Nemzeti Sport, 2021. március (119. évfolyam, 59-72. szám)

2021-03-01 / 59. szám

nemzeti sport 2021. március 1., hétfő OTP BANK LIGA 23. FORDULÓ Nem kedves vendég Rácz G. 5 Osváth 5. Böde 5. Tamás 0.5. Gévay 6 Bertus 5 Hahn A. Bognár 1.5. Papp K. 51. Haraszti 5 Ádám M. 4 CSERE: Haraszti helyett Nagy R. (4), Ádám M. helyett Lenzsér (4), mindkettő az Só- Bognár I. helyett Sajbán Máté (-) a 68. percben ÚJPEST: 1-3—5—2 ..................__.................Banai 0 ...........­ II .....................Kastrati 6. Kutrumbisz 6. Risztevszki 6 .................. _____Pauljevics 6. Mitrovics 7. Onovo 5. Croizet 6. Antonov 6........ Beridze 7. Stieber 7. 6 CSERE: Croizet helyett Csongvai (-) a 70., Stieber 1. helyett Bacsa (-) a 77., Beridze helyett Szakály P. (-) a 88. percben Gólszerző: Gévay (0-1) az 25., Antonov (1-1) a 47., Beridze (1-2) a 60., Szakály P. (1-3) a 90+2. percben Sárga lap: Beridze (műesésért) a 22., Croizet (Osváth meglógásáért) az 38., Csong­vai (Bertus megrúgásáért) a 71, Gévay (Bacsa megütéséért) a 89. percben Játékvezető: Andó-Szabó Sándor 8 - Sokat futva, a tőle megszokott lelkesedéssel vezette a találkozót. Kisebb hibái akadtak, ám jól döntött, amikor a 22. percben Giorgi Beridze tizenhatoson belüli esése után nem ítélt büntetőt. Partjelzők: Búzás Balázs, Vígh-Tarsonyi Gergő Alapvonali partjelzők: Erdős József, Németh Ádám A mérkőzésről tudósított BORBOLA BENCE H­árom híján kétszáz napja járt legutóbb Pakson az Újpest. Egy dolog, hogy az első for­duló keretében rendezett bajnoki mérkőzés apropóján volt hivatalos Tolna megyébe, az meg egy másik, hogy aznap (2020. augusztus 15-én) avatták a Paksi FC felújított stadi­onját. Más kérdés, hogy a Fehérvári úton aligha gondolnak vissza szíve­­ sen arra a napra, hiszen a lila-fe­ hérek belerondítottak az ünnepbe: a két gólt szerző Simon Krisztián főszereplésével 2-1-re nyertek. Azóta nagyot fordult a világ a két klubbal: a 23. játéknap utolsó előtti meccsét úgy várta a Paks, hogy mind­össze két pontra volt a dobogótól, mi­közben az Újpest csak több győzelmé­nek köszönhetően nem állt a kiesést jelentő 11. helyen. A fővárosiak han­gulatát tovább ronthatta, hogy a csapat kapitánya, Simon Krisztián sérülés, a kétségkívül jó felépítésű center, Junior Tallo pedig eltiltás miatt hiányzott. Ha­zai részről az „örökös” balhátvéd, Sza­bó János kényszerült a lelátóra az elő­ző fordulóban begyűjtött ötödik sárga lapja miatt - nincs kizárva, még a ru­tinos Gévay Zsolt is meglepődött, ami­kor Bognár György tudatta vele, ezúttal a hátsó alakzat bal oldalán kell bizo­nyítania. A paksiak mestere azt természe­tesen nem tiltotta meg a 33 eszten­dős játékosnak, hogy alkalomadtán előremerészkedjen, és a 25. percben, Bognár István bal oldali szabadrúgá­sánál fel is futott az újpesti kapu elé. Másodpercekkel később bebizonyo­sodott, hogy jól tette: vezetéshez jut­tatta csapatát! Az addig látottak alap­ján benne volt a játékban a gól - itt is, ott is. Ami az újpesti lehetőségeket illeti, Rácz Gergő kétszer is a lehe­tő legjobb ütemben kivetődve men­tett nagyot, míg Giorgi Beridze magát okolhatta, hogy egy látványos szóló végén nem a gólszerzésre, hanem a tizenegyes kiharcolására törekedett; „jutalma" sárga lap lett műesésért. Mindamellett a grúz légiós javára írandó, hogy lelkesen próbálkozott, a vendégek elsősorban akkor