Népszabadság - Pest Megyei Krónika melléklet, 1998. augusztus

1998-08-11

26 NÉPSZABADSÁG PEST MEGYEI SPORT 1998. AUGUSZTUS 11., KEDD Rosszul rajtolt az újonc Ha bátrabbak, meglepetést okozhattak volna Labdarúgás Az NB II Nyugati csoportjában, Sziget­­szentmiklóson a szünet előtti utolsó pilla­natokban szerzett vezetést a Százhalom­batta, holott már mindenki elkönyvelte a 0-0-ás fordulást. Lélektanilag a legjobb­kor jött Pál József edző csapatának a gól, aki ezzel egyet is értett a szünetben. - Időben lőttük az első gólt, de már korábban a magunk javára fordíthattuk volna a mérkőzést, volt két-három lehe­tőségünk. Sajnos az idősebb játékosaim kapkodnak, a megszerzett labdákat nem játsszák meg megfelelően. Eladjuk a kö­zéppályán, és ebből jönnek az ellentáma­dások.­­ A mezőnyben jobban játszik a Száz­halombatta, de a helyzetkihasználással problémák vannak. - Igen, egyértelmű. Három góllal kéne vezetnünk, annak ellenére, hogy egy na­gyon szimpatikus és jó csapat az ellenfél. De mi jobbak vagyunk ezen a mérkőzé­sen, és olyan helyzetben vagyunk a fél­időben, hogy minden lehet. Cserélni most még nem szeretnénk, majd negyed­óra múlva, a meleg miatt. A gól persze a szigetszentmiklósiak ré­széről a legrosszabbkor jött. A szünetben Székely Tibor edző is bírálta a csapatát. - Játékosaim ennél azért többet tud­nak. Nem is játékkülönbséget érzek, ha­nem inkább a kishitűséget. Bízom benne, hogy ha most nem is, de néhány forduló után majd felveszik az NB II ritmusát. Át kell érezniük, hogy játéktudásban nem rosszabbak másoknál, csak ez gyorsabb játék. Más az íze a felsőbb osztálynak. A második félidő vendégrohamokkal kezdődött, amely tíz perc alatt góllá érett. Az SZTK edzője még mindig optimista volt. - A két cserére azért volt szükség, hogy felgyorsítsuk a középpályát. Előre­toltam Kiss Csabát, hogy semlegesíteni tudjuk Csákot. A gólt a Hollik, Végh, Ju­hász hármastól várom, az utolsó percig bízom az egyenlítésben. A hazai közönség már korántsem volt ilyen bizakodó. Máris az NB III-at emle­gette. A szigetszentmiklósi közönség bi­zalmát Hollik Andrásba helyezte első­sorban, a góllal azonban ezen a délutá­non ő is, társai is adósak maradtak a haj­rában rúgott 11-es ellenére is. A 0-2 elle­nére a végén hangos SZTK, SZTK­­­kórus búcsúztatta a hazaiakat.­­ A vendégcsapat kapusának döntő ér­demei voltak abban, hogy nem kapott gólt a Százhalombatta. - Úgy próbáltam hozzáállni - kezdte Nagy Endre, a battaiak hálóőre - , hogy végig a maximumot nyújtsam. Most iga­zoltak a nyáron, nem vagyok már fiatal kapus, egész évben jól szeretnék védeni. Végig jól tudtam koncentrálni, talán en­nek köszönhetően tudtam megfogni a ti­zenegyest is. - Ez megérzés volt, vagy a lövésből, a mozdulatból lehetett sejteni, hová érke­zik a labda? - Ebben mindig van egy adag szeren­cse is. A Szigetszentmiklós tehát gólképtelen volt, ezzel kapcsolatban Székely Tibor edző így vélekedett: - Az NB III-ban a gólerősségünkről voltunk híresek. A második legtöbb gólt rúgtuk, nálunk van a gólkirály, a harma­dik legtöbb gólt rúgott játékos. Azonban most nem kapták meg a kellő támoga­tást. Tehát amiről beszéltem, fel kell venni, szokni kell az új osztály ritmusát, ez mindenhol így működik. Néhány