Nemzeti Sport, 2019. október (117. évfolyam, 282-296. szám)

2019-10-27 / 292. szám

­ 8 I Labdarúgás OTP BANK LIGA 10. FORDULÓ a Paks középpályása „Gödörben vagyunk, pedig a meccs első felé­ben minden úgy történt, ahogyan elterveztük. Aztán kaptunk egy gólt, és utána már azt játszotta a DVTK, amit akart. A második félidőre a mester össze­szedte a csapatot, egyenlítettünk, aztán megint jött a hiba." Nem tucatsiker LEZÁRTA HOSSZÚ IDEGENBELI BAJNOKI NYERETLENSÉGI SOROZATÁT a Diósgyőr, amely szabadrúgás-variációból és büntetőből szerzett góllal győzött Pakson. J­obbról, néhány méterre az olöatVolnaltól ’szabadrúgás**' hoz készülődött a Diósgyőr. A labda k­­ögött­e át­ől Márkvárt Dávids előtt tessék-lássék álldogált csak egyetlen védő, az összes többi me­zőnyjátékos a túlsó oldalon gyö­möszölte egymást, nyilvánvalóan beívelésre számítva. A hosszas készülődés közepette a tudósító azon merengett: vajon miért nem fut be egyetlen diósgyőri sem az egyszemélyes „sorfal” mögötti tátongóan üres térbe? Egy másod­perccel később aztán Rui Pedro be is indult, ezzel egy időben éles „Vi­­gyázz!“-f­elkiáltás hasított a paksi­­ naplementébe vallamelyik védő torkából, de már későn, újabb másodperc múltán a labda már a hazaiak kapujában volt Mirko Iva­­novszki fejese után. Nagy erőssé­ge ez Feczkó Tamás csapatának, a 15. perc: Márkvárt jobb oldali szabadrúgása után Rui Pedro futott a védelem mögé, jobbal kapura lőtt, a berobbanó Iva­­novszki fejjel megtolta a lab­dát, amely a kapu bal oldalába vágódott. 0-1 59. perc: Szabó János adott be a bal oldalról, a középen érkező Könyves hat méter­ről jobbal a jobb felső sarok­ba lőtt. 1 1-1 55. perc: Rui Pedro ívelt kö­zépre, és mert Lenzsér buk­tatta az előrehúzódó Tamás Márkot, Kassai Viktor bün­tetőt ítélt. Iszlai állt a labda mögé, és ballal a jobb alsó sarokba lőtt.­­ 1-2 VI­A 18* FORDULÓ további MŰSORA­­ Október 27., vasárnap­tór Fehérvár-Ferencváros* 17.15 Élő közvetítés: *M4 Sport piros-fehérek a múlt héten is szép szögletkombináció után találtak be Debrecenben. Nem lehet azt mondani, hogy ez a 15. percben esett gól megfogta a paksiakat, mert már addig is meg voltak fogva. Gyatrán, gyámoltala­nul, elképzelés nélkül futballoztak is első félidőben. Semmilye­t tuda­­tosság sem érződött játékukon, tel­­jes esetlegesség uralkodott, nem is jutottak el helyzetig, miközben a sokkal szervezettebben futballozó vendégeknek több ígéretes lehe­tőségük adódott. A Diósgyőr csak azért mehetett némiképp elégedet­lenül a szünetre, mert előtte négy perccel elveszítette gólszerzőjét. Ivanovszki egy lágy beívelésnél ütközött a levegőben a kapus Rácz Gergővel, és eltört az orra. A csa­patorvos a helyére illesztette az elmozdult „darabot”, de a macedón futballistát természetesen le kel­lett cserélni, legközelebb nyilván maszkban látjuk a pályán. A Paks sokkal pörgősebben és veszélyesebben