Nemzeti Sport, 2022. október (120. évfolyam, 282-296. szám)

2022-10-24 / 289. szám

10 1 LABDARÚGÁS A 14. FORDULÓ MŰSORA Október 30.vasárnap Soroksár-MTK Siófok-Szentlőrinc Nyíregyháza-Budafok Csákvár-Mosonmagyaróvár Ajka-Kazincbarcika Tiszakécske-Gyirmót Haladás-Dorog ETO-Békéscsaba DVTK-Kozármisleny Október 31., hétfő PMFC-Szeged-Csanád GA 13131313 171717 17 17 20 . Pécsi MFC 13 8 5 - 16-8 -8 28 2. Diósgyőri V­TK 13 9 - 4 24-15 -9 27 3. Szeged-Csanád GA 13 7 3 3 19-13 +6 24 4. Gyirmót FC Győr 13 7 2 4 25-14 H1 23 5. MTK Budapest 13 6 3 4 35-23 H2 21 6. Soroksár SC 13 5 5 3 21-17 +4 20 7. Szentlőrinc SE 13 5 5 3 20-18 +2 20 8. ETO FC 13 5 4 4 13-10 +3 19 9. Haladás 13 5 3 5 12-14 -2 18 10. FC Csákvár 13 4 6 3 17-14 +3 18 11. Kazincbarcika 13 5 2 6 17-22 -5 17 12. Tiszakécske 13 4 4 5 12-14 -2 16 13. BFC Siófok 13 4 4 5 13-18 -5 18 14. FC Ajka 13 4 3 6 16-18 -2 15 15. Nyíregyháza 13 4 2 7 18-18 - 14 16. Mosonmagyaróvár 13 4 2 7 13-21 -8 14 17. Budafoki MTE 13 3 5 5 14-18 -4 14 18. Békéscsaba 13 3 3 7 18-21 -3 12 19. Kozármisleny 13 3 1 9 12-27 -16 10 20. Dorogi FC 13 2 4 7 10-22 -12 10 MERKANTIL BANK LIGA13. FORDULÓ Folytatódott a DVTK jó sorozata KUN ATTILA Sorozatban negyedik mérkőzését nyerte meg a DVTK, amely ezúttal a Mosonmagyaróvár otthonában aratott magabiztos győzelmet. JÓ FORMÁBAN LÉVŐ CSAPATOK találkoztak Mosonmagyaróváron: a kiesés elől menekülő házigazda két (ráadásul kapott gól nélküli), a feljutá­sért küzdő vendégegyüttes pedig so­rozatban három bajnoki gy­őzelemmel várta az összecsapást. Ezúttal elma­radt a mérkőzés eleji tapogatózó játék: a két csapat azonnal egymásnak esett, mindkét oldalon bátran próbálkoztak a játékosok, helyzetekben sem volt hi­ány. Izgalmas összecsapást láthatott a szépszámú közönség, mindkét gár­da közel járt a gólszerzéshez. A félidő közepére aztán átvette az irányítást a Diósgyőr, de hiába tartotta nyomás alatt a hazaiak kapuját és jutott el ka­pufáig is, nem sikerült betalálnia. A játékrész derekán aztán a Mosonma­gyaróvár is magára talált, de helyze­teknél tovább nem jutott. Röviddel az első játékrész vége előtt Holdampf Gergő a lécet találta telibe. Bár a ha­zaiak kapusa, Heinrich Márk kiválóan védett, (az első kapufához hasonlóan) ezúttal is a szerencse mentette meg őt és csapatát a góltól. A második félidő elején egyértelműen a hazaiak ját­szottak fölényben, de képtelenek vol­ta a kapuba találni, ami később meg­bosszulta magát. A DVTK fokozatosan átvette az irányítást, majd Kuznye­­cov Szergej cseréinek köszönhetően a gólgyártást is elkezdte. Előbb a négy perce pályán lévő Jurek Gábor talált be egy jobb oldali akció végén, majd ugyanő lőtt kapura, s Deák Istvánról a saját kapujába pattant a labda. Ezzel gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés, de a Diósgyőr nem állt le, egy Bertus, Papp, DOROGI FC ETO FC Gólszerző: Priskin (0-1) az 57. percben Vezette: Bana Gergely (8) (Kiss Balázs, Varga Gábor) MESTERMÉRLEG Marián Sluka: - Az első