Népszabadság, 1985. október (43. évfolyam, 230-256. szám)

1985-10-21 / 247. szám

SPORT „Őszi hősök”: Honvéd, Pécs Csak két pont különbség a 3—11. helyezett között Labdarúgás Az utolsó előtti őszi fordulóban a Honvéd a Pécs elleni döntetlennel már megszerezte az első helyet — bajnokhoz méltóan. Mögötte a pé­csiek a másodikok, míg a 3. helyre több csapat­ esélyes. A forduló kü­lönben azért volt érdekes, mert tíz csapat nem szerzett egyetlen gólt sem, négy találkozón volt az ered­mény 0-0. HONVÉD—PÉCS 0-0 Honvéd: Andrusch — Sallai, Dózsa, Garaba, Cseh — Iáltos, Gyimesi (Sikesdi, 46. p), Détári — Bodonyi (László, 70. p), Dajka, Kovács. Pécs: Bodnár — Kónya, Torna, Róth, Brezniczky dr.­­*■ Megyeri, Bérczy, Czérna, Lőrincz — Túri (Csoboth, 68. p), Dohány (Dárdai, 77. p). Fáy utca, 12 000 néző. Jv.: Nagy B. Nagyon megszerették fiatalokból álló, fegyelmezett és ügyes csapatu­kat a pécsi szurkolók, hiszen több százan kísérték el az együttest a Fáy utcába, ahol­ szinte végigénekel­ték a kilencven percet. Erre az első félidőben már csak azért is jó okuk­ volt, mert a játék a vendégek tervei szerint alakult. A pécsi védők (a re­mek Róthtal az élen) nem vagdos­­ták, hanem tetszetősen „kihozták” a labdát, a középpályások is körülte­kintően adogattak, s elöl a techni­kás Dobány rendre sakkban tartotta a Honvéd hátvédeit. A bajnokcsapat sokáig hiába igye­kezett, nem tudott fölénybe kerülni, ám a szünet után — legalábbis a mezőnyben — már megközelítette azt a játékot, amire szerdán, a Steaua elleni Eb-mérkőzésen is szüksége lesz. Sok esetben húsz lab­darúgó tartózkodott a vendégek ti­zenhatosán, de gól a csúcsforgalom ellenére sem esett, mert Garaba lát­ványos fejese és lövése mellészállt (a különben kiválóan védő Bodnár kapus mindkétszer verve volt), míg­ Dajka és Kovács közelről rosszul cél­zott. Az első és a­­ második félidőt összevetve a döntetlen jogos, miként az a megállapítást is, amely a szín­vonalas találkozó végén hangzott el: „Az előmérkőzés és ez az összecsapás is gól nélkül zárult, de micsoda kü­lönbség volt a kettő között.” (0-0) VASAS—HALADÁS 0-0 Vasas: Kakas — Balogh T., Mészöly, Rácz, Csorba — Farkas, Szijjártó, Vá­­radi (Birinyi dr., 75. p) — Zvara (Balogh A., 70. p), Nyúl, Borostyán. Haladás: Hegedűs — Horváth, Pásztor, Papp, Vörös — Bognár, Topor (Dán, 72. p), Nagy, Marton — Demján, Görög. Fáy utca, 7000 néző. Jv.: Roxin. Ismét csak tűnődhettek a Vasas szurkolói, hogy mi lesz velünk akkor, ha a Honvéd visszakörlztözn­ek Kispest­re. Mert saját csapatuktól a jelek szerint hálálba várják, hogy jó mér­kőzést játsszon a Fáy utcában. Nagy­részt ez a találkozó is unalomba ful­ladt, kivéve az első tíz perc és az utolsó negyedóra viszonylag élénk Vasas-rohamait (valamint Mészöly és Borostyán meghökkentő megoldá­sát: az előbbi zavartalan helyzetben luftot rúgott, míig az utóbbi szó