Nemzeti Sport, 2016. augusztus (114. évfolyam, 209-238. szám)

2016-08-01 / 209. szám

1­6 I Labdarúgás Tamás a Soroksár SC középpályása „Három tüdő kellett, hogy végig tudjam robotolni ezt a kilencven percet, teljesen kihajtottam magam. Több posz­ton is helyt kellett állnom, és ez nem könnyítette meg a dolgom. Háromszor is vezetett a Puskás Akadémia, márpe­dig az eredmény után való futás mindig több energiát emészt fel. Sikerült kiszolgálnunk közönségünket, jó meccset játszot­tunk." SÁNDOR György a Puskás Akadémia csapatkapitánya „A Soroksár remekül felkészült belőlünk, a labda­­vesztéseink után gyorsan és pontosan játszotta meg a mö­göttünk adódó üres területeket. Ennek ellenére az a véle­ményem, annak a csapatnak, amelyik három gólt szerez, illik megnyernie a mérkőzést. Igaz, mindezt a Soroksár is elmondhatja magáról. Egy év után, Ausztráliából hazatérve azt kell mondanom, ez az összecsapás nagyszerű volt, szó­rakoztató kilencven percet láthattak a CSILÜS 2016. augusztus 1., hétfő nemel sport NB II, 1. FORDULÓ | Máris lejátszották az Háromszor vezetett a Haraszti úton a vendég Puskás Akadémia, és HÁROMSZOR EGYENLÍTETT az ellenfeléből nagyszerűen felkészített Soroksár Haraszti út, 600 néző A mérkőzés osztályzata: 5 Vezette: Németh Ádám (4) (Horváth Zoltán, Hofbauer Roland) SOROKSÁR: Holczer 4 - Fülöp N. 5 (Papp M.­­, 71.), Gyepes 4, Gengeliczki 4, Valencsik 4 - Sándor J.8, Csilus T. 7 - Csilus Á. 4, Huszák 7, Pál A. 4 (Gárdos­­, 83.) - Lovrencsics B. 4 (Bajzát­­, 88.) Vezetőedző: Lucsánszky Tamás PUSKÁS AKADÉMIA: Pogacsics 0 - Hefter T. 5, Tar 5, Spandler 6-2-4, Forró Gy. 5 - Zsidai 7, Sándor Gy. 7, Polonkai 4 (Molnár Cs. 4,34.) - Óvári 8 (Makrai 76.), Tischler 5 (Gajdos 63.), Nagy Zs. 6-2-4 Vezetőedző: Szíjjártó István Gólszerző: Nagy Zs. (0-1) a 15., Sándor I. (1-1) a 18., Óvári (1-2) a 21., Pál A. (2-2) a 33., Zsidai (2-3) az 54., Gyepes (11 -esből, 3-3) a 78. percben Kiállítva: Nagy Zs. (a második sárga lap után) a 74., Spandler (buktatta Bajzátot) a 89. percben MESTERMÉRLEG Lucsánszky Tamás: - Az első félidőben, kettő egyes vezetésénél megnyerhette volna a mérkőzést a Puskás Akadémia, de szerencsénk volt, megúsztuk. A hajrában viszont nekünk volt két meccslabdánk, s emiatt maradt hiányérzet bennem. Szíjjártó István: - Tompán kezdtünk, de elkaptuk a ritmust, szép támadások után háromszor is megszereztük a vezetést. A Soroksár azonban kihasználta a hibáinkat. GELEI JÓZSEF E­m­­ e­nnél pikánsabb összecsapással nem is kezdődhetett a 2016- 2017-es másodosztályú labda­rúgó bajnokság, mint a vasárnap kora este megrendezett soroksári rangadó. Az előző idényben még NB I-ben sze­replő, az élvonaltól óriási meglepe­tésre búcsúzó, ám az NB II-t így is to­ronymagas esélyesként kezdő Puskás Akadémia ugyanis ahhoz a csapat­at­hoz látogatott, amely tavasszal a megszerezhető A5 pontból 35-öt begyűjtött, ezzel lekörözte még a bajnok Gyirmótot és a második­ként feljutó Mezőkövesdet is. „A tervünk egyértelműen az volt, hogy együtt tartsuk a tavaszi ke­retet, és ez tulajdonképpen sike­rült is, hiszen a meghatározó