Nemzeti Sport, 2013. szeptember (111. évfolyam, 238-267. szám)

2013-09-16 / 253. szám

21 LabdarúgáS JEGYZET MALONYAI PÉTER Mellény Ott hagytuk abba, hogy az érdeklődés nem ép­pen kimagasló a mi kis futballbajnokságunkban, nos, ehhez képest a tegnapi, csúcsnak kikiáltott Loki-Vidin igazi tömegdemonstráció volt. Mér­tékadó információk szerint 7500 érdeklődő előtt csatáztak a felek, ami még akkor is szép szám, ha a telt ház is csak a város lélekszámának 4,6 szá­zalékát jelenti. A megjelentek megérdemelték volna, hogy mind­végig úgy érezzék, sporteseményen vannak, ehhez képest idézhető Szakály középpályás szünetbéli összegzése: „két tak­tikailag jól felkészült csapat” küzdelmét láttuk. Öröm a sta­bil elméleti háttér, ám fura, ha valaki mondjuk, a humor mibenlétéről szíve­sebben olvas, mint föl-fölkacag Rejtő Jenőn. A Szakály-summázat „olyan, mint egy nyári ruha mellénye, rövid és cél­talan” - hogy a mester (nem Kondás vagy Gomes urak) életről szóló telitalálatát idézzem. Nem tudom, szerepelt-e a debreceni tananyag­ban, hogy az egyik védőnek gyertyát kell rúgnia, míg a másik egyedül hagyja az ellen legveszélye­sebbjét, de ez a váratlan, lélekzetelállító megoldás kellett ahhoz, hogy futballról is beszélhessünk. Gólt lőtt a Vidi, s elkezdődött a meccs. Az 51. percben. Ami azt jelenti, hogy mindössze 42 percen át kapta azt a nagyérdemű, amire a jegy­­vásárlással leszerződött a szolgáltatókkal. Teljes ár, jó, ha fele szolgáltatás, noha az alapító atyák nem véletlenül szabták meg kilencven percben a teljesítés időtartamát. Illene elgondolkozni azon, hogy talán ez az üzem­takarékos módi is hozzájárul ahhoz, hogy kevés a néző. Arról nem beszélve, hogy nincs az a pazar taktika, amelyik pótolná a tudáshiányt, így aztán a gyakorlatot az elmélet elé helyezném, másként: tessék többet gyakorolni. Van mit. Láttam. 9 . A gyakorlatot az elmélet elé helyezném... o­v­­ X) Nemzeti Sport úgy kezeli a magyar f A osztályú (?) futballt, mintha a valóságban is az lenne... Az NB I-es meccseket egyoldalnyi tudósítással, lát­ványos dizájnnal, fotókkal, s minden más egyébbel úgy tálaljuk, mintha a miénk is színvonalas bajnokság lenne. A szurkolók, a nézők ennek ellenére kerülik a stadionokat. Traktorral sem lehet oda bevontatni őket. Ha figyelemmel követik is a bajnokságot, maximum fotelban ülve, a tévé előtt teszik... Régen tizedennyi felületet sem áldozott a lap a magyar futballra. Nem volt rá szükség. Az emberek úgyis egymás sarkát taposták a pénztárak előtt. Gyerekkoromban, amikor már naponta olvastam a (Nép)Nemzeti Sportot, a mérkőzések kapcsán először min­dig a nézőszámra vetettem a tekintetem. Úgy okoskodtam, hogy ha sok volt a néző, akkor biztosan jó volt a meccs, magas volt a színvo­­nal! Tatabányán, szeptember első vasárnap­ján, a híres Bányász-napon, amikor ömlött a pénz, folyt a sör, roppant a virsli, mulatoz­tak az emberek, feledhették gondjaikat, ba­jaikat, ráadásként, amúgy ajándék gyanánt, rendre az ország legnépszerűbb együttese, a Ferencváros volt a vendégcsapat. Mert ez járt a népnek! Kenyér és Fradi! Életem első ilyen meccsén nem akartam hinni a szememnek, amikor megláttam a huszonkétezres­ töme­get. Lenyűgöző volt! Akkoriban csak hébe­­hóba volt tévéközvetítés a meccsekről. Ma­ximum körkapcsolás a Kossuth Rádióban. Elemzés? Értékelés? Harmadik félidő? Az már volt!A kocsmában... Az emberek imád­ták a magyar futballt, a magyar futballistá­kat. Jogosan! Mai szemmel nézve, akkoriban szinte mindegyik első osztályú (!) csapatban játszott minimum egy világklasszis... Hú! De nagyot változott a világ! Az emberekről, a magyar futballról nem is beszélve... Már réges-rég nem az érték a mérték. Tetkós, zse­lézett, belőtt sörüs, de ügyetlen focista is lehet menő. Akire viszont senki sem kíváncsi. Sem így. Sem úgy. Csak úgy... BUZGÓ JÓZSEF rovata Az áll­ ó DVSC-Teva7 5 1 1 20-6 +14 16 2. Videoton7 5 1 1 17-5 +12 16 3. Ferencváros7 5-2 10-8 +2 15 4. MVM-Paks7 4 1 2 12-10 +2 13 5 Diósgyőr7 3 3 1 9-8 +1 12 6. Lombard Pápa 7 3 1 3 7-70 10 7. Pécsi MFC7 