Nemzeti Sport, 2021. március (119. évfolyam, 73-88. szám)

2021-03-16 / 73. szám

3., kedd nemzeti sport Tóth András: - Jól kezdtünk, de a gól kicsit megfogott minket. Szünet után rendeztük a sorokat, többet tettünk a győzelemért. Boldogab­bak lettünk volna a három ponttal, de összességében elégedettek lehetünk. Csertői Aurél: - A lehetőség kapu­jában álltunk, ha nyerünk, közelebb kerülhettünk volna a Vasashoz. Jogos tizenegyessel szereztünk vezetést, utána az első félidő köze­pétől jobban mutatott a játékunk. Idegenben a Vasas otthonában meg kell becsülnünk a szerzett egy pontot, viszont az utóbbi meccse­ken elért három döntetlennel nem vagyok elégedett. A tabella első négy helyezettje amolyan „kettős rangadón" ta­lálkozott egymással a 29. fordu­lóban, aminek második párosításaként a harmadik helyezett Gyirmót a má­sodik Vasas vendége volt az impozáns Illovszky Rudolf Stadionban. A Vasas­nál volt gond: a csapat vezetőedzőjé­nek, Schindler Szabolcsnak hét eleji ví­rustesztje pozitív eredményt mutatott, így nem lehetett ott a kispadon, helyet­te segítője, Tóth András irányított. Szűk negyedóra elteltével óriási gólszerzési lehetőség adódott a haza­iak előtt, de Feczesin Róbert 12 méter­ről küldött lövése után Hársfalvi And­rás nagy bravúrral védett. Nagy taktikai csatát vívtak a csapatok, sokáig csak mezőnyben zajlott a játék, de egy vé­delmi fegyelmezetlenséget követő büntetőből Lencse László révén előny­be kerültek a vendégek. A 30. FORDULÓ MŰSORA Április 6., vasárnap Budaörs-Dorog 16.30 Gyirmót-Ajka 16.30 Szentlőrinc-ETO FC Győr 16.30 Békéscsaba-Debreceni EAC 17.00 Csákvár-Kazincbarcika 17.00 Debreceni VSC-Soroksár 17.00 Haladás-Nyíregyháza 17.00 Siófok-Pécsi MFC 17.00 Szeged-Csanád-Vasas 17.00 Szolnoki MÁV-Kaposvár 17.00 AZ ÁLLÁS Szünet után a Vasas az egyenlítés érdekében próbálta fokozni a tem­pót, irányította a játékot, míg a Gyir­mót előnye birtokában kissé visszahú­zódott, és próbált az ellentámadásokra építeni. A változtatás a hazaiaknak si­került jobban, hiszen egyórányi játék után sikerült egyenlíteniük. A találkozó 76. percében Vogyicska Bálint harminc 72. perc: Rétyihez került a labda a bal szélen, középre adott, Zsolnai pedig bal lábbal 11 méterről a kapu bal alsó sarkába gurított. 1-0 86. perc: Rétyi iramodott meg a fele­zővonaltól, keresztbe vezette a labdát, méterről leadott lövése után a labda fe­jen találta Pintér Csaba játékvezetőt, akit az eset után ápolni is kellett, de tudta folytatni bíráskodást. Az utolsó pillanatokban Feczesin Róbert fejesét követően ismét a kapuba került a lab­da, de a gólt les miatt ismét érvénytele­nítette a játékvezető. Tudósított: LAPINCS ATTILA Megint iksz... 6. BFC Siófok Már nyolc bajnoki mérkőzés óta VERETLEN A GYIRMÓT, de a Vasas egy pontot otthon tartott. GYIRMÓT: Hársfalvi 6 - Major M. 5, Karacs 6 (Szegi 76.), Széles 6, Kirják 5 - Vass Á. 6 - Vogyicska 5, Nagy P. 6, Hajdú Á. 5 - Simon A. 6, Lencse 6 (Varga B. 83.) Vezetőedző: Csertői Aurél Gólszerző: Lencse (11-esből, 0-1) a 28., Silye (1-1) a 60. percben Vezette: Pintér Csaba (8) (Szalai Balázs, Kis Zoltán) Fercről percre 28. perc: Egy kaputól távolodó lecsorgó