sze­rint elbotlottt a labdában). Az elején Borostyán szerezhetett volna gólt, de fejesét Hegedűs ka­pus „válogatott mozdulattal” hárí­totta, majd a hajrában Farkas feje­zett be ígéretesen egy gyors táma­dást, lövése a lécet érintve jutott a kapu mellé. A két jelenet között 75 perc telt el, ezalatt azonban szinte semmi sem történt a Haladás térfe­lén. A másik oktatón i­s hasonlóan ritkán adódott esemény, bár Dem­ján látványos labdaátvétele és nagy erejű kapáslövése (a felső kapufa mentett) gólt érdemelt volna. A mér­kőzés különleges színfoltja volt, hogy Roxin játékvezető a 35. perc­ben lefújta az első félidőt, de aztán gyorsan korrigálta tévedését, és foly­tatódhatott a küzdelem. A bíró ment­ségére szól, hogy joggal gondolhat­ta: ha „rövidít”,, a közönség akkor sem veszt semmit (0-0). Hegyi Iván RÁBA—II. DÓZSA 2-2 (1-0) Rába: Albert — Csonka, Sarlós, Rezi, Szíjártó — Turbók, Hannich, Preszeller — Rugovits, Melis (Inczédi, 73. p), Haj­szán. V. Dózsa: Szendrei — Grósz, Kozma, Kovács E., Szabó A. — Rostás (Hor­váth K., 46. p), Herédi, Víg — Schróth, Dékány, Kiss S. (Steidl, 54. p). Győr, 12 000­­néző. Jv.: Drigán. A győriek számára úgy kezdődött a mérkőzés, min­t a legszebb mesé­ben, hiszen 60 másodperc elteltével már vezettek. A továbbiakban jó ideiig nem úgy látszott, hogy valami gyökeres fordulat történik, mert az apró termetű, mozgékony hazai tá­madók kitűnően „éltek” a csúszós talajon, és miutárt az újpestieknek a szinte kezdésből kapott gól hatá­sára nem adatott meg a döntetlen őrzésének lehetősége, változatos, ér­dekes játék alakult ki. Ebben döntő jelentőségűnek bizonyult az első já­tékrész hajrájában Szabó A. kiállí­tása. A második félidőre egy még bát­rabb Dózsa jött ki a pályára, a ven­dégek létsszámhátrányuk ellenére még támadni is mertek. Ig­az, a Rá­bának kedvez, ha támad az ellenfél, ezúttal viszont gyors ellentámadása végén biztos helyzetek sorát ügyet­­lenkedte el. Mégis eldőltetek látszott a mérkőzés, amikor a félidő derekán Kovács B. már ártalmatlan helyzet­ben felvágta Hajszánt, és a büntető­ből Hannich megszerezte második gólját. Alighanem a Rába túlsá­gosan is zsebében érezhette a két pontot, így lett a meseszerű kez­désből a végére lázálom. Negyedórá­val a zárás előtt, skét durva védelmi hibából két gólt is kapott, sőt ké­sőbb Steidl akár a győzelmet is meg­szerezhette volna a szívós harca eredményeként ponttal távozó II. Dózsa számára (2-2). Gól: Hannich (1. és 67., utóbbi 1l-es­­ből), Steidl (74. p), Herédi (75. p, 1l-es­­,­ből). Mohai Gábor VIDEOTON—MTK-VM 2-0 (0-0) Videoton: Disztl P. — Végh, Disztl L., Csuhay — Kurucz, Szabó, Vaszil, vadász — Májer, Kerekes (Csucsánszky, 46. p), Gyenti (Csongrádi, 74. p). MTK-VM: Gáspár — Varga, Tóth, Talapa, Kovács — Katzenbach (Turner, 46. p), Szeibert, Horváth (Fodor, 63. p), Turtóczky — Boda, Bognár. Székesfehérvár, 