Nemzeti Sport, 2021. november (119. évfolyam, 311-325. szám)

2021-11-21 / 316. szám

141 SPORTMIX A fordulás után hengerelt a Sopron PÉCS: Dudásová, Marshall 11/3, Wentzel 9/3, NELSON II, KISS V. 21/3. Csere: Szűcs R. 6/3,­­ Brajkovics, Sel­ová, Laczkó. Edző: Csirke Ferenc SOPRON: Peddy 7/3, FEGYVERNEKY 12/3, G. WILLIAMS 16/6, Varga A. 6, HATÁR 20. Csere: Gaye 4, BROOKS 14, Varga S. 2, January 2, Molnár Évó, Edző: Gáspár Dávid Pécs, 300 néző. V: Győrffy, Nagy V, Szilágyi B. Az eredmény alakulása. 3. perc: 2-6.6. P­: 8-12.13. P­: 19-24.17. p.: 29-33.23. p.:33-51. 26. p.: 33-59.33. p.: 50-68.37. P­: 56-79. Kipontozódott: Brajkovics (39. p.) MESTERMÉRLEG Csirke Ferenc: - Furcsa, hogy ilyen kevesen voltak a lelátón, pedig Európa egyik legjobb csapata érkezett Pécsre, ahol köztudottan ked­venc sportág a kosárlabda. Tizenhat-tizenhét percig fel tudtuk venni a versenyt a Sopronnal, de utána eldőlt a találkozó, és a fordulás után a Sopron is máshogy jött ki az öllózóból. Gáspár Dávid: - Nagyon komolyan készül­tünk a Pécs ellen, hiszen már tavaly kontroll­­kosárlabdát kezdett játszani, azóta mélyült a kerete, és fejlődtek a fiataljaik. Kicsit bánom, hogy harminc pontnál kiengedtünk, de így is sikerült győznünk._________________ Tudósított: MÓCZÁN ZOLTÁN CEGLÉD: Katona, Szabó Fanni 5/3, Szirany, Manis 9, Baugh 8. Csere: Szabó P., Szabó D. 6/3, HOLESINSKA 19/9, Kobolák 6, Szabó Flóra 6, Viszmeg 3/3, Laufer 4. Edző: Hegedűs Péter SZEKSZÁRD: Studer 6/6, Miklós 1, Gereben 9/3, GÖRBE 11, MIUCS 24. Csere: Evans 9/3, Mányoky 9/3, Friskovec 4, Bálint 2, KRNJICS 15, Horváth D. 2, Holcz 2. Edző: Djokics Zseljko........ Albertirsa, 150 néző V: Kapitány, Praksch, Fodor A. Az eredmény alakulása. 3. perc: 2-2.7. p.: 10-12.9. p.: 14-19.13. p.: 25-23.16. p.: 25-29.20. p.: 34-39.23. p: 34-47.27. p.: 40-60.32. p: 52-68.37. p: 55-86________ MESTERMÉRLEG Hegedűs Péter: - Két teljesen ellentétes félidőt játszottunk. A bajnokságban most először vagyok teljesen elégedetlen a csapat teljesítményével. Húsz perc jó kosárlabdával egy csapat sem nyer mérkőzést................. Djokics Zseljko: - A Cegléd kellemetlen el­lenfél volt az első félidőben, sokszor váltottak védekezést és felkészültek a játékunkból. A játékosaim jól reagáltak erre a második fé­lidőben és ott már jó volt a védekezésünk, sok pontot tudtunk szerezni gyors indításokból. Tudósított: ÁDORI PÉTER GYŐR: RÜFF-NAGY 8/6, Dombai 8, Weninger 4, Torók A. 10/6, MOM PREMIER 19. Csere: Dubei 5/3, Rozmán, Oroszova 6, Colley 5/3, Varga Zs. Edző: Iványi Dalma___________ BEAC: Ivanova 4, CZANK 11/3, Boros J. 6, MÉRESZ 22/3, BARNAI10. Csere: KOCH 13/9, Boros B. 11/3, Joseph 10, Orosz. Megbízott edző: Horváth Bianka........... Győr, 100 néző. V: Tóth D., Csabai-Kaskötő, Varga-Záray. Az eredmény alakulása. 4. perc: 6-10. 8. p.: 10-21.14. p.: 22-27. 16. p.: 29-27. 24. p.: 42-43. 29. p.: 47- 54. 33. p.: 53-64. 