Nemzeti Sport, 2016. április (114. évfolyam, 89-118. szám)

2016-04-28 / 116. szám

nemzetisport 2016. április 28., csütörtök CHAMPIONSBAJNOKOK LIGAJA ATLÉTICO MADRID-BAYERN MÜNCHEN Betonból várat A BARCÁK UTÁN a bajorok támadójátékát is megfojtotta Diego Simeone együttese Szeli Mátyás . Az Atlético Madrid-Bayern München Bajnokok Ligája-elő­­döntő első felvonásán inkább a müncheniek kezdőcsapata szolgált meglepetéssel. Josep Guardiola kihagyta az alapem­bernek számító Thomas Mül­­lert valamint az utóbbi időben jól futballozó Franck Ribéryt is, illetve két olyan belső védővel állt ki (David Alaba, Javi Marti­nez), akinek nem ez az elsődle­ges posztja. A hazaiaknál nem volt meglepő, csak éppen fájó, hogy a védelem oszlopa, Diego Godin nem játszhatott sérü­lés miatt, az ő helyét Sztefan Szavics vette át, igaz, amikor ő kezdett, egyszer sem kapott ki csapata. A két edző filozófiája ta­lán nem is állhatna távolabb egymástól, hiszen a Bayern kapcsán a támadójátékot, az Atléticóén a fegyelmezett véde­kezést emelik ki meghatározó stílusjegyként - eleinte mégis a müncheniek keresték a ritmust, és a vártnál kevesebbet kezde­ményeztek. Saúl Níguez aztán remek szóló után vezetéshez juttatta az Atléticót, a csapat el­múlt években mutatott teljesít­ményét elnézve sértő lenne azt írnunk, hogy meglepetésre... A Bayernnek a Barcelonához hasonlóan a tizenhatos előte­rében már szinte semmi helye nem maradt, játékából hiány­zott a megszokott gördülékeny­­ség, és hiába tűnik erősebbnek a bajorok szélsőjátéka a kata­lánokénál, Douglas Costa és Kingsley Coman beadásai után sem alakult ki veszélyes helyzet. Robert Lewandowski teljesen magára hagyatottnak tűnt (no nem az Atlético védők által), a pályafutása legjobb szezonját futó lengyel csatár előtt egyet­len nagy helyzet sem adódott. Sokatmondó, hogy a Bayern München csupán egyszer talál­ta el a kaput az első félidőben, miközben az Atlético majdnem megduplázta az előnyét Antoi­ne Griezmann révén. Guardiola ennek ellenére sem cserélt a szünetben, igaz, csapata a fordulás után nyo­masztó fölényben futballozott. De továbbra sem tudott gólt szerezni, mivel mindig volt egy közbelépő láb, vagy ha nem, Jan Obiak, illetve az ötvenedik Bajnokok Ligája-mérkőzésén játszó David Alaba lövésénél a léc mentett. Nem sokkal ezután követke­zett az első változtatás, Coman helyett Ribéry lépett pályára, nem sokkal később pedig Mül­ler is beállt Thiago helyére. A Bayern azonban nem tudta fel­törni az Atlético védelmét (Fer­nando Torres révén a hazaiak is eltalálták a kapufát), így egygó­­los hátrányból várja a jövő heti visszavágót. Simeone együttese legutóbb 2015 februárjában ka­pott ki két góllal, akkor a Celta elleni spanyol bajnokin. Saúl Níguez (jobbra) élete gólját lőtte: az Atlético huszonegy éves középpályása pazar cselsorozat végén talált a kapuba fotó: Reuters Hadvezér nélkül hajráznak Az Atlético Madridnak a Bajnokok Ligája mellett a bajnokságban is van esélye az élen végezni, három fordulóval a vége előtt ugyanany­­nyi pontja van, mint az egymás elleni eredmények miatt éllovas Barcelonának. Az utolsó játékna­pokat azonban biztos, hogy Diego Simeone nélkül kell átvészelnie, a szakembert ugyanis hárommecs­­cses eltiltással sújtotta a liga. Az argentin edzőnek