4000 néző. Jv.: Szilá­gyi L. A Videoton összeállítása és had­rendje is megváltozott erre a mér­kőzésre. A hazaiak a támadósorukat erősítették, bízva abban, hogy ez meghozza számukra a győzelmet. Az első félóra azt bizonyította, hogy ez a változtatás kevés sikerrel kecseg­tet. Az MTK-VM erőtől duzzadó já­tékkal rukkolt ki. Zártan, jól véde­kezett és bátran támadott is,­­ha ar­ra lehetősége volt. Igaz, ebben az időszakban egyik csapat sem terem­tett igazán veszélyes helyzeteket a kapuk előtt. A 29. perctől aztán a Videoton három gólszerzési alkalmat is elszalasztott. A 41. percben viszont az MTK-VM „késett le” egy gólt. Bognár lövését Disztl P.­ remek ve­tődéssel ütötte ki, a labda centimé­terekkel suhant el a nagy lendület­tel érkező Boda előtt. Szünet után az 59. percben egy szépségdíjas akció végén szerezte meg a vezetést a Videoton. Csu­csánszky remek ütemben ugratta ki középen Szabót, aki a kapu bal ol­dalába helyezte a labdát (1-0). A gól­ra veszélyes ellenakcióval válaszolt az MTK-VM, a hazai védők némi szerencsével tudtak csak tisztázni. Ezután mind erőteljesebben táma­dott a Videoton. A 70. percben Csu­csánszky hatalmas erejű lövését tor­názta ki a bal felső sarokból Gás­pár, aki ezen a mérkőzésen jubilált, 200. bajnoki mérkőzését játszotta. A 76. percben jobboldali szöglet után Disztl L. jó helyzetből fejelt kapu mellé. Ezután Májer percei követ­keztek. A 77. percben remek cselek­kel hozta helyzetbe magát, de 14 méterről leadott lövése a felső léc­ről vágódott a mezőnybe. A 87. perc­ben már siker koronázta próbálko­zását. Disztl P. kapukirúgásá­t Tóth rosszul kezelte le, Májer megszerez­te a labdát, kapura tört és a kifutó Gáspár mellett 14 méterről a kapu bal oldalába helyezte. Az MTK-VM a mérkőzés elején okos taktikával és jól játszott, míg bírta erővel. A Videoton elsősorban a második fél­­ideje harcosabb, jobb játékával tar­totta otthon a két bajnoki pontot, és ez biztató a Legia Varsó elleni szer­dai kupamérkőzés előtt. (2-0) Gól: Szabó (59. p), Májer (87. p), Sípos József DEBRECEN—FERENCVÁROS 0-0 Debrecen: Mező — Szűcs, Nagy, Kiss, Duró — Supka (Magyar Zs., 59. p), Szabó, Till (Sándor, 66. p), Magyar B. — Mörtel, Benyó. Ferencváros: Zsiborás — Hámori, Pin­tér, Szántó, Jancsika — Palkovics (Ebedli, 70. p), Strausz (Bánki, 64. p), Takács, Keller — Zsinka, Fischer. Debrecen, 12 000 néző. Jv.: Puhl, Lám, a Fradi vendégjátéka még ma is őszi nézőcsúcsot hozott Deb­recenben. Pedig a legendás egyéni­ségek által viselt nyolcas, kilences és tízes számú zöld-fehér mezt most Keller, Palkovics és Jancsika visel­te. Egy ilyen összetételű „belső hár­mas” sokat elárul egy csapat céljai­ról. Ugyanakkor a hazaiak is több romboló játékost vetettek csatasor­ba. Nem is csoda, hogy mindkét ol­dalon még mielőtt a csekély számú „építő” egy valamire való akciót ösz­­szehozott volna, mindig