Népszabadság, 2004. február (62. évfolyam, 27-50. szám)

2004-02-16 / 39. szám

NÉPSZABADSÁG FEDETT PÁLYÁS világcsúcsot (483 cm) ért el az orosz Jelena Iszinbajeva a női rúdugrásban. (Donyeck) MICHAEL PHELPS nyerte a 200 m-es ve­gyes úszást, s ezzel megszerezte ötödik aranyérmét az amerikai bajnokságon. Batházi István harmadikként csapott a célba. (Orlando) NYERT a Debrecen UEFA Kupa-vetély­­társa a belga labdarúgó-bajnokságban: Gent-FC Bruges 0-1. Az élcsoport: 1. Anderlecht 61 pont, 2. Standard Liege 43, 3. FC Bruges 40. (Brüsszel) MEGLEPETÉSEK az olasz futballbajnok­ságban: Lecce-Milan 1-1, Ancona-AS Roma 0-0, Internazionale-Udinese 1-2. Az élcsoport: 1. Milán 52 pont, 2. AS Ro­ma 47, 3. Juventus 43 (az utóbbi első ki­adásunk zárta után találkozott a Regginával). (Róma) NEMZETKÖZI női tenisztorna döntőjé­ben: Clijsters (belga)-Pierce (francia) 6:2, 6:1. (Párizs) SELEJTEZŐ a nemzetközi női teniszver­senyen: Aloro (francia)-Németh Virág 6:1, 6:3, Vinci (olasz)-Marosi Katalin 4:6, 6:4,6:3. (Antwerpen) LEGYŐZTE honfitársát, Agassit az ame­rikai Fish a férfi teniszviadal elődöntőjé­ben (5:7, 6:4, 6:2). A másik mérkőzésen: Roddick-Kendrick (mindkettő ameri­kai) 7:6, 6:2. (San Jose) EREDMÉNYEK az angol labdarúgókupa ötödik fordulójában: Manchester Uni­­ted-Manchester City 4-2, Arsenal-Chel­­sea 2-1. Az „ágyúsok" mindkét gólját a Sevillából nemrégiben szerződtetett spa­nyol válogatott Reyes szerezte. (London) HAZAI pályán kapott ki a Monaco csa­pata a francia labdarúgó-bajnokságban: a listavezetőt a Lillé győzte le 1-0-ra. (Monte-Carlo) NÉGYES nemzetközi labdarúgótornán: Málta-Moldova 0-0, Észtország-Fehér­­oroszország 2-1. (Valletta) SIKER az olimpiai kvalifikációs sorozat ausztriai cselgáncsversenyén: az 57 kiló­sok mezőnyében Szabó Brigitta győzött. (Leonding) BARÁTSÁGOS labdarúgó -mérkőzésen a tizenhét éven aluliak válogatottjai között: Szlovénia-Magyarország 3-1. (Ljubljana) KIKAPOTT a Bayern München a német labdarúgó-bajnokságban: a házigazda Bochum 1-0-ra nyert a favorit ellen. To­vábbi eredmények: Stuttgart-Mönchen­­gladbach 1-1 (a vendéglátók gólját a szü­netben lecserélt Szabics szerezte), Bre­­men-Kaiserslautern 1-0. Az élcsoport: 1. Bremen 48, 2. Bayern 39, 3. Stuttgart 39. (Berlin) HATODIK helyezést ért el Szabolcsi Szil­via a pályakerékpáros Világ Kupa-viadal sprintversenyében. (Moszkva) NORVÉG bravúr a sílövő-világbajnoksá­­gon: Liv Grete Poirée megszerezte ne­gyedik aranyérmét, miután diadalt ara­tott a nők 12,5 km-es tömegrajtos verse­nyében is. Férje, a francia Raphael Poirée egy elsőséggel elmaradt tőle: a 15 km-es tömegrajtos viadalon elért győzelmével három arannyal zárta a vb-t. (A verse­nyen összesen tíz aranyérmet osztottak.) (Oberhof) CSALÁDON belüli erőszak miatt letartóz­tatták Joe Fraziert, a profi ökölvívás ame­rikai legendáját. A hatvanéves korábbi vi­lágbajnok - aki az amatőrök között 1964- ben olimpiai aranyat nyert - 1970-ben Jimmy Ellis, majd 1971-ben Muhammad Ali ellen győzött a hivatásos nehézsúlyú csúcstalálkozón. (Ali aztán 1974-ben és 1975-ben is felülmúlta őt.) (Philadelphia) BRAZIL szakvezetőt neveztek ki Azer­bajdzsán labdarúgó-válogatottjának szö­vetségi kapitányává. Az új tréner az a Carlos Alberto Torres, aki 1970-ben hazá­ja világbajnok válogatottjának