Nemzeti Sport, 2022. április (120. évfolyam, 89-102. szám)

2022-04-11 / 99. szám

6 LABDARÚGÁS BOGNÁR György a Paks v­ezetőedzője a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón Az volt az elképzelé­sünk, hogy Haraszti Zsolt és Nagy Richárd kreativitásával felja­vítjuk a játékunkat a középpályán, de saj­nos sok lehetőséget elkönnyelműsködtek az első játékrészben, ezért a szünet után racionálisabb futball­ra álltunk át. Ebben az időszakban semmi sem működött, az Új­pest három támadója nagyon jól futballo­zott, az ellenfelünk megérdemelten szerezte meg a három pontot. I­z utóbbi mérkőzéseken nem vagyunk elég magabiztosak. Az első félidőben jól fut­balloztunk, de a tizenhatoson belül rossz döntéseket hoztunk, buta gólokat kaptunk. VELEMENNEK A Paks sok területet hagyott, ezt igyekeztük kihasználni, elsősorban a gyors támadójá­tékunknak köszönhetően győztünk. Boldog vagyok, hogy végre gólt szereztem, s leg­alább ekkora öröm, hogy Budu Zivzivadze is betalált. Jól megértjük egymást a pályán. Giorgi BERIDZE az Újpest támadója az M4 Sportnak Niclos KRUSCSICS ez Újpest vezetőedzője Továbbra is nagyszerű formában van a csapata, és egyre feljebb kúszik a táb­lázaton. Kemény, küzdelmes meccset játszottunk ki­tűnő ellenféllel. A Paksnak jó labdarúgói vannak, nem véletlenül állt a mérkőzés előtt az ötödik helyen, de próbáltunk felkészülni az egyedi játékstílusára. Sok gólhelyzet volt mindkét kapu előtt, ebből mi jöttünk ki job­ban. Játékosaink bizonyították, van tartásuk. Mi volt az oka, hogy nem Banai Dávid kezdett az újpesti kapuban? Szerettük volna, hogy Filip Pajovics is érezze egy ilyen meccs hangulatát. Egyébként két kitűnő kapusunk van, Banai Dávid az elmúlt időszakban nagyszerűen teljesített, de meg­volt az oka, hogy a váltás mellett döntöttünk. Ebből a mérkőzésből kiindulva mire számít jó egy hét múlva a Magyar Kupa elődöntőjében? Egészen másra. Pörgősebb, harciasabb csata lesz, a Paks nyil­ván felkészül majd rá. Hatalmas a tét, elvégre mindkét gárda be akar jutni a kupadöntőbe. A TÉT A KUPA JUTÁS LESZ ÁDÁM Martin a Paks csatára az M4 Sportnak 2022. április II., hétfő 1 OTP BANK LIGA CSERE: Szélpál helyett Kinyik (4) a szünetben, Nagy R. helyett Bode (4) és Balogh B. helyett Szabó B. (4) mindkettő az 59., Osváth helyett Sajbán Máté (-) a 71., Haraszti helyett Kocsis B. (-) a 83. percben Gólszerző: Adam (11-esből, 1-0) a 24., Beridze (1-1) a 37., Zivzivadze (1-2) az 57., Osváth (öngól, 1-3) a 6S percben Sárga lap: Kruscsics (reklamálásért) a 27., Szélpál (lerántotta Beridzet) a 34. percben Játékvezető: Erdős József 8 - Kern volt nehéz feladata, ám több kisebb hibával vezette a mérkőzést Az első félidőben jogosan ítélt büntetőt a Paksnak. A 69. percben Abdoulaye Diabynak járt volna a sárga lap Adam Martin megrúgásáért. Partjelzők: Aradi József, Szécsenyi István ZOMBORI ANDRÁS ÉRTÉKELTE A MÉRKŐZÉST A mérkőzés nagy részében az Új­pest játszotta a jobb futballt, így megérdemelten szerezte meg Pakson a három pontot. VOLT OLYAN IDŐSZAK, amikor Pakson örültek, ha az Újpest volt az aktuális el­lenfél, a két csapat