maradt­­em­ber arra, hogy ezt megakadályozza. Folyamatos játék nem alakult ki, helyzet is alig. Egyszer Zsinka eme­lését Nagy fejelte ki a gólvonalról, majd Jancsikának a felezővonalról küldött „felszabadítása” került alig a debreceni kapu fölé. Szünet után Strausz szédült bele egy ígéretesen induló „keringőjébe”. Mörtel is szólózott egyet, de az egy­kori Fradi-játékos lövése nyomán is csak a kapukirúgásnál kellett Zsibo­­rásnak játékba avatkozni. Az egyet­len valódi gólhelyzet Takács előtt kínálkozott az 51. percben, de ekkor Mező óriási bravúrral védett. A több mint egy éve válogatott formá­ban levő (de a bő 40 tagú keret­ben még számításba nem vett) deb­receni kapus ezzel ismét pontot szer­zett. Valójában így született reális eredmény, hiszen az egy pontnál egyik csapat sem érdemelt volna többet. Legfeljebb a rekordszámú közönség ... (0-0) Dombrovszky Ádám SIÓFOK—BÉKÉSCSABA 1-2 (1-0) Siófok: Kovács — Brettner, Pardavi, Virágh, Takács — Kiss, Nagy (Zsadányi, 68. p), Szajcz, Jankovics — Boda, Hor­váth I. (Belényesi, 80. p). Békéscsaba: Leboniczky — Ottlakán, Szabó II., Varga, Fabulya — Királyvári, Vágó (Takács I., 46. p), Pásztor, Csaná­­losi — Kanyári (Takács I., 86. p), Sze­keres. Siófok, 3000 néző. Jv.: Hamar. Már a mérkőzés első perceiben lehetett látni, hogy a vendégek egy pontért jöttek Siófokra. A hazaiak támadásait minden eszközzel igye­keztek megállítani, ez vagy félórán át sikerült is. Rengeteg kihagyott helyzet után, a 35. percben, korsze­rű támadás után, Boda megszerezte a vezetést (1-0). Szünet után nagyot fordult a já­ték képe, mivel a vendégek felad­ták eddigi védekező taktikájukat, a támadásra iá gondoltak, és ebből szerencsés góllal Kanyári kiegyenlí­tette a Siófok előnyét (1-1). A gól után lehetett látni, hogy a hazai csapat teljesen beszorult, játéka szét­esett, és ezt kihasználva a most m­ár bátrabban kitámadó csabaiak egy ritkán látható hátrahúzásos góllal Csanálosi révén a győzelmet is meg­szerezték (1-2). Gól: Boda (35. p), Kanyári (52. p), Csanálosi (72. p). Molnár József kerület iskolásai 40X100 méteres váltófutásban versengtek. A gyere­kek lelkesedésből példát vontattak a pályára lépő játékosoknak is. Az első 45 percben kisebbfajta „sárgaláz” tört ki a pályán. Divinyi bíró ugyanis négy sárga lapot adott a túl kemény belemenésekért. Ebben a versenyben 3-1 volt az eredmény a vendégek javára. A játék viszont nem hozta lázba a közönséget, gyá­moltalan csatársorok és kapkodó vé­delmek „harcát” láthattuk. A színvonal a szünet után sem so­kat javult. Inkább grundfocinak, mint NB. I-esnek tetszett a mérkő­zés. A kapusok bánhatták, hogy nem vittek magukkal CB-rádiót a pályá­ra, mert nyugodtan társaloghattak volna egymással. Az 58. percben történt az egyetlen izgalmasabb esemény. A legaktívabb csepeli, Kincses csatárokat megszé­gyenítő lövését csak másodszorra