Népszabadság, 2004. február (62. évfolyam, 27-50. szám)

2004-02-09 / 33. szám

NÉPSZABADSÁG hírek KIKAPOTT a címvédő a tenisz Davis Kupa Világcsoportjának nyolcaddön­­tőjében: az ausztrálok Adelaide-ben szenvedtek 4:1-es vereséget a svédek­től. További eredmények: Egyesült Államok-Ausztria 3:0, Fehéroroszor­­szág-Oroszország 3:2, Marokkó-Ar­­gentína 0:4, Románia-Svájc 1:3, Fran­­ciaország-Horvátország 4:1, Hollan­­dia-Kanada 4:1, Spanyolország-Cseh­­ország 3:2. A negyeddöntő párosítása: Egyesült Államok-Svédország, Fehér­­oroszország-Argentína, Svájc-Francia­­ország, Hollandia-Spanyolország. (Pá­rizs) MEGVÉDTE címét az 1,3 millió dollár összdíjazású női tenisztornán az ame­rikai Lindsay Davenport, miután a dön­tőben 6:4, 6:1-re legyőzte a bolgár Magdaléna Maleevát. (Tokió) NEGYEDDÖNTŐ a Tunéziában zajló labdarúgó Afrika Kupán: Mali-Guinea 2-1 (gól: Kanoute, Diarra, illetve Feindouno), Tunézia-Szenegál 1-0 (gól: Maari); Nigéria-Kamerun 2-1 (gól: Okocha, Utaka, illetve Eto'o); Marok­­kó-Algéria 3-1, hosszabbítás után (gól: Chammakh, Hadji, Zairi, illetve Cher­­rad). (Tunisz) BARÁTSÁGOS labdarúgó -mérkőzése­ken: Japán-Malajzia 4-0, Kína-Finnor­­szág 2-1. (Kasima, Sencsen) GYŐZÖTT a spanyol labdarúgó-bajnok­ság 23. fordulójában a táblázat élén álló két együttes: az 52 ponttal első Real Madrid hazai környezetben verte 2-1-re a Malagát, míg az 50 ponttal második Valencia - ugyancsak otthon - 3-0-ra nyert az Atletico Madrid csapata ellen. (Madrid) RANGADÓ a holland labdarúgó-baj­nokság 20. fordulójában: Ajax-Eindho­­ven 2-1. (Amszterdam) MESTERHÁRMAST ért el Tököli Attila a Ferencváros labdarúgócsapatának Ül­lői úti felkészülési mérkőzésén: a csatár a Szerbia és Montenegró-i bajnokság­ban hatodik helyen álló Hajduk Kula együttese elleni 4-0-ás győzelem alkal­mával a 28., a 30. és a 32. percben is eredményes volt, a negyedik gólt Gera szerezte a 35. percben. ÚjABB bravúros eredményt ért el a ma­gyar jégkorong-válogatott: az együttes a Fehéroroszországban rendezett nem­zetközi tornán a házigazdáktól elszen­vedett 5:1-es vereséget követően 5:5-ös döntetlent játszott Lengyelország együttesével. (Minszk) CSALÁDI sikerek a biatlon-világbajnok­ságon: a nők 7,5 és 10 kilométeres via­dalát egyaránt Liv-Grete Poirce nyerte, míg a férfiak 10 km-es számában a nor­vég versenyző férje, Raphael Poirée győzött. A hétvége negyedik erőpróbá­ján, a férfiak 12,5 km-es versenyében a német Ricco Gross diadalmaskodott, itt Poirée második lett. (Oberhof) VILÁGCSÚCCSAL győzött a négytávú összetett gyorskorcsolya-világbajnokság férfiversenyében az amerikai Chad Hedrick. A új rekord: 150,478 pont. (Ha­mar) NEM jutott túl az asztaliteniszezők Euró­pa Top­ 12 viadalának csoportmérkőzé­sein sem Bátorfi Csilla, sem Tóth Kriszti­na. A győzelmet a férfiak mezőnyében a dán Michael Maze, a nők között a német Nicole Struse szerezte meg. (Frankfurt) FRANCIA győzelem a Zalaegerszegen rendezett férfi tőr Világ Kupa-versenyen: a viadalt Brice Guyart nyerte, a