Nemzeti Sport, 2016. augusztus (114. évfolyam, 209-238. szám)

2016-08-15 / 223. szám

­­20 i labdarúgás NB II II. FORDULÓ Békéscsaba, 600 néző A mérkőzés osztályzata: 2 Vezette: Bognár Tamás (8) (Kormányos II Gábor, Máyer Gábor) BÉKÉSCSABA: Ribánszki 4- Bényei 4, Kelemen D. 4 Szétpál N. 4, Juhász Gy. 5 - Gránitz 5, Spitzmüller 4 (Urbin 3,60.), Takács P. 4 (Nagy I. 74.), Fabio 5 (Ihrig-Farkas­­, 81.) -Szalai D.4,Viczián 3 Vezetőedző: Zoran Szpisljak SOROKSÁR: Holczer 4 - Csilus T. 4, Gyepes 4, Gengeliczki 4, Silye 5 - Haris 5, Valencsik 5 - Huszák 3 (Papp M.­­, 62.), Pál A. 3 (Csilus Á. 3. a szünetben), Gárdos 5 - Lovrencsics B. 3 (Bajzát­ 69.) Vezetőedző: Lucsánszky Tamás Gólszerző: Szalai D. (1-0) a 35., Gárdos (1-1) a 37. percben MESTERMÉRLEG Zorán Szpisljak: - Az első gól, az első pont. Többet vártam a csapattól, ez a teljesítmény kevés a céljaink, a feljutás megvalósításához. Minden játékosom nézzen magába! Lucsánszky Tamás: - Békéscsabán egy pontot szereztünk, ami jó. Remélem, ezzel a döntetlennel elkezdünk kilábalni a gödörből. Tudósított: JÁVOR PÉTER BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE­­ J[nT SOROKSÁR SC y|(D 2016. augusztus 15., hétfő mmmzmisport Tudósított THÉKES ISTVÁN Segítségnyújtás után győzelem Dunaújváros, 100 néző A mérkőzés osztályzata: 2 Vezette: Szilasi Szabolcs (7) (Kiss Balázs, Aradi József) VÁC: Halasi 4 - Hegedűs Cs. 5, Dlusztus 3, Tóth F. 3, Földi 4 - Tóth Gergely 3, Sipeki 3 (Nagy R.­­, 91.) - Kákonyi 4, Rusvay 2 (Rása­­, 65.), Niedermüller 3 - Nyilas 2 (Majoros 3, a szünetben) Vezetőedző: Nagy Tibor SZEGED: Szántai 3 - Farkas M. 3, Tóth Gábor 3, Mészáros M. 3 - Achim 3, Király P. 3, Coroian 4 (Pászka­­, 81.), Horváth A. 3, Zabari 4 - Zádori 2 (Andorka­­, 84.), Germán 2 Vezetőedző: Klausz László Gólszerző: Hegedűs Cs. (1-0) az 56. percben MESTERMÉRLEG Nagy Tibor: - Tudtam, hogy a szerdai emberhátrányunknak ára lesz. Fáradtan, enerváltan játszottunk, de óriási szívük van ezeknek a játékosoknak. Csúsznak-másznak, ennek köszönhetjük a sikerüiket. Klausz László: - Ilyen a futball ilyen az edzősors, ennél többet nem tudok hozzátenni. Az első félidő nagy részét uraltuk, a másodikat végigtámadtuk, mégis képesek vagyunk kikapni. Tudósított: SZIRMAI GYÖRGY Szeged, Szegedi Vasutas Stadion, 1200 néző A mérkőzés osztályzata: 3 Vezette: Radványi Ádám (7) (Búzás Balázs, Kovács II Gábor) SZEGED: Seindler 5 - Kéri 4, Rácz L. 4, Ikonomu 4, Grünwald 4 - Forró A. 3 - Harsányi 3, Lévai 3 (Ondrejc 3,4.), Puskás Cs. 4, Buzási 3 (Beretka —, 62.) — Péter 4 3 (Makszimovics­­,81.) Vezetőedző: Tóth Ákos BUDAÖRS: Ordasi 0 - Horváth L. 4, Kinyik 4, Gyurácz 4, Odé 4 - Sajbán Miklós 3, Csillag 4 -Menyhárt 3, Bogáti 3 (Stieber A.­­, 61.), Gyeni 3 (Horváth P.