kezdte a második félidőt. Igaz, Márkvárt Dávid rögtön pontot tehetett volna a mérkőzés végére, ha nem a kapusba rúgja a labdát ajtó-ablak ziccerben. Ezt a hazaiak Könyves Norbert gólja ré­vén megbüntették a 60. percben. Ebben az időszakban már a Paks­­nak állt a meccs, de aztán egy ti­zenegyes újabb fordulatot hozott: a félidő derekán megítélt büntetőt Iszlai Bence értékesítette, és újra a vendégnél volt az előny. A Paks kétségbeesetten támadott, a végén már a balbekk Szabó János játszott jobbszélsőt, de hiába. A DVTK hazavitte mindhárom pontot, és 11 nyeretlen idegenbeli NB I-es meccs után győzött újra vendégként. Ritkán esik meg, hogy a legjobb teljesítményt nyújtó labdarúgó a vesz­tes csapatból kerül ki. Nos, szombaton a paksi Könyves Norbert futballja emelkedett a mezőny fölé. Űzte-hajtotta tár­sait, óriási becsvággyal küzdött, rúgott egy szép gólt, és szerezhetett volna még egyet, ha a diósgyőri kapus nem véd bravúrral. KÖNYVES Norbert (Paks) Rácz G. 5 Osváth 6, Lenzsér 4, Poór 5. Szabó J. 5 Simon Á. 4 Papp K. 5, Balogh B. 5 , Könyves 7, Fejős A. 3, Hahn 4 CSERE: Fejős Á. helyett Remili (5) a szünetben, Simon Á. helyett Kecskés T. (5) az 58­, Ijahn helyett Báló (-) a 87. percig DVTK-1-4-2-3-1 Distilovics 6 Polgár 6. Brkovics 5. Karan 5. Tamás M. 6 ....Márkvárt 6. Iszlai 6 Sesztakov 4. Rui Pedro 5. Korbély 4................... Ivanovszki­­ CSERE: Ivanovszki helyett Hasani (4) a 44., Korbély helyett Prosser (-) a 62., Rui Pedro helyett Vági A. (-) a 86. percben Gólszerző: Ivanovszki (0-1) a 15., Könyves (1-1) az 59., Iszlai (11-esből, 1-2) a 65. percben Sárga lap: Poór (visszahúzta Polgárt) a 21., Szabó J. (kezezésért) a 39., Könyves (visszahúzta Iszlait) az 50., Korbély (a labda elrúgásáért) az 53., Lenzsér (buktatta Tamás Márkot) a 63., Iszlai (túlzott gólörömért) a 65., Tamás M. (buktatta Osváthot) a 70., Rui Pedro (időhúzásért) a 86. percben Játékvezető: Kassai Viktor 9­­ Következetesen, segítőivel megfelelő összhangban, jól bíráskodott. Partjelzők: Király Krisztián, Becséri Gergely - Szilasi Szabolcs, Molnár Attila ről tudósított: VAJDA GYÖRGY SIMON Ádám iSK A zöld mezes paksiak egy gólt szereztek a szombati bajnokin, a diósgyőriek kettőt, de azért volt bennük közös: gyakorolhatták a szoros emberfogást fotó: makovics Körnél SPORTFOG 3 /1z ÁLLÁS 1 1. Mór Fehérvár FC 9 7 1 1 1 19-6 +13 22 2. Mezőkövesd Zsóry 10 7 1 2 15-8 +7 22­­ 3. Puskás Akadémia____1 10 6 2 2 18-10 +8 20 ÚjFerencváros 8 6 11 11-5 __ ..*1.1 19 5. Bp. Honvéd 10 4 1 5.. 13-15 1 -2 13 Kisvárda Master Good 10 4 1 8 113-15 .­­ 113 7. Debreceni VSC 9 4 -5 17-17 0 12 1 8.­­ !