Nemzeti Sport, 2015. szeptember (113. évfolyam, 238-267. szám)

2015-09-20 / 257. szám

61 Labdarúgás­­­­ 2015. szeptember 20., vasárnap a mammsport HREPKA ADAM­ LEHETETT VOLNA A HŐS, DE ZICCERÉT A PAKSI KAPUS, MOLNÁR PÉTER BRAVÚRRAL VÉDTE NB1-9. FORDULÓ Gólnélküliség KÉZBEN TARTOTTA a mérkőzést az MTK, ám hiába érvényesült az akarata, képtelen volt kapuba találni A pályára lépők mindent megpróbáltak, hogy látványos mérkőzéssel rukkoljanak ki, ehelyett azonban csak egymást és a nézőket riogatták fotók. makovics körnél A mérkőzésről tudósított: Somogyi Zsolt, Rónai Gábor, Drágán Vukmir a kispadon. Na, ilyet sem látni gyakran. Az MTK légiósa szinte napra pontosan öt esztendeje, 2010 szeptemberében szerződött az MTK-hoz, és ha nem volt sérült vagy eltiltva, mindig a kezdőcsapatban kapott helyet. Ám úgy tűnik, a kék-fehéreknél e te­kintetben is változnak az idők, hi­szen a légiós 126 élvonalbeli mér­kőzés után ezúttal csak a kispadon kapott helyet. Mato­­rgic mellett a sérüléséből visszatérő Poór Patrik lett a másik belső védő. Ha pedig azt is idevesszük, hogy a sárga lapos figyelmeztetések miatt Torghelle Sándor sem lehe­tett ott a pályán, azt is mondhat­juk, hogy a rutin és a tapasztalat ezúttal hiányzott László Csaba csapatából. Ehhez képest hetven másodperc elteltével máris gólt szerezhetett volna a fővárosi társa­ság. Hrepka Ádám szépen tovább­csúsztatott labdáját Myke Bouard Ramos küldte csaknem a hálóba, csak néhány centit tévedett. Pedig nem akármiyen kezdés lett volna! Négy perc és húsz másodperc elteltével a paksi nézők majdnem rázendítettek a „Nem csak a húsz­éveseké a világ... ” - kezdetű örök­zöldre. Azzal a kiegészítéssel, hogy a huszonhét éveseké is lehetett volna, ugyanis a népszerű sláger előadója, Aradszky László unoká­ja, Balázs Zsolt került helyzetbe, ám ő sem tudta gólra váltani a helyzetét. Igaz, Balázs Zsolt lehetősége volt az egyetlen veszélyes paksi le­hetőség a mérkőzés első részében. Ebben az időszakban szinte végig az MTK akarata érvényesült, úgy tűnt, mintha a fővárosiak vissza­tértek volna a hosszú évtizedeken át bevált rövidpasszos játékra. Kanta József egyre több akciót in­­dított el a középpálya közepéről, így a Paks, amely az előző fordu­lóban legyőzte a bajnoki címvédő Videotont (2-0), szinte folyamato­san védekezésre kényszerült. Más kérdés, hogy ordító gólhelyzet nem sok akadt a vendégek előtt, de kívülről úgy festett, kézben tartják a mérkőzést, az történik a pályán, amit ők akarnak. A kényszerű munkanélküliség zavarhatta meg Hegedűs Lajost, az MTK kapusát, aki egy egyszerű kirúgásnál a nézőtér legfelső sorá­ba küldte a labdát. Nagyot kellett védenie kézzel az egyik jelenlévő­nek, hogy a csáléra sikerült indítás ne okozzon a tribünön sérülést. S bár igaz, hogy a paksi főlelátó va­lamivel alacsonyabb, mint a San Siróé, ettől függetlenül a kapus mutatványát m­il­iszrum meghök­kentőnek mondhatjuk. Az MTK legnagyobb lehetősége Hrepka Ádám előtt adódott. A ve­szélyes akciót Vass Ádám egy kö­ténycsellel indította, Kanta József pontos passza után Myke Bouard Ramos ugratta ki a csatárt, aki már csak Molnár