for­duló alatt talpra fogunk állni, és csatára­ink meg fogják kapni ezt a háttértámo­gatást. A játékkal, de főleg az eredménnyel mindenképpen elégedett lehet Pál József, a Százhalombatta edzője. - Nemcsak az eredmény megfelelő, a játék is tetszett - összegzi a találkozót a narancssárga-feketék mestere. - Egyedül a helyzetkihasználás hagyott kívánniva­lót maga után. A ziccerekig taktikusan játszva eljutottunk, de a lövésekbe bele­léptek a védők vagy célt tévesztettek. Ha a harmadik gólt belőjük, feladta volna az ellenfél, amely egyébként ügyes, jó csa­pat volt. Ha bátrabban játszanak, megle­petést okozhattak volna. Ember Tibor vezető bíró játékvezetői szempontból így értékelte a találkozót: - Semmi különöset nem tudok elmon­dani, két sportszerű, korrekt csapat mér­kőzése volt. Forgács Péter Csank továbbra is keresi a csapatát Örültek a pécsiek, hogy hat góllal megúszták Érden MUNKATÁRSAINKTÓL Véget ért az érdiek gólínsége. A hét vé­gén, az NB I harmadik fordulójában pontosan hatszor voltak eredményesek. Ennyiszer találtak be az Érden vendé­geskedő pécsiek hálójába. Ezek után érthető, hogy edzőjük, Kozma Mihály fantasztikus jelzővel illette a szombati kilencven percet. Rájuk fért a siker, hi­szen az első két forduló során egyetlen gólt sem lőttek. A jelek szerint véget ért a csatárválság a csapatnál. Az edző megtalálta a módját, miként lehetséges hatékonyan pótolni a sérült Cziffrákot, valamint a hetek óta lábadozó Vargát. Varga a hetvenötödik percben lehetősé­get kapott, Kovács helyett állt be, de gólt lőni még nem tudott. Remekelt viszont Kuli kétszer, vala­mint Dukon, Somogyi, Versits és Hor­váth is feliratkoztak a jegyzőkönyvbe. Ők és a gárda kiegészítő emberei igazán megdolgoztak a sikerért, amely talán egy hosszan tartó sorozat első állomása. Ezen a héten Komáromban újabb műszak vár a gólgyárosokra. Vácon a Professzionális Nemzeti Bajnokságban Csank János kezdőem­berként küldte a pályára az Indonéziá­ból hazatért Nagy Tibort. Az 1-1-es döntetlennel végződött meccsen úgy tűnt, mintha a játékos kicsit félne a fel­adattól. - A mérkőzés előtti napokban volt bennem egy kis félsz - mondta Nagy Tibor. - Nem szerettem volna úgy visz­­szatérni, hogy véletlenül az én bakim miatt kapjon ki a csapat. Biztonsági, kockázatmentes játékot és közepes tel­jesítményt nyújtottam a mérkőzésen. Magamat ismerve ,tudom, hogy több van még bennem, ezért remélem, hogy ahogy jönnek a meccsek, úgy fokozato­san egyre jobb lesz a játékom. Csank János a találkozót követően -csakúgy, mint korábban a III. Kerület és az MTK ellen - elégedetlen volt a já­tékosai teljesítményével. - A Gázszer játékosai taktikusan játszottak, és már a középpályán fel tudták fogni akcióin­kat. Eddig minden játékosom átlagos teljesítményt nyújtott, a hét végi talál­kozón többen gyenge teljesítményt nyújtottak. Ebben a melegnek is szere­pe lehet, hiszen azt vettem észre, hogy a csapatból sokan a melegre érzéke­nyek. Ezen próbálunk változtatni, hi­szen úgy tűnik, a meleg még egy jó ide­ig tartani fog. Mindenesetre néhány já­tékos kondíciójával sem vagyok meg­elégedve, hiszen sokszor nem azért kell cserélnem, mert valamit akarok, hanem mert muszáj, hiszen a játékos már nem tud lépni a