legsikere­sebb magyar, Marsi Márk a legjobb tizen­hat közé jutott. MÉG egy második hely a férfi párbajtőr Világ Kupa-viadalon: a magyar váloga­tott csapatversenyben szerzett ezüstér­me után az egyéniben Boczkó Gábor is dobogóra állhatott. (Barcelona) EREDMÉNYEK a férfi kosárlabda-baj­nokságban: MAFC-Újbuda-Szolnok 70:66, Körmend-Sopron 104:81, Nyír­egyháza-Dombóvár 97:83, Pécs-Kecske­­mét 70:92, Kaposvár-Szombathely 104:64, Albacomp-Paks 80:75. SIMA mérkőzés a női vízilabda Magyar Kupa hódmezővásárhelyi döntőjében: Dunaújvárosi Főiskola-Vasas 15:5. KÉZILABDA MUNKATÁRSUNKTÓL Larsen, Brodsgaard, Nyberg, Harsaker, Rantala - megannyi skandináv világ­­klasszis vendége volt szombaton a Fe­rencváros népligeti csarnokának, és va­lamennyi lefelé görbülő ajakkal távo­zott... Mindez kevésbé líraian: az FTC - a legutóbbi szezonhoz képest alaposan meggyengült - együttese bravúros győ­zelmet aratott a norvég Larvik csapata elleni női Bajnokok Ligája-csoportmér­­kőzésen. A kvartettban addig százszázalékos északiak kezdtek valamivel jobban, ez­zel együtt sem tudtak elhúzni, sőt, mint később kiderült, a mérkőzés folyamán a 8. percben vezettek utoljára (4:5). A ha­zaiak ezt követően 5:0-ás szériát produ­káltak - a jók közül elsősorban Pádár Margit, valamint a két szélső, Mravikova és Kirsner teljesítménye emelhető ki -, s bár a szünetig szorosabbá vált a meccs (18:16), a bizakodásra minden okuk megvolt a vendéglátók szurkolóinak. A térfélcsere után nem pusztán a ke­zek meg a lábak, hanem az idegek is „megküzdöttek" egymással, és öröm­mel jelenthetjük, a magyarok a párhar­cok egyikében sem maradtak alul. Noha a 42. percben a norvégok egyenlítettek (20:20), mi több, hét perccel a vége előtt újból befogták az időközben megint előnyhöz jutó Ferencvárost (24:24), a fi­nis a zöld-fehérek magabiztosnak mondható győzelmét hozta (29:26). A sikerrel az FTC - amelynek trénere, Németh András a sorozat előtt még a né­gyes harmadik helyét is elfogadható tel­jesítménynek tartotta - óriási lépést tett a továbbjutást érő első két pozíció vala­melyikének megszerzése felé. A csoport másik mérkőzésén: Lublin (lengyel)-Elda Prestigio (spanyol) 33:30. A D csoport állása: 1. Larvik 6 pont (125:99), 2. FTC 6 (113:105), 3. Elda Prestigio 2 (110:121), 4. Lublin 2 (102:125). A női BL másik magyar érdekeltségű összecsapásán a Dunaferr alakulata - nagy csatában - egygólos vereséget szenvedett az eddig nyeretlen spanyol L'Eliana Valencia otthonában (28:27). A dunaújvárosiak ezzel visszacsúsztak az A csoport második helyére, ám így is ki­tűnőek az esélyeik a legjobb nyolc közé kerülésre. A csoport másik mérkőzésén: Trier (német)-Lada Toljatti (orosz) 23:32. Az A csoport állása: 1. Toljatti 6,2. Duna­ferr 5,3. Trier 3,4. L'Eliana Valencia 2. A férfi kézilabda-bajnokság rangadóján: Veszprém-Dunaújváros 32:28. FTC: újra a régi Zöld-fehér bravúr, egygólos újvárosi vereség a női Bajnokok Ligájában ( 1­­/) a QC 05 0 : Kirsner: megy a jobb! SPORT 2004. FEBRUÁR 9., HÉTFŐ­I 21