Nemzeti Sport, 2021. november (119. évfolyam, 311-325. szám)

2021-11-29 / 324. szám

MERKANTIL BANK LIGA Újabb diósgyőri lépés az HIB I felé DOBOS LÁSZLÓ Nem forgott veszélyben a DVTK győzelme, akkor sem, ha az Ajka bátran futballozott az egymást követő győze­lem utánn legutóbb döntetlent ért el a DVTK Soroksáron. Kondás Ele­mér mégsem dőlt a kardjába, ugyanis az eredmények kedvező alakulása mi­att a piros-fehérek a második, feljutást jelentő helyen maradtak. Márpedig él az idény kezdetén kiadott jelszó: min­denképpen vissza kell kerülni a legjob­bak köz­é! A diósgyőriek Tée^ifijlbbi ha­zai mérkőzéseiken gyorsan gólt tudtak szerezni, ez rendre megnyugtatta a já­tékosokat, és kellő önbizalommal vér­tezte fel őket. Szakadó esőben indult útjára a labda, az már az első percek­ben kiderült, hogy a vendégek min­dennél fontosabbnak tartják a bizton­ságot, igaz, nem sorakoztak fel saját tizenhatosuk előtt. Mindhiába. Már a hatodik percben vezetett a Diósgyőr, és ez meg is alapozta a folytatást. A pi­ros-fehérek egy­más után vezették tá­­madásaikat, Hegedűs János 28 méte­res szabadrúgása után alig suhant el a labda a bal alsó sarok mellett. válasz­ Élő közvetítés: 'M4 Sport,'“M4 Sport* ként Lehoczky Roland fejesét követő­en csúszott ki a labda a pályán kívülre. A DVTK kézben tartotta az irányí­tást, kombinatív játéka nem feküdt az ajkaiaknak. Bokros Szilárd hagyott ki ígéretes helyzetet, miután késleke­dett a lövéssel. Baj nem lett az esetből, ugyanis Könyves Norbert találata le­­hűtötte a vendégek ambícióját. A ru­tinos támadó szerezhetett volna még egy gólt, de közelről a bal sarok mel­lé gurította a labdát. A folytatásban M­olnár Gábor találta el a bal kapufát, ahogy telt az idő, egyre jobban kiütkö­zött a DVTK nagyobb tudása, technikai és taktikai fölénye. A szurkolók erőt­len Ajkát és magabiztos Diósgyőrt lát­SIÓFOK, 100 NÉZŐ Gólszerző: Horváth P. (1-0) a 28. percben Vezette: Horváth Tibor (8) (Király Zsolt, Ország Péter) MESTERMÉRLEG Dómján Attila: - Nagyon szervezett ellenfél ellen sikerült annak ellenére megnyernünk a mérkőzést, hogy a játék minősége elmaradt a szerdaitól. Több nagy lehetőségünk volt, egyet sikerült kihasználnunk. Pichler Gábor: - félidőnyi előnyt adtunk az ellen­félnek. A párharcokban sajnos alulmaradtunk, a le­pattanó labdákat rendre az ellenfél szerezte meg, és ebből alakítottak ki helyzeteket. A második félidőben átvettük a kezdeményezést, de a támadózónában hí­ PERCRŐL PERCRE 28. perc: A tizenhatosra betörni igyekvő Horváth Pétert a vonal előtt felrúgta Kiss-Szemán Péter: a szabadrúgásból a sértett ballal a sorfal mehett a kapu jobb alsó sarkába rúgta a labdát. 1-0 Óvatos játékkal telt el az első negyedóra, mindös­­­sze egy-egy ígéretesnek látszó, de kimaradó helyzet­tel mindkét oldalon. Aztán Horváth Péter megvillant, a buktatása után szabadrúgásból volt eredményes. A második játékrészben Polényi Gábor kitűnő beadá­sából alakult ki az egész meccs legnagyobb helyzete, de sem Nikházi Márknak, sem Horváth Péternek nem sikerült ezt a kecsegtető helyzetet gólra váltania. A vendégek előtt is adódott lehetőség, a (valószínűleg leshelyzetből) elfutó Harsányi Zsoltnak azonban csak az oldalhálót sikerült megrezegtetnie. A jobbik csa­pat győzött. B. SZABÓ GÁBOR DVTK: Péser 0 - Eperjesi 6, Hegedűs J. 6, Szatmári Cs. 6 - Kispál 8 (Kocsis D.