pályán. A védelmünk nem remekelt, a mi kapunk előteréből kife­jelt labdákat végig az ellenfél szerezte meg. Ez a csapat még egyáltalán nincs kész. Amatőrként, de folytatják a kézilabdázók Dunakeszin megváltozott a csapat helyzete Dunakeszi férfi kézilabda-együttese mégis indulni fog az NB I B-ben. Ed­dig kérdéses volt, hogy melyik osz­tályban, milyen játékosállománnyal, milyen státusú kézilabdázókkal vár­ják a szeptember 19-i rajtot. Horváth János szakosztályelnök tárta fel a problémák hátterét, és nyilatkozott a jövőről is. - Miért vált labilissá a kézilabda­szakosztály helyzete? - Az utolsó taggyűlésen döntés szüle­tett, hogy mivel a pénz kevés, a sportkör csak a működési költségeket állja, az utaztatást, a szerelést, az étkeztetést a bí­rói és a nevezési díjakat. - Fizetés nincs? - Nincs, vagyis amatőrré kell minősí­tenünk a csapatot. Ezt a játékosokkal meg is beszéltem. Költségcsökkentés cí­mén visszaléphettünk volna egy osz­tályt, és új alapokkal az NB II-be neve­zünk. Utazni, szerelést venni azonban itt is kell. A különbség az, hogy az új sza­bály szerint az NB I B-ben el kell indíta­ni egy serdülőcsapatot. Ez nem jár horri­bilis kiadással. Nadrágot és mezt kell vásárolni, de ezt a szülőkön keresztül in­tézzük. Összesen mintegy ötvenezer fo­rintból kijött az egész. Fő támogatónk segítségével végül is sikerült befizetni a nevezést, és el fogunk indulni az NB I B-ben. - Mennyiben változott a csapat össze­tétele? - Az edző, Székely István Csömörre távozott, és néhány ember követte is. Elment Maruszki Gábor, Mező Csaba, Bozsó András, visszatért az Elektro­mosba Tóth József, Sipos Ottó pedig közös megegyezéssel Gyömrőn foly­tatja. A mag viszont megmaradt: Pál Imre, Banyák, Réti Attila, Iváncsik, Suscsák, Horváth László, és a volt ifjú­sági kapus Csizmazia. Az edzéseket Pál Tibor vezeti, aki a Ferencváros má­sodedzője. - A távozók helyét sikerült pótolni? - Még folynak a megbeszélések. Las­san összeáll az első csapat, az ifjúsági és a serdülő is, de képlékeny az összetétel. Próbálgatjuk az új embereket, de még nem végleges a keret. - Miért pont Csömörre távoztak ilyen sokan? Az a csapat ennyivel jobb anyagi helyzetben lenne a Dunakeszinél? - Székely István több játékost is el­csábított, biztosabb jövőt ígérve. Ez a hátam mögött történt, és túl korán. Gyorsabb és rugalmasabb volt. Szinte ingyen vitte a játékosokat. - Az előző évben igen jól szerepeltek, a Dunakeszi a negyedik helyen végzett. Nem félő, hogy amatőrként a játékosok­ban kevesebb lesz a motiváció, és ez a produkció nem lesz megismételhető? - Ez a veszély mindig fennáll ilyen helyzetben. Azonban az új edző új szel­lemet hozott. A játékosok közül sokan korábban nem voltak pályakörelben, so­kukban van bizonyítási vágy. Nincs reá­lis esély megismételni a tavalyi ered­ményt, a hatodik hely környékén szeret­nénk végezni. F. P. Délegyházi cél Gond nélkül bennmaradni a megyei első osztályban, ez a terve a délegyházi lab­darúgó-csapatnak. Kiegyensúlyozott teljesítményt várnak az együttestől, an­nak ellenére, hogy több régi játékos eltá­vozott. Eller, Babinszki és Ágoston a megyei első vonalba előrelépett dunaha­­raszti gárdát választotta, Sallai Sándor pedig visszatért Vecsésre. Vágh Gábor