Nemzeti Sport, 2022. január (120. évfolyam, 1-15. szám)

2022-01-14 / 13. szám

15. FÉRFI KÉZILABDA EUROPfl-BflJHOKSflC. MflBVftgDRS ZfiG. SZLOVÁKIA először léptünk pályára itthon nagy tornán. Remélem, a második meccsen sokkal nyu­­godtabban kézilabdázunk. (az M4 Sportnak) 20??, január 14., péntek A PROGRAM A-CSOPORT (Főnix Aréna, Debrecen) Január 13., csütörtök Szlovénia-Észak-Macedónia 21 Dánia-Montenegró 3 Január 15., szombat Észak-M­acedónia-Montenegró I Szlovénia-Dánia 2 Január 17., hétfő Észak-Macedónia-Dánia - Montenegró-Szlovénia I B-CSOPORT (MVM Dome, Budapest) KÖZÉPDÖNTŐ I. CSOPORT (MVM Dome, Budapest) Az A-, 8- és C-jelű négyes első és második helyezettjei alkotnak egy hatos csoportot. Minden együttes a saját csoportjának másik továbbjutója elleni eredményét és pontját/ pontjait továbbviszi a középdöntőbe. Játéknapok: január 20., 22., 24. és 26. II. CSOPORT (Pozsony, Ondrej Nepela Jégcsarnok) A C-, E- és F-jelű négyes első és második helyezettjei alkotnak egy hatos csoportot. Minden együttes a saját csoportjának másik továbbjutója elleni eredményét és pontját/ pontjait továbbviszi a középdöntőbe. Játéknapok: január 20., 22., 24. és 26. ELŐDÖNTŐ (MVM Dome, Budapest) Az I. csoport első helyezettje a II. csoport másodikjával, illetve a I. csoport másodikja a II. csoport első helyezettjével találkozik. Játéknap: január 28., péntek, 18 és 20.30 j AZ 5.HELYÉRT (MVM Dome, Budapest)­­ Az I. és a II. csoport harmadik helyezettjei találkoznak. Játéknap: január 28., péntek, 15.30 A 3. HELYÉRT (MVM Dome, Budapest) Az elődöntők vesztesei találkoznak. Játéknap: január 30., szombat, 15.30 DÖNTŐ (MVM Dome, Budapest) Az elődöntők győztesei találkoznak. Játéknap: január 30., szombat, 18 Tv: M4 Sport. Online: nso.hu A JOBBAN KÉZILABDÁZÓ HOLLANDOK ELRONTOTTÁK a sokszor túlzottan görcsös magyar válogatott nagy napját A második meccsen remélhetőleg már nyugodtabbak leszünk Mitől csúszott ennyi hiba és pontatlanság a játékba? Az elején tényleg nagyon sokat hibáztunk, és ez elbizonytalanított bennünket, görcsössé vált a játékunk. Mindenki akart, körmeszakad­­táig küzdött, mégis borzasztó, gyermeteg hibák csúsztak be a játé­kunkba, és ezt a hollandok kihasználták, ügyesen váltottak tempót. Meglepték valamivel a hollandok? Tudtuk, hogy milyen kézilabdát játszanak, készültünk belőlük, a kis embereik mégis sikeresen átcsúsztak a védőink között. Támadásban nagyon sokat rontottunk, nem lett volna szabad ilyen könnyű hibákat elkövetni. Arra hívtuk fel a csapat figyelmét, hogy nekünk fognak esni a hollandok, ezt mindenki tudta. Arról beszéltünk az öltözőben, hogy olyan hangulatban és hőfokkal kell kézilabdázni, amivel meg tudjuk ebben gátolni őket. A túlzott akarás okozta a görcsöt a magyar játékosokban a találkozó elején? Az elején talán még lassabban is játszottunk támadásban, se­m mint ahogy kellett volna. A második félidőben már jó volt a­­ tempó. Azonban mégis görcsösségbe ment át az egész, idő­­kéréssel és a szünetben sem tudtuk ezt a folyamatot megál­l i­­am pedig elvitt minket, és jöttek a hibák. A csomó labdát elszúrtunk, lassúak voltunk, a­dák sebessége nem volt megfelelő. Vasárnap a portugálok következnek. Bízom benne, hogy tényleg átestünk a tűzke­resztségen. Egyébként féltünk ettől, előze­tesen beszéltünk arról is, hogy ez nagyon speciális és nehéz mérkőzés lesz, hiszen B-CSOPORT, I. FORDULÓ ■HM HOLLANDIA____________3I_ _________________________(IJ­IU) HOLLANDIA: RAVENSBERGEN - Schagen 3, SMITS11 (5), L. STEINS 3, Benghanem 3, BAUENS 7, Ten Velde 2. Csere: Schellekens S , SCHOENACKER 1, Adams, Sluijters, , Smit, Stavast 1, Boomhouwer. Szö­­vetségi kapitány: Erlingur Richardsson MAGYARORSZÁG: Mikler R. - Rodriguez P. 3, Máthé 5 (2), Sipos A., Bánhidi 3, Szita, LÉKAI 8 (2). Csere: SZÉKELY M. (kapus), Bóka 1, Topic 1, Hanusz 1, BODÓ 6, Ancsin G., Ligetvári, Rosta M. Szövetségi kapitány: Gulyás István.....­­ ............ Budapest MVM Dome, 20022 néző. V: Kurtagie, Jetterwik (svédek). Az eredmény alakulása: 7 perc: 5-2.12. p.: 7-3.19. p.: 10-5. 25. p.: 12-7.34. p.: 15-14.38. p.­: 18-14. 43. p.: 20-18. 51 p.: 25-23. 53. p.: 26-25. 