­­, 68.), Zsolnai 7 (Németh (Bárdos­­, 68.) - Horváth Z. 7 (Hornyák­­, 88.), hattak. A második félidőre Kis Károly három friss embert vetett be, csapata neki is bátorodott, látszott, hogy nem adta fel, többet birtokolta a labdát, helyzetet viszont képtelen volt kidol­gozni. A DVTK nem erőltette a táma­dásokat, kényelmes tempóban őrizte előnyét. Molnár Gábor emelését má­sodszorra fogta meg Horváth Dániel, majd a középpályás újabb lövése szög­letre perdült Tar Zsolt testéről. A DVTK győzelmét a legkisebb ve­szély sem fenyegette, újabb lépést tett a feljutás felé. Az Ajka derekasan har­colt, de pillanatokra sem tudta kétsé­gessé tenni a hazaiak megérdemelt si­kerét. VASAS FC BUDAÖRSI SC (1--0) ILLOVSZKY RUDOLF STADION, 805 NÉZŐ * ** VASAS: úram 0 BUDAÖRS: Slakta 7-Tóth -Terhe 5, Szivacski 6, K. 5, Gyurácz 7, fényes Szilágyi Z. 5, Silye 6 -B, Pintér D.5 (Kapronczai Berecz B - Kapornai 6 84.)-Halmai A. 6 (Szilágyi Sz. 5, a szünet­(Balázs Zs.­­, 80.), Sajbán ben), Hinora 6, Miklós 6 (Vankó­­, 84.), Pátkai 7 (Márkvárt­­, 61.) Petneházi 7, Lengyel B. 5 - Feczesin 5, Radú 5 (Zsidai -, 80.) - Winkler (Pekár­, 61.) 5, Halácsi 5 (Gala 5, a Vezetőedző, szünetben) Kuttor Attila Vezetőedző: Gabala Krisztián Gólszerző: Pátkai (1-0) a 7., Gyurácz (1-1) a 80. perc­ben Vezette: Görög Mária (9) (Szécsényi István, Bede Ta­más) MESTERMÉRLEG Kuttor Attila: - Úgy érzem, „agyonnyert” mérkőzés lehetett volna, annyi helyzetünk volt, ehelyett egyen-Gabala Krisztián: - Az első tizenöt perc szörnyű volt, akkor a Vasas egyértelműen eldönthette volna a talál­kozót. Az átszervezés nálunk bejött, s ha kis szeren­csével is, de megérdemelten viszünk haza egy pontot. PERCRŐL PERCRE 7. perc: Hinora balról, szögletből laposan küldte a lab­dát a kapu elé, Pátkai négy méterről ballal a kapuba perdített. 1-0 80. perc: Petneházi ívelt 30 méterről, a jobbösszekö­tő helyéről kapu elé szabadrúgásból, a labdára Gyu­rácz érkezett, és nyolc méterről a kapu jobb oldala-1-1 Az első tizenöt percben eldönthette volna a meccset a Vasas, ám negyedórányi futballt követően kiegyenlítet­té vált a játék, sőt a vendégcsapat a 20. percben majd­nem egyenlített. A találkozó 68. percében eldőlhetett volna a mérkőzés, miután Markvárt Dávid gurított kö­zépre, Slakta Balázs kivetődve mentett Feczesin Róbert elől, a kipattanóra Pekár László érkezett, de a kapus ismét bátor vetődéssel hárított. A piros-kékek uralták a mérkőzést, a vendégek ellentámadásaiban nem volt átütőerő, ezért ritkán jutottak el a kapuig. Azonban a hazai helyzetek sorra kimaradtak, a vendégek pedig egy szabadrúgást követően Gyurácz András fejesével egyenlítettek.