első húsz élvonalbe­li meccséből tizenegyet a paksiak nyer­tek meg, négy döntetlenre végződött, és csak ötször ünnepeltek a lila-fehé­rek. A közelmúlt viszont már a lilák mel­lett szólt, igaz, február közepén, amikor a fővárosi klub húsz fordulót követően utolsó helyezett volt, a Paks pedig kilenc ponttal többet szerezve ötödik, senki sem számított arra, hogy idegenbeli si­kerükkel az újpestiek megelőzhetik ri­válisukat. Az utóbbi hat bajnokijából ötöt megnyerő Újpest labdarúgói tehát meg­felelő önbizalommal léphettek pályára, a paksi szurkolók viszont csak bizakod­hattak, kedvenceik ismét olyan gólerő­sen, helyzetek sokaságát kialakítva fut­balloznak, mint korábban. Meglepetésre a vendégek kapujában nem Banai Dávid, hanem Filip Pajo­­vics kezdett, hogy aztán a másik kapus, Nagy Gergely előrevágott labdájánál már a második percben kiderüljön, az erős szél bizony jelentősen befolyásolja majd a játék minőségét. A hatodik perc hozta az első veszélyes támadást: Bran­­ko Pauljevics indításával Yohan Croizet iramodott meg a jobb szélen, létszám­fölényben támadhattak a vendégek, és ha Szélpál Norbert nem szereli nagy­szerűen a szélsőt, nagy bajba kerülhe­tett volna a házigazda. Bebizonyosodott, a francia labdarúgó megállítása kulcs­feladat lesz: tőle indult az a támadás, amelynek végén Giorgi Beridze a bal oldali kapufára bombázta a labdát a ki­lencedik percben. Nagy kedvvel, sokat futva játszott az Újpest, az elmúlt idő­szak sikerei megadták azt az önbizal­mat, amellyel vendégségben is irányíta­ni lehetett a találkozót. A 18. perc hozta az első valamirevaló hazai lehetőséget, Haraszti Zsolt a bal oldalról indulva nagyszerűen ugratta ki a lyukra futó Windecker Józsefet, ő azonban nagy helyzetben gyengén találta el a labdát, így Filip Pajovicsnak nem okozott gon­dot a hárítás. Abdoulaye Diaby elhúzta a büntetőterületen belül Windecker Jó­zsef lábát, Erdős József játékvezető ok­kal ítélt tizenegyest, Ádám Martin pedig megszerezte a 25. találatát a bajnokság­ban. Gyorsan tegyük hozzá, noha a ven­dég tizenegy kezdett jobban, a Paks so­kat tett a vezetés megszerzéséért, nem a semmiből jött a gólja. Nemanja Antonov jobb oldalról elvégzett szögleténél a szél majdnem befújta a labdát a paksi kapu A MÉRKŐZÉS JÁTÉKOSA Legszebb napjaira emlékeztetően játszott, higanymoz­gásával rengeteg gondot okozott a paksi védelemnek. A találkozó elején a kapufát találta el, majd még a szünet előtt szép fejessel tett arról, hogy csapata ne hátránnyal vonuljon pihenőre. A második játékrész­be ajtó-ablak ziccert teremtett Budu Zivzivadzénak, és bár ezt követően ziccerben rontott, a labda így is a hazai kapuba került. jobb sarkába, és bár Giorgi Beridze lö­vését Nagy Gergely bravúrral még véde­ni tudta, a grúz szélső sokadik próbálko­zása után már a hazai kapuban kötött ki a labda egy nagyszerű csúsztatással. A második félidőt Yohan Croizet lövé­se vezette fel, hogy­ aztán az 51. percben Ádám Martin lövése után a labda centi­méterekkel kerülje el a bal alsó sarkot. Nem sokkal később súlyos védelmi hiba után jött Budu Zivzivadze gólja, nem