labdát próbált megszerezni Nagy Patrik, amikor Terbe buktatta. A megítélt büntetőből Lencse jobbal a balra mozduló Jova mellett félma­­gasan a kapu jobb oldalába lőtt. 0—1 60. perc: Pekár jobb oldali beívelése után Radó és Major Martin próbálta megszerezni a labdát, ami azonban a mögöttük érkező Silye elé került, aki hat méterről jobbal a rövid sarokba lőtt. 1-1 AJKA: Horváth D. 0 - Szűcs K. 5, Heffler T. 5, Tar 5, Csemer 5 - Csizmadia Z. 5 (Tóth B. 63.), Kenderes 0 (Tóth G. 5,23.), Szekér 5, Soltész D. 5 - Zsolnai 6, Nagy M. K. 5 (Rétyi 6,63.) Vezetőedző: Kis Károly SZOLNOK: Molnár-Farkas 5 - Szekszárdi 5, Horgosi 5 (Csirmaz 5, a szünetben), Kovács D.5, Tamás L. 5, Kotula 5 - Tisza K. 5, Kónya M. 5 (Szabó B. 86.), Rokszin 5 (Kur­­dics 77.) - Lakatos 1.5 (Földi M. 68.), Irmes 5 (Bárdos 86.) Vezetőedző: Csábi József Gólszerző: Zsolnai (1-0) a 72., Rétyi (2-0) a 86. percben Vezette: Molnár Attila (8) (Baghy Csaba, Bede Tamás) PUI PC­­ Uj ST e y> SS Kis Károly: - Számítottunk rá, hogy nehéz találkozó lesz. Az első félidő ki­egyenlített volt, de a második félidőben szerkezetet váltottunk, és megérde­melten nyertünk. Csábi József: - A támadójátékunk nagyon gyenge volt, és ez ezt eredmé­nyezte. A kapott gól után jobban ki kellett támadnunk, de sajnos kaptunk még egy gólt. Bennünk maradt, ami az elmúlt fordulókban kijött, aztán 15 méterről jobbat a kapu jobb alsó sarkába lőtt. 2-0 Rétyi Róbert nagyon jó cserének bizonyult, ugyanis a hajrában szerzett egy gólt is a­­ gólpassza mellé, amivel végleg eldöntötte a találkozót. Tudósított: RÉTHI KRISZTIÁN KAZINCBARCIKAI SZ­­KESCSABA 1112 IlitV BÉKÉSCSABA fill ELŐRI Kazincbarcika, zárt kapuk mögött: KAZINCBARCIKA: Horváth L. 6 - Oltean 6, Szűcs K. 6, Farkas A. 7, Mikló 7 - Né­meth T. 6, Oldal 6, Tóth B. 5 (Kovács M. 1,55.), Torna 6 - Kovác 5 (Kalmár 90.), Tóth-Gábor 5 (Takács T. 69.) Megbízott vezetőedző: Kriston István BÉKÉSCSABA: Krvács 6 - Farkas M. 5, Szabó P. 6, Babinyecz 5 (Kitl M. 6, a szü­netben), Bora 6, Kasik 5 (Hodoniczki 6,55.) - Horváth P. 5, Kovács Á. 5 (Fazekas L.­­, 87.), Nagy S. 5 (Lukács R.­­, 67.), Király P. 5 (Máris 5,55.) - Paudits 6 Vezetőedző: Preisinger Sándor Gólszerző: Farkas A. (1-0) az 56. percben Kiállítva: Kovács M. a 76. percben Vezette: Kovács J. Zoltán (8) (Aradi József, Rózsa Dávid) Kriston István: - Elismerés illeti a játékosokat, megérdemelt a győzele­­münk. Amit megbeszéltünk és gyakoroltunk az edzéseken, mind megvalósí­tották. Agresszív és gyors játékot nyújtottunk, értékes sikert arattunk. Preisinger Sándor: - Nem játszottunk jól, de amennyi tiszteletlenséget és megalázást el kellett viselnünk, az vérlázító és elfogadhatatlan. DEAC: Zöldesi 6 - Nagy Z. 6, Bényei B. 6, Zachán 6, Szabó K. 6, Székely D. 6 - Berecz­­ki 6, Spitzmüller 6, Soltész J. 6 (Sárosi 73.) Kundrák 6 - Sármány 5 (Kiss B. 77.) Megbízott edző: Györky Gábor SZEGED: Varga B. 6 - Odor 5, Szilvási 6, Perovics 6, Mohl 6 - Dobos 6 (Kővári 88.), Simon Á. 6, Jovanovic 6, Gajdos 7 (Oláh G. 71.) - Grumics 6 (Gréczi M. 6, a szünetben), Germán 0 (Kóródi 6,27.). Vezetőedző: Drágán Vukmir Gólszerző: Grumics (0-1) a 15., Szilvási (öngól, 