Péterrel állt szem­ben, és annyira nem zavarta senki, hogy a paksi drukkerek lemondó­an elfordították a fejüket - amikor Molnár Péter lábbal hatalmas bra­vúrt bemutatva menteni tudott. Egy kapufa a kezdés után, egy ziccer a félidő végén - így tehát gól nélkül ért véget az első félidő. A folytatásban Szakály Dénes ártalmatlan helyzetben szabály­talankodott, a fedezet alighanem­megbánta a belépőt, mert ő járt rosszabbul. Megsérült, hordágyon kellett elhagynia a pályát, le is kel­lett cserélni. És ami a játékot illeti: az MTK megpróbálta gyorsítani a tempót, de a Paks rendkívül szer­vezetten védekezett, ha kellet, mind a tíz mezőnyjátékosa vissza­zárt saját térfelére, hogy ne hagy­jon szabad területet a vendégek tá­madói előtt. Jobbnak tűnt az MTK, de a különbség nem mutatkozott meg gólokban. Marek Strestík állt be, ő lehetett volna a nyerőember: előbb közelről fejelt mellé, majd nem sokkal később egy mellel át­vett labdát kapásból lőtt a bal felső sarok felé. Ha eltalálja a sarkot, ta­lán a hét gólját szerezte volna - így a hét legszebb mellélövése lett az övé. Összességében sajnos nem volt ez jó meccs. Ne bánja, aki nem látta. PERCRŐL PERCRE 2. perc: Ramos lőtt 12 méterről, a lab­da a bal kapufáról vágódott vissza, Hrepka ismételhetett, de nyolc mé­terről a kapu fölé bombázott. 33. perc: Kanta József átadása után Ramos indította a leshatáron kilépő Hrepkát, a támadó ballal 12 méterről lőtt, de Molnár Péter lábbal védett, majd rávetődött a labdára. Habár megpróbálta, Kulcsár Dávid (balra) nem tudta átverekedni magát a vendégeken MESTERMÉRLEG A CSERTŐI AURÉL a Paks vezetőedzője LÁSZLÓ CSABA az MTK vezetőedzője ­ Hiába a helyzet, ha nem értékesítik . Elégedett az egy ponttal? A látottak alapján igen. Azt is mondhatnám, hogy sajnos igen. Nem ilyen mérkőzésre készültünk, főleg az első félidőben nem az történt, amire számítottunk vagy amire készültünk. Akkor az MTK akarata érvényesült. A szünet után már máshogy alakult a mérkőzés, de összességében azt k­ell mondanom, hogy meg kell becsülnünk az egy pontot. ■ Mi az oka, hogy ezúttal így alakult a találkozó? Nem könnyű egy konkrét okot megnevezni, de az biztos, hogy az MTK jól játszott, különösen az első félidőben tűnt veszélyesnek. Egyénileg sem tudtunk sok pluszt hozzá­tenni a csapatjátékhoz, így a támadójátékunk messze volt az elvárhatótól. ■ Milyen módosításokat próbált végrehajtani a szünetben? Úgy láttam, kissé nyitottan védekezünk, az MTK pedig nagyon gyorsan kontrázik, ezért az volt a tervünk, hogy hátul és a középpályán zártabban futballozzunk. Ezután, azt gondolom, stabilabbak voltunk, a szünet után már volt egy-két kontratámadásunk, de az is tény, hogy az MTK-nak is voltak lehetőségei. • Szakály Dénest hordágyon vitték le a pályáról. Egyelőre nem sokat tudni róla. A hétfői vizsgálat után derül ki a pontos diagnózis, gyaníthatóan a térdszalagja sérült meg. * Idegenben jó az egy pont? A futballban úgy tartják, hogy igen, például Debrecenben nagyon örültem volna az iksznek, de most azt gondolom, két pontot Pakson hagytunk. Természetesen nagyon ne­héz itt nyerni, rendkívül kellemetlen