­­, 68.) - Sajbán Máté 3 Vezetőedző: Miskei Attila Gólszerző: Makszimovics (1-0) a 93. percben MESTERMÉRLEG Tóth Ákos: - Sorsdöntőnek bizonyult, hogy cseréink hozzáertek csapatunk teljesítményéhez. Miskei Attila: - Számomra értékelhetetlen a mérkőzés. A Szeged egyet lőtt kapura, és nyert. Zalaegerszeg, ZTE-Aréna, 1328 néző A mérkőzés osztályzata: 3 Vezette: Gaál Ákos (8) (Horváth Zoltán, Hofbauer Roland) ZTE: Szappanos 5 - Kroner 4, Nagy T. 4, Forgács 5, Deutsch 4 - Patvaros 4 (Villám­­, 66.), Szakály A. 5 - Gottfried 4, Végh G. 4 (Bódi 4, a szünetben), Babati 6 - Daru 4 (Városi 4,59.) Vezetőedző: Csató Sándor DOROG: Szemerédi 3 - Fürjes 3 (Vígh Á.­­, 66.), Berkó 3, Bora 3, Grabant P. 3 - Sitku 4, Mészáros Á. 3 - Grabant B. 4, Medgyes 4, Bor 3 (Szedlár 4, a szünetben) - Perovics 3 (Nagyházi 3,60.) Vezetőedző: Németh Szabolcs Gólszerző: Babati (1-0) a 7., Szakály A. (2-0) a 25., Forgács (3-0) az 58., Szedlár (3-1) a 82. percben MESTERMÉRLEG Csató Sándor: - Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl. Hét nap alatt három meccsből hét pontot gyűjtöttünk, és közben volt egy hosszú, fárasztó túránk Nyíregyházára. Elismerésem a csapatnak. Németh Szabolcs: - Az elején nem voltunk eléggé agresszívek, ezt kihasználta a ZTE, és eldöntötte a meccset. Szünet után a becsületünkért küzdöttünk, de sokat kell még dolgozni, hogy hasonló szintű együttesek ellen felvegyük a harcot. Tudósított: BÓBICS LÁSZLÓ Nyíregyháza, 250 néző A mérkőzés osztályzata: 3 Vezette: Bogár Gergő (6) (Szilágyi Norbert,­­Vígh-Tarsonyi Gergő) CIGÁND: Egyed 0 - Szilágyi L. 4, Csicsvári 4, Raducu 5, Molnár R. 4 - Kasza 4, Nagy R. 4 (Katona Gy. 5,36.) - Oltean 4 (Baksa 4,60.), Kis Sz. 4 (Berecki S.­­, 90.), Barcsay 4 - Popescu 4 Vezetőedző: Fogarasi Zoltán BALMAZÚJVÁROS: Horváth L. 0 - Vachtler 4, Rus 4, Tamás L. 3, Németh Á. 4 - Sigér 4 - Belényesi 4, Zsiga 4, Hadházi 4 (Farkas B. 4, szünetben) - Kapacina 3 (Varga K. 4, szünetben), Fekete Á. 4 (Vólent­­, 69.) Vezetőedző: Feczkó Tamás Gólszerző: Raducu (1-0) a 21., Fekete Á. (1-1) a 45., Katona Gy. (2-1) a 83. percben MESTERMÉRLEG Fogarasi Zoltán: - Makulátlan mértegű csapatot győztünk le, amely eddig még gólt sem kapott. Mentálisan rendkívül erős a csapatom, a nehézségeken is felülkerekedtünk. Ez egy kis csapat nagy győzelme volt. Feczkó Tamás: - Az idény leggyengébb játékával is fölényben futballoztunk. A második félidő elején eldönthettük volna a mérkőzést, de nem éltünk a lehetőséggel. Tudósított: PALÁNKI ISTVÁN TOLER NORBERT M­a­­­­agabiztosan nyert a ZTE az NB I. fordulójában a Dorog el­­llen, s egyelőre holtversenyben a hatodik helyen áll. A vasárnap esti mérkőzés az eredeti időponthoz képest húsz perccel később kezdődött, mert a vendégcsapat autóbuszának vízpum­­pája Zalaegerszeghez közel megadta magát. A ZTE két mikrobusszal sietett a bajba jutott dorogiak