Nemzeti Sport, 2020. március (118. évfolyam, 74-88. szám)

2020-03-16 / 74. szám

1­8­i labdarúgás OTP BANK LIGA 25. FORDULÓ Cserélni tudni MÓL FEHÉRVÁR FC DIÓSGYŐRI VTK MÓL ARÉNA SÓSTÓ ZÁRT KAPUK MÖGÖTT MÓL FEHÉRVÁR:1-4-2-3-1 Kovácsik 7 Nego 6. Muszliu 6. Stopira 5. Hangya S Houri 6. Pátkai 6 Bamgboye 5-2,3. Hodzic 6. Petrjak 6 Nikolics 5 CSERE: Hodzic helyett Futács (-) a 83., Petrjak helyett Milanov (-) a 89., Nikolics helyett Elek Á. (-) a 90. percben DIÓSGYŐR:1-4-2-3-1 Danilovics 7 Sesztakov 6. Polgár 6. Brkovics 6. Végi Márkvárt D. 6. Iszlai 6 Kiss T. 6. Rui Pedro 5. Hasani 5 Ivanovszki 5 CSERE: Rui Pedro helyett Molnár G. (-) a 64., Ivanovszki helyett Tabakovic (7) a 75. percben Gólszerző: Nego (1-0) a 88., Tabakovic (1-1) a 90. percben Sárga lap: Iszlai (Hodzic lerántásáért) a 9., Brkovics (Bamgboye buktatásáért) a 22., Bamgboye (Kiss Tamás visszahúzásáért) az 52. percben Kiállítva: Bamgboye a 68. percben Játékvezető: Berke Balázs 7­­ Nem mindig volt következetes a lapokkal: Funsho Bamgboye kiállítása szigorú ítélet volt, a hajrában Iszlai Bence is megkaphatta volna a második sárga lapját Ivan Petrjak visszahúzásáért. Partjelzők: Georgiou Theodoros, Bornemissza Norbert Alapvonali partjelzők: Szilasi Szabolcs, Hanyecz Bencze A mérkőzésről tudósított: ZOMBORI ANDRÁS Ismét remek érzékkel váltott a DVTK-t irányító Feczkó Tamás, hiszen a Mór Fehérvár ellen A KISPADRÓL ÉRKEZŐ Haris Tabakovic egyenlített. Jó iramú, de sok hibával tarkított úgy tűnt, győzelmet érő találatot mérkőzést hozott a fehérvári szerzett, ám a kispadról beszálló bajnoki. Mindkét kapus nagyszerű- Haris Tabakovic jókor volt jó helyen én teljesített, és a gólok az utolsó a fehérvári kapu előtt, és éppen a 90. pillanatokra maradtak. Loic Nego, percben kiegyenlített. 68. perc: Bamgboye az ellen­fél térfelének közepén kibil­lentette egyensúlyából Brko­­vicsot, a játékvezetője sárga lapot mutatott fel a nigériai lé­giósnak, és mert korábban is kapott már egyet, kiállította. 88. perc: Előbb Nego, majd Pátkai lövése után pattant le a labda a diósgyőri védelemről, végül Nego elé került, aki tolt Több nagyszerű védése volt a 31 éves kapusnak, főszerepet játszott csapata pontszerzésében. Az első félidőben Nikolics Neman­­ja elől mentett nagyszerű helyzetfelismeréssel, majd Loic Nego lö­vését hárítot­ta jó érzékkel. A fordulást követően Ivan Petrjak közeli próbál­kozá­sát véd­te bravúrral, a kapott gólnál kiszolgálta­tott helyzet­ben volt. Braniszlav DANILOVICS (Dm) egyet rajta, majd kilenc méterről, jobbal a jobb alsó sarokba lőtt. 1 -0 90. perc: Márkvárt ívelése után Brkovics fejelte középre a labdát, Polgár hétméteres perdítését köve­tően Kovácsik bravúrral a lécre tolta a labdát, amely azonban Tabakovic elé pattant, ő négy méterről, jobb külsővel a bal alsó sarokba lőtt. 1 -1­ ­* Haris Tabakovic (10) nem volt sokat a pályán, viszont ő szerezte a DVTK gólját FOTÓ: BUDAPEST HONVÉD FC/BALOGH DÁVID Egyenlő létszámban több helyze­tünk volt, adódott két-három igen nagy lehetőségünk is, azonban a befejezéseknél hiányzott a preci­zitás. A kiállítás után értelemsze­rűen nehezebb dolgunk volt, de ekkor is győzelemre játszottunk. Viszont ami gond, hogy az utolsó percben hibáztunk, rögzített játékhelyzet után egyenlített az ellenfelünk, de nem szabad ezt az egy percet, egy mo­mentumot kiragadni. Joan CARRILLO a Fehérvár vezetőedzője Nem úgy készültünk, hogy ennyit védekezünk, de a Mól Fehérvár ránk erőltette az akaratát. Ezt a tavaszt eddig a támadójátékunk jellemezte - eddig mi lőttük