Nemzeti Sport, 2013. szeptember (111. évfolyam, 238-267. szám)

2013-09-22 / 259. szám

PERCRŐL PERCRE 47. perc: Ladányi harcolt a lab­dáért a paksi tizenhatoson belül a balösszekötő helyén, visszapasszolt Pölöskeihez, aki ellen szabálytalankodtak tizennyolc méterre a kaputól. A szabadrúgást Kanta József végezte el, s jobbal a jobb felső sarokba csavarta a labdát, a vetődő Molnár Péter csak bele­ért a lövésbe. 1-0 88. perc: A paksi térfélen Vass Patriktől kapott labdát Pölös­kei Zsolt, megindult a kapu felé, majd húsz méterről jobbal lőtt, a labda a tizenegyespont­nál helyezkedő Horváth Gábor testén irányt változtatott, s a kapu jobb oldalában kötött ki. 2 -0 A mérkőzésről tudósított: Somogyi Zsolt, Borsi Gergely » Derű, nyugalom, mosolygás. Öt, sorozatban elszenvedett vereség után legalábbis meglepő, hogy ez fogadja az érkezőt a Hi­degkúti-stadionban. ,Alakul, formálódik a csapa­tunk, és úgy láttam, többször jó teljesítményt nyújtottunk akkor is, amikor vereséget szenvedtünk - mondta Domonyai László, az MTK klubigazgatója. - Bizakodóak vagyunk, mert a közösség jó, nincs intrika, vádaskodás. Ötször ki­kapni persze nem öröm, sőt... Azt is tudjuk, nem indulhatunk meg felfelé, ha veszekszünk, ha felelősö­ket, bűnbakokat keresünk. ” No igen... Idegeskedésre éppen lehetne ok, hiszen az MTK a nyi­tányon legyőzte a Mezőkövesdet. GARAMI JÓZSEF az MTK szakmai igazgatója HORVÁTH FERENC az MVM-Paks vezetőedzője• Bejön, ha nem piszkálják az edzőt . Megkönnyebbült? A helyzet az, hogy nagyon nehéz ellenfelet sikerült legyőzni. Nem volt könnyű dolgunk, mert az első félidő­ben görcsösek voltunk, a Paks három mozgékony kö­zéppályása sok gondot okozott nekünk. Az is igaz, hogy a félidő egyetlen valamirevaló gólhelyzete a miénk volt, ám Fejes András fejese sajnos elkerülte a kaput. ■ Gondolom, semmi sincs olyan jó hatással a csapat játékára, mint a szünetet követő gyors gól. Hát persze! Nekünk nagyon jól jött a gól, felszabadul­tak a játékosok, megnyugodtak, a Paksnak futnia kel­lett az eredmény után. Örülök ennek az eredménynek, nagyra értékelem a sikerünket, mert nehéz sorozat van mögöttünk, remélem, több ilyen nem lesz. ■ öt vereség után valamit másként kellett csinálni a héten. Annyira nem, mert ebből az ötből csak a Haladás elleni meccs után voltam igazán elégedetlen, a többi négy alakulhatott volna a mi javunkra is. Senkit sem kellett bántanom, nem volt civakodás, nyugodtan készültünk, együtt volt a társaság, talán az is segített, hogy engem sem piszkált senki, láttam, hogy elszán­tan, nagy akarattal készülnek a fiúk, ezért volt okom bízni bennük. Úgy illik, hogy mindenekelőtt gratuláljak az MTK-nak, óri­ási dolognak tartom, hogy ilyen széria után győzni tudott. Ettől függetlenül úgy láttam, nem érdemeltünk veresé­get, mert az első félidőben jól játszottunk, az történt a pályán, amit elterveztünk, amit akartunk, ha sikerül egy gólt szereznünk, minden másképp alakult volna. ■ Ám a gólt az ellenfél szerezte... Rettentően nehéz úgy eredményt