Nemzeti Sport, 2020. december (118. évfolyam, 334-347. szám)

2020-12-17 / 335. szám

nemnzi sport 2020. december 17., csütörtök OTP BANK LIGA 15. FORDULÓ B­ár nem esett monszunszerű eső Budafokon, mint történt a Kisvárda elleni nyitó fordu­ló alkalmával, valamelyest szemer­kélt, az pedig már a bemelegítésnél látszott, hogy a felázott, csúszós ta­laj kihívás elé állítja mind a mezőny­­játékosokat, mind a kapusokat. A harmadik percben a mezőkövesdi kapust, Szappanos Pétert tréfálta meg a nedves labda, az egyik hazaa­dás utáni rossz labdaátvétele majd­nem megbosszulta magát, a letá­madó Kovács Dávid azonban nem tudta kihasználni a megingást. Az első percekben a Budafok ért oda gyakrabban az ellenfél tizenhato­sáig - a hazai csapatnál érezték, előbb vagy utóbb szorult helyzetbe kerülnek, ha nem kezdik el gyűjtögetni a ponto­kat, a legutóbbi öt bajnokin mindösz­­sze kettőt szereztek. Ugyanakkor a legutóbbi győzelem ellenére a Me­zőkövesdnél sem lélegezhettek fel, a csapat még mindig a kiesőhelyek kö­zelében van, és ezért is volt megle­pő, hogy a vasárnapi gólparádé után (a Kövesd 4-3-ra győzte le a Paksot) át­adta a területet a házigazdának, mely védekezésből indított kontraakciókra rendezkedett be. Az első komolyabb lehetőséget a lendületes, kombinatív hazai akció után jegyezhettük fel, ami­kor is Lőrinczy Attila gondolta - helye­sen -, hogy érdemes átlövéssel pró­bálkoznia, azonban Szappanos Péter a levegőben úszva hárított. A vendégek először a 32. perc­ben adtak „életjeleket,,, addig csu­pán lapos beadásokkal próbálkoz­tak, mindhiába­­ a helyzetnél Cseri Tamás, Berecz Zsombor, majd Nagy Dániel volt a labda útja, ám a kapu előterében helyezkedő támadó lövés helyett a tisztán helyezkedő Anto­nio Vitovhoz passzolt, s ekkor már Huszti Andrásban elakadt a labda. Talán a nagy tétnek tudható be, hogy kimondottan óvatosan, kevés koc­kázatot vállalva járatták a labdát a felek, az említett lehetőségeket le­számítva csak nagy jóindulattal je­lenthető ki, hogy veszélyben forog­tak a kapuk. Volt miről beszélnie a két szak­vezetőnek,Csizmadia Csaba félidei eligazítása mégsem tette ki a ne­gyedórát, a második félidő kezde­te előtt három-négy perccel már a gyepen melegítettek játékosai. Ez sem érte el azonban a kívánt célt, a budafoki támadásokból hiányzott a spiritusz. A túloldalon sem látszó­­dott az előrelépés, amit az 53. perc eseménye szemléltet: a vendégek ugyanazzal a szabadrúgás-figurával próbálkoztak, mint amivel a BMTE legutóbbi bajnokiján meglepte a Mól Fehérvárt, s Kovács Dávid révén gólt szerzett, ám a labda ezúttal a be­robbanó támadó helyett a legköze­lebb helyezkedő védőt találta meg. Elnézve ötlettelen támadójátékát, az utolsó fél órára két csatárt kül­dött pályára Pintér Attila vezetőedző, Marin Jurina és Szergyej Szergyerov beküldése indokoltnak tűnt. Utóbbi rögvest helyzetbe hozta magát, ám ezúttal is egy budafoki védő, Margi­­tics Andor lábában akadt el a labda. Noha a játék ezt követően inkább a kövesdi térfélre tevődött át, a ma­ Az alsóházi csapatok budafoki mérkőzése A HAJRÁBAN LŐTT GÓLLAL dőlt el a Mezőkövesd javára. BUDAFOK:1-4-2-3-1 ...Póser 0 Huszti A. 5, M. Nikolics 4. Romic 4. Margitics 5 ____Micsinai 4. Oláh B. 5 Ihrig-Farkas 5. Lőrinczy 4. Szabó M. 4 Kovács D. 4 CSERE: Szabó M. helyett Takács R. (5) a* 54., Ihrig-Farkas helyett Skribek (-), Lőrin­czy helyett Kulcsár K. (-), mindkettő a 64., Kovács D. helyett Zsóri (-) a 85. percben ........................