Újpest 10­­115 1 12-15 -311 9. Paksi FC ■ 10■ 3 16 12-19 -7 ■ ",' " 10 10. Diósgyőri VTK 10 3! i6 9-18 io; 11 ZTEFC 10 2 3 5 j 14-13 1 +i 9 12. Kaposvári Rákóczi 10 12 8 7-19-1L_L PAKS: 1—4—1—2—3 TÍZ rossz passz öt méteren Aligha boldog. Mindkét csapatnak szüksége volt a három pontra. A kapott gól után elveszítettük a hitet, és nem találtuk meg a kulcsot a problémák megoldásá­hoz. A második félidőben harcoltunk, küzdöttünk, sikerült egyenlítenünk is, de újabb gólt kaptunk pontrúgásból, ami vereséghez vezetett. Az első félidő halvány játékára milyen magya­rázatot tud adni? Az első gól sokkolt minket, rengeteg technikai hibánk volt, tíz rossz passzunk öt méteren, nem tudtuk megtartani a labdát. Sajnos ez van, ami­kor feszült az ember, és eredménykényszerben van a csapat. A szünetben megbeszéltük, amit kellett, a játékosok meg kimentek, és odatették magukat. Sajnos a pontszerzéshez ez is kevés volt. A kényszer szülte, hogy a végén a balhátvéd Szabó János volt a jobb oldali csatár? Hahn Jánosnak nyolcvanöt percen át nem sikerült a labdával találkoznia, de gólt kellett szereznünk, és Szabó János képes rá. ívelgetéseknél is hasznos, jól fejel, tettünk egy próbát, hátha eredményes lesz elöl. „ _ Hm Tomiszlav SZIVICS a Paks vezetőedzője Mkm Ellentétes félidők után megérdemelt a győzel­mük? Az első félidőt uraltuk, a gólunk mellett egy óriási ziccert is kihagytunk, ha azt értékesítjük, könnyebb lehetett volna a folytatás. A második félidő elején is támadólag léptünk fel, szerettük volna lezárni a meccset, Márkvárt Dávidnak volt is egy ziccere, de sajnos kimaradt. A Paks cseréi jól szálltak be, új lendületet hoztak. A második félidő a nézőknek élvezhetőbb volt, mindkét csapat a győzelemre tört. Az első játékrészt taktikailag nyertük meg, a meccset pedig a szívünkkel. Debrecenben is jól játszottak, de kikaptak. Hitt benne, hogy az a játék most többre lehet elég? Győzni jöttünk ide. A múlt héten sokkal több lehető­ségünk volt, de akkor nem, most viszont nyertünk. Akkor is, most is rögzített játékhelyzetek után voltak eredményesek. Van önben némi hiány­érzet, hogy akcióból ritkán szereznek gólt? Amióta itt vagyok, az öt gólunkból négy pontrúgás után született. Ugyanúgy gyakoroljuk a támadás­építést, mint a pontrúgásokat, de amíg nem megy gördülékenyen a játék, ebből élünk. Előbb-utóbb jönnek majd akcióból is a gólok. FECZKÓ Tamás a Diósgyőr vezetőedzője sz 2019- október 27., vasárnap nemzetisport MERKANTIL BANK LIGA Simán nyert a Szolnok M­agyar Kupa-mérkőzést ját­szik kedden az Ajka, ezért már szombaton lejátszotta a maga meccsét a Merkantil Bank Liga 14. fordulójában. Kis Károly vezetőedző együttese Szolnokon vendégszerepelt, s mivel az előző négy fordulóban nem talált le­győzőre (tíz pontot szerzett ebben­­ az időszakban), a legkevésbé sem íg­y­­asszisztálni érke­­­ fe­zett a Tiszaligeti I 'á ty Stadionba. Nos, a vendégek végül megszorítani sem tudták a hazai­akat, Csábi József vezetőedző gárdája 3-0-ra diadalmaskodott. A szolnokiak két nyeretlen bajnoki meccs után győztek ismét. Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 700 néző A mérkőzés osztályzata: 3 Vezette: Ducsai József (8) (Csatári Tibor, Belicza Bence Péter) SZOLNOK: Molnár-Farkas 6 - Papp Sz. 6, Kovács D.6, Szabó R. 6, Kotola 6 - Tisza K. 4 - Szabó P. 6, Tóth B. 7 (Berdó­­, 81.), Földi M. 6 - Bokszin 7 (Kurdics -, 83.), Vólent 6 (Simon A. -, 72.) Vezetőedző: Csábi József AJKA: Horváth D. 5 - Görgényi 5, Kenderes 4, Heffler T. 4, Horváth P. 5 - Csizmadia Z. 4 - Soltész D. 5, Nagy I.5 (Nagy B. 5, a szünetben), Stoiacovics 4 (Nagy E. 4, a szünetben), Lengyel B. 4 (Illés D.­­, 68.) - Nagy M. 4 Vezetőedző: Kis Károly Gólszerző: Tóth B. (1-0) a 33., Szabó P. (2-0) a 36., Vólent (3-0) az 50. percben MESTERMÉRLEG Csábi József: - Büszke vagyok a teljesít­ményünkre, jól játszott a csapat. Remek sorozat állt az Ajka háta mögött, ezért na­gyon fel kellett készülnünk, de megtettük, és megérdemelt sikert arattunk. Köszönjük szurkolóink biztatását, remélem, a jövőben is ugyanígy buzdítanak minket. Kis Károly: - Nem tudtuk megismételni az elmúlt hetek jó teljesítményét, ennek egyik oka, hogy sok párharcot veszítettünk. Megérdemelten nyert a Szolnok. Tudósított: VARGA BALÁZS SZOLNOKI *] MÁV FC J­­Ö) FC AJKA Jj)1 0) MB II - 14. FORDULÓ VASÁRNAP Soroksár SC-Budaörsi SC, Haraszti út, Szamosi Mihály Sport­telep, 13.30. V:Veizer(Mári­us T., Garai). Dorogi FC-ETO FC Győr, Dorog, Buzánszky Jenő Stadion, 13.30. V: Kovács J. Z. (Kovács II Gábor, Rózsa). Aqvital FC Csák­­vár-Békéscsaba 1912 Előre SE, Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sport­­központ, 17. V: Nazsa (Szalai B., Varga G.). Budafoki MTE-Vác FC, Promontor utca, 17. V: Antal Beré­nyi Á( Márkus P.). Szeged-Csanád Grosics Akadémia-Tiszakécskei LC, Szeged, Szent Gellért Fórum, 17. V: Káprály (Mayer, Kovács Gábor). Gyirmót FC Győr-Vasas, Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion, 17. V: Takács J. (Szalai D, Szilágyi N.). Szombathelyi Haladás-Nyíregy­háza Spartacus, Szombathely, 17. V: Görög (Bertalan, Kiss B.). BFC Siófok-Kazincbarcikai SC, Sió­fok, 17. V: Zám (Király Zs. Ország) Az MTK Budapest szabadnapos AZ ÁLLÁS A Balmazújváros kizárva Az MLSZ versenybizottsága az U19-es válogatott Európa-bajnoki selejtezős fel­készülése miatt november 27-re halasz­totta a 11. fordulót.­ ­ MTK Budapest 1283 1 32­17♦15 27 2. Aqvital FC Csákvár 118 3 21-18 ♦3 24 3. Gyirmót FC Győr 1272 3 19-9 ♦10 23 6. Budafoki MTE 127 1 4 24-15 ♦9122 5. ETO FC Győr 1264 2 18-9 +9 22 6 BFC Siófok 1163 218-♦7 2 7. Vasas 1152 4 21-X 17­ 8. ISzeged-Csanád GA 1144 3 13-12 ♦1 1Á 9. FC Ajka 1243 5 24-23+1­ 15 10.ÍSoroksár SC 1142 5 13-19-6 114 11.Szolnoki MÁV FC 1 42 4 12-18 12.Kazincbarcikai SC 1235 4 15-15 0 14 13.Tiszakécskei SC 114­­6 12-17-5 13 14.Dorogi FC 11 4 16 11-16-5­ 13 15.Békéscsaba 1133 5 12-17-5­­ 16.Haladás 1226 4­ 15-17-212 17.Nyíregyháza 1131 7 16-20-4­0 18.Budaörsi SC 1123 6 10-19-91 9 19.Vác FC 12­­2 9 8-25-17 1­5