2016-05-08 / 125. szám

sport 2016. május 8., vasárnap 1NOKOK 1 I A 1 issíiA, fä&rlUKEuY «te mijfem trófeáért mentálisan pedig fel is őrölte a címvédő vasárnap a Bucuresti-tel vív a fináléban De mint mondtuk, fejben volt erős az ETO. Bármiféle ijedtség helyett Kovacsics bement két ember között, Eduarda Amorim talpról lőtt óriási gólt, Löké meg Broch belőtték, amit be kellett, Linn Jörum Sulland csukott ■ [UNK] [UNK] [UNK]PÁRBAJ 1­ Z . GYORS BUDUCSNOSZT VTM. Minő«» MMmKJ Kiegyenlített erők szemmel dobálta a heteseket, Groot akkor vállalkozott, mikor épp senki sem mert, Kari Aalvik Grimsbö meg látványos védé­sekkel vette el az ellenfél játéko­sainak minden kedvét. Egy-két góllal végig vezetett a Győr, és mikor az utolsó másfél percben mégis egyenlíthettek volna a montenegróiak, kiderült, hogy sikerült felőrölni őket: előbb Majda Mehmedovics lőtt ki egy ziccert az aréna előtti trolimeg­állóba, majd Milena Knezsevics ejtette a saját lábára a labdát, amivel a sors nagyjából bos­­szút is állt rajta Görbicz Ani­ta két évvel korábbi lefeje­­léséért. Úgyhogy a Győr végül 21-20-ra győzött, amit tökéletesen meg is érdemelt, mert ésszel és erővel egyaránt jobban bírta a csatát, és vasárnap a román CSM Bucuresti el­len négy év alatt harmadszor is BL-győztes lehet. A mérkőzésről tudósított: Bálint Mátyás, Mohay Gábor, Papp Bálint, Simon József „A kupáért jöttünk ide” ■ Ezt nem adták ingyen. Hát nem. De nem is vártunk mást, mint kiélezett küzdelmet az első perctől az utolsóig. ■ Menny­ire volt fárasztó a meccs? így néhány perccel a lefújás után úgy érzem, nagyon sokat kivett belőlünk ez a csata, de össze kell szednünk magunkat holnapig, mert a Bajnokok Ligája-trófeáért jöttünk ide. ■ A nehezén túl vannak ezzel? Szó sincs róla. Sokan mondták, ha a Pod­­goricán túljutunk, oda lehet adni nekünk a kupát, de erről szó sincs, a Bukarest is na­gyon erős ellenfél lesz, és biztosan mindent belead. ■ Mivel sikerült a Buducsnoszt fölé kereked­niük? Szerintem az összetartásunkkal, a csapat­egységünkkel, azzal, hogy végig buzdítot­tuk, segítettük egymást. Fantasztikusan összeálltunk védekezésben, Kari is remek volt a kapuban, végig hatalmas szívvel küzdöttünk, és meglett az eredménye. ■ Pedig egyik félidőt sem kezdték valami jól. Az elsőt a Podgorica sem, ott azért látni lehetett, hogy mekkora a tét valójában, mintha mindkét csapat leblokkolt volna, hat percig gól sem esett - de hát ez már a négyes döntő, hiába. Már ott lehetett látni, hogy ez védekezős meccs lesz. Ami meg a második félidő elejét illeti, minden mérkő­zésen előfordulnak hullámvölgyek, ráadásul akkor több kiállítást is kaptunk, de nem törtünk meg, végig koncentráltunk. ■ Az utolsó időkérés alatt sem izgult, hogy meglesz-e a győzelem? Nem, éreztem, hogy nagyon odafigyelünk, mentálisan nagyon erősek vagyunk - tud­tam, hogy már nem kapunk gólt. És amikor a régi ismerősünk, Milena Knezsevics a lábá­ra ejtette a labdát, bejött a megérzésem. Ilyen a győri örömtánc - két, illetve három éve már láttunk ilyet a döntő