­______Szappanos 0........................... _________Farkas D. 5. Neszterov S. Pillér 5. Vadnai 5 ..............Karnyicki 5............... ...........................Besirovic 4, Berecz 5, Cseri 5 Vutov 4. Nagy D. 5 CSERE: Besirovic helyett Szergyerov (5), Nagy D. helyett Jurina (4), mindkettő az 58., Vutov helyett Vajda S. (-) a 71., Cseri helyett Meszhi (-) a 77. percben Gólszerző: Jurina (0-1) a 80. percben Sárga lap: Romic (Jurina megrúgásáért) a 63. percben Játékvezető: Antal Péter 8 - Nyugodt mederben próbálta vezetni a mérkőzést, de talán engedékenyebb volt a kelleténél. Amikor Danijel Romic a 20. percben lekönyö­költe Antonio Vutovot, elmulasztott sárga lapot adni a budafoki játékosnak. Szintén nem adott lapot Berecz Zsombornak, amikor a 46. percben odaütött Oláh Bálintnak. Partjelzők: Vígh-Tarsonyi Gergő, Szécsényi István Alapvonali partjelzők: Zierkelbach Péter, Ducsai József A mérkőzésről tudósított: NAGY ZSOLT sik csereember villant - Marin Ju­ rina szlalomozott át a budafoki vé­delmen, s értékesítette ziccerét. A mezőkövesdi tréner mostanság meglehetősen jó érzékkel nyúl bele a meccsekbe, irányítása alatt ez volt a harmadik gól, amelyet egy frissen beküldött játékosa szerzett. A hajrában szerzett találatnak rendkívül örültek a mezőkövesdi labdarúgók, a meccs képét elnézve érezhető volt, egygólos meccs ke­rekedhet ki ebből. Noha a Budafok nagy erőket mozgósított az egyen­lítésért, alulmaradt. Mezőkövesden viszont úgy tűnik, jól döntöttek, ami­kor edzőt váltottak, az eredmények eddig az új szakvezetőt igazolják. A budafoki Marko Nikolics (balra) nagy versenyfutásban volt a mezőkövesdi Antonio Vutoval, s próbálta távol tartani a labdától FOTÓK: DÖMÖTÖR CSABA A hajrában szerzett gólnak joggal örültek a mezőkövesdi játékosok AZ ÁLLÁS 1. Ferencváros 13 11 2 - 29-6 +23 35 2. Mól Fehérvár FC 14 7 5 2 32-17 +15 26 3. Puskás Akadémia 15 7 2 6 20-23 -31173 4. Kisvárda Master Good 14 6 5 3 17-15 +2 23 5. MTK Budapest 15 6 4 5 21-20 +1 22 6. Paksi FC 15 6 3 6 28-27 +1 21 7. ZTEFC 14 5 2 7 23-24 -1 17 8. Mezőkövesd Zsóry 15 5 2 8 15-22 -7 17 9. Budafoki MTE­­ 13­­ 4 3 6 15-22 -7 15 10. Budapest Honvéd 14 3 5 6 21-20 +1 14 11. Újpest FC 14 3 4 7 15-29 -14 13 12. Diósgyőri VTK 14 3 1 10 17-28 -11 10 -4« 'CJ tu­s Kemény párharcok voltak, mindkét csapat jól meg­szervezte a védekezését. A félidőben az hangzott el az öltözőben, hogy nyugodjunk meg, játsszunk pontosab­ban, és sikerült is. Nagyobb nyomást tudtunk a Budafokra helyezni, végül ez hozta meg a győzelmet. BERECZ Zsombor a Mezőkövesd középpályása az M4 Sportnak A VENDÉGJÁTÉKOSOKNAK JÁRT A KALAPEMELÉS Nem sikerült nyerni.... Nehéz mit mondani egy ilyen mérkőzés után. Csapatként