félidőben kimondottan jól futballoztunk, majd a kapott gól után tíz percig csak kerestük önmagunkat, azt követően viszont végig nyomást gyakoroltunk az ellenfélre, mégsem szerez­tünk gólt. Sajnálom, hogy a szervezett futball nem ért pontot, pedig minimum a döntetlent megérdemeltük volna. Tímár Krisztián: - A hétközi kupamérkőzés miatt az első félidőben tompábban futballoztunk a kelleténél. A második félidőben a cseréinknek is köszönhetően hely­zeteket alakítottunk ki, gólt szereztünk, és megérde­melten győztünk. PERCRŐL PERCRE 57. perc: Kovács Krisztián jobb oldali beadása meg­csúszott Keresztes Krisztián fején, az érkező Priskin az öt és felesről a jobb alsóba fejelte a labdát. 0-1 81. perc: Szedlár beadását követően Kárász fejelte a labdát hat méterről a lécre. Marián Sluka alig egy hete 1-0-s győzelemmel mu­tatkozott be a kiesés elől menekülő Dorog kispadján a Nyíregyháza elleni idegenbeli találkozón, a dorogi szerkóink előtt az ETO FC Győr elleni hazai találkozó volt a premierje. A győriek előző öt bajnokijukon nye­retlenek maradtak (igaz, kedden kiejtették a Magyar Kupából a Kecskemétet), úgyhogy mindkét csapatnak nagy volt a tét. Az edzőváltás látható felszabadult­­ságot váltott ki a dorogiakból, akik az első félidőben bátran futballoztak, a látványos mozdulatok sem ma­radtak el, de Fadgyas Tamás védései megakadályoz­ták a hazai vezetést. A szünet után sem változott meg a játék képe, ám Priskin Tamás remek fejes góljá­val a győriek jutottak előnyhöz, és taktikus játékokkal ; a f ásított FÜZESI BÁLINT Eppel (három diósgyőri cserejátékos!) labdajáratás után utóbbi talált a kapu­ba, a hajrában fölényessé téve a ven­dégek győzelmét. A becsülettel küzdő Mosonmagyaróvárt a helyzetei elpus­­kázása miatt érheti kritika, de a na­gyobb játékerőt képviselő DVTK meg­érdemelten nyerte meg a színvonalas, élvezetes összecsapást. A második he­lyen álló diósgyőri labdarúgók mél­tán fogadhatták a mérkőzést követően az ezúttal is szép számmal jelen lévő szurkolóik gratulációját. MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich 6 - Debreceni A. 6, Beák J.5 (Papp Sz.­­,­­ Gáncs 5, Végh B. 5 (Czingráber­­, 84.), Tóth L. 5 (Illés D.­­, 66.) - Boros G. 4 (Nagy Z. 4, a szünetben), Jasarevic 4, Szalka 6 Vezetőedző: Horváth Csaba Gólszerző: Jurek (0-1) a 67., Deák I. (öngól, 0-2) a 80., Eppel (0-3) a 88. percben Vezette: Berényi Tamás (8) (Király Zsolt, Ország Péter) MESTERMÉRLEG Horváth Csaba: - Kitűnő iramú mérkőzést játszottunk az egyik bajnokesélyes ellen, sok helyzetet dolgoztunk ki. Kis szerencsével pontot is szerezhettünk volna, de a találkozó végére sajnos szétestünk. Kuznyecov Szergej: - Jó formában lévő és szervezetten védekező csapat ellen játszottunk. Az első félidőben is megvoltak a lehetőségeink, amelyeket a másodikban már ki is használtunk. Örülök, hogy a cserék lendületet adtak a csapatnak. PERCRŐL PERCRE 67. perc: Jobb oldali vendégakció végén Csirmaz passzolt vissza Jurekhez, aki 15 méterről, jobbról ballal a bal alsó sarokba lőtt. 0-1 80. perc: Jurek jobb oldali beadása az ötösön belül Eppellel harcoló Deák Istvánról a kapu bal oldalába vágó­dott a labda. Öngól. 