lett az új edző. Elődjével, Nagy János­sal is elégedettek voltak. Ő mondott le tisztségéről, lehet, hogy játékosként visszatér majd a csapathoz. Bag nem bírt Baggal A bajnokcsapattal jövőre is találkozhatunk Csupa piros játékos lépett pályára a bagi katlanban vasárnap: a község mai csa­pata fogadta a labdarúgó NB III Mátra csoportjának 1991-es bajnokát. Az aranyérmes gárda csaknem hiánytalanul megjelent, az egykori, őket mindenhová elkísérő szurkolók viszont jobbára hiá­nyoztak. Akik viszont eljöttek, majd­nem egy évtizedet fiatalodtak. A B- közép felett ült Taks Sándor, aki nyom­dászként anno már az esti győzelmet ünneplő bankettre szállította a másnapi lapot a diadal hírével. Bár azóta is rend­szeresen látogatja a ma a megyei máso­dik vonalban küzdő bagiak mérkőzé­seit, leszögezi: Lipcseiék máig sem fe­lejtettek el játszani. Ezt alá is támasztot­ták, az első két gólt Vépi Péter nosztal­gia-tizenegye szerezte. A Ferencváros egykori nagyszerű vé­dője egy szezont töltött Bagón, de talán ez volt számára a legszebb edzői pálya­futása során. A legutóbb a Tiszaújváros trénere volt, s amikor Mucha Józseffel a bagi csomópont felé közeledett az autó­pályán, társa már tudta, előtolulnak az emlékek. - Nagyon jó ötvözetű csapatom volt, Rosnerrel, a felkészült kapussal, Ró­zsavölgyivel, a jó emberfogóval és egy­szerre két irányítóval, Krizánnal és Lipcseivel. De talán nem is kellene a neveket külön említeni, mert mindenki­re büszke voltam és mindenkire emlé­kezem. — Nem volt bal bekkünk, mert az egyik jobb volt a másiknál — zárja rövid­re a névsorolvasást Lajtos István egyko­ri sportköri elnök, aki a legalacsonyabb osztályból navigálta az NB II-be a piros­fehéreket. Hasonló sikersorozatot a hat­vanas évek közepén ért el a Galga menti gárda, 1966-ban nyerték a megyebaj­nokságot, s eredményesen szerepeltek az NB III-ban. Abból a csapatból Kéke­si János az NB I-ben is sikereket ért el. Erre azért érdemes felhívni a figyelmet, mert „Szúnyog” lányát a ’91-es bajnok­csapat tagja, Mészáros Csaba vette fele­ségül, tehát egy labdarúgó dinasztia kör­vonalazódására is felfigyelhetett a kö­zönség. A múló idő legkevésbé a játékosokat most is elkísérő hölgyeken játszott. Mészárosné Kékesi Lilla és Breznai Attila hitvese, Ildikó gyakran találkoznak, hi­szen a fiúk - Mayer Csabával együtt - most Ikladon játszanak. Krizán Sándorné azonban Nyíregyházáról autózott Bagra. Sanyi, aki Nyírmeggyesen edzősködött, most a vendéglátóiparban dolgozik, de szeretne az utánpótlással foglalkozni, mert edzői képesítést szerzett. Közben a labda meg nem állt a pá­lyán. Az utolsó percben Gerendai Géza is beállt, az egykor félelmetes gyorsasá­gú, később az MTK-ba igazolt szélső idejéből néhány tréfára futotta, majd a hármas sípszó előtt kihagyta élete utolsó nagy ziccerét. Azaz mégsem az utolsót? Lajtos Ist­ván bejelentette, ezen túl évente meg­mérkőzik a két csapat az utódok támo­gatása céljából. Erre Géza megígérte: jövőre még itt is alszik. A harmadik félidőre futott be Szabó Tibor, a harcos jobb bekk, miután Tak­sonyban 2-1-re verték Kistarcsát. Szíve­sen jön jövőre szereléssel is, csak kicsit korábban rendezzék a találkozót. Az aranylábú fiúk fele ugyanis még aktív labdarúgó. Lipcsei