36. p.: 60-74 MESTERMÉRLEG Iványi Dalma:­­ A BEAC megérdemelte a győzelmet. A második negyed után belekényel­­mesedtünk a mérkőzésbe, agresszivitás nélkül, ritmustalanul nem juthattunk vissza a váloga­tott szünet előtti szintre. Szégyellem magam, ilyen teljesítményt nem szabad nyújtani......... Horváth Bianka: - Győzelmünk legfőbb tényezője, hogy sikerült megbeszélnünk a második negyedbeli hullámvölgyet, összeállt a legjobb ötösünk, a cserék is segítettek, így meg tudtuk ismételni az első negyed játékát. Tudósított: MOHAY GÁBOR ÁLLÁS Ü B] A HANNOVER EDZŐJE SZERINT IS SZERENCSÉVEL SZEREZTEK PONTOT A Bl-BEN A Ferencváros után az OSC is döntetlent játszott LAKNER GÁBOR Varga Dániel együttese megnyer­hette volna a hullámzó mérkőzést, de a hajrában ötméterest és embe­relőnyös lehetőséget is elpuskázott, így be kellett érnie egy ponttal. FURCSA IDŐPONTBAN, FURCSA EL­LENFÉLLEL találkozott az OSC a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportköré­nek harmadik fordulójában. Varga Dá­niel együttese szombaton délután 14 órakor ugrott medencébe a Hannover ellen, amely látszólag komótosan ját­szik, ám roppant tudatosan és szerve­zetten teszi. Valószínűleg mindkét té­nyező közrejátszott abban, hogy az újbudaiak belealudtak a mérkőzésbe, és mire felébredtek, 4-1-re vezetett a Han­nover. De legalább felébredtek! Nem is akárhogyan! Sorozatban öt gólt lőtt a csapat, úgy, hogy közben három emberhátrányt is kivédekezett. A játék­­vezetésről érdemes néhány szót szólni, olyat ugyanis láttunk már, hogy a sporik úgy szórják a kiállításokat, mintha nem lenne holnap, ám olyat még nem, hogy belefújjanak egy átlövésgólba csak azért, hogy megítéljenek egy roppant fontos, labda nélküli kiállítást a centerről... Eb­ből az esetből speciel nem jött ki rosszul az OSC, mert a fórt is sikerült belőnie. Mint ahogy a második negyedből is jól jött ki, a háromgólos hátrányból ugyanis kétgólos előnyt varázsolt. A második félidőben azonban magá­hoz tért a Hannover és hatalmas birkó­zás vette kezdetét, némi úszóversennyel megspékelve. A sorminta az volt, hogy az OSC ellépett két góllal, a németek meg felzárkóztak egyre, így ment ez egészen az utolsó négy percig, amikor az újbuda­iak egyszer csak nem léptek el kettővel. Az egyébként jól játszó Manhercz Krisz­tián a kapufára vágott egy ötméterest, majd a Hannover az egymás után kapott második fórját kihasználta, így 12-12-nél utolérte ellenfelét. Az utolsó fél percben az OSC, mintegy kárpótlásul az addigia­ B-CSOPORT IAIASP0 98 HANNOVER (német) 12 GEIMELYS OSC ÚJBUDA 12 _____________(4-2,2-6,1-1,5-3) HANNOVER: Schenkel - DARKO BRGULJAN 3, Muslim­, A.Radovicsl, WINKELHORST 3, Real 1, Nagajev 1. Csere: Schütze, Corusic 1, Kubisch, MACÁM 1, M. Brguljan. Edző: Karsten Seehafer OSC: Lévai-MANHERCZ K. 3, Salamon F.1, Csacsovszky E. 1, Tóth M. 1, BURIÁN 3, Várnai. Csere: UIGVÁRI VINCE 3, Bundschuh, Aranyi M., Sziládi, Dala D. Edző: Varga Dániel Hannover, 200 néző. V: Bouchez (fran­cia), Peris horváti. Gól - emberelőnyből: 16/7, ill. 10/7. Gól - ötméteresből­ -, ill. 1/O. Kipontozódott: Várnai (28. p.), Sziládi (31. p.), Real (32. p.)_______________ MESTERMÉRLEG Karsten Seehofer: - Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, majd annál is rosszabbul folytat­tuk. A pocsék második negyed után sem ad­tuk fel, becsülettel küzdöttünk tovább, sokat támadhattunk emberelőnyben, és a végén kis szerencsével pontot is tudtunk szerezni. Varga Dániel: - Nem volt ez rossz, de még bol­dogabb lettem volna, ha a mérkőzés végén jobban koncentrálunk, mert kulcspillanatokban hibáztunk el helyzeteket Az első negyed után visszajöttünk a meccsbe, és irányítottuk a játékot aminek örülök, a végjátékból pedig tanulnunk kell.