az élvonalban a legtöbb gólt -, de a csapat megmutatta a másik arcát, hogy nagyon fegyelmezetten tud védekezni is. Az az együttes, amelyik Fehérvárról el tud vinni egy pontot, nem tehet elégedetten, főleg úgy, ha közvetlenül a lefújás előtt egyenlít. FECZKÓ Tamás a DK vezetőedzője . OTP BANK LIGA 25. FORDULÓ Kemény, harcias mérkőzést játszottunk, ahogyan mi, úgy a Puskás Akadémia is igyekezett minden lehetőséget megragadni, de összességében a küzdelem dominált. A körülmények sem voltak kedvezők, ugyanakkor értékes pontot szereztünk, amelyet meg kell becsülni, hiszen ez is sokat jelenthet a folytatásban. KUTTOR Attila a Mezőkövesd vezetőedzője Gól nem született a szikrázó össze­csapásokkal tarkított mérkőzésen, viszont többet támadott a Puskás Akadémia, így a mezőkövesdiek nem szomorkodtak az egy pont miatt. Kapusbravúrokról maradhat in­kább emlékezetes a mérkőzés, de a mezőkövesdiek ezt aligha bán­ják, hiszen így a csapat megőrizte hatpontos előnyét a felcsútiak előtt, és továbbra is a tabella harmadik helyén áll. Azért jöttünk, hogy megnyerjük a mérkőzést. Az első félidőben két, a másodikban egy ziccerünk adó­dott, de ezeket nem tudtuk kihasz­nálni. Vétek ilyen lehetőségeket elpuskázni. A Mezőkövesd szinte végig a védekezésre ügyelt, úgy tűnt, hogy a hazai csapat számára tökéletesen megfelelő eredmény a döntetlen. Jobbak voltunk, de ezt gólokkal kellett volna bizonyítani. Kemények voltak e gy: MEZŐKÖVESD ZSÓRY - PUSKÁS AKADÉMIA MEZŐKÖVESD ZÁRT KAPUK MÖGÖTT MEZŐKÖVESD:1-4-4-2 Szappanos 8 PUSKÁS J­amm Farkas D. 6. Pillár 6. Kamyicki 6. Vadnai 6 Cseri 6. Berecz 6. Meszhi 6. Besirovic 5 Zivzivadze 5, Jurina 5 CSERE: Cseri helyett Vajda S. (-), Besirovic helyett Nagy D. (-) mindkettő a 67., Jurina helyett Eperjesi (-) a 78. percben HORNYÁK Zsolt a Puskás Akadémia c­. vezetőedzője PUSKÁS AKADÉMIA: 1-4-3-3 Hegedűs L. 5 Radics 6, Szolnoki 6, Hadzsiev 6, Deutsch L 6 Favorov 6, Urblík 5, Plsek 6 Slagveer 5, Vanecek 5, Gyurcsó 6 CSERE: Hegedűs L. helyett Tóth B. (1) a 40., Gyurcsó helyett Sós B. (-) a 72. percben Sárga lap: Pillár (buktatta Vaneceket) a 33., Urblík (kezezésért) az 53., Vanecek (megrúgta Pillárt) az 56., Eperjesi (Sós Bence visszahúzásáért) a 80. percben Játékvezető: Erdős József 6­­ Az első félidő hosszabbításában Marin Jurina kö­nyökkel arcon vágta Szolnoki Rolandot, a mozdulatért járt volna a sárga lap, miként a 90. percben a tizenegyes a hazaiaknak, mert Kamen Hadzsiev a tizenhatoson belül testtel és kézzel is ellökte Budu Zivzivadzét. Partjelzők: Vígh-Tarsányi Gergő, Horváth Róbert Alapvonali partjelzők: Takács János, Kápráry Mihály A mérkőzésről tudósított: KOLOCZEY TAMÁS A 25. FORDULÓ VÁLOGATOTTJA A forduló játékvezetője: Pillék Ádám (9) (Újpest-Paks) - Szalai Balázs,­­ Samon Oszkár, Radványi Ádám, Kovács J. Zoltán | I A forduló játékosa: Stieber Zoltán (ZTE FC), aki régóta nem nyújtott hasonló­ 1 - an jó teljesítményt, a Debrecen ellen azonban vezéregyénisége volt csapatának. I 1 Betalált a DVSC-nek, végig nagyszerűen irányított, s ami különösen fontos az I 1 esetében, a ZTE FC mindhárom góljából kivette a részét. Pazar védések sorát mutatta be. Négy perc leforgása alatt három bravúros mentéssel hívta fel magára a figyelmet, ezekhez a szünet után még kettőt hozzátett, így jó részt vállalt a pontszerzésből. Különösen a David Vanecek, illetve Artem Favorov dup­­lázásánál bemutatott ** produkciója volt A. emlékezetes. Re­­­mekül mozdult ki kapujából, a beívelé­seket pe­dig játszi könnyed­séggel hárí­totta. SZAPPANOS Páter (Mezőkövesd) 8 Lövés és blokkolás - ehhez hasonló jelenetek jellemezték a mérkőzést Deutsch L. (Puskás Akadémia)­­ Szapjtanos (Kisvárda) i (Mezőkövesd) Nego (Mol Fehérvár) i (ZTE FC) DJ Mitrovics (ZTE FC) (Kisvárda) Zub (Ferencváros) 8 Varga R. (Ferencváros) 20. perc: Vadnai bal oldali szögletét követően Kamyicki az öt és feles sarkáról perdí­­tette tovább a labdát, amely Hadzsiev bal combjáról Mesz­hi elé került, a középpályás pedig a kapunak háttal, ha­nyatt vetődve, hét méterről, jobbal a bal kapufára emelt. A forduló bravúrjai „Alaposan megdolgoztattak!” Szappanos Péter, fantasztikus bra­vúrokkal tartotta életben csapatát, öt esetben is gólnak látszó kísérletet hiúsított meg. „A mérkőzést megelőzően sohasem tűnődöm azon, mennyi dolgom lesz - tekintett vissza a történtekre a me­­ zőkövesdi kapus. - Most alaposan megdolgoztattak, de tudtam, hogy nehéz feladat vár ránk, a Puskás ide­genben különösen veszélyes. Nyerni akartunk, mert akkor jelentősen nö­velhettük volna az előnyünket. Ami fontos: nem kaptunk gólt! Az üres stadion lehangoló, vigasztalan képet nyújtott, nem volt egyszerű feladat feldolgozni, hogy zárt kapus a talál­kozó. Az öltözőben is téma volt ez, hiszen vannak külföldi játékosaink, akik ki tudja meddig nem mehetnek haza." D. L. A forduló dicsérete Régi igazság: vagy egy jó kapust A DVTK a bajnokság első és második körében is vereséget szenvedett a Mór Fehérvár FC-től (előbb idegenben 5-1-re, majd hazai pályán 3-1 -re), és közel járt ahhoz, hogy az idényben harmadszor is pont nélkül maradjon a riválisa ellen. A­­25. forduló rangadóján egyértelműen a fehérvári együttes alakított ki több helyzetet, ennek ellenére egészen a hajráig úgy tűnt, nem születik gól a mérkőzésen. Ebben a vendégek 31 éves labdarúgójának, Braniszlav Danilovicsnak volt a legnagyobb szerepe, aki több alkalommal is bravúrral védett, és minden megmozdulásá­val magabiztosságot sugárzott. Amikor arra volt szükség, kézzel hárított (mint Loic Nego bal felső sarokba tartó lövésénél), ha a helyzet úgy kíván­ta, lábbal avatkozott játékba (Ivan Petrjak közeli lövésénél), de akkor sem jött zavarba, ha a föl­dön ülve kellett megoldást találnia arra, hogy ne kerüljön a kapujába a labda. Az NB I háromszo­ros gólkirálya, Nikolics Nemanja is gólra éhesen „dobta be" magát, ám nem találkozott a labdával, mert Braniszlav Danilovics a földön ülve minden­kinél előbb reagált, és az egyetlen lehetséges megoldást választva kézzel elütötte előle. Pará­dés mozdulat volt, amely azt mutatta, a szerb ka­pus minden idegszálával a feladatára koncentrál. Nem csak a szombati bajnoki mondatja velünk, a diósgyőri vezetők jó döntést hoztak, amikor tavaly nyáron átigazolták a szerb kapust - aki a 2016—2017-es idényben éppen a Mór Fehérvárt erősítette -, mert ebben a bajnoki esztendőben egyetlen percet sem hagyott ki, s minőségi tel­jesítményt nyújt. 2020. március 16., hétfő nemzetisport AZ ÁLLÁS 1.Ferencváros 23165244-19+2553 2.Hol Fehérvár FC 25155547-23+2450 3.Mezőkövesd Zsiry25136­637-21+1645 4.Puskás Akadémia25109639-31+839 5.Diósgyőri VTK 251141035-33+237 6.Bp. Honvéd 97925-32-734 7.Kisvárda Master Good25941235-36-131 8.Debreceni VSC j24931236-44-830 9.Újpest 24851131-37-629 10.Paksi FC 25841330-42-1228 11,ZTE FC 25771134-37-328 12.Kaposvári Rákóczi2531 2119-57-3810 A 26. FORDULÓ MŰSORA Március 21., szombat Bp. Honvéd-Debrecen­ 16.00 Diósgyőr-Mezőkövesd 17.00 Kaposvár-ZTE FC 17.00 Kisvárda-Újpest 17.00 Paks-Mol Fehérvár 17.00 Puskás Akadémia Ferencváros* 19.30 Élő közvetítés: *M4 Sport