elérni, hogy éppen csak kijövünk az öltözőből, máris kapunk egy gólt. Ez felborította minden elképzelésünket. Sokat tettünk az egyenlítésért, a végén kockáztatni kellett, és amikor nyíltabban játszottunk, már több helyzete volt az MTK-nak. El kell gondolkodni azon, hogy legutóbb rossz játékkal győztünk, míg most jó teljesítménnyel vereséget szenvedtünk - melyik a jobb? ■ Nem probléma, hogy ha a nyolcgólos Simon Attila nem kerül helyzetbe, veszélytelenné válik a paksi támadójá­ték? Nem hiszem, hogy ez lényeges lenne. Nekem mindegy, hogy egy ember rúg nyolcat, vagy nyolc játékos egyet­­egyet. A lényeg, hogy sok akciónkban benne volt a gólhelyzet kialakításának lehetősége, nyilván többet kellett volna kidolgoznunk. 2013. szeptember 22., vasárnap nemzet­ sporf 81 Labdarúgás | MTK BUDAPEST­­­I MVM-PAKS S HIDEGKÚTI­ STADION, 800 NÉZŐ CSERE: Eppel helyett Horváth P. (-) a 74., Ladányi helyett Hajdú Á. (-) a 92. percben CSERE: Hullám helyett Délczeg (-) a 64.,­­ Bartha helyett Tököli (-) az 70., Fiola he- f­­­yett Kovács G. (-) a 82. percben 1­­ mbmUMUUM Gólszerző: Kanta J. (1-0) a 47., Pölöskei (2-0) a 88. percben Sárga lap: Pölöskei Zs. (Windecker buktatásáért) az 57. Poór (buktatta Hal- I­lámot) a 63., Báló (Vass Patrik buktatásáért) a 67. Kálnoki Kis (visszahúzta a Fiolát) a 72., Ladányi (Bori megrúgásáért) a 74. Windecker (buktatta Kanta­­ Józsefet) a 78., Horváth G. (buktatta Kecskész) a 79. percben Maztli. Bognár Tamás 8 - ról vezette, kézben tartotta a találkozót, talán­­ a sárga lapok száma volt kissé több a kelleténél, illetve egy-két alkalommal továbbengedte a játékot, holott szabálytalanságot kellett volna fújni. Asszisztensek: Huszár Balázs, Becséri Gergely - Szőts Gergely, Berger József «GWKMBMQMaaaaaammagBiM^ HANGULATAIM \niwMm SPORTSZERŰSÉG lim­TiFii a támadófutball ereje ) ‡ ‚ ‹ › EDZŐI HÚZÁSOK • ••••• ‡ ) ) ) A MECCS HŐSE KANTA JÓZSEF • ••••• ; ) · ) MECCS INDEX»­5.50 Minden bizonnyal nem ez lesz a forduló legjobb mérkőzése, annál is inkább, mert egyik kapust sem dolgoztatták meg a támadók, a két kapott gólról pedig nem tehe­tett a paksi Molnár Pé­ter. Hangulatról nehéz beszélni, ha nincsenek nézők - a Hungária körúton nyolcszáz ember zajongott. A játékosok nem húzták vissza a lábukat, sok szabálytalanság és sárga lap tarkította a mérkőzést. Horváth Ferenc hátrányban két csatárt is becserélt, ám hiába próbált bát­ran támadni, számítá­sa ezúttal nem jött be. A mezőny legjobbját, Kanta Józsefet dicséri, hogy szép gólt szer­zett, aztán ikszelt Diósgyőrben, azóta öt vereség egymás után, és a jövő héten irány Debrecen. A Paksnál Simon Attilát figyeltük leginkább, aki eddig kétszer annyi gólt lőtt, mint csapata összesen. A négy egytalálatos kolléga mellett a csatár nyolcat szerzett, aztán az ötödik másodpercben megsérült a karja, de tudta folytatni a játékot. Derű, nyugalom, mosolygás - így kezdődött ez a mérkőzés, és nem kis tapssal, hiszen a kék-fehé­rek most köszöntötték a nyolcva­nadik születésnapját ünneplő Va­sas