tudta megfogni Balázs. (Valószínű­leg a zalaegerszegi kapus nem szá­mított arra, hogy lövés megy kapu­jára.) Néhány perccel a megváltást je­lentő sípszó előtt az eléggé indiszpo­nált játékvezető kiállította a csepeli Umohot. A rengeteg hibával játszó csapatok minden bizonnyal nagyobb sikert arattak volna, ha ők is futás­ban indulnak. (0-0) Haas János: Csatajelenet a Vasas—Haladás találkozón (0-0). A felvétel kissé csalóka, mert a mérkőzés nem volt ennyire izgalmas, erdei Katalin felvétele CSEPEL—ZTE 0-0 Csepel: Gélei — Kincses B., Elekes, Szabó, Gálhidi — Stefanos (Kovács F. 75. p), Szebegyinszky, Nagy J. — Kele­men, Birkás, Umoh. ZTE: Balázs — Varga, Csepregi N­.,, Pecsics, Péter — Sípos, Czigány, Galán­­tai, Soós — Nagy I. (Farkas, 62. p), Páll (Gass, 77. p). Csepel, 2000 néző. Jv.: Divinyi. Érdekes sportprogram volt vasár­nap délelőtt Csepelen. A labdarúgó­mérkőzés előtt és a szünetben a Következik Tizenötödik forduló (október 26., szombat): V. Dózsa—Tatabánya, Vo­lán—Csepel, Békéscsaba—Pécs, MTK­­VM—Siófok (valamennyi 13.30 óra­kor), Vasas—ZTE, 14.15 és Honvéd— Debrecen, 16.30 (mindkettő a Fáy ut­cában), Rába—Haladás és FTC—Vi­deoton, 16.30. Totóeredmények 1. Como—Udinese 0-0X 2. Juventus—Bari 4-01 3. Léccé—Internazionale 0-12 4. Milán—Torino 1-01 5. Napoli—Verona 5-01 6. Pisa—Avellino 1-1X 7. Roma—Fiorentina 2-11 8. Sampdoria—Atalanta 0-0X 9. Arezzo—Monza 1-01 10. Campobasso—Catania 0-0X 11. Catanzaro—Bologna 1-01 12. Cesena—Cagliari 0-0X 13. Palermo—Ascoli 0-0X Pótmérkőzések: 14. Lanerossi—Lazio 2-01 15. Pescara—Empoli 1-1X 16. Sambenedettese—Perugia 0-0X TATABÁNYA—VOLÁN 2-0 (0-0) Tatabánya: Józsa — Vincze J, Laka­tos, Szabó, Szalma — Takács, Emmer, Simon — Plotár, Schmidt (Hermann, 34. p), Vincze I. (Tepszics, 89. p). Volán: Varga — Kertész, Hegedűs, Fo­rintos, Huszár — Krómer, Seres, Hatvan­­ger — Morgós (Kiss F., 70. p), Katona, Vincze S. Tatabánya, 3000 néző, Jv.: Körös. Temesvári Miklós, a Tatabánya ed­zője a mérkőzés előtt­­gond­ba­n vollt, hiszen a válogatott jobbszélsője, Kip­­rich, sérülés miatt, csak a lelátóról figyelhette a vasárnapi bajnoki 90 perc eseményeit, miként Udinandi II is a hiányzók listájára iratkozott. Ám így is a Bányász ezen a dél­utánon meggyőző formában játszott. Varg­a már a 4. percben kellemetlen helyzetbe került, hiszen Plotár ka­páslövése a védőikről a mezőnybe vágódott. Aztán Szabó lövése cen­tikikét­g mentt mellé, később Takács és Emmer zavarta meg a Volán fedeze­tét. Fél óra telt el a mérkőzésből, amikor Schmidt középcsatárt egy üt­közés után játékostársai ölben vit­ték le a pályáról. Az első félidőben­­a vendégek statisztáltak, de a szünet után sem tudták határozottan kiját­szani a hazaiak védelmét. Az 58. percben pedig, amikor Plotár meg­szerezte a Tatabánya vezető gólját, stílusváltás következett a Volán já­tékában. Forintos „belépőjét” a 66. percben a játékvezető szabadrúgással hono­rálta, amelyből Simon pályafutása első NB I-es gólját lőtte. A hajrában ez már elegendőnek bizonyult a Ta­tabánya győzelméhez, s ezzel ismét a táblázat harmadik helyén áll (2-0). Gól: Plotár (58. p), Simon (66. p), Tereny Andrea Góllista 12: Détári (Bp. Honvéd). 