után, és vasárnap talán szintén rophatják Európa legjobbjai Kari Grimsbö ragyogóan dirigálta a győri védőket, valamint maga is sokat tett csapata fináléba kerüléséért fotók: veres Viktor 21/35(60%) M/Rris 20/32(62%) mm­ Wfc/IMs 14/35(40*) 3/3(100%) MM*­­3/5(60%) MM 3/6(50%) 5/12(41*) Mi/ttin 1/13(53%) 2/2(100*) Mi/beálló -4/0(50*) Ui/ketké 7/10(70%) H TechnkcaiNba N 4/5(80*) W/WinetHK 3/3(100%) 1 Kiállítás (pert)­­ 21/40(42*) M/tiNtt 20/50(40%) KOVACSICS ANIKÓ a Győr játékosa SP­ORT A ÖL négyes aoninjei ,zülő Kiel aligha veszít a csarnokában. kjel-uietzlrr A VASÁRNAPI PROGRAM Papp László Budapest Sport­aréna. A 3. helyért: Buducsnoszt Podgorica-Vardar Szkopje, 15.15. Döntő: Győri Audi ETO KC-CSM Bucuresti, 17.45 KICSIN MÚLOTT « KATARINA BULATOVICS a Podgorica jobbátlövője „Borzalmasan nehéz, szoros, feszült hangulatú meccs volt. Büszke vagyok csapatomra, mert végig jól, motiváltan, óriási akarattal küzdött. Kicsin múlott.” « DRAGANA CVIJICS a Podgorica beállósa „A második félidő­ben szinte végig futnunk kellett az eredmény után, ez rengeteg erőnket kivette. Nem tudtunk tiszta helyzeteket kialakítani.” « MARTA ZDERIC a Podgorica kapusa „Nagyon küzdel­mes meccs volt, az utolsó pillanatig volt esélyünk. A védekezésre próbáltunk nagyon ügyelni, de a támadásban kimaradó hely­zeteinkkel a saját dolgunkat tettük nehézzé.” REAKCIÓ» k Nyugodtnak látszik, ahhoz képest, hogy csapata lemaradt a fináléról. Ilyen erős az önuralma? Nagyon zaklatott meccs volt, a hatvan perc alatt sokat kiadtam magamból, és utólag már hiába mérgelődnék. A csapatomra nem haragudhatok, mindent megtett a sikerért. • Ennél többre nem képes? Tavaly megmutatta, hogy többet tud, megnyerte a BL-t. Az idén ez nem sikerülhet, mert hajszállal jobb csapattal akadt össze. ■ Mi ez a hajszál? Nagyon nehéz összehasonlí­tani két azonos képességű és azonos erejű csapatot. Láttuk, akadtak fordula­tok az elődöntőben, még a második félidőben is visszavettük a vezetést, ám az utolsó öt percben nagyon fontos pillanatokban és helyzetek­ben rontottunk. ■ A kevés gólt minek, kinek a számlá­jára írja? A védelmek mindkét csapatnál erőszakosan, hatékonyan zártak. A kapusokra sem lehet panasz. Való­jában az történt, amire számítot­tunk. Fontos, döntő volt a védelmek munkája, az ellenfél hibázásra kényszerítése. A végén ez a Győrnek sikerült jobban. ■ Vagyis megvalósult, amit elkép­zelt? Taktikailag nagyjából, de ös­­­szességében persze nem. Döntőbe akartunk jutni, sajnos nem sikerült. Arra a kérdésre is választ kaptam, hogy az egy hónapos meccs nélküli időszak nem tett jót a csapatnak. A gyakorlásra sok időnk maradt, de a mérkőzések hiányoztak. ■ Vasárnap? Mindent megteszünk a harmadik hely megszerzéséért, győzelemmel szeretnénk elköszönni Budapesttől, a remek házigazdától. DRÁGÁN ADZSICS, a Podgorica edzője nélküli felkészülés is oka VÉLEMÉNYEK• ORBÁN ADRIENN a Győr jobbszélsője Annyit taktikáztunk a héten, hogy már alig bírtam ki a meccsig, a buszon, a ho­telban, az ágyban, mindenütt a Podgori­­cáról