0-2 88. perc: Bertus passzolt Papp Marcellnak, az ő beadásából Eppel lőtte a kapuba a labdát jobbal hét méterről. 0-3 - Csirmaz 7, Szatmári Cs. 6, Bárdos 6, Bokros 5 , Komán 6 (Cseke­­, 63.), Holdampf 6, Bényei Á. 6 (Bertus­­, 82.) - Gera 0.5 (Eppel­­, 76.), Lukács 0.4 (Papp M.­­, 82.), Szőke 5 (Jurek 8, 63.) Vezetőedző: Kuznyecov Szergej • « Jurek Gábor (II) néhány perccel beállása után vezetést szerzett a jól teljesítő Diósgyőrnek, amely továbbra is harcban áll a feljutásért FOTÓ: KISALFÖLD/CSAPÓ BILLIZS DOROG, BUZÁNSZKY JENŐ STADION, 450 NÉZŐ * * * ETO: Fadgyas 7 - Szujó 5, Papp M. 6, Fodor F. 6 - Kovács K. 6 (Kiss Balázs­­, 82.), Torna 6, Kiss Bence 5 (Kiss M.­­,83.), Benczenleitner 5 - Kovács J.4 (Tuboly 5, 54.) - Vitális 5 (Lacza 6, 54.), Borsos F. 4 (Priskin 7, a szünetben) Vezetőedző: Tímár Krisztián S, Borsos V. 6 - Kárász 6, Gyurácz 6, Keresztes K. 5, Papp M. 5 - Lénárt 6, Sztojka 6 - Magyari 5 (Szedlár­, 63.), Albert Á. 5 (Lustyik­­, 80.), Barna G. 5 (Oldal­, 63.) - Vigh Á. 4 (Paudits­­, 65.) Vezetőedző: Marián Sluka BUDAFOKI MTE AQVITAL FC CSAKVÁR PROMONTOR UTCA, 350 NÉZŐ Gólszerző: Murka (0-1) a 48., Szűcs Zs. (1-1) a 78., Gazdag V. (1-2) a 78., Tischler (2-2) a 82. percben Vezette: Gaál Ákos (6) (Huszár Balázs, Aradi József) MESTERMÉRLEG Mátyus János:­­ Sár két nagyon különböző stílusú csapat találkozott, kiegyenlített volt a meccs, jó mér­kőzést láthattak a nézők. Nem lehetünk elégedetlenek a szerzett ponttal. Tóth Balázs:­­ A meccs végén hiányzott a minőség a játékból, de a nézőknek szórakoztató mérkőzés volt, és a végeredmény is reális. PERCRŐL PERCRE 48. perc: Szöglet utáni kavarodás után Murka elé pattant a labda, a csákvári jobbal 11 méterről lőtt, Gun­­del-Takácsnak esélye sem volt védeni az erős, kapu kö­zepére tartó labdát. 0-1 78. perc: Horváth Olivér iramodott meg a bal szé­len, lapos beadására Szűcs Zsolt érkezett, s bal­lal az öt­ös feles sarkáról a kapu jobb alsó sarkába lőtte a labdát. 1-1 79. perc: Rögtön a középkezdést követően Gazdag Vajkhoz került a labda, aki a tizenhatos vonaláról job­bal a kapu bal felső sarkát lőtte ki. 1-2 82. perc: A szabadrúgásból beívelt labdára Tischler érkezett, s öt méterről a kapu közepébe fejelte. 2-2 A hazaiak voltak a kezdeményezőbbek, a helyzeteiket azon­ban kihagyták. Nem növelte a meccs élvezeti értékét hogy gyakran állt a játék ápolás és persze a szabálytalanságok miatt A második játékrészt indító sípszót követően viszont megváltozott a kép: Murka Benedek góljával a Csákvárnál volt az előny. Ezt követően megszaporodtak a budafoki helyzetek is, két ordító ziccer is kimaradt a hazaiak részé­ről. A mérkőzés vége felé közeledve néhány perc leforgása alatt három gólt is láthattak a nézők. 5 - Jagodics M. 5, Fútyik 4, Romic 5 - Csonka A. 5 (Tischler­, 76.), Adorján 4 (Györgyi­­, 61.), Kovács D. 5, B. 0 (Soltész 1.5,18.), 0. 