ellenfél, masszívan védekezik és jól kontrázik, mégis úgy láttam a kispadról, hogy az első félidőben el kellett volna döntenünk a mérkőzést. ■ Marek Strestík nyerő csere lehetett volna... Ezt én is így gondolom. A Paks nagyon visszazárt, úgy gondoltam, Hrepka Ádám akkor igazán veszélyes, ha van területe megindulni, felgyorsulni, Marek Strestík viszont középen több veszélyt okozhat. A fejese nagy helyzet volt, a lövését én már bent láttam... ■ Csalódottan távozik csapata Paksról? Győzhettünk volna, ugyanakkor nem akartam éssze­rűtlenül nagy kockázatot vállalni, a Paks megbüntette volna. Ezért például Szatmári Lóránd nem tudott pályára lépni, lehet, vele még támadóbb csapatunk lett volna, de az is, hogy még ezt az egy pontot is elveszítjük. Szerintem jó formában, jó mentalitással futballoztunk, egységesek voltunk, erre építhetünk a jövőben - persze a gólok hiányoztak. Egy igazán jó csapat negyed ennyi helyzet­ből két gólt is szerez. És ezen a találkozón nekünk egy is elegendő lehetett volna... A MECCS SZÍNVONALA HANGULAT „Hogy tudták ezek le­győzni a Videotont?” - ezt a költői kérdést tették fel többen is a lelátón néhány perccel a lefújás előtt. S aki ott volt az egy héttel ez­előtti, valamint a szom­bati bajnokin is, nehe­zen tudott válaszolni. Nem lehetett ugyanis ráismerni a Paksra, az első perctől kezdve az MTK akarata érvénye­sült a pályán. Bár sok lehetősége a vendég­­csapatnak sem akadt, a meccslabda így is a kék­fehérek, pontosabban Hrepka Ádám lábában volt. Az első félidőben egy az egyben húzha­tott kapura, senkitől sem zavartatva oda lőhetett volna, ahová csak akar. De Molnár Péter eszén nem tudott túljárni, a kapusnak tu­lajdonképpen ez volt az egyetlen nagy védése az összecsapáson. CSERE: Hahn helyett Koltai (-) a szünetben, Szakály 1­0. helyett Kecskés T. (-) a szünetben, Papp K. helyett Kesztyűs B.(-) a 85. percben IHEHMMÉ Játékvezető: Erdős József 8 - Kirívó hibája nem volt, mondhatjuk, kézben tartotta a mérkőzést. Néhány eseten elővehette volna a sárga lapot az összességében amúgy sportszerű találkozón. Asszisztensek: Tóth II Vencel, Szalai Dániel - Bozó Zoltán, Andó-Szabó Sándor PAKS, 1141 NÉZŐ SPORTSZERŰSÉG atÁmadó futballerejes EDZŐI HÚZÁSOK • ••••· ) · ·1 A MECCS EMBERE MOLNÁR PÉTER MECCS INDEX» 4.83 1—4—1—4—1 Molnár P Lenzsei Kulcsár D. mm 1—4—2—3—1 CSERE: Hrepka helyett Strestík (-) a 68., Varga Sz.' . helyett Hujber (—) a 82. percben PAKSI FC MTK BUDAPEST ­­­ REMEK ZÁRÁS J, KANTA JÓZSEF az MTK középpályása „Úgy gondolom, jobban játszot­tunk. Az első félidőben három nagy helyzetünk is volt, amelyekből gólt szerezhettünk volna. Nagyon jól védekezett a Paks, sajnos nem tudtuk feltörni. Három pontot szerettünk volna szerezni, egy lett belőle, így nekem félig üres a pohár...” MOLNÁR PÉTER a Paks kapusa „Csalódott vagyok, mert nem tudtuk azt a játékot nyújtani, amelyet szerettünk volna. Kevés lehetőséget dolgoztunk ki. Nem foglalkozom azzal a kérdéssel, hogy az én védésemnek köszönhetően szereztünk-e egy pontot. Zártam a szöget, az utolsó pillanatig kivártam Hrepka Ádám lövé­sénél. Szerencsére, jól döntöttem."