segítségére, az egyiket Kocsárdi Gergely sportigazgató vezette, s végül lejátszhatták a bajnokit, amelynek első félidejében a hazaiak Babati Benjámin és Szakály Attila révén kétgólos előnyre tettek. Sőt, Forgács András az 59. percben eldöntötte a mér­kőzést, s bár a Dorog a hajrában szépí­tett, a kék-fehérek újabb győzelemmel próbálnak tapadni az élmezőnyhöz. Szeged 2011-ZTE FC 17.30 Dorog-Mosonmagyaróvár 17.30 Nyíregyháza-Siófok 17.30 Kozármisleny-Kisvárda 19.00 Szolnoki MÁV-Békéscsaba 19.00 Balmazújváros-Csákvár 19.00 Mosonmagyaróvár, 800 néző A mérkőzés osztályzata: 3 Vezette: Gyarmati II Tibor (6) (Szécsényi István, Kulman Tamás) MOSONMAGYARÓVÁR: Tarczy 4 - Koszó 4, Baranyai N. 4, Deák J.4, Galambos 4 - Zsirai 5, Magasföldi 5 - Bohner 4 (Laki­­, 63.) - Mayer 4 (Darázs­­, 78.), Németh M. 4 (Bartos 3,57.) -Jasarevics Vezetőedző: Király József NYÍREGYHÁZA: Hermány 0 - Úr 5, Dvorschák 5, Rubus 5, Farkas M. 3 (Rezes 4, a szünetben) - Dragoner 4 (Barna Sz. 71), Kónya 4, Tamási Zs. 4, Harsányi 4 - Rudolf 5, Pálinkás 3 (Kártik 6, a szünetben) Vezetőedző: Mátyus János Gólszerző: Kártik (0-1) a 49. percben MESTERMÉRLEG Király József: - A vereség ellenére büszke vagyok játékosaimra, mert szervezetten és kulturáltan futballoztak. Sajnálom, mert nem érdemeltünk vereséget. Mátyus János: - Küzdelmes mérkőzésen jól játszó ellenfelet győztünk le. Megérdemelt a győzelmünk, amelyért rengeteget tettünk. Tudósított: SZTRANYOVSZKI ATTILA Csákvár, 400 néző A mérkőzés osztályzata: 4 Vezette: Böcskei Balázs­­ és Bertalan Dávid, Makkosné Iitz Brigitta) CSÁKVÁR: Kovács D. 0 - Pintér B. 4, Póti 4, Kiprich D. 4, Baranyai Á. 3 - Mészáros D. 3, Bakos Sz. 5 - Molnár T. 4 (Vallejos­­,79.), Kocsis G. 3, Oldal 3 (Horváth R. 4,63.) - Paudits 4 (Péter B.­, 91.) Vezetőedző: Toldi Gábor CEGLÉD: Horváth G. 4-Wild 4, Alberti. 4, Makrai 3 (Szkunc­­, 82.), Farkas A. 4, Valkovszki 3 - Markó 3, Csordás Sz. 3 (Asztalos­­, 62.), Albert Á. 5 (Horváth B.­­, 82.) - Peres 4, Szabó V. 3 Vezetőedző: Varga Attila Gólszerző: Molnár T. (1-0) a 9„ Albert Á. (1-1) a 12., Horváth R. (2-1) a 69. percben MESTERMÉRLEG Toldi Gábor: - Végig irányítottuk a mérkőzést, számtalan helyzetet dolgoztunk ki, s végül a győzelmet is megszereztük. Varga Attila: - Nem volt szerencsénk, de még egy ilyen bután játszó csapat nincs az NB II-ben, mint a miénk. Tudósított: GELEI JÓZSEF A mérkőzés osztályzata: 4 Vezette: Kovács J. Zoltán (6) (Lómon Oszkár, Mohos Milán) SIÓFOK: Tajti 0 - Tamaskó 4, Szalai V. 4, Czingráber 4, Farkas N. 6 - Gál M. 4, Berde 3 - Nagy D. 4, Petneházi 3 (Berki 5,36.), Gréczi 4- Elek B. 5 (Kozma­, 77.) Vezetőedző: Goran Kopunovics KOZÁRMISLENY: Hetesfay 3 - Kiss M. 3, Gubacsi 3, Lantos 3, Kocsis A. 3 - Szekszárdi 4 - Beke 4, Nagy E. 4 (Csábi M. G.