Mihályt, a klub egykori kitűnő labdarúgóját. Fejes András­ fejes, s a mérkőzés első veszélyes szögletéből majd­nem gól született, ám a Siófokról az MTK-ba igazoló balhátvéd néhány centit tévedett. Aztán a 39. percben Simon Attila vette észre, hogy kissé kinn áll a kapus, 45 méterről pró­bált lőni, ez volt a­­félidő egyetlen kaput eltaláló lövése, de - figyelem! - ebben sem volt benne a gól ígé­rete. Ez pedig sajnos sokat elárul az első félidő színvonaláról, mert bár becsületesen, tisztességesen küzdöttek a felek, gólveszélyes le­hetőséget egyik csapat sem tudott kialakítani. Ahogy mondani szokás, egyik sem tudta az akaratát ráeről­tetni a másikra. A vendégek nagyon figyeltek Eppel Mártonra, aki épp a tolnai zöldektől tért vissza a Hun­gária körútra, egyszersmind nagy küzdelem és kevés futball jellemez­te a találkozót. A második félidőben legalább történt valami. Kanta József tö­kéletes mozdulattal csavarta el a labdát a sorfal fölött, és máris ve­zetett az MTK. Egy kiélezett, kevés gólhelyzetet hozó találkozón ez a fajta technikai tudás bizony döntő lehet, és nincs kizárva, hogy a kék­fehérek, akik akcióból nem tudtak addig gólhelyzetet kialakítani, erre a lehetőségre vártak. Kanta József pedig élt vele. Ezt követően csak arra kellett figyelnie a házigazdá­nak, hogy szervezetten, fegyelme­zetten védekezzen, amivel addig sem volt problémája, a Paks nem is talált fogást az MTK-n. Nem véletlen, hogy előbb Délczeg Ger­gely, majd Tököli Attila is pályára lépett. Ha kellett, tíz mezőnyjáté­kossal bekkelt az MTK, és a Paks hiába próbálkozott, ezen az estén nem tudott gólhelyzetet kialakí­tani. A végén Pölöskei Zsolt látvá­nyos góllal tette biztossá a kék-fe­hérek győzelmét, így nem csoda, hogy újra a derű, a nyugalom és a mosolygás uralta a Hidegkúti-sta­diont. » A VERESÉGEK UTÁN NEM ESTEK PÁNIKBA, A FONTOS GYŐZELEM UTÁN NEM ÜNNEPELNEK FELESLEGESEN NB1­ 8. FORDULJ) Mosolygós futball A SZÉP GÓLOK MECCSE VOLT: Kanta József és Pölöskei Zsolt jól célzott és mesteri lövéssel vette be a paksiak kapuját . KANTA JÓZSEF az MTK középpályása „A vezető gól után nyugodtan játszottunk, passzolgattunk s alakítottunk ki helyzeteket. Keményen küzdöt­tünk, hajtottunk, úgyhogy teljesen megérdemelt győ­zelmet arattunk. Ránk fért már a siker, de van még lemaradásunk.” L­ÉGER LÁSZLÓ a Paks hátvédje „Az első félidő­ben egyenrangú ellenfelek voltunk, de sajnos az utolsó passzok nem sikerültek. Aztán Kanta József gólját követő­en futhattunk az eredmény után, majd jött a második gól. Sajnos így alakult, de mennünk kell tovább, az ered­ményességben kell fejlődnünk.” 1—4—1—A —1 Qj _ Simon A. WM Q Q O 1-4-2-3-1 * «BR *BMl IBHi ^hh smb VHR*** Molnár Péter a levegőben, a labda a hálóban­­ a Paks kapusa hiába nyújtózkodik, Kanta József szabadrúgásból kegyetlenül bevarrta a jobb felsőbe FRÁNYA PASSZOK Pölöskei Zsolt a kör közepén (16) nagyot fúj, az ő bombagóljával biztosította be győzelmét a sikerre már hosszú hetek óta váró kék-fehér csapat fotó: mirkó István