veszé­lyeztettek, ha nála volt a labda. A né­zőtéren helyet foglaló Marco Rossi nyilván nem rá volt kíváncsi - lehet, hogy a góllövőlistát vezető Hahn Já­nos miatt érkezett Paksra. Ezt per­sze nem árulta el a szövetségi kapi­tány, az viszont hamar kiderült, hogy a minap elkezdett magyartanfolyam­nak már van eredménye, legalábbis a hogylétét firtató kérdésre adott „Kö­szönöm, minden rendben!" válasz­ból erre következtettünk. A paksi védelemmel azonban nem volt minden rendben a szünet után, a 47. percben Nemanja Antonov addig bíbelődhetett a labdával, amíg úgy gondolta, hogy el nem lövi­­ a bal alsó sarok volt a végállomás. Michael Oenning nyomban jelezte játékosa­inak, hogy csak így tovább, és Stie­ber Zoltánék becsületére váljon, igye­keztek megfelelni az edzői óhajnak. Olyannyira, hogy a 60. percben már náluk volt az előny: a nem sokkal ko­rábban „bevált" bal alsó sarkot Giorgi Beridze is kilőtte. Magasabb fokozatba kellett kap­csolnia Paksnak, bár talán helyesebb úgy fogalmazni, hogy magasabb fo­kozatba kellett volna kapcsolnia a Paksnak. A zöld-fehérek nem futbal­loztak jól, az elmúlt hónapokban tő­lük megszokott kreativitás különö­sen hiányzott a játékukból. Az Újpest ugyanakkor rendkívül összeszedett­nek tűnt, az egy héttel korábban Za­laegerszegen katasztrofálisan telje­sítő védelem ezúttal akkor is stabilan állt a lábán, amikor a hajrában Böde Dániel is támadóvá lépett elő. Az ál­lás így is változott: a hosszabbításban Szakály Péter zárta le a meccset, az Újpest 197 nap után újra nyerni tudott a Fehérvári úton. A lila-fehérek így kicsit fellélegezhetnek, a paksiak pe­dig legalább annak örülhetnek, hogy ebben az idényben már nem fogadják többé az errefelé nem szívesen látott vendégeket... A bajban lévő Újpest ÖSSZEKAPTA MAGÁT, és bár az első félidőben még hátrányban volt, az idényben másodszor is győzni tudott Pakson. PAKSI FC ÚJPEST- PAKS UJPES ZART MÖGÖTT KAPUK PAKS: 1-4-1-4-1 „Tisztelgő" sorfal előtt ünnepelhették a győzelmet Nikola Mitrovocsék FOTÓK: MEDER ISTVÁN A MÉRKŐZÉS OSZTÁLYZATA PIETSCH TIBOR értékelte a mérkőzést Percről percre 25. perc: Bognár csavart szabadrúgást középre, Papp megcsúsztatta a labdát, az érkező Gévay bevetődve, négy méterről sodorta a labdát a kapu bal oldalába. 1-0 47. perc: Beridze emelte be a labdát a jobb oldalról, amely pattant egyet a tizen­hatoson belül, Antonov átvette, tolt egyet rajta, majd bal lábbal 17 méterről a bal alsó sarokba lőtte. 60. perc: A tizenhatos előterében Mitro­vics passzolt Beridzéhez, aki átvette a labdát, majd a rárontó Böde mellett oko­san, jobb lábbal 16 méterről a bal alsó sa­rokba lőtt. 1-2 90+2. perc: Mitrovics indította a felezővo­naltól Szakály Pétert, aki a tizenhatoson kívül átemelte a kapujából kiinduló Ráczot, majd 14 méterről jobb lábbal az üres ka­puba passzolt. 1-3 1-1 GÉVAY Zsolt a Paks védője, az Mő Sportnak „A gólomat szívesen cseréltem volna győzelemre. Nem voltunk kellően ag­resszívek, hiányzott a kreativitás, nem ment úgy a játék, ahogy szokott. A szünetben igyekez­­ tünk megnyugtatni magunkat, de nem sikerült. A végén ívelésekkel próbálkoztunk, ám így sem tudtunk gólt szerezni." SZAKÁLY Péter az Újpest támadója az M4 Sportnak „A gólom hab volt a tortán. A cserékkel frissítettünk, hogy dinamikát vigyünk előre, ez össze is jött. A találatomnál nem mérlegel­tem, próbáltam a legjobbat