játékosok közül egyedül a Mezőkövesdhez szerződő Co­­hér Gergő távozott - mondta a kezdő sípszó előtt a sárga­feketék klubigazgatója, Szűcs Mihály. - Persze tudjuk, hogy a tavaszi menetelés már csak történelem, immár mindenki tiszta lappal indul, de a célunk nem is lehet más, mint a me­zőny első felében végezni. Ebbe pedig bármi belefér...” A felcsúti alakulat ezzel szemben kellemetlenebb élményekkel érke­zett. Az élvonalból való kiesés nem is múlt el nyomtalanul, új szakmai vezető - Bognár György - kezébe került a marsallbot, útilaput kötöt­tek a tavaszi mélyrepülésben érintett valamennyi légiós lábára, és vis­­­szaigazoltak jó néhány korábban a klubnál már megfordult vagy éppen az akadémián nevelkedett fiatalt. En­nek szellemében pedig a vágyálom kimondva is az azonnali visszajutás az NB I-be. Nos, aki nem látta az NB II-es baj­noki nyitány rangadóját, sajnálhatja. Bár még csak az első fordulót ját­szották vasárnap, már most kijelent­hető, minden bizonnyal az év meccse volt a másodosztályban a Haraszti úti összecsapás. A két csapat olyan tem­­pót diktálva futballozott, olyan támadó­ SOROKSÁR SC 3-2( PUSKÁS AKADÉMIA 3«) Kiállítva: Spandler Csaba - a Puskás Akadémiából ketten kaptak pirosat... Tischler Patrik remekül bűvölte a labdát, a soroksári védőket is megtáncoltatta, de gólt nem lőtt •• ■ f Magyar örökség Hogy hétfőtől szerdáig tart, ne té­vesszen meg senkit: korántsem hét­köznapi esemény lesz! Augusztus elseje és harmadika között rendezik meg ugyanis az I. Magyar Örökség Kupát, méghozzá Délvidék, Felvi­dék, Kárpátalja és Székelyföld válo­gatottjának részvételével. A csapa­tok vasárnap érkeznek a tornának otthont adó Szarvasra, a hivatalos program az esti sorsolással kez­dődik. Hétfőn már a pályán lesz ok az izgalomra, az első elődöntő 15, a második 17.30 órakor kezdődik, két nappal később pedig következhet a bronzmeccs, illetve a döntő. Az Erzsébet-ligeti sporttelepen leját­szandó mérkőzések kapcsán tudni érdemes, hogy nem lesz hosszabbí­tás, döntetlen esetén tizenegyesek döntenek. A hagyományteremtő szándékkal szervezett viadal győz­tese minősíti magát a következő ConIFA-tornára (a szervezetről e helyütt csupán annyit: a független, nem a FIFA égisze alá tartozó fut­­ballszövetségeket tömöríti), minden bizonnyal a 2018-as világbajnok­ságra. A legnagyobb esélye erre a különböző megmérettetéseken már rutint szerző Székelyföldnek és Fel­vidéknek van, de az első hivatalos mérkőzését 20 U augusztusában éppen Székelyföld ellen vívó Kár­pátalja ugyanúgy okozhat megle­petést, mint az először 2015 júniu­sában pályára lépő Délvidék, amely legutóbb már 2-1-re legyőzte Fel­vidéket. Bárhogy is lesz, a magyar siker garantált. P. T. Siófok, 350 néző A mérkőzés osztályzata: 3 Vezette: Kovács Gergely (7) (Aradi József, Kulman Tamás) SIÓFOK: Tajti 5 - Tamaskó 4, Szalai V. 4, Berde 4, Farkas N. 3 - Gál M. 3, Futó 3 - Nagy D. 3, Petneházi 3 (Nagy J. 76.), Kovács D. 3 (Nagy R. 4, a szünetben) - Elek B. 3 (Gréczi 5,62.) Vezetőedző: Goran Kopunovics VÁC: Halasi 0 - Hegedűs Cs. 3, Dlusztus 4, Tóth G. Cs. 4, Földi 3 - Sipeki 3, Gulyás M. 3 (Görgényi­­, 86.) - Mátyás 3 (Niedermüller 3,56.), Nyilas B. 3 (Rusvay 3, a szünetben), Kákonyi 3 -Zsolnai R.4 Vezetőedző: Nagy Tibor Gólszerző: Gréczi (1-0) a 91. percben MESTERMÉRLEG Goran Kopunovics: - Jól játszottunk, többet birtokoltuk a labdát. A meccs addig tart, amíg a bíró vezeti, ha előtte nem is sikerült, a hosszabbítás első percében megszereztük a gólt, és három ponttal indulhatunk a bajnokságban. Nagy Tibor: - Kézben tartottuk az irányítást, annak ellenére, hogy nem játszottunk jól. Az utolsó tizenöt percben eldönthettük volna a meccset, de a kilencvenegyedik percben egy eladott labda után gólt kaptunk. Csákvár, 100 néző A mérkőzés osztályzata: 3 Vezette: Zierkelbach Péter (8) (Iványi István, Kiss Balázs) BUDAÖRS: Ordasz 3 - Lajer 4, Horváth L. 4, Gyurácz 4, Ódé 4 - Ferkó Á. 4 (Csillag D. 4, a szünetben), Sajbán Miklós 4 - Menyhárt 4 (Varga B. 62.), Horváth P. 3 (Pethő­­, 70.), Sajbán Máté 4 - Bogáti 3 Vezetőedző: Miskei Attila KISVÁRDA: Ivancsics A 0 - Talabér 5, Vermes 5, Papucsek 4, Vári 5 - Lucas 5, Erős G. 5 - Minczér 5 (Fodor F.­­, 69.), Cseri 5 (Grumics­­, 72.), Szabó P. 5 (Tihanyi 4,57.) - Rajczi 5 Szakmai igazgató: Révész Attila Gólszerző: Lucas (0-1) a 22., Rajczi (0-2) a 37. percben MESTERMÉRLEG Miskei Attila: - Lényegesen jobb lehetőségekkel rendelkezik a Kisvárda, és a céljai is mások. Nekünk a fiatalok szerepeltetése is fontos, egyre többet szeretnénk játszatni közülük, remélhetőleg mihamarabb alkalmazkodnak az NB II-es légkörhöz. Révész Attila,­­ Délczeg Gergely lábtörése és Oláh Gergő családi tragédiája megviselte a csapatot, ez látszott is a teljesítményünkön. Plusz a hőség miatt lassabban is gondolkodtunk a pályán, a második félidőben az eredmény tartására törekedtünk. Nyíregyháza, 2500 néző A mérkőzés osztályzata: 3 Vezette: Szabó Zsolt (5) (Szalai Dániel Szécsényi István) NYÍREGYHÁZA: Hermány 5 - Szokol 4, Máté P. 5, Rubus 4, Pálinkás 4 - Tamási Zs. 3 (Heffler N.­­, 63.), Holdampf 3 (Ur­­, 86.) - Vámos M. 3 (Kartik­­, 63.), Szécsi M. 3, Rezes 4 - Rudolf 5 Vezetőedző: Mátyus János CSÁKVÁR: Kovács D. 4 - Pintér B. 4, Póti 4, Dulló 4, Baranyai Á. 4 - Mészáros D. 4, Bakos Sz. 5 - Paudits 3 (Damásdi­­, 68.), Kiprich D. 4 (Nyilasi B.­­, 86.), Oldal 3 (Vallejos 3,59.) - Kocsis G. 3 Vezetőedző: Toldi Gábor MESTERMÉRLEG Mátyus János: - Nagyon sokat tettünk a győzelemért, de úgy látszik, még többet kell. Tudjuk, honnan jöttünk és hova tartunk, éppen ezért rengeteg munka vár még ránk. Toldi Gábor: - Sikerült egy pontot szereznünk Nyíregyházán, s ez nagyon értékes. Azt hiszem, többel is kecsegtetett ez a mérkőzés, de nem vagyunk elégedetlenek. Dorog, Buzánszky Jenő Stadion, 660 néző A mérkőzés osztályzata: 3 Vezette: Gyarmati II Tibor (9) (Vígh-Tarsonyi Gergő, Kovács II Gábor) DOROG: Szemerédi 5 - Fürjes 5, Berkó 5, Bora 5, Fekecs 4 - Hartyán 3 - Grabant B. 4, Kővári 5 (Mészáros Á.­­, 63.), Medgyes 4 (Sitku 81.), Bor 5 (Szedtár­­, 78.) - Perovics 6 Vezetőedző: Németh Szabolcs CIGÁND: Egyed 5 - Kinczel 3 (Szilágyi L.