11: Hannich (Rába). 7: Boda (MTK-VM), Benyó (DMVSC), Lovász (PMSC), Melis (Rába, Nagy I. (ZTE). A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1.Honvéd 149 4 1 23- 9 22 2.Pécs 14­8 3 3 25-12 19 3.Tatabánya 145 6 3 15-12 16 4.Ferencváros 146 4 4 17-16 16 5.MTK-VM 146 3 5 18-17 15 6.Rába 143 8 3 24-21 14 7.Zalaegerszeg 143 8 3 22-20 14 8. Békéscsaba 145 4 5 18-18 14 9.Haladás 145 4 3 17-17 14 10.Videoton 144 6 4 14-15 14 11.Debrecen 144 6 4 15-19 14 12.Vasas 144 5 5 18-20 13 13.V. Dózsa 144 4 6 19-23 12 14.Volán 143 5 6 16-24 11 15.Siófok 143 3 8 15-219 16. Csepel 143 1 10 10-227 NB II A labdarúgó NB II-ben vasárnap a 13. fordulóra került sor. Miután a Komló—Dunaújváros találkozót (1-2) már szombaton­ lejátszották, vasár­nap 18 csapat lépett pályára. A lis­tavezető Eger a Soprontól­ szenve­dett vereséget, míg az ugyancsak az élcsoportban tanyázó Salgótarján otthonában kapott ki a Debreceni Kinizsitől. Eredmények: SZEOL-Délép—Veszprém 1-0 (1-0), Sopron—Eger 2-1 (1-1), Szekszárd— Szolnok 0-2 (0-1), Kazincbarcika— Nyíregyháza 2-1 (1-1), Vác—Metri­­pond 0-0, Nagykanizsa—Keszthely 0-0, Salgótarján—D. Kinizsi 0-1 (0-1), Ganz-MÁVAG—Baja 6-0 (2-0), Sza­bó L. SE—Diósgyőr 0-2 (0-1). A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Eger 138 4 1 26-10 20 2. SZEOL 138 2 3 25-11 18 3. DVTK 136 5 2 26-17 17 4. Dunaújváros 136 4 3 20-13 16 5. Keszthely 136 4 3 16-14 16 6. Ganz-MÁVAG 136 3 4 26-17 15 7. Szolnok 137 1 5 23-18 15 8. Salgótarján 136 3 4 15-11 15 9. Komló 136 2 5 24-20 14 10. Szabó L. SE 135 3 5 17-16 13 11. Sopron 134 5 4 16-15 13 12. Nyíregyháza 135 2 6 16-16 12 13. Szekszárd 134 4 5 12-21 12 14. Vác 134 3 6 9-15 11 15. Debr. Kinizsi­­ 133 4 6 14-19 10 16. Nagykanizsa 133 4 6 15-21 10 17. Metripond 134 2 7 17-24 10 18. Veszprém 133 3 7 13-21 9 19. Baja V 133 2 8 16-348 20. Kazincbarcika 131 4 8 11-246 További vb-selejtezők Legutóbb Algéria és Marokkó lab­darúgó-válogatottja jutott be a vb 24-es döntőjébe, e hét végén Mel­­bourne-ben volt újabb selejtező. Ausztrália—Izrael 1-1 (1-0). Az óceá­niai csoport állása: 1. Izrael 4 mér­kőzés, 5 pont, 2. Új-Zéland 4., 5. 3. Ausztrália 3., 4. 