3 1 3 12-13 -1 10 8. Győri ETO 7 2 4 1 10-8 +2 10 9. Szombathelyi Haladás7 2 4 1 9-90 10 10. Mezőkövesd7 3-4 12-15­­39 11. Újpest7 2 3 2 13-10 +39 12. Bp. Honvéd7 2 2 3 10-8 +28 13. KTE-Phoenix Mecano7 2 2 3 11-16 -58 14. MTK Budapest7 1 1 5 6-10 -44 15. Puskás Akadémia7 1 1 5 5-15 -104 16. Kaposvári Rákóczi 7 -1 6 4-19 -15 1 'A 'Jp)Vfe­w Imr­e•-­­ Bp. Honvéd 0-1 0-2 3-0 Diósgyőri VTK 1-1 2-2 2-0 DVSC-Teva 4-0 7-1 1-0 2-1 Ferencváros 1-0 2-0 0-2 Győri ETO 1-1 1-2 2-0 1-1 Haladás 1-1 2-2 3-2 Kaposvár 0-4 1-2 2-2 KTE-PhoenixMecano 3-1 1-1 2-6 2-5 Lombard Pápa 0-1 0-2 1-0 1-1 Mezőkövesd-Zsóry 0-2 3-1 MTK Budapest 1-2 0-1 3-0 0-1 MVM-Paks 1-1 2-0 2-1 4-1 Pécsi MFC 2-1 1-2­ 1-1 Puskás Akadémia 0-2 1-0 1-2 Újpest 1-1­ 6-1 1-2 Videoton 2-0 2-0 4-1 5-1 2013. szeptember 16., hétfő nemző sport HIHETETLEN, DE TIZENKÉT ÉVE NEM TUDOTT NYERNI A SZÉKESFEHÉRVÁRI TAKTIKA ÉS FUTBALL • MAKRAY BALÁZS a DVSC korábbi cégvezetője Igazi rangadót láthattunk vasárnap délután, amelyen kiderült, nem véletlenül áll ez a két csapat a tabella élén. Az első negyvenöt perc nagy taktikai harcot hozott, szünet után azonban a Loki egyértelműen ellenfele fölé kerekedett, és megérdemelten nyert. Nagyon fontos három pontot szerzett a debreceni csapat.” Az első félidő a küzdelmet hozta felszínre, de a szünet után sokkal látványosabb lett a mérkőzés. A fehérváriak vezető 1M találata után sebességet váltott a Loki, s megérdemelten szerezte meg a három pontot. A Videoton Gyurcsó Ádám gólja után kapura sem lőtt.­­ MADAR CSABA a DVSC korábbi középpályása NB 1-7. FORDULÓ Hátrányból UNALMAS NYITÁNY, PARÁZS FOLYTATÁS: szünet után felpörgött a meccs, a DVSC győzelmével az élre állt SPORTSZERŰSÉG * A TÁMADÓ FUTBALL EREJE EDZŐI HÚZÁSOK . imi A MECCS HŐSE SZAKÁLYPÉTERI A MECCS HŐSE SZAKÁLYPÉTER­I • •••••• ) ) ) MECCS INDEX» Nagyon tisztelte egy­mást a két élcsapat, a szakvezetők alapo­san megszervezték a védekezést. Az első félidőben alig akadt helyzet, aztán - a régi futballközhely­­nek megfelelően - az első gól megváltoz­tatta a játék képét. A hátrányba kerülő Debrecen vezetőedző­je, Kondás Elemér azonnal átszervezte csapatát, s Ibrahima Sidibe pályára küldése jó húzásnak bizonyult, hiszen a szenegáli csatár egyenlített, majd az egyre inkább felpörgő Loki a győ­zelmet is kicsikarta. A hazai sikerben fő­­j szerepet vállalt Sza-­­kály Péter, aki társait­­ remekül irányította,­­ illetve a védekezésből­­ is részt vállalt. A han-1 gálát nem volt rossz,­­ Fehérvárról is sokan­­ érkeztek. Gólszerző: Gyurcsó (0-1) az 51., Sidibe (1-1) a 60.,Volas (2-1) a 79.­­ percben Sárga lap: Lázár P. (Gyurcsó visszahúzásáért) a 18., Vadnai (Kleinheisler buktatásáért) a 44., Caneira (visszahúzta Volast) az­­ 56., Tóth B. (Szakály Péter lekönyökléséért) a 66., Brkovics (Paraíba visszahúzásáért) a 77., Nikolics N. (reklamálásért) a 79. Paraíba és I Szakály P. (mindkettő dulakodásért) a 90., Álvarez és Vitor Gomes I (mindkettő sípszó utáni labdaelrúgásért) a 93. percben Játékvezető: Vad II István 7 - Nehezen oldotta a játékosok feszült-­­­ségét, amely a hajrában csak fokozódott. Mérkőzést befolyásoló I hibát nem követett el, de a Videoton labdarúgóit csak­ a találkozó I végén próbálta megfékezni. Az egyetlen lehetséges fegyelmezéssel, I a sárga lapokkal élt. Asszisztensek:­óth II Vencel, Márkus Tamás - Szabó Zsolt, Takács I János Szakály Péter ajándékozta meg az egyik ifjú Loki-drukkert fotók: török attila Nikolics Nemanja és Verpecz István párharcát a debreceni kapus nyerte meg □ MINDENRŐL VIDEÓ: nso.hu/lokl HHHHisshi Zsidai László térdre esett Vitor Gomes előtt, de a DVSC végül talpra állt FOTÓ: MTI / A MECCS SZÍNVONALA HANGULAT­CSERE: Ferenczi J. helyett Sitlibe (6) az 53., Lazar P. helyett Brkovics (-) a 77., Vácnál helyett Trninics (-) a 85. percben ••••••• )­­ ) UJJ Verpecz S ,6 Bár Mészáro felenni 1 Kulcsár T. C QO ^0 tollú N vízos w tanéira Katafavad 1—4—2—3—1 ■ ■CSERE, Kleinheisler helyett Ze Luís (-) a 63., Gyurcsó helyett Parajba (-) a 73. percben DVSC-TEVA VIDEOTON DEBRECEN,7500 NÉZŐ