1-1) a 28., Gajdos (1-2) a 66. percben Vezette: Rósz Márton (7) (Berényi Ákos, Punyi Gyula) Györky Gábor: - Hazai pályán határozottabban kell kezdenünk, sőt több passzal kellett volna támadnunk. Az első félidő második felében és a mér­kőzés hajrájában futballoztunk úgy, ahogy egy győzelemre játszó csapattól elvárható. , Drágán Vukmir: - Ilyen meccsre számítottam, mert a DEAC harcos csapat, és ezt most is bizonyította. Ellenfelünk a sok hiányzó ellenére is jól játszott, nekünk pedig az volt a legfontosabb, hogy három pontot szereztünk. NYÍREGYHÁZA: Fadgyas 0 - Szokol 6, Fodor F. 6, Jánvári 5, Galambos 5 - Papucsek 6 - Kalocsai 6 (Sztaroszta­­, 70.), Paku 5, Gresó 6 (György­­, 80.), Hamed 6 (Svédjük­­, 70.) - Hornyák 5 (Zamostny 6,56.) Vezetőedző: Gálhidi György SZENTLŐRINC: Hajagos 0 - Molnár B. 6, Dulló 6, Keresztes 7, Nagy B. 5 - Újvárosi 6 (Hleba­­, 83.), Cenaj 5 (Havas­­, 83.) - Harsányi 1.6 (Siri­­, 69.), Fröhlich 6 (Kovács D. 6, 58.), Kapronczai 6 (Törőcsik P. 5, a szünetben) - Mervó 6 Vezetőedző: Marián Stuka Vezette: Kovács Imre (8) (Kovács II Gábor, Belicza Bence Péter) A legközelebb Szokol Zsolt állt a gólszerzéshez, de fejesét követően az első félidő közepé­től, a Jaszin Hameddel megvívott fejpárbajtól turbánnal játszó Molnár Róbert a kapufa tövé­nél hárított. A vendégvédők közül a legnagyobb piros pontot Keresztes Bence érdemelte ki, aki a már említett Hornyák-ziccernél is mentett, majd a második félidőben több alkalom­mal, így Fodor Ferenc próbálkozása után a gólvonalról is hárított. A döntetlennel egyik csa­pat sorozata sem szakadt meg, a Nyíregyháza - öt győzelem után - hatodszor is veretlen maradt, míg a baranyaiak immár hét forduló óta képtelenek győzni. A helyzetek alapján az egy ponttal a kiesés elől menekülő Szentlőrinc lehetett boldogabb. Tudósított: BODNÁR TIBOR [percről percre 56. perc: A tizedik hazai szögletből Torna beadása után Farkas András fe­jelt a kapu bal oldalába. 1-0 76. perc: Kovács Máté a barcikai térfél közepén hátulról buktatta a mellette elfutó Lukács Rajmondot, és piros la­pot kapott érte. Legutóbbi nyolc mérkőzése közül csu­pán egyet tudott megnyerni a KBSC. 15. perc: Gajdos iramodott meg a jobb szélen, majd élesen középre lőtte a labdát, a hosszú oldalon érkező Grumics három méterről jobbal a kapu jobb oldalába lőtt. 0—1 28. perc: Jobb oldali debreceni szöglet után Zachán rúgta keresztbe a labdát a kapu előtt, a menteni igyekvő Szilvá­si két méterről jobbal a kapu közepébe lőtt - öngól! 1-1 66. perc: Kóródi az alapvonalról vissza­­gurított, Gajdos nyolc méterről jobbal a bal alsó sarokba lőtt. 1-2 két döntetlen mellett öt vereség került a mérlegre. Mindez kiesési pozíció­ba sodorta az együttest, amely edzőt is cserélt. Koszta Péter vasárnap vi­szont már nem ült a kispadon, Kriston Istvánnak Dzurják József segített. A hazaiak Németh Tamás szöglete révén a lécen megpattanó labdáig jutottak, majd fejes góllal vezetést szereztek, amit az utolsó tizenöt perc emberhát­ránya ellenére meg is tudtak tartani, valamit javítva ezzel a helyzetükön. Tudósított: DOR0S LÁSZLÓ Az amúgy is rossz helyzetben levő DEAC-nak újabb nehézségekkel