___________________ MAROS JÓZSEF AJKA: Horváth D.6 - Szűcs K. 5 (Murka 5, a szünetben), Heftier T. 5, Tar 5, Présinger 6 - Tajtby 6 (Kenderes­­, 86.) - Csizmadia Z. 5 (Csemer­­, 66.), Lehoczky 6, Tóth G. 5, Görgényi 4 (Sejben 5, a szünetben) -Gaál B. 4 (Dragóner 5, a szünetben) Vezetőedző: Kis Károly Vezette: Kovács Imre (7) (Bertalan Dávid, Vörös Dániel) Gólszerző: Torvund (1-0), a 20., Vaskó (2-0), a 26., Csernik (2-1) a 36., Magyar (3-1) az 50., Takács T. (4-1), a 60., Korozmán (4-2) a 67., Korozmán (4-3) a 80. percben Mónos Tamás: - A bajnokság során először találkoz­tunk olyan csapattal, amely felvállalta a bátor támadójá­tékot, élvezetes, nyílt sisakos mérkőzést láthatott a kö­zönség. Háromgólos előnyben ráültünk az eredményre, két védekezési hibánkat kihasználta ellenfelünk, a végén pedig szerencsénk is volt, de megdolgoztunk érte. Lipcsei Péter:­­ fájó vereséget szenvedtünk, három szerzett góllal meg kellett volna nyernünk a meccset. Fö­lényben futballoztunk, uraltuk a mérkőzést de ajándék­ba adtuk a gólokat a Csákvárnak, így a jó játék ezúttal nem párosult eredményességgel. A döntetlen reálisabb lett volna, közel is jártunk a pontszerzéshez, de a hos­­­szabbításban ziccert hibáztunk. PERCRŐL PERCRE 20. perc: Hosszú adott jobbról középre, az érkező Tor­vund a tizenhatos vonaláról gyönyörűen emelt a bal fel­ső sarokba. 1-0 26. perc: Bakos bal oldali szögletét Takács Tamás fe­jelte vissza középre, az érkező Vaskó közvetlen közelről a léc alá bólintott. 2-0 36. perc: Pászka kapott jó labdát a bal szélen, kapás­ból középre emelt az érkező Csernik az ötösről a rövid alsóba gurított. 50. perc: Torvund a tizenhatos sarkától ugratta ki re­mek ütemben Magyart, aki lerázta magáról védőjét majd hat méterről kilőtte a kapu jobb oldalát. 3-1 60. perc: Gyömbér röviden passzolt haza Varga Ádám­ 1 a labdát, s bár Major lövését még láb- Takács Tamás közelről bekotorta a 4-1 87. perc: Kovác passzolt jobbról középre, Koroz­mán pedig kilőtte a hosszú alsót 4-2 80. perc: Lőrinczy bal oldali szögletét követően a rövi­den érkező Korozmán fejelte a labdát a kapu jobb­al-4-3 Az 60. percben 4-1-es csákvári vezetést mutatott az eredményjelző, a Soroksár azonban nem adta fel, Koroz­mán Kevin előbb lábbal, majd fejjel volt eredményes, a 94. percben pedig megszerezhette volna harmadik talá­latát is, de Zelizi Patrik eszén nem tudott túljárni. A Csák­­vár tehát végül hétgólos meccsen múlta felül a Sorok­sárt így a két csapatot immár csupán egy pont választja el egymástól a tabellán. PATAI GERGELY 18. FORDULÓ (Törőcsik­­, 77.) - Harsányi 4, Jancsó 4 (Bibén 4, a szünetben), Kiss-Szemán 4 - Bányai 4 (Vintonyi­­, 86.) Megbízott edző: Gólszerző: Horváth 7. (1-0) a 6., Könyves (2-0) a 31. percben Vezette: Káprásy Mihály (8) (Horváth Róbert, Kovács Gábor) MESTERMÉRLEG Kondás Elemér: - Az első félidőben kombinatívan futballoztunk, sok helyzetet dolgoztunk le, és szép gólokat sze­reztünk. A második játékrészben is igyekeztünk, szerettünk volna újabb gólokat elérni, de sok volt a pontatlanság. Fontos, hogy ezúttal sem kaptunk gólt. Kis Károly: - Megérdemelt a hazaiak győzelme, több lehetőséget dolgoztak ki, már negyvenöt perc után is több gól­lal vezethettek volna, mindenben felülmúltak bennünket. A második félidőre frissítettünk, de akkor is a hazaiaknak adódott három-négy lehetőségük, mi sajnos nem jutottunk el helyzetekig. PERCRŐL PERCRE 6. perc: Zsolnai ivett be jobbról, Horváth Zoltán hat méterről félfordulattal, jobbal rúgta a labdát a léc alá. 31. perc: Zsolnai ezúttal balról adta középre a labdát, amelyet az érkező Könyves négy méterről jobbal helyezett a bal alsó sarokba. 