4. Tajvan 4., 0. Még hat selejtező van hátra. A legköze­lebbi Ausztrália—Tajvan (október 23.), összesen még 9 hely kiadó. Damaszkuszban lesz november 15- én a Szíria—Irak labdarúgó-világ­bajnoki selejtező. A visszavágót no­vember 29-én, semleges pályán, a szaúd-arábiai Taifban rendezik — tekintettel a térségben­ kialakult fe­szült politikai helyzetre. A két mér­kőzés „összesített” győztese érdemli ki a mexikói döntőben való szerep­lés jogát. Damaszkuszban az első összecsapás vendége lesz Joao Have­­lange, a FIFA elnöke. HATÁROK NÉLKÜL POTSDAM: A magyar ifjúsági labda­rúgó-válogatott, az UEFA-torna selejte­zőjében egygólos vereséget szenvedett (1-0) az NDK együttesétől. GELSENKIRCHEN: Hét szurkoló meg­sérült, tizennyolcat letartóztattak a Schalke 04—B. Mönchengladbahh nyugat­német kupamérkőzésen (3-1). A verekedő nézők többségében fiatalok voltak. KYALAMI: A Forma–1-es autók idei 15., egyben utolsó előtti világbajnoki futamának közvetítését a nemzetközi tiltakozások hatására 17 televíziós társa­ság mondta le. A rajthoz állt húsz kocsi közül mindössze hét ért célba. Ered­mény: 1. Nigel Mansell (brit, Williams) 1 :28:22,866 ó, 2. Keke Rosberg (finn, Williams) 7,572 mp hátrány, 3. Alain Prost (francia, McLaren). A vb-pontver­­seny állása: 1. Prost 73 pont, 2. Alboreto (olasz, Ferrari) 53, 3. Senna (brazil, Lotus) 38, 4. De Angelis (olasz, Lotus) 33, 5. Rosberg és Mansell 31—31. LONDON: A nemzetközi férfi gyeplab­datornán nagy meglepetésre a Szovjet­unió 2:0-ra legyőzte Indiát. Ugyancsak váratlan eredménynek minősíthető, hogy Hollandia 2:0-ra verte a vendéglátó Angliát. PA­VIA:, A magyar férfi és női tor­nászválogatott a kötelező gyakorlatok után egyaránt vezet. Nők: Magyarország —Olaszország 193,05:186,50; férfiak: Ma­gyarország—Olaszország A 280,00:279,80; egyéni: nők­­. Ladányi Andrea 39,10; férfiak: 1. Borkai 56,85. FILDERSTADT (Svájc): Nemzetközi teniszversenyen Mandlikova, Shriver (csehszlovák, amerikai)—Burgin, Temes­vári (amerikai, magyar) 6:3, 6:3. A férfi torna döntői: Egyes: Davis—Arias (mind­kettő amerikai) 6:1, 7:6, Davis, Pate— Giammalva, Holmes (mind amerikai) 7:6, 6:7, 6:3. SIDNEY: Mindössze a harmadik játsz­mában volt némi nehézsége a csehszlo­vák Ivan Lendlnek a férfi teniszverseny döntőjében a 22 éves francia Leconte­­tal ,szerében. A világ legjobbja három játszmában nyert (6:4, 6:4, 7:6). A páros fináléja: Jarryd, Fitzgerald (svéd, auszt­rál)—Warwick, Edmondson (ausztrál) 6:3, 6:2. KAIRÓ: Nemzetek közötti labdarúgó barátságos találkozón 25 000 néző előtt Egyiptom—Mexikó 2-1 (0-0). NÉPSZABADSÁG AZ MSZMP KÖZPONTI LAPJA Szerkeszti a szerkesztő bizottság Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest Vill., Blaha Lujza tér 3. Telefon: 343-100, 336-130 A Népszabadság levélcíme: 1960 Budapest A Hírlapkiadó Vállalat levélcíme: 1959 Budapest Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető bármely postahivatalnál, a kézbesítőknél és a Posta Központi Hírlap Irodánál (postacím: Budapest V., József nádor tér 1., 1900) személyesen vagy postautalványon, valamint átutalással a KHI 215-96162 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hóra 43, negyedévre 129, egy évre 516 forint. SZIKRA LAPNYOMDA INDEX: 25 001 ISSN 0237-3777­­­2­16