57. p.: 28-28. Kiállítások: 10, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 8/4______ MESTERMÉRLEG Erlingur Richardsson: - Történelmi győzel­met arattunk Európa egyik legnagyobb kézilab­da-arénájában egy topcsapat ellen, húszezer néző előtt. Végig irányítottuk a játékot, az első perctől az utolsóig, megérdemelt a sikerünk. Az első félidőben kifejezetten jól védekeztünk, a másodikban veszítettünk egy kicsit a tere­pünkből, de továbbra is tartottuk az előnyün­ket, nem tudtak meglepni minket a magyarok. Játékosaim hatalmas akarattal küzdöttek. HOLLfIWDIfl Háromgólos vereséget szen­vedett a magyar férfi kézilab­da-válogatott a hazai rendezésű Európa-bajnokság első csoport­­mérkőzésén, amelyen Hollandia teljesen megérdemelten nyert, és csak remélni lehet, hogy a hazai csapat nem veszítette el legjobb­ját, Bánhidi Bencét. ELJÖTT EZ A PILLANAT 18, Budapes­ten, a sportág történetének első hazai férfi kézilabda Európa-bajnokságán lé­pett pályára a magyar válogatott. Telt ház, húszezer néző előtt az MVM Do­­me-ban felemelő volt hallgatni a „Hajrá, magyarok!”-rigmust, ahogy a csarnok két végében ülő hazai szurkolók vála­­szolgattak egymásnak. A magyar csapat a megnyitóünnep­séget követően, harmincöt perccel a hollandok elleni csoportmeccs kezdete előtt futott be a pályára a kapitány Mik­­ler Roland vezetésével, amire a közön­ség azonnal éljenzéssel reagált, és már a játékosok bemutatásakor érezni lehe­tett, mennyi pluszt jelenthet, ha egy ek­kora csarnok az együttes mellett áll. És akkor gyorsan az elsők: a Mikler Ro­land, Rodriguez Pedro, Máthé Dominik, Sipos Adrián, Bánhidi Bence, Szita Zol­tán, Lékai Máté kezdővel álltunk ki első magyar Eb-meccsünkre, első gólunkat a népligeti arénában Máthé Dominik sze­rezte, igaz, előtte Kay Smits is betalált, így valójában ő avatta fel a csarnokot. Nem hiába mondta Gulyás István, hogy kicsit tart a hollandoktól, akik re­mekül kezdték a találkozót. Láthatóan tartották a távolságot a jóval magasabb magyar faltól, rendkívül gyorsan mo­zogtak, és agresszív nyitott védekezéssel kezdtek, zavaró emberként Luc Steins lépett ki a falból, amihez nehezen alkal­mazkodott a hazai csapat, amely kicsit beragadt, a hollandok 7-3-ra el is húztak. Az első negyedóra után nemcsak sort, de kapust is cserélt a hazai stáb, Mikler helyére Székely Márton állt be, aki zic­cert hárítva óriási bravúrral kezdett, és később is hatalmas védésekkel tartot­ Január 13., csütörtök Hollandia-MAGYARORSZÁG Január 14., péntek Portugália-Izland Január 16., vasárnap Portugália-MAGYARORSZÁG Izland-Hollandia Január 18., kedd Izland-MAGYAARORSZÁG Hollandia-Portugália C-CSOPORT (Szeged, Pick Aréna) Január 1I., csütörtök Szerbia-Ukrajna 31-23 Franciaország-Horvátország 27-22 Január 15., szombat Franciaország-Ukrajna 18.00 Horvátország-Szerbia 20.30 Január 17., hétfő Ukrajna-Horvátország 18.00 Franciaország-Szerbia 20.30 D-CSOPORT (Pozsony, Ondrej Nepela Jégcsarnok) Január 14., péntek Ausztria-Lengyelország 15.00 Németország-Fehéroroszország 18.00 Január 16., vasárnap Németország-Ausztria 18.00 Fehéroroszország-Lengyelország 20.30 Január 18., kedd Fehéroroszország-Ausztria 15.00 Lengyelország-Németország 18.00 E-CSOPORT (Pozsony, Ondrej Nepela Jégcsarnok) Január 13., csütörtök Spanyolország-Csehország 28-26 Svédország-Bosznia-Hercegovina 30-18 Január 15., szombat Csehország-Bosznia-Hercegovina 18.00 Spanyolország-Svédország 20.30 Január 17., hétfő Bosznia-Hercegovina-Spanyolország 15.00 Csehország-Svédország 20.30 F-CSOPORT (Kassa, Steel Arena) Január 13., csütörtök Oroszország-Litvánia 29-27 Norvégia-Szlovákia 35-25 Január 15., szombat Szlovákia-Litvánia 15.00 Novvégia-Oroszország 20.30 Január 17., hétfő Szlovákia-Oroszország 15.00 Litvánia-Norvégia 20.30 Középpontban a szurkolók: fedett térben ennyien még nem drukkoltak hazánkban kézilabda-mérkőzésen NAGY PÉTER, VINCZE SZABOLCS SZABÓ MIKLÓS, TÖRÖK ATTILA (FOTÚ) 31/43 (74%) Gól/lövés 28/43 (65%) 15/43(35%) Védés/lövés 11/42(26%) 4/5 (80%) Gól/indítás 4/5 (80%) 3/4(75%) Gól/szél 2/2(100%) 6/10(60%) Gól/átlövés 9/18(50%) 4/6(67%)­­ Gól/beálló 3/5(60%) 10/13(77%) Gól/betörés 5/6(83%) 10 Technikai hiba 10 31/53 (58%) Gól/támadás 28/53 (53%)