________ kért, megkapta a lehetőséget, hogy em­berelőnyben támadhasson a győzele­mért, a lövés azonban a kapusban halt el, így maradt a 12-12-es döntetlen. Az OSC három forduló után még min­dig veretlen, és nagyon szépen visszajött a meccsbe a balul sikerült első negyed után, ám a végjátékban a kihagyott öt­méteres és emberelőny is kellett ahhoz, hogy ne három, hanem csak egy ponttal távozzon Hannoverből. Burián Gergely három találattal járult hozzá a­ OSC hannoveri döntetlenjéhez FOID: MADAR DAVID A B-CSOPORT ÁLLÁSA További eredmények: Steaua Bucuresti (román)­­CN Marseille (francia) 6-14, Spandau 04 (német)­­Jug Dubrovnik (horvát) 8-16 (Spandau: Baksa László végig védett), Pro Recco (olasz)-Crvena zvezda (szerb) 13-7 (Recco: Zalánki Gergő egy gólt kitt) 2021. november g1, vasárnap 1 A BVSC kiesett az Euroligából AZ UTOLSÓ SZALMASZÁLBA kellett volna belekapaszkodnia a BVSC-nek a női vízilabda Euroliga selejtezőkörében, ugyanis a spanyol Mataró legyőzésével még életben tarthatta volna a továbbjutá­si reményeit. A zuglóiak azonban csak két negyeden át tudták tartani a lépést ellen­felükkel, a 15-8-as vereség pedig azt je­lentette, hogy a BVSC a vasárnapi, Span­dau elleni mérkőzésének eredményétől függetlenül kiesett az elitsorozatból. A szombaton duplázó FTC reggel ma­gabiztosan nyert, este pedig nagy küzde­lemben kikapott Rómában, és ha vasár­nap reggel a papírformának megfelelően legyőzi a sereghajtó Sirens Máltát to­vábbjut a következő körbe, ahol már a legutóbbi négyes döntő két magyar részt­vevője, a Dunaújváros és az UVSE is be­kapcsolódik a küzdelembe. L.G. EUROUGA, NŐK, SELEJTEZŐKOR B-csoport (Róma): FTC-Telekom-ZVL 1886 Tetteroo (holland) 13-7 (2-1, 5-1, 4-3,2-2). G: Kövesdi 3, Petik P., Pőcze, Vályi V, Tóth-Csabai 2-2, Illés A„ Kuna, ill. Zwiers 2, Kammerman, Oe Kleer, Pauli, Terpstra, Rogge. SIS Roma (olasz)-FTC 8-4 (4-1,0-2,1-1,3-0). G: Avegno 3, Picozzi 2, Giustini, Galardi, Cocchíere. ill. Tóth-Csabai 2, Kövesdi, Vályi V. CE Mediter­­rani (spanyol)—Lille UC (francia) 12-9, Roma-Sirens Malta (máltai) 31-4, Mediterrani-Sirens 28-5, Lille-Tette­­roo 13-9 C-csoport (Berlin): CN Mataro (spa­­nyol)—BVSC-Zugló 15-8 (3-4, 5-3, 3-0, 4-1). G: A. Espar 5, Van De Kraats 4, Sevenich, Timofejeva, Cambray, Nogué, Bach, Markocs, ill. Leimeter 3, Mészáros-farkas K. 2, Fekete F. Farkas 1, Gémes. Plebisci­e Pa­dova (olasz)-Spandau 04 (német) 10-4, NO Vuliagmeni (görög)—Olympic Nice (francia) 13-6 BENU MAGYAR KUPA, NŐK, SELEJTEZŐKÖR A-csoport (Győr): Valdor-Szentes-Polo SC 19-9, III. Kerületi TVE-GYVSE-Uni Győr 10-6, III. Kerületi TVE-Polo SC 25-7, Szentes-Győr 12-7. A végeredmény: 1. Szentes 9,2. III. Kerületi TVE 6,3. Győr 3,4. Polo SC 0. Nyolc közé jutott: Szentes, III. Kerületi TVE, Eger, Tatabánya. Kiemeltként a Dunajváros, az UVSE, a BVSC és az FTC a negyeddöntőben kezd. Leimeter Dóra gólerős játéka sem segített a zuglóiakon « ■ Egymás után másodszor maradt alul a Volán TORÖM­MAGAS FAVORITKÉNT ÉR­KEZETT a Val Pusteriához a Fehérvár, s a nyitó játékrészben kétszer is meg­szerezte a vezetést. Ám a hazai csapat súlyos védelmi megingásokat kihasz­nálva fordított, s végül a Volán