­­, 85.), Kirchner 3 - Szinanovics 3 (Pajor 60.) - Tóth M. 3 (Nagy M. K. 3, a szünete) Vezetőedző: Kovács Zoltán Gólszerző: Beke (0-1) a 24., Elek B. (1-1) a 48., Farkas N. (2-1) az 55., Berki (3-1) a 66., Berki (4-1) a 88. percben MESTERMÉRLEG Goran Kopunovics: - Elajándékoztuk az első huszonöt percet, ezért vártam a szünetet, hogy összerakjam a csapatot. A második félidőben visszakaptam abból a munkából, amit tanítottam a játékosoknak. Kovács Zoltán: - Az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést, mert több helyzetünk volt. A második játékrészben a gyorsan beszedett gól zavart okozott, és beleszaladtunk egy nagy vereségbe. Tudósított: B. SZABÓ GÁBOR Sopron, 700 néző A mérkőzés osztályzata: 4 Vezette: Kovács Gergely (9) (Huszár Balázs, Kóbor Péter) SOPRON: Gelei V. 4 - Tóth D. 4, Sifter 4, Kovács G. 4, Szabó L. 4 - Nagy P. 4, Kapacina V. 7, Soós B. 2 (Garda 3,34.), Gyürki 3 (Erdélyi­­, 74.) - Horváth P. 2 (Eszlátyi 3,34.), Batizi-Pócsi 3 Szakmai igazgató: Supka Attila SZOLNOK: Molnár-Farkas 3 - Hajba 3 (Tóth B. T.­­, 78.), Balogh M. 4, Papp Sz. 3, Magyar 3 - Csirmaz 4 (Tóth L.­­,64.), Kovács D.3 (Berdó­­, 83.), Kenderes 4, fórok M. 4 - Pintér N. 5, Olasz D. 4 Vezetőedző: Balogh Pál Gólszerző: Kapacina V. (1-0) a 19., Olasz D. (1-1)a 24. Kapacina V. (2-1)a 63. percben MESTERMÉRLEG Supka Attila: - Magabiztosan nyertünk, mert a második félidőben feljavultunk, igaz, további gólokat kellett volna szereznünk. A helyzetkihasználásunkon még javítani kell. Balogh Pál: - Visszafogottan kezdtük a mérkőzést, de szerencsére idejében észhez tértünk. A második félidőt ismét gyengébben kezdtünk, de egy tizenegyestől megfosztott minket a játékvezető. A hazai pálya nagyon lejtett. Tudósított: PÁDER VILMOS Kisvárda, 1880 néző A mérkőzés osztályzata: 4 Vezette: Oláh Gábor (7) (Punyi Gyula, Márkus KISVÁRDA: Ivancsics A. 4 - Talabér 5, Vermes 5, Papucsek 4, Vári B.,4 (Fodor A.­­, 66.)­­Lucas 5, Minczér 4 - Szabó P. 4 (Grumics 5, 60.), Oláh G. 4 lízing -, 79.), Cseri T. 5 - Rajczi 5 Szakmai igazgató: Révész Attila PUSKÁS AKADÉMIA: Gőcze 4 - Heffler T. 5, Fényes 4, Spandler 4, Forró Gy. 4 (Molnár Cs. 72.) - Sándor Gy. 5, Zsidai 4 - Óvári 4 (Makrai G.­­, 68.), Márkvárt D. 5 (Gajdos­­, 81), Nagy Zs. 5-Tischler 6 Vezetőedző: Szíjjártó István Gólszerző: Tischler (0-1) a 2., Tischler (0-2) a 19., Lucas (1-2) a 42, Grumics (2-2) a 74. percben MESTERMÉRLEG Révész Attila: - Remek propagandája volt az NB II-es futballnak ez a mérkőzés, amelynek első félidejében a legjobbkor szépítettünk, hogy megmaradjon a remény. Ha hamarabb egyenlítünk, a Puskás Akadémia nem bírta volna ki a nyomást. Szíjjártó István: - A harmadik idegenbeli meccsünket sem tudtuk megnyerni azok után, hogy vezettünk. Az első félidőben eldönthettük volna a három pont sorsát, a végén azonban a Kisvárda is nyerhetett volna, vagyis