Zoltán például a saját csapa­ta ellen játszott, ő az új edzője a mai bagi labdarúgóknak. Mint megjegyez­te, a bajnokok átlagéletkora tíz évvel magasabb, de bebizonyították, a jó játé­kos nem felejt el focizni. Élcelődve megjegyezte, hogy Ádám Mihály játék­vezetővel ellentétben a két partjelzőt, Katonát és Urbauert - ők is bagiak - jobban megviselte a meleg, mint játé­kostársait. S még egy érdekesség: Baranyi Tibor a két félidőt két csapat­ban játszotta. Az igazságos döntetlenhez a bajno­kok részéről Mayer, Lipcsei és Őszi - az utóbbi két góllal - illetve Baranyi, Aszó­di, Deme és Nagy járult hozzá. Balázs Gusztáv Gólöröm a távoli múltból: Lipcsei, Rózsavölgyi és Őszi A SZERZŐ FELVÉTELE Osztálykülönbség nélküli játék TUDÓSÍTÓNKTÓL A labdarúgó Magyar Kupában szerdán rendezik meg a második forduló selejte­ző mérkőzéseit. Cegléd igazi Pest me­gyei derbinek ad otthont, hiszen a helyi, megyei I. osztályú labdarúgó-együttes a Professzionális Nemzeti Bajnokságban szereplő Vác FC-Zollner gárdája ellen lép pályára. A hazaiak részéről Kiss Pé­ter, a klub technikai vezetője latolgatta az esélyeket: - Figyelembe véve a csapatok közti osztálykülönbségeket, nincs sok esé­lyünk. Nem szeretnénk lélektelen játék­kal megalázkodni a profi ligás csapat el­len. Sajnos a pontszerzésre is csak kis esélyünk van. A vendég Duna-partiak is remény­kednek az osztály közti különbségben. - A mérkőzést olyannyira nem tekint­jük edzőmérkőzésnek, hogy az edzés­tervbe is beépítettük a kupameccset. Fi­gyelmeztetésnek számíthat a Cegléd egygólos veresége a Salgótarján ellen, hiszen akkor is oroszlánként küzdöttek a Pest megyeiek. A találkozó a csapatjáté­kunk javítása szempontjából is fontos, így komolyan kell vennünk a hétközi szereplésünket - nyilatkozta Lévai And­rás a váci klub játékosa. Hasonlóan a ceglédiekhez, a Sülysáp csapatának sincs sok esélye vetélytársa ellen, hiszen ők a szintén profi ligás III. Kerület FC ellen lépnek pályára. A me­gyei II. osztályú együttes vezető edzője, Földi Miklós sem lát sok esélyt a pont­szerzésre. - Egészséges versenylázat érzek a csapatban. Sülysáp hétezer lelket szám­lál, sokan kísérik figyelemmel a mécs­eseinket. Mindenki tisztában van vele, hogy a 111. Kerület elleni kilencven percnek nem mi vagyunk az esélyesei, de ettől függetlenül a pontszerzésre tö­rekszünk. Célunk kiharcolni a részvé­telt a Szabad Föld Kupában, ahol egy a miénkhez hasonló kis csapattal össze­kerülve bebizonyíthatnánk, hogy mi is tudunk izgalmas mérkőzéseket játszani a magunk módján. Ha nyerni nem is tu­dunk, megpróbálunk szoros végered­ményt kiharcolni az Óbudáról érkező játékosok ellen. A legfontosabb az, hogy a közönség jól szórakozzon a ta­lálkozó során. A kupaszerda harmadik megyei érde­keltje, a Budaörs a Rimaszombati úton fogadja a Kunszentmárton NB III-as csapatát. A találkozók 17 órakor kezdődnek. VI. csoport: Budaörs-Kunszentmárton (Bp. XI., Rimaszombati út). VIII. cso­port: Sülysáp-Kerület FC. XVI. cso­port: Germán Rt. CVSE-Vác FC­­Zollner. PEST MEGYEI KRÓNIKA Szerkeszti: CSULÁK ANDRÁS Cím: Budapest III., Bécsi út 122-124. E-mail cím: PMK@nepszabadsag.hu Telefon: 250-1680. Telefax: 388-6024 Hirdetési ügyekben telefon: Sindelár Nóra 250-1680/244