2-0 1-0 CSÁKVÁR: Telizi 6 - 1 5, Vaskó 7,­­ 6, Körmendi 5 - 17, Bakos 5 (Koval­, 70.), Magyar 7 (Ominger­­, 93.),­ R. 5 (Major G. 6,58.) Takács 16, Murai 5 (Kalmár B.­, 70.) Vezetőedző: Mónos Tamás SOROKSÁR SC SOROKSÁR: Varga A. 5- Ternován 5, Csontos 5, Gyömbér 5 (Valencsik­­, 86.), Pászka 6 - Hudák 6, Csernik 6 (Haris­­, 62.) - Lőrinczy 6, Katona M. 5 (Kovác­­, 62.), Korozman 7 - Magyari 6 (Szerető­­, 62.) Vezetőedző: lipcsei Péter MESTERMÉRLEG 2-1 Jó az „öreg” a háznál: a diósgyőri Könyves A18. FORDULÓ MŰSORA November 29., hétfő Kecskemét-Haladás, 20.00 A 19. FORDULÓ MŰSORA­­ AZ ÁLLÁS 1.Vasas 18 I­ 4 333-13 *2037 2.Diósgyőri VTK 18 106 2­34-17*1736 3.Szeged-Csanád GA 189 5 4­23-11 *1232 4.Kecskeméti TE 179 6 325-14 *11­32 5.Haladás 179 4 4­20-11 *9 31 6.Dorogi FC 188 3 719-24­5 27 7.Nyíregyháza 181 6 524-23 *1 27 8.BFC Siófok 186 9 323-19*4 27 9.ETO FC Győr 187 5 6 24-20*4 26 10.Pécsi MFC 186 5 7 21-18*3 23 II.FC Ajka 186 4 8 24-25-1 22 12.Szentlőrinc SE 184 9 5 20-21 -1 21 13.Soroksár SC 185 5 8 26-33-7 20 14.Budafoki MTE 184 7 7 21-22 -1 19 15.Aqvital FC Csákvár 184 7 7 25-29-4 19 16.Szolnoki MÁV FC 184 7 7 18-27-9 19 17.Békéscsaba 183 9 6 21-27-6 18 18.Budaörsi SC 183 8 719-30-II 17 19.III. Kerületi TVE 183 5 1013-30-1714 20.Tiszakécskei LC 183 3 1217-36-1912 BFC SIÓFOK SZEI­TLŐRINC SE SIÓFOK: Szmola 0 - Polényi 5, Jagodics B. 6, Varjas Z. 6, Varga B. 5 - Eördögh 5, Szakály A. 5 (Krausz­­, 70.)-Kiss B.5 (Balogh B.­­, 70.), Szakály 0.5 (Nikházi­­, 77.), Cipf 5 (Elek B.­­, 77.)-Horváth P. 6 (Deutsch B. -, 89.) Vezetőedző: Dómján Attila Könyves 7 (Bertus­­, 70.) Vezetőedző: Kondás Elemér O 1 1 H LABDARÚGÁS III NB III ___19. FORDULÓ Szenvedett a Kazincbarcika Békéscsabán 1 KELETI CSOPORT Békéscsaba II-Kazincbarcika 3-3 (3-0) Tállya-Kisvárda II 2-0 (1-0) Diósgyőr II-Jászberény 2-3 (2-2) Sényő-BKV Előre lllnnnf II_Crvftz 1-2 (0-0) /1_1­ Tiszaújváros-Debrecen II Törökszentmiklós-Putnok Füzesgyarmat-Hidasnémeti Salgótarján-Debreceni EAC AZ ÁLLÁS KÖZÉP-CSOPORT MTK ll-FC Dabas 3-0 (0-0) Szekszárd-Cegléd 3-1 (1-0) Paksi FC ll-ESMTK 1-0 (1-0) Makó-Balassagyarmat 1-2 (1-2) Vác-Gerjen 3-0 (2-OÍ Monor-Kozármisleny 1-3 (1-1) Iváncsa-Bp. Honvéd-MFA 4-0 (1-0) Rákosmente-Dunaújváros 3-4 (1-0) Hódmezővásárhely-Mohács 1-0 (1-0) Dabas-Gyór-Ferencváros II 0-2 (0-0) AZ ÁLLÁS 1.Kozármisleny FC 19 15 4­­ 42-7 49 2.Dunaújváros 19 126 1 41-17 42 3.Makó FC 19 123 4 32-12 39 4.Balassagyarmati VSE 19 113 5 30-21 36 5.Bp. Honvéd-MFA 19 112 6 30-2635 6.Paksi FC II 19 102 7 35-2132 7.Ferencváros II 199 5 5 33-2732 8.Monor SE 199 3 7 29-2330 9.Hódmezővásárhely 199 1 9 25-3328 10.MTK Budapest II 198 4 7 24-2328 II.FC Dabas 197 6 6 39-28 27 12.Szekszárdi UFC 197 5 7 24-23 26 13.Iváncsa KSE 197 4 8 30-26 25 14.ESMTK 196 4 9 24-24 22 15.Ceglédi VSE 196 3 1021-34 21 16.Vác FC 194 5 1023-37 17 17.Dabas-Gyón FC 193 5 II 11-38 14 18.Gerjeni SK 194 1 14 17-42 13 19.Rákosmente FC 193 2 1421-43 II 20.Mohácsi TE 191 4 1416-367 NYUGATI CSOPORT AZ ÁLLÁS