kihozni az szituációból, hála az égnek, gól lett. Nem lazíthatunk, tömörül a mezőny, szerin­tem harminchat pont alatt nem lehet bent maradni az NB I-ben." Mi történt? Az történt, hogy az első perctől kezdve jobban játszott az Újpest. Szervezett volt, fegyelme­zett, és játékban is felülmúlt minket. Sajnos sok hibával futballoztunk, ha megszereztük a labdát, rendre rossz megoldást választottunk. Az igazság az, hogy lassan és körülményesen játszottunk. Mi lehetett az oka, esetleg a sorozatterhelés? Nem fognám erre a vereséget, hiszen a szerdai kupamérkőzés után volt négy napunk a regenerá­lódásra, arról nem beszélve, hogy nem mindenki játszott a Budafok ellen pályára lépő csapatban. Mivel minden játékos tompán mozgott, valami „központi probléma" sújthatott minket - elemez­nünk kell, hogy ez miért történhetett. Maglapta valamivel az Újpest, mondjuk, az­zal, hogy Giorgi Beridzére hegyezte ki a já­tékot? Giorgi Beridzét eddig is ismertük, legutóbb félpá­lyáról rúgott gólt nekünk, most legalább kicsit közelebb vitte... Ha valami meg­lepett, az inkább a saját csapatom volt. BOGNÁR György a Paks vezetőedzője Kijelenthető, hogy létfontosságú győzelmet arattak? Hadd kezdjem azzal, hogy büszke vagyok a csa­patra! Jól kezdtünk, de a Paks szerezte meg a ve­zetést, és a szünetig nem is tudtunk egyenlíteni. Az öltözőben azt kértem a játékosoktól, higgyenek magukban, és koncentráljanak, mert jelen helyzet­ben semmi más nem számít, csak az, hogy ki hány ponttal gazdagodik. Örülök, hogy hallgattak rám. Szervezetten és jól játszottak, ráadásul lélektanilag fontos pillanatokban szereztek gólokat. Egyetért azzal, hogy kétarcú a csapata? Nem gondolom így. Az elmúlt hetekben hat mérkő­zésből ötöt megnyertünk, szerintem jó úton járunk. Egyre inkább összeáll és egyre ütőképesebb lesz ez az Újpest. A mostani győzelem mit jelenthet a Budafok el­leni találkozó előtt? Huszonnyolc pontot szereztünk eddig, és minél töb­bet kell a folytatásban. Minden meccs olyan, mint egy döntő. Való igaz, a Budafok elleni összecsa­pás is rendkívül fontos lesz, három ide­genbeli mérkőzés után térhetünk haza - jó lesz végre újra a Megyeri úton játszani. Michael DINNING az Újpest vezetőedzője MINDEN MECCS OLYAN, MINT EGY DÖNTŐ Labdarúgás 13 ó képgaléria nso.hu az átlagost valamivel meghaladó jó teljesítmény, különlegességek nélkül * (-) harminc percnél kevesebb játékidőt kapó csere 109 8­7­6 extraklasszis, nemzetközi összevetésben is kimagasló teljesítmény klasszisteljesítmény válogatott forma ■pl Kétség nem férhetett hoz­­aS­zá, hogy a mezőny legjobb­­§P-- jának járó elismerés Giorgi K­S Beridzét illeti meg. A lila-fe- Ke­hérek grúz támadója jelen­­tős tette a legnagyobb veszélyt Pii a paksi kapura, cseleivel és BLI gyorsaságával jelentős gon­gol­dot okozott a hazai csapat­nak. Már az első félidőben is akadtak remek megmozdu­lásai, de a másodikban kü­lönösen villogott: előbb gólpasszt adott, majd gólt lőtt. 1 4­3 2­1­0 közepes, a mezőnyjátékban súlyos hibákat gyakorlatilag ÍGY OSZTÁLYOZZA A JÁTÉKOSOKAT A nemzeti­ sport kiemelkedő játék Oiorgi BERIDZE (Újpest) kiállítás miatt érdemi védenivaló átlagos alig részt vállaló elkövető és durván értékelhetetlen harminc percnél nélküli kapus, teljesítmény labdarúgó játszó futballista produktum , kevesebb játék kezdőként harminc percnél kevesebbet játszó mezőnyjátékos