sokat tettünk a három pont meg­szerzéséért, uraltuk a mérkőzést mindvégig, de olyan periódusban vagyunk, hogy kiélezett hely­zetben elcsúszik a játékosunk, s egyetlen hely­zetből megnyeri a meccset az ellenfél. A támadójáték nem volt gördülékeny: vajon mi állhat ennek a hátterében? Jól védekezett az ellenfél, szinte kizárólag ez­zel foglalkozott. A saját térfélen helyezkedett a teljes mezőkövesdi csapat, s ezt sosem könnyű megbontani, nemcsak egy újonc együttesnek, senkinek sem. Hogy érzi, csapat gödörbe került? Láthatóan gödörben vagyunk, de ezzel különös­képpen nem foglalkozunk. Az elejétől tudtuk, hogy ez nem lesz könnyű idény, sajnos a sze­rencse sem állt sokszor mellettünk, de dolgo­zunk tovább. UjI 28 CSIZMADIA Csaba a Budafoki MTE vezetőedzője A Paks ellen négy gólt szereztek, még­is óvatosan kezdték a mérkőzést. Ez tuda­tos volt? Szervezetten futballozó csapat volt az ellenfe­lünk, ám az első félidőben is lett volna lehető­ség a gólszerzésre, a megszerzett labdát azon­ban nagyon pontatlanul játszottuk meg, az első passzokat eladtuk, a középpályások, csatárok is rossz döntést hoztak. Ez benne van a játékban, hiszen nagy rangadót vívtunk meg. Mostanában a cserejátékosai rendre beta­lálnak: ha nem küldi be Marin Jurinát, egy ponttal utaznak haza? Azt a labdát, amivel megiramodott, meg kellett szerezni, meg kellett játszani. Ez csapatjáték, úgyhogy nem csak az ő érdeme a győzelem. A mérkőzés előtt elmondta a játékosoknak, hogy három olyan találkozó következik szá­mukra, amely után a mennybe, vagy a po­kolba is kerülhetnek. Jó úton járnak? Úgy érzem, igen. A középmezőnyhöz szeretnénk minél hamarabb tartozni. A játékosok kitették a szívüket-lelküket a pályán, fegyelmezetten, tu­datosan játszottak, csak gratulálni tudok nekik. Amilyen mélyről négy hete elindult ez a csapat, kalapot kell emelni a játékosok előtt. PINTÉR Attila a Mezőkövesd Zsóry vezetőedzője IQ) CX u­ . 18. perc: A jobb oldalon fej­lődött föl a Budafok támadá­sa, amelynek végén Lőrinczy vállalkozott lövésre 16 mé­terről, a kapunak szemben állva. A labda a kapu jobb oldala felé szállt, Szappanos bravúrral védett. 80. perc: Jurina a felező­vonaltól indulva egymaga tört át a fél budafoki védel­men. A tizenhatoshoz érve két jó csellel beljebb tört, majd nyolc méterről, jobbal a kimozduló Póser mellett a kapu bal alsó sarkába lőtt. 0-1 Labdarúgás I­I I Ahogy pályára lépett, azonnal színt vitt a mérkő­zésbe. Lendületesen fut­ballozott, jól indult meg a kapu felé, és a Budafok védői többször is csak sza­bálytalanul tudták megál­lítani. A 80. percben úgy sem, hiába vették körbe többen, remek cselekkel tartotta meg a labdát, és parádés szóló végén sze­rezte meg a győztes gólt csapatának. o cn e­­x: 'A :c^ 10 'C U N 'CU E Marin JURINA (Mezőkövesd Zsóry) 6 A l6. FORDULÓ MŰSORA December 18., péntek­tól Fehérvár-Kisvárda* 20.00 December 19., szombat MTK Budapest-Paks** 14.45 Diósgyőr-Zalaegerszeg* 17.00 Ferencváros-Budafok* 19.30 December 20., vasárnap Mezőkövesd-Puskás Akadémia** 14.30 Újpest—Bp. Honvéd* 17.00 Élő közvetítés: *M4 Sport, **M4 Sport+