­­, 69.), Csicsvári 3, Raducu 3, Varga K. 3 - Kasza 4 - Nagy R. 3, Kis Sz. 4, Baksa 3 (Katona Gy.­­, 63.), Barcsay 3 - Roszel 0 (Popescu 4,21.) Vezetőedző: Fogarasi Zoltán Gólszerző: Kis Sz. (11-esből, 0-1) a 40., Medgyes (1-1) a 41., Perovics (2-1) a 67. percben MESTERMÉRLEG Németh Szabolcs:­­ Az utolsó percig izgalmas mérkőzésen nagy győzelmet arattunk. A tizenegyesnél azt gondoltam, kapusunk véd, nem jött be, de reagálni sem volt időm, mert az első ellentámadásból egyenlítettünk. Fogarasi Zoltán: - Minden rutintalanságunk kiütközött az első mérkőzésünkön. Vezető gólunk után egyből egyenlített az ellenfél a Dorognak egyébként is több gólszerzési lehetősége volt, szóval összességében megérdemelten győzött. Gyula, Grosics Akadémia Sporttelep, 800 néző A mérkőzés osztályzata: 3 Vezette: Nazsa Tamás (8) (Szilágyi Norbert, Csatári Tibor) SZEGED: Szántai 4 - Áchim 4, Tóth G. 4 (Jagodics B.­­, 75.), Farkas M. 3, Mészáros M. 4 - Király P. 4, Horváth A. 4, Zabari 2 (Geiger 3,60.) - Andorka 3 (Balogh G. 4,54.), Germán 3, Zádori 3 Vezetőedző: Klausz László SZEOL: Dongó 3 - Kéri 3, Garág 3 (Puskás Cs. 3,51.), Ikonomou 3, Grünwald 2 (Makszimovics­­, 79.) - Buzási 2, Rácz L. 2 (Lászik 1,85.), Lévai 3, Fonó A. 3 - Péter 2, Beretka 2 Vezetőedző: Tóth Ákos Gólszerző: Farkas M. (1-0) a 11. percben Kiállítva: Lászik (Balogh Gusztáv lerántásáért) a 87. percben MESTERMÉRLEG Klausz László:­­ Kemény ellenfelekkel készültünk a bajnokságra, összeáll a védelmünk, amely kiválóan működött. Emellett sok gólhelyzetet is kidolgoztunk, sajnos azonban a helyzetkihasználásunkon még javítani kell. Tóth Ákos: - Az első félidőben NB III-as szinten futballoztunk, s az egygólos hazai előny hízelgő volt számunkra. A második félidőben összeszedtük magunkat és egyenrangú ellenfelek voltunk. Tudósított: BÉSZABÓ GÁBOR Tudósított: TŐSÉR NORBERT Tudósított: BODNÁR TIBOR Tudósított: SCHLEINIG ÁDÁM Tudósított: JENEI KÁLMÁN Győr-Gyirmót, 200 néző A mérkőzés osztályzata: 3 Vezette: Kovács J. Zoltán (7) (Szalai Balázs, Király Zsolt) MOSONMAGYARÓVÁR: Tarczy 5 - Bohner 5, Koszó 6, Galambos 6, Deák 5 - Bartos 5 (Mayer­­, 78.), Schmatovich 6, Czár 6-2,4, Németh M. 4 (Darázs­­, 79.) - Laki B. 6, Magasföldi 5 (Jasarevic­­, 80.) MESTERMÉRLEG Király József: - Jó csapat ellen játszottunk, de eltüntettük a tudásbeli különbséget. Csapatom nagyszerűen futballozott. Csató Sándor: - Több volt ebben a mérkőzésben, de egy egynél kihagytuk a helyzeteinket, az Óvár pedig kontráról győztes gólt szerzett. Tudósított: SZTRANYOVSZKY ATTILA SIÓFOK |(0) BUDAÖRS! SC Q(£ 1) NYÍREGYHÁZA SPARTACUS |J DOROG! FC 2(1) SZEGED 2011-GA VÁC FC 0(0) KISVÁRDA MASTER GOOD £(2) AQVITAL FC CSÁKVÁR jJ CIGÁND SE |(1) SZEOL SC 1<1> 6<°> MOSONMAGYARÓVÁRI TE ZTE FC 1 (1) Vezetőedző: Király József ZTE, Szappanos 5 - Villám 4, Kroner 4, Forgács A. 4, Deutsch 4 (Szakály A.­­, 63.) - Végh G. 5 (Ekker­­, 84.), Patvaros 3 (Nagy T. 4, a szünetben), Bódi 3, Babati 3 - Daru 4, Városi 3 Vezetőedző: Csató Sándor Gólszerző: Laki B. (1-0) a 13., Daru (1-1) a 36., Schmatovich (2-1) a 79. percben Kiállítva: Czár (veszélyes játékért) a 92. percben