az első naphoz hasonlóan Bogár János ért be mögötte másodikként, ezúttal 25 perces hátránnyal. Eredmények a 17. oldalon Cavendish átigazol KERE/ A szezon végén elhagyja a Sky csapatát, és a belga Omega Pharmában foly­tatja Mark Cavendish, aki tavaly világbajnok lett az országúti me­zőnyversenyben. A világ legjobb sprinterének tartott 27 éves brit, aki mindhárom nagy körver­senyen nyert már szakaszt, azért döntött a váltás mellett, mert szeretne a háromhetes viadalokon a mostaninál nagyobb győzelmi esélyekkel indulni. Nem feküdt Szuzuka GYORSASÁGI AUTÓ: Michelisz Norbert nem jutott be a második szekcióba az időmérő edzésen, így a túraautó-világbajnokság mindkét szuzukai futamán a 14. helyről várja a rajtot. Eredmények a 17. oldalon Lorenzo az élen GYORSASÁGI MOTOR: Jorge Lorenzo indulhat az élről a vi­lágbajnokság malajziai viadalán - a MotoGP-kategória éllovasa legfőbb riválisát, Dani Pedrosát előzte meg a pole pozícióért folytatott csatában. Eredmények a 17. oldalon Hirvonen nyeregben Mikko Hirvonen karnyúj­tásnyira van első győzelmétől a Citroennel, hiszen a vasár­napra rendelt két szakasz előtt több mint három perccel vezet Jevgenyij Novikov előtt, aki esetleges második helyével is beállítaná karriercsúcsát. Eredmények a 17. oldalon Mostantól Széchy uszoda ÚSZÁS. Szombattól Széchy Tamás nevét viseli a gyulai sportuszoda. Széchy Tamás, akinek olimpiai aranyérmes neveltje volt Wladár Sándor, Darnyi Tamás, Szabó József, Rózsa Norbert és Czene Attila, és hosszú esztendőkön át az úszóválogatott szövetségi ka­pitánya volt, 73 évesen, 2004. szeptember 13-án hunyt el. Abszolút papírforma . Az első és a második kiemelt játssza a döntőt a stock­holmi ATP-tornán. A favorit Jo-Wilfried Tsonga az elődöntő­ben Markosz Bagdatiszon jutott túl, aki vesztésre állva feladta a meccset, Tomás Berdych pedig a harmadik kiemelt, Nicolás Almagro ellen győzött simán. Eredmények a 17. oldalon