vé­letlenül cserélt azonnal Bognár György vezetőedző, és küldte pályára Böde Dá­nielt, valamint Szabó Bálintot. Szög­letet követően a hazaiaiak be is talál­tak, azonban hosszas vizsgálódás után a VAR elvette a gólt, majd Böde Dániel, Adám Martin összjáték után kellett Fi­lip Pajovicsnak védenie. A játékrész kö­zepén Abdoulaye Diaby kis híján öngólt szerzett, hogy aztán az ellentámadásnál Osváth Attiláról balszerencsésen a saját kapujába pattanjon a labda. Böde Dáni­el ziccerben gyengén lőtt, Budu Zivzi­vadze a lécet találta el - már nem volt visszaút a Paksnak. A Paksi FC védelme nem tudott mit kezdeni az Újpest három támadójá­val, Yohan Croizet-val, Giorgi Be­­ridzével és Budu Zivzivadzéval, így nem hozhatott mást a párharc, mint vendéggyőzelmet. A mérkőzésről tudósított: JUDI ADAM Hibázott a paksi védelem, simán nyert az Újpest Osváth 4, Lenzsér 4, Szélpá 5, Szabó J. 4, ...... Méteres S. 5.................. Windecker 5, Balogh B. 5, Nagy R. 5 ...............Haraszti 6, Ádám 5 PAKS. 2000 KEZD ÚJPEST FC Pauljevics 6, Kutrumbisz 6, Diaby 6, Antonov 6 Csongyai 6, Onovo 6 Croizet 7, Mitrovics 6, Beridze 8 Zivzivadze 7 CSERE:­ Pauljevics helyett Kastrati (-) a 0 Mack (-) a 73., Croizet helyett Katona J6. (-) és Mitrovics helyett Boumal (-) mindkettő a 90. percben 5-3-2 Nagy G. 4 Giorgi BERIDZE (Újpest FC) az újpesti játékosok: a legutóbbi Hat bajnoki mérkőzésükből ötöt megnyertek nagy csata várható hétfőn a dán élvonal alsóházi rájátszásában, a hazaiak bravúrra készülnek. PERCRŐL PERCRE 9. perc: Croizet futott el a jobb oldalon, kö­zépre adott, a menteni igyekvő Windecker lá­báról éppen Beridzéhez került a labda, az új­pesti egy az egyben vihette kapura, majd 14 méterről jobbal, kissé jobbnál lőtt, a labda a bal oldali kapufáról a mezőnybe pattant. 19. perc: Haraszti bal oldali szöglete után a hosszú oldalon érkező Lenzsér fejelte közép­re a labdát, majd Ádám középről, öt méterről a lécre fejelt, onnan a labda az alapvonalon túlra pattant. 24. perc: Diaby rúgta meg Windecker lá­bát a tizenhatoson belül, a játékvezető tizen­egyest ítélt. A büntetőt Ádám végezte el, s ballal a bal alsó sarokba lőtt. 1-0 37. perc: Zivzivadze adott be a jobb oldal­ról, a középen érkező Beridze kibújt Osváth és Lenzsér között, Nagy Gergely rosszul moz­dult ki a kapujából, az újpesti pedig hat mé­terről a kapu középbe fejelt. 1-1 57. perc: Beridze lőtt kapura jobbal hét méterről, kissé jobbról, a labda Nagy Ger­­rábdhil Zigiji lett, ám a kapus csak ki­ütötte, majd a kipattanónál Szabó János az ötös vonalánál határozatlan volt, Be­ridze leszerelte, középre passzolt, ér­kezett Zivzivadze, és három méterről ballal az üres kapu közepébe lőtt. 1-2 69. perc: Beridze vezette a labdát a paksi kapura a balösszekötő helyén, jobbal hat mé­terről lőtt, Nagy Gergely lábbal védett, ám a visszafele futó Osváthról a kapu jobb olda­lába pattant a labda. Öngól! 1-3 . 78. perc: A hazai tizenhatos előterében Zivzivadze és Mitrovics összjátéka után ke­rült ziccerbe a grúz, ballal hat méterről, kis­sé balról kapura lőtt, a labda a lécről a me­zőnybe pattant.