6 - Varga D. 5 (Szűcs Zs. 6, szünetben), Beke P. 5 (Németh Márió­­ 76.) Vezetőedző: Mátyus János CSAKVÁR: Auerbach 6 -1S, 1.5-Gazdag V. 5, Magyar Zs. 4 (Koval­­, 83.), Körmendi 5 (Janyickij­­, 83.) - Torvund 6 (Kocsis D.­­, 83.), Baracskai 4 (Kurtik­­, 72.), Tamás N. 5 (Fejős­­, 61.) Vezetőedző: GYIRMÓT: Rusák 1 - Szegi 6, Polgár K. 6, Hajdú A. 7, Nabirnij 6 - Vass A. 7 - Herjeczki 0 (Kecskés B. 6,18.), Kovács M. 6, Berki 1.5 (Kovács D.­­, 78.), Medgyes Z. 7 (Soltész D.­­, 79.) - Simon A. 6 (Pethő­­, 84.) Vezetőedző: Csertői Aurél GYŐR-GYIRMÓTALCUFER STADION, 63. 1 SOROKSÁR: Halczer 6 - Nagy 0.4 (Erdélyi L. 5, a szünetben), Króner 4, Valencsik 6, Pintér G.4 (Csontos 5, a szünetben) - Haris 6, Hudák M. 5 - Halmai Á. 6, Köböl 5, Hajdú R. 5 (Hegyi P.­­, 77.)-Lisztes K.6 Gólszerző: Bass A. (1-0) a 3., Medgyes Z. (2-0) a 42., Lisztes K. (2-1) az 58., Halmai A. (2-2) a 94. percben Kiállítva: Rusák a 18. percben Vezette: Pillák Ádám (9) (Kulman Tamás, Rúzsa Dávid) MESTERMÉRLEG Csertői Aurél: - Le a kalappal a játékosok előtt, szen­zációsan futballoztak, még tíz emberrel is jobbak vol­tunk, ám ilyen a futball, a végén elpártolt tőlünk a sze­rencse. Lipcsei Péter: - A félidőben a szélső hátvédeim le­cserélésével próbáltam támadóbbá tenni a csapatot s ha győzni nem is sikerült jó eredménynek tartom a gyirmóti pontszerzésünket. PERCRŐL PERCRE 3. perc: Jobb oldali bedobás után Medgyes passzolta a labdát Vass Ádámnak, aki jobb lábbal a kapu jobb alsó sarkába lőtt. 1-0 18. perc: Kiállítás! Rusák feleslegesen futott ki ka­pujából, és a tizenhatos vonalán kívül megrúgta Hal­mai Ádám lábát. A játékvezető piros lapot mutatott fel a kapusnak. . 42. perc: Simon András indította a kezdőkör­ből Medgyes Zoltánt, aki lefutotta védőjét és 12 mé­terről jobb lábbal a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 2-0 58. perc: Haris cselezett a gyirmóti kapu tizenhatos vonalán, Lisztes Krisztiánhoz passzolt, aki 13 mé­terről jobbal a jobb felső sarokba csavarta a labdát. 2-1 63. perc: Simon Andrást gáncsolták el a tizenhatoson belül - tizenegyes! Berki István futott neki a labdának, a balra vetődő Holczer bravúrral védte a lövést. 94. perc: A felívelt labdát Hudák Martin visszafejel­te az érkező Halmai Ádámnak, aki 17 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 2-2 Gyors gyirmóti támadásokkal indult a találkozó, meg is lett az eredménye, gyönyörű gólt szerzett a házigaz­da. A kiállítás azonban megtörte a Gyirmót lendületét, és védekezőbb felállásra állt át, kapujában pedig be­mutatkozhatott a saját nevelésű 19 éves Kecskés Bar­nabás. Agresszívabb lett a Soroksár, ám a Gyirmót tíz emberrel is kontraakciókkal keltett zavart a vendégek soraiban. A félidő vége előtt Medgyes Zoltán egyéni vil­lanásával kétgólos előnnyel vonult az öltözőbe a hazai csapat. A félidőben Lipcsei Péter cserélt, és sokáig úgy tűnt, csak a szépítésre lesz elég az új lendület, ám a mérkőzés