a döntetlen Tudósított: BODNÁR TIBOR NB III 2. FORDULÓ N­égyet vágott a III. Kerület I­degenben javított a III. Kerületi TVE, amely a Csornától elszen­vedett (1-2) vereséget követően 4-0-ra legyőzte a Videoton má­sodik számú együttesét a Nyugati csoportban. A vezetést a veterán Kenesei Krisztián szerezte meg a kilencedik percben, aztán Horváth Levente percei következtek. A fővá­rosiak 24 esztendős középpályása mesterhármast ért el, az első fél­időben egyszer, a másodikban két­szer volt eredményes, s a tatabá­nyai Kiss Károllyal holtversenyben vezeti a góllövőlistát. Horváth Levente az előző sze­zonban nem szerzett gólt, vagyis két forduló alatt jelentősen feljavult a teljesítménye. Amiként csapata is előrébb lépett, s a hatodik helyről várja a vasárnapi, Komárom elleni hazai bajnokit. T. N. Megverte a BUSZMIZÉRIÁBA KERÜLŐ dorogiakat a Zalaegerszeg, így továbbra is tapad az élmezőnyre. A tabellát immár a soproniak vezetik. A tabellát a Soproni VSE vezeti, mi­után Supka Attila vezetőedző együttese 2-1-re nyert a Szolnoki MÁV ellen, s jobb gólkülönbségének köszönhetően megelőzi a Balmazújvárost és a Sió­fokot. Bár a lila-fehérek a Balmazúj­várostól elszenvedett vereséggel (0-1) kezdték a szezont, a legutóbbi három mérkőzésüket megnyerték, szereztek hat gólt, és csak egyet kaptak. Az ered­ményesség ellenére Supka Attila játé­kosai helyzetkihasználásán javítana, mindenesetre a Sopron listavezetőként utazik el Felcsútra, ahol a pénteken 19 órakor a Puskás Akadémia ellen jászik rangadót. VÁC FC (1­ m SZEGED 2011-GA J)(0) SZEDL SC ^ BUDAÖRSI SC £)<0) FOTÓ: FÖLDI IMRE Gurulj szépen a kapuba! - bűvöli a labdát Babati Benjámin, a zalaegerszegiek egyik gólszerzője ZTE FC 2\(2) DOROGI FC *||(0) CIGÁND SE 2 °) BALMAZÚJVÁROS |(1) AZ 5. FORDULÓ MŰSORA MOSONMAGYARÓVÁR 0(6) NYÍREGYHÁZA . AQVITAL FC CSÁKVÁR 2d) CEGLÉDI VSE 1(1) SIÓFOK KOZÁRMISLENY Siófok, 350 néző SOPRON!VSE SZOLNOKI MÁV 4(6) 1 (1 > 2d) 1-1) KISVÁRDA MASTER S000 2d) PUSKÁS AKADÉMIA2(2) ! KELETI CSOPORT HB Hajdúböszörmény-ESMTK 1-0 Nyírbátor—Újpest II 5-0 REAC-Tiszaújváros 1-2 Tállya-Jászberény 0-5 Hatvan-STC Salgótarján 1-4 Diósgyőr II-DVSC-DEAC 3-2 Kazincbarcika-BKV Előre 3-0 MTK II—Putnok 2-3 BKSK-Monor 3-0 AZ ÁLLÁS ]. Ferencváros II 2 12 [UNK] - j 4 :4-06 AZ ALLAS 1. Bp. Honvéd-MFA 2 2 -i-i 9-26 2.Puskás Akadémia I­ 2 2 -1-i 6-16 3.Érdi VSE 2 21-!-! 5-16 4.Kaposvári Rákóczi 2 12!-!-! 4-16 5.Csornai SE 2 2 - - 4-26 6IIl. Kerületi TVE 2 11-Mi 5-23 7.Csepel FC 2 1 ..3-23 8 ETO FC Győr 2 11 1-11­­2-13 9. Andráshida SC 2 l -jl! 3-3'3 10. Hévíz SK2 1-1!.2-23 11 Tatabánya FC 2 - 2 - 4-4 2 12. FC Ajka ..2 - 11 3-5 1 Gyirmót FC Győr II2 -11 3-5 1 14. Diósdi TC 2 -11 10-2 1 15. VLS Veszprém2 -11 0-4 1 16. Komárom VSE 2-j-2 2-50 17.:Sárvár FC 2 - - 2 1-50 l8.:Videoton II 2 1-1-2 0-90