Nemzeti Sport, 2015. augusztus (113. évfolyam, 208-237. szám)

2015-08-01 / 208. szám

Már vizsgálódik az UEFA Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) fegyelmi és etikai bizottsága vizsgálja a csütörtökön az 52. percben félbesza­kadt Kukësi-Legia Warszawa Európa-liga-mérkőzésen történt botrány körülményeit. Mint ismert, a harmadik selejtezőkörös párharc első, tiranai mérkőzésén 2-1-es vendégvezetésnél, köz­vetlenül a második varsói gól után (az elsőt Nikolics Nemanja szerezte) nézőtéri rendbontás miatt félbeszakadt a találkozó. A hazai szurkolók egy része önmagából kivetkőzve különböző tár­gyakat dobált a pályára, az egyik el is találta Ondrej Duda fejét, a Legia szlovák légiósa ápolásra szorult. Az UEFA szerint a Kukesit a meccs félbeszakításán kívül tiltott molinók kifeszítése, nézőtéri rendzavarás és tűzijáték használa­ta kapcsán vizsgálják, míg a Legiát pályára dobott tárgyak miatt büntethetik meg. Az üggyel a visszavágó előtt, hétfőn foglalko­zik az etikai és fegyelmi bizottság. VÉLEMÉNYEK• BÓDI ÁDÁM a DVSC középpályása Az első félidőben egyenrangú partnere voltunk a Rosen­­borgnak, sőt, azt hiszem, megleptük a vendégeket, jobban játszottunk rájuk A­­-mnét után azonban olyan hibákat követtünk el, amilyeneket ezen a szinten nem szabad, mert megbünteti tesét.­sak akkor­­?*■­­ ■ a tovább­jutásra, ha végi* iw1- te-féske­­tballozunk a visszavág BALOGH NORBERT Örülök az újak gólomnak, de boldogabb lenn­ék, ha győze­lemmel piros.As létig nagyon jól játszott­ak, megér­demelten vezt­­ünk, aztán a folytatásban kaptun­k két gyors gólt, de ekkor i­s adtuk fel, s ez erőt adhat a vissz­avágóra. KÖZEL ACÉL KARE INGEBRIGTLEN a Rosenborg vezetőedzője „Nagyjából úgy alakult a mérkőzés, ahogy elterveztük, bár az is igaz, hogy az első tizenöt percben nagy nyomás alatt voltunk. Nemigen ismertük az ellenfelünket, ezért kezdtünk visszafogottan, aztán felvettük a megfelelő tempót, és a saját futballunkat játszva sikerült érvényesülnünk. Nyilván előny számunkra, hogy Norvégiában már tizenhét forduló lement a bajnokságból, mert így összeszokottabb játékra vagyunk képesek. Hogy mit várok a visszavágótól? Nem számítok meglepetésre, közelebb állunk a továbbjutáshoz, mint a Debrecen." « Labdarúgás! 5 nemzet sport 2015.augusztusi.,szombat TRONDHEIMBEN IS EMELT FŐVEL AKARJA ELHAGYNI A PÁLYÁT A TOVÁBBJUTÁSÉRT KIUTAZÓ LOKI EURÓPA-LGA - 3. SELEJTEZŐKÖR, 1. MÉRKŐZÉS Vállalható, de fajo ALAKULHATOTT VOLNA FORDÍTVA IS - véli a Rosenborg ellen hazai pályán 3-2-re elveszített meccs kapcsán a Debrecent irányító Kondás Elemér Zombori András . A vereség minden körülmé­nyek között vereség, de egyál­talán nem mindegy, hogy az alulmaradó csapat milyen szintű riválissal szemben, mi­lyen futballal kap ki. Noha a DVSC-Teva csütörtökön hazai pályán 3-2-es vereséget szen­vedett a norvég Rosenborg csapatától az Európa-liga 3. selejtezőkörének első mérkő­zésén, a teljesítményét nem ér­heti különösebb kritika. Azzal mindenki már a sorsolás pil­lanatában tisztában volt, hogy ennek a párosításnak Norvégia rekordbajnoka (huszonkétszer nyert aranyérmet), a bajnokság jelenlegi éllovasa az esélyese, ám ettől még bízni lehetett, sőt, kellett abban, hogy a Loki felveszi a kesztyűt, és jelentős erőbedobásra kényszeríti el­lenfelét. Nos, ebből a szempontból nem kellett csalódni, a Debre­cen egy félidőn keresztül kivá­lóan futballozott, előnnyel me­hetett szünetre, ugyanakkor a második játékrészben elköve­tett hibái miatt elveszítette a meccset. Gyorsan tegyük hoz­zá, vállalható teljesítménnyel. „Bosszantó a vereség, hiszen jól játszottunk, de elkövettünk néhány hibát, amelyeket a Ro­senborg könyörtelenül kihasz­nált - mondta egyet aludva a történtekre Kondás Elemér, a debreceniek vezetőedzője. - Az első félidőben jó néhány veszélyes támadást vezettünk, nemcsak lehetőségeink voltak, hanem vezetést is szereztünk amit elterveztünk és gyako­roltunk, nagyrészt megvalósí­tottuk. A szünetben hangsz­er nem