beszéltünk, minden mozdulatukat ismertük. Nagy megkönnyebbülés, hogy nyertünk, mert harmadik hellyel pocsék lett volna hazamenni... De valaki mindig hozzátett a mérkőzéshez közülünk. KARI AALVIK GRIMSBÖ a Győr kapusa £ 3L Nagyon jót védekeztünk, amire szükség is volt, mert a második félidő elején, amikor nem ütköztünk elég keményen, azonnal bebizonyosodott, milyen jó lövői vannak az ellenfélnek - de utána ismét remekül összeálltunk. Az ellenfél utolsó lövésénél azt mondtam magam­nak, bármi is lesz, megfogom - de aztán mellélőtte a lány. De ha kapura megy, kivédtem volna! LINNJÖRUM SULLAND a Győr átlövője Nagyon nehéz a kispadról nézni egy ilyen meccset, és aztán bemenni, belőni a heteseket, de egyáltalán nem izgul­tam, annyira alaposan felkészültem a kapusokból. Remekül küzdött a csapat, nagyon boldogok vagyunk. ** * Vardar: betli Bucuresti: bravúr A legutóbbi két négyes döntő­ben bronzérmes Vardar Szkopje harmadik nekifutásra sem tudta sikeresen venni az elődöntőt, a macedón kirakatcsapat a másik szombati meccsen simán kika­pott a története első BL-szezon­­ját „taposó” román CSM Bucures­­ti­ től. A rengeteget hibázó Vardar a játék minden elemében csődöt mondott, míg a Bukarest a pará­désan védő (kilenc védés és egy kapott gól az első 13 percben...) exgyőri horvát kapus, Jelena Grubisic vezérletével tetszetősen játszott. „Hihetetlen, hogy sikerült be­jutnunk a döntőbe­­ lelkendezett Isabelle Gulldén, a CSM svéd irányí­tója. - Jó volt a taktikánk, amelyet sikerült végig betartanunk.” „Rengeteget hibáztunk a mér­kőzés elején, onnantól pedig már nagyon nehéz dolgunk volt a kimagasló teljesítményt nyújtó Jelene Grubisiccsel szemben. Ilyen a sport, jövőre visszatérünk, hogy megszerezzük a trófeát” - mondta Andrea Lekics. CSMBUCURESTI (román) VARDAR SZKOPJE (macedón) Papp László Budapest Sportaréna, 7000 néző. V: Brehmer, Skowronek (lengyelek) Az eredmény alakulása: 2. perc: 0-1.13. p.: 7-1.21. p.: 11-5.40. p.: 18-10.44. p.: 22-11. 52. p.: 25-16 Kiállítások: 6, ill. 4 perc Hétméteresek: 4/3, ill. 5/2 Továbbjutott: Bucuresti MESTERMÉRLEG Kim Rasmussen: - Szinte nem is emlék­szem a mérkőzés első negyedórájára és az utolsó néhány percre. Nagyszerű, még inkább álomszerű volt a meccs és a játékunk. Nagyon büszke vagyok a csapatra! Sokan azt gondolták, hogy abszolút esélytelenek vagyunk a négyes döntőben, de nem ijedtünk meg, éltünk a lehetőséggel. David Davis: - A Bukarest kiválóan játszott, a mi teljesítményünkre viszont nehéz szava­kat találni. Az elmúlt hónapok legrosszabb játéka volt... Katasztrofálisan kézilabdáztunk támadásban és védekezésben is. J.GRUBISIC C. Martin 1 L. JORGENSEN 4 Bradeanu 4 (1) Torstensson Manea 4 Fisker________2 Csere: Pessoa, lordache (kapusok), GULLDÉN 4(1),A. RODRIGUES 5, Varzaru 1(1), Curea, Vetkova, Bazaliu 2, Nan Edző: Kim Rasmussen Leynaud Radicsevics 2 B. Lazovic 2 LEKICS 6(1) Althaus 1 Penezic 1 Dembélé______4 Csere: Szuszlina (kapus), Zebic 1 (1), A.Klikovacl.Damn­­janovics 1, Hmirova 1, Risztovszka, Covic 1 Edző: David Davis