örülhe­tett, hogy egyáltalán a hosszabbítást ki­harcolta. Több gól azonban a ráadásban sem esett, s végül szétlövéssel alulma­radt a magyar csapat. Bár számos kulcs­­játékosa sérült, de így is csalódást kel­tő, hogy a Fehérvár a bajnokság utolsó két helyén álló klub ellen összesen egy pontot szerzett, s az idény során először szenvedett vereséget két egymást köve­tő találkozón... D. SZ. VAL PUSTERIA: Sholl - Hanna, Willcox (1) / CARUSO, KRISTENSEN / Althuber, Andergassen I De Lorenzo - CAREY 1, HARJU 1, Barbaro (1) / Mantinger, Ikonen, Rudish / Stukel 1, Gerlach, Hannoun (1) /1. Deluca 1, S. Berger, S. Deluca. Edző: Raimo Helminen FEHÉRVÁR: Kornakker - Fournier I, T. CAMPBELL (3)/Horváth M. Szabó Dániel / Atkinson, Dobmayer- Erdély Cs. 1, Sarauer I, Petan (1) / Shaw, Jacobs, Karák­ / Magosi B„ Németh K., Mihály Ákos / Rétfalvi, Szabó B„ Ambrus G. Edző: Kevin Constantine Bruneck, 1380 néző. V: Ruetz (osztrák), Smetana (cseh), Pardatscher (olasz), Riecken (osztrák). Kapura lövések: 28-33. Gól ■ emberelőnyből: 1/0, ill. 3/ BRASSÓ: TÖKE- Boriszenko 1, Raszulov 1 I Bors, Williams 1 / Gajdó, CSERNYUK (3) I Szűcs, Ráduly - VALCHAR (2), Huard 1, Machala / Hunt (1), Gliga 1, Zagidullín (I) / Kovács M„ Molnár Z. 1, Molnár Zs. / A. Vasile, N. Vasile, Gajdó. Edző: Dave MacOueen_______ GYÚR: Tóth K. - Tornyai, Vas Márk / Bokor (1), Kováts / Lóránt, Bugár/ Odnoga M„ Dézsi Bence - Vesutkin (1), Schmál, Turbucz I Bödök, Czakó, Szlama / Szalma, Páterka, Madácsi B. 1 / Csíki, Majoross B„ Mesterházy. Edző: Ladányi Balázs............. Brassó. V: Mihai (román), Radu, Filip (román). Kapura lövések: 39-25. Gól -emberelőnyből: 3/1, ill. 4/1__________ MESTERMÉRLEG Dave MacQueen:­­ Elégedett vagyok a hétvégével, az emberelőnyös és­­ hátrányos szituációkat is jól oldottuk meg. Mindig így kell teljesítenünk. Kellemetlen ellenfél voltunk, szeretném, hogy ez a továbbiakban is így maradjon............................................. Ladányi Balázs: - Nem volt kérdés, melyik a jobb csapat. Még csak rövidebb időszakok­ra sem tudtuk uralni a játékot, ennyi hibával nem lehet meccset nyerni ebben a ligában. Nagyot kell előrelépnünk, hogy ne fussunk bele egy ugyanekkora pofonba hétfőn, a Gyer­­gyó ellen is. GYERGYÓ: Rinne­­ Haaranen (1), Kozma Zs. I Fejes, Saari / Ferenc-Csibi, Györfy (1) / DiDiomete, Tódor - Bocza, Császár, B. Orbán (I) / Sárpátki I, Tranca, Vincze P. / Silló, Szabó P. Szigeti 1 / Benedek, Sándor-Székely, Vincze G. Edző: Szilassy Zoltán _____________________ Tóth Gergely I / MAC: BÁLIZS - Macaulay (I), Garát, Varga K. / Gsollák, Pozsgai / Tóth GODCH1 (2), IZACKY 3, STEVENS (3) / Dansereau, Kozma 0„ Ritter / Ádám, Djumíc 1, Pápa / Molnár B„ Schlekmann (1), Tóth R. Edző: Kangyal Balázs........ Gyergyószentmiklós. V: Csomortani, Sikó (romániai), Andre, Bandi. Kapura lövések: 48-41. Gól - emberelőnyből: 3/0, ill. 3/­ ICEHL, AZ ÁLLÁS Andrew Sarauer hiába talált be a Fehérvárban ERSTE LIGA, AZ ÁLLÁS 1. Csíkszereda 17 121 2 2 82-49 40 2. Újpest 17 103 2 2 57-29 38 3. FTC 17 1­1 1 4 55-30 36 4. Gyergyó 17 103 -4 78-59 36 5. MAC 17 9 2 2 4 B7-47 33 6. Brassó 199 -2 8 77-65 29 7. Győr 187 -3 8 57-53 24 8. DEAC 187 -1 10 61-64 22 9. DVTK 173 1 -13 33-59 II 10. DAB 173 1 -13 41-92 II n. Titánok 182 1 -15 32-938