utolsó pillanatban Halmai Ádám kapásgóljá­val egyenlített a Soroksár. Az utolsó húsz percben nagy volt a nyomás a tizenegyest hibázó Gyirmóton, szeren­csével egyenlítettek a vendégek, akik idénybeli hatodik góljukat szerezték az utolsó tíz percben. CSSÁNDOR Vezetőedző: Lipcsei Péter 2022. októberül, hétfő F/T­ NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC BÉKÉSCSABA, 8601 BÉKÉSCSABA: Bukrán 5 - Bora 7, Farkas M. 6, Albert 1.6 (Fazekas L.­­, 189.), Szalai D. 6 - Zvara 6, Horváth P. 7, Mikla 6 (Hodonicki­­, 89.) - Czékus 6 (Talpai­iT­, 89.) Hamed 8 (Váradi­­, 77.), Lukács R. B (Máris 4,65.) Vezetőedző: Brlázs Gábor NYÍREGYHÁZA: Fejér 4 - Farkas B. 4(Pataki­­, 52.), Baki 4, Gengeliczki 5, Jánvári 4 (Deutsch B. 1, 62.) - Márkus 5 (Csősz­­, 77.), Sigér A. 4 - Pantovics 4, Grésó 4 (S­okol 4,52.) -Pekár 5 (Kovács Á. 4, 62.), Novák Cs. 5 Vezetőedző: Huszák Gáza Gólszerző: Pekár (0-1) az 5., Hamed (1-1) a 7., Sza­lai D. (2-1) a 18., Hamed (3-1) a 47., Kovács Á. (3-2) a 64., Horváth P. (4-2) a 68., Novák Cs. (11-esből, 4-3) a 81. percben Kiállítva: Deutsch B. a 75. percben Vezette: Sipos Tamás (7) (Bede Tamás, Bertalan Dávid) MESTERMÉRLEG Balázs Gábor:­­ Már az első lehetőségét kihasználta a Nyíregyháza, de sikerült viszonylag hamar egyenlí­tenünk, és uraltuk a meccset. Azt mondtam a fiúknak a mérkőzés előtt, mindegy, milyen különbséggel, de nyernünk kell. Sikerült. Huszák Géza: - Talán furcsán hangzik, de nem játszot­tunk rosszul. Sajnos egyéni hibák miatt kaptunk négy gólt Nálunk jobb csapat sem bírna el potya gólokat PERCRŐL PERCRE 5. perc: Novák vezette a labdát a bal oldalon, jó ütem­ben passzolt Pekárnak, aki nyolc méterről jobbal ka­pásból lőtt a kapu közepébe. 0-1­7. perc: Zvara lőtt 18 méterről, a kapusról kijött a lab­da, az üresen álló Hamed öt méterről ballal a kapu közepébe passzolt. 1-1 19. perc: Horváth Péter passzolt Szalai Dánielhez, allal a bal alsó­ba-2-1 47. perc: Horváth Péter indította fejjel a saját térfelé­ről Hamedet, aki lefutotta a védőjét, és 12 méterről jobbal emelte át a kapuson a labdát, amely a kapu kö­zepébe hullott. 3-1 64. perc: Kovács Ádám indult meg a jobb oldalon, befelé cselezte magát, és jobbal 12 méterről a jobb al­sóba lőtte a labdát. 68. perc: Szabadrúgáshoz jutott a Békéscsaba az alapvonal közeléből, 15 méterről, s Horváth Péter jobbal a jobb felső sarokba bombázott. 4- 2 75. perc: Kiállítás! Deutsch Bence Máris buk­tatásáért megkapta a második, sárga lapját, majd a pirosat is. 81. perc: Tizenegyes! Albert István sárga lapot érden buktatta a tizenhatoson belül Novákot. A labda mögé a sértett állt, s a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 4-3 Élvezetes, gólokban bővelkedő összecsapást hozott az alsóházban szerénykedő Békéscsaba és a Nyíregyhá­za ütközete. A 19. perc után végig a Békáscsaba veze­tett, ám egy pillanatra sem nyugodhatott meg a har­cos vendégegyüttes ellen, végül sikerült megszereznie a három pontot. Osított: GAJDÁCS PÁL 3- 2