kellett­­ megküzdenie, hiszen a héten tíz játékosa is megbetegedett, így mindössze két­ me­­zőnyjátékos és egy kapus ült a hazaiak kispadján. Az öt sárga lapja miatt eltiltott Sándor Tamás helyett Györky Gábor vezé­nyelte az egyetemi gárdát, amely masszív védekezéssel kezdett a Szeged ellen A vendégek vezető találata után aztán bát­rabbá vált a debreceniek játéka, és egy ön­gól után - de egyáltalán nem érdemtele­nül - össze is jött az egyenlítés. A harcos második félidőben a mezőny legjobbja, Gajdos Zsolt gólja döntötte el a három pont sorsát, a DEAC az utolsó percekben min­dent megtett az egyenlítésért - eredmény­telenül. Tudósított: BERECZKY ATTILA Silye Erik (58) mentette meg az angyalföldi csapatot, a Vasas hátvédje a 60. percben lőtte az egyenlítő gólt fotó: Feder István 1. Debreceni VSC 29 186 5 66-25 +39 60 2. Vasas FC 29 168 5 48-29 +19 56 3. Gyirmót FC Győr29 165 8 38-24 +1453 4. Pécsi MFC 29 14105 36-18 +18 52 5. FC Ajka 29 153 11 55-39 +1648 6. Soroksár SC 29 146 9 43-33 +10 48 7. Nyíregyháza 29 137 9 29-22 +7 46 8. Haladás 29 129 8 38-25 +13 45 9. Budaörsi SC 29 133 13 48-45 +3 42 A mérkőzés osztályzata ★ # ★ Labdarúgás 11 i NB III 24. FORDULÓ Mosoni fél tucat... Mosonmagyaróvár alaposan megszórta a Komárom csapatát - a hazai együttes már a félidőben öt góllal vezetett, és 6-0-ra nyerte meg mérkőzést. A AZ ÁLLÁS AZ ÁLLÁS KELET! CSOPORT Jászberény-Tiszakécske 1-2 (1-0) Putnok-BVSC-Zugló 1-6 (1-1) Gyöngyösi AK Balassagyarmat 0-1 (0-0) Füzesgyarmat Tiszafüred 2-1 (0-0) Diósgyőr II—Cegléd 1-1 (0-0) Sényő-Eger 1-1 (1-0) FC Hatvan-Salgótarján 1-0 (1-0) Debrecen II—Kisvárda II 0-1 (0-1) Tállya—Mezőkövesd II 2-1 (1-1) Tiszaújváros-Sajóbábony 1-0 (0-0) AZ ÁLLÁS C'Sig&Itli.'iái Iváncsa-ESMTK 3-1 (2-0) FC Dabas Kozármisleny 3-1 (1-1) Szegedi VSE-Körösladány 2-0 (1-0) Rákosmente Dabas-Gyón 1-2 (0-0) Dunaújváros-Taksony 2-1 (1-0) Újpest FC II-Kecskemét 1-3 (1-0) Majos-Paksi FC II 1-2 (1-1) Bp. Honvéd-MFC­Szekszárd 5-1 (2-1) Monor-Ferencváros II 1-0 (1-0) Vác Hódmezővásárhely március 26. NYUGATI CSOPORT Bicske-Balatonfüred 0-0 Mosonmagyaróvár Komárom 6-0 (5-0) Pápai Perutz Veszprém 1-0 (0-0) SC Sopron—III. Kerület 0-0 Nagykanizsa-BKV Előre 3-1 (1-1) Gárdony-ZTE FC II 6-0 (2-0) Mól Fehérvár II—Érd 2-1 (0-0) Lipót—Tatabánya 2-1 (1-1) Ménfőcsanak Puskás Akadémia II 0-1 (0-0) THSE-Szabadkikötő Nagyatád _______6-1 (0-1) 1.III. Kerületi TVE 24 18 4 2 57-12 1 58; 2 Mosonmagyaróvár 24 16[Át 1 55-16­­ 5 21 3.Lipót SE 24 13[1­­5! 51-37 45.! 4.VLS Veszprém 24 12mii 38-26 43­ 5.FC Nagykanizsa 24 12 5,9 54-36 41 6.Érdi VSE 24111 5 81 34-28 38 ! 17.SC Sopron 24 [111.5..1.1.135-33 38­­­ 8.Tatabányai SC 2411 2 11;34-25 35 ! 9.Puskás Akadémial­24! 10; 4 ] 1o !43-37..34] 10Mól Fehérvár FC II 24 1014 l0j 32-37 34; 11.Gárdonyi VSC___124; 9A.9] 43-47 33! 12 Pápai Perutza FC__ 241 9 5 10 30-35 32 .I Komárom VSE 24 914111­29-42 31 14.Bicskei TC______ 248­ 7 9130-34 31 15.Balatonfüredi FC 24 81 5 díj 40-42 29 16iZÍEFC II 246 10 8 30-39 28 17.BKV Előre......... 24 5- 8 Ilii 29-40 23 18 THSE-Szabadkikötő24 51 4 ill 42-60 19 19.Ménfőcsanak ESK 244 4 16 24-53 16­ 20.Nagyatádi FC 24.1.Ulli 21-72 9 j