azért kell bűnhődnie, mert legutóbb, a Má­laga elleni mérkőzésen (1-0) va­laki egy labdát dobott a pályára azzal a céllal, hogy megzavarja a kontratámadást vezető ellenfelet. A játékvezető ezt követően meg­próbálta megkeresni a felelőst, de Simeone nem árult el neki semmit, így más választása nem lévén, a lelátóra küldte az edzőt. A liga szabályzata szerint ha ilyen esetekben nem sikerül azo­nosítani a tettest, a vezetőedzőt terheli a felelősség, ez a mostani büntetésben is szerepet játszott. Simeone a mérkőzés után azt mondta, egyetért a játékvezető ítéletével, de az „akcióért” egy labdaszedő a felelős. Más kérdés, hogy a felvételeken úgy tűnik, mintha Simeone utasí­tására cselekedett volna... FOTÓ: AFP IDEGENBEN NEM MEGY • Több mint két éve, 2014 februárja óta nem nyert idegenbeli mérkőzést a Bayern München a Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakaszában. Az Arsenal londoni legyőzése óta a Sahtar Doneck (0-0), a Porto (1-3), a Barcelona (0-3), a Juventus (2-2),a Benfica (2-2) és most az Atlético Madrid vendégeként sem tudott győzni Josep Guardiola együttese. Labdarúgást? Juanfran, Giménez, Szavics, Luís Níguez, Gabi, Fernández, Koke Griezmann, F. Torres CSERE: Níguez helyett Partey a 85. percben BAYERN MÜNCHEN: 1-4-1-4-1 Neuer Lahm, Martinez, Ataba, Bernat Alonso Coman, Thiago, Vidal, Costa Lewandowski CSERE: Coman helyett Ribéry a 64., Thiago helyett Th. Müller a 70., Bernat helyett Benatia a 77. percben Gólszerző: Níguez (1-0) a 11. percben Sárga lap: Costa (Níguez megrúgásáért) a 40., Benatia (Koke felrúgásá­ért) és Neuer (Koke rángatásáért) a 82., Níguez (időhúzásért) a 85., Vidal (Juanfran felrúgásáért) a 88. percben Játékvezető: Mark Clattenburg (angol) - Szinte észre sem tehetett venni, annyira jól vezette a mérkőzést. A visszavágót május 3-án rendezik Münchenben. PERCRŐL PERCRE 11. perc: Szédületes góllal vezet az Atlético! A jobb oldalon megiramodó Ní­guez kicselezte a Bayern csaknem teljes spanyol különítményét - Thiagót, Xabi Alonsót és Bernatot -, s hiába szuggerálta őt Alaba a tizenhatoson belül, a 21 éves spanyol középpályás tizenkét méterről bal lábbal okosan a jobb alsó sarokba csavarta a labdát, Neuer nem érhette el. 1 -0 30. perc: Griezmann tört kapura Martinez szorításában, hat méterre a kapu­tól azonban nem találta el jól a labdát, Neuer lábbal védett. 55. perc: A középhátvédként keretek közé szorított Alaba megunta társai passzolgatását, harmincöt méterről bal lábbal megcélozta a bal felső sarkot, a labda a lécről vágódott le. 56. perc: Nyom a Bayern: Alonso bal oldali szögletét követően Martinez hét méterről fejelt, Oblak gyors vetődéssel megfogta a labdát. 71. perc: Lahm ragyogó labdával indította Costát, a brazil szélső tíz méterről megpróbálta átemelni Oblakon - de végül a kapun is „sikerült” neki. 75. perc: Hát itt mi volt?! Griezmann és F. Torres vezetett kontrát, a francia csatár kitette a labdát jobbra a spanyolnak, aki a tizenhatoson belül kicse­lezte Alabát, majd nyolc méterről jobb külsővel lőtt, a labda a jobb kapufáról pattant ki. Éppen Koke elé, 15 méterről leadott lövését azonban védte Neuer. HIRDETÉS EUROPA LEAGUE FINAL 2016 VILLARREAL CF VS LIVERPOOL FC MA 20:50-KOR ELŐBEN AZ RTL KETTŐN A HU LIVESTREAM. rtl2.hu/uefaeuropaliga