jelenti azt, hogy vissza­lyoztam, bár nálunk az előny, 6 PERC leforgása alatt fordított 0-1-ről a Rosenborg a második félidő elején kell fognunk magunkat, foly­tassuk ott, ahol az első félidőt abbahagytuk. Sajnos a máso­dik játékrész elején az egyik támadásunknál nem jól tago­zódtunk, a Rosenborg végig­vitte a kontrát, és egyenlített. A második vendéggól megfogta a csapatot, de rendeztük a soro­kat, végig hittem benne, hogy legalább egyenlíteni tudunk. Kétgólos hátrányban már csak szépíteni sikerült, ennek elle­nére azt mondom, a párharc alakulhatott volna fordítva is, mert ehhez megvoltak a hely­zeteink. ” Tény, a mérkőzés első fe­lében a DVSC többször is a vendégvédelem mögé került - elsősorban a 19 éves Balogh Norbert agilis, vagány játéka révén -, és még az sem lett vol­na tragédia, hogy helyzeteiből csak egyet használt ki, ha a második játékrészben nincse­nek olyan helyezkedési hibák, amelyekre egy rutinos ellen­fél azonnal lecsap. Legyünk őszinték: ennek a párharcnak akkor is a Rosenborg lenne a favoritja, ha a meccs döntet­lennel, esetleg fordított ered­ménnyel ér véget, a 2-3 viszont nem sok jót ígér. Persze nem szabad lemon­dani a bravúrszerzés lehető­ségéről, elvégre a csütörtöki találkozó is megmutatta, az el­lenfél nem a Bayern München, de még csak nem is a Basel szintjét képviseli. „Csak gratulálni tudok a já­tékosoknak, hiszen odatették magukat, időnként jól futbal­loztak, de azt is látni kell, ezen a szinten ilyen hibák nem férnek bele - folytatta Kondás Elemér. - Nem vagyunk könnyű helyzet­ben, de bízom a csapatban. Biz­tos vagyok benne, hogy Trond­­heimben is lesznek helyzeteink, azok kihasználása nyilván ha­tással lesz a továbbjutási esé­lyünkre. Mindent elkövetünk a visszavágás érdekében, és ahogy az első meccs után, a visszavá­gót követően is emelt fővel aka­runk lemenni a pályáról. ” - Járt a taps a debreceni közönségnek, miként a játékosoknak is. A Loki labdarúgói megszorongatták a norvég bajnoki cím várományosát, időnként jobban is játszottak nála, csak sajnos nem bírták kilencven percen keresztül tartani a tempót FOTÓ: FÖLDI IMRE Kondás Elemér szerint nagyjából ennyin múlt a jobb eredmény elérése fotó: ns-archív Megviselten, önkritikusan . A laikusok szerint mind a három norvég gól az ön lelkén szárad, a szakemberek viszont azt mondják, háromból kettőnél bravúros vé­dés kellett volna a gól elkerüléséhez. Melyik véleménnyel ért egyet? Mielőtt válaszolnék a kérdésre, hadd jegyezzem meg, hogy nagyon megviselt a vereség, mert bár csak egyszer akadt védenivalóm, három gólt kaptam. Ideges voltam, mert kettőnél megállapítható a felelősségem. ■ Melyik az a kettő? A szabadrúgásból kapottra gondolok, valamint a norvégok harmadik góljára. Noha precízen fölállt a sorfal, s én is oda helyezkedtem, ahova ilyenkor kell. Heiland túljárt az eszemen, s nem azért, mert jól helyezte a labdát, hanem mert hatalmas erővel rúgta meg. Arra figyeltem, nehogy a helyemre célozzon, ezért kivártam, aztán amikor a sorfal fölött megláttam a labdát, már késő volt. Ha a lövésben nincs elég erő, elérem a labdát, de így esélyem sem volt. Láthatták, milyen erővel vágódott vissza a labda a hálóból. Ettől függetlenül valóban a védhető lövések kategóriájába tartozik. ■ És a harmadik? Az is. Függetlenül attól, hogy aki csak egy­szer is a gólvonalra állt, pontosan tudja, milyen érzés öt méterről meglőtt labdát kapni. De ha kivárok, talán elakadhatott volna bennem a labda. Ugyanakkor nem csak lövésre kellett felkészülnöm, beadás­ra is számítanom kellett, és igazából ez lett a vesztem. Korán rogyasztottam, a norvég csatár pedig - kivárva a pillanatot - a rövid sarokba zúdította a labdát. Saj­nálom, most úgy tűnik, rám jár a rúd, mert míg korábban elakadt bennem, kipattant rólam a labda, újabban elkerül. Persze ne feledjük, erős, jó csapat a Rosenborg. ■ ön szerint van még remény a továbbju­tásra? Ha úgy játszunk kint, mint csütörtök este az első félidőben, akkor talán. va­gy.