csapatka­pitánya volt. (Baku) CSAKNEM egy másodpercet javított saját országos csúcsán (4:07,01) Varga Judit a nemzetközi atlétikai viadal 1500 m-es számában. A harmadikként célba érkező futónő eredménye 4:06,04. (Karlsruhe) FÉRFI kardozók Világ Kupa-versenyén Ferjancsik Domonkos az ötödik helyet szerezte meg. (Bonn) VÁLTOZÁSOK a magyar labdarúgó-vá­logatott keretében: Szűcs Lajos betegség, míg Juhász Roland és Dvéri Zsolt sérülés miatt nem utazhatott Ciprusra, a szerdán kezdődő nyolcas nemzetközi tornára. Lothar Matthäus szövetségi kapitány két játékost hívott meg a távolmaradók he­lyett: Vlaszák Gézát és Tóth Balázst. MEGJAVÍTOTTA saját országos csúcsát (20,43) a súlylökő Bíber Zsolt az Olimpiai Csarnokban rendezett atlétikai viadalon. Az új rekord 20,81. SIÓFOKRÓL Újpestre „igazolt" ügyveze­tő igazgatónak Sallói István. A korábbi válogatott játékos a január 30-án lemon­dott Gyulay Zsolt utóda lett a IV. kerüle­ti futballklubnál. NEGYVENHÉT évesen döntőbe jutott Növényi Norbert a Ganz Kupa kötöttfo­gású birkózó-válogatóversenyen. A 120 kilós kategória első helyéért vívott mér­kőzésen csak a hosszabbításban maradt alul Branda Gyulával szemben. MENESZTETTE Mihalecz István edzőt a ZTE futballklub. A tréner utódának Gellei Imrét, a nemrégiben leköszönt szövetségi kapitányt nevezték ki. HÍREK SPORT 2004. FEBRUÁR 16., HÉTFŐ21 Ezúttal a görögök voltak a magyarok Honfitársaink hét végi mérlege az európai klubtornákon: egy győzelem, két döntetlen, egy vereség VÍZILABDA MUNKATÁRSUNKTÓL „Egy vicc, gyerekek, egy vicc!" - kiabált be játékosainak Kásás Zoltán Vasas-tré­ner a harmadik negyed közepén, amikor az Olimpiakosz éppen három góllal ve­zetett a Komjádi uszodában. Éppen, mondom, mert aztán vezetett néggyel is. A huszonnyolcból húsz percen át úgy tetszett, mintha korántsem Euroliga­­mérkőzést, hanem edzőmeccset ren­deztek volna Budán, ahol a sporring­­partner szerepe bizony honfitársaink­nak jutott... A fülledt levegőjű fedettben is der­­medten bámulta kétezer néző, hogy ez­úttal a görögök voltak a magyarok: a center Hatsziteodoru, amilyen könnyed, olyan finom kettessel kezdett (1:2), majd Pszihosz és Tomakosz küldte lazán a lab­dát - nem egyszer: összesen ötször, és nemegyszer a Kígyó térről is - a sztár­csapatként legfeljebb a találkozó előtti bemutatásnál fellépő Vasas hálójába. Majd, amikor Kalakonasz zsengéje is át­­evickélt a képzeletbeli gólvonalon - fut­ballban az ilyen „lövésekre" szokták mondani, hogy a kapusnak belsővel le kellett volna kezelnie­­, a nézők egy ré­sze már lemondott mindenről: egyrészt a „levente" miatt, másrészt azért, mert az athéniak immár 8:4-re húztak el. Ekkor azonban - jobb későn, mint so­ha - „megérkezett" a Vasas. Az utolsó nyolc percben magyar pólót is látott az addig hallatlanul meggyötört közönség, sőt a korábbiak alapján szinte hihetet­lennek tetsző 8:8 után a házigazda együttesnek még a 9:8-ra is volt esélye. Ezzel együtt a döntetlent nagyon meg kell becsülni, mert a mérkőzés háromne­gyedében klasszis különbség mutatko­zott a görögök javára. (Nem lesz könnyű Athénban olimpiát nyerni!) A tudósító számára - a vendégek mu­tatványaitól eltekintve - az évtizedek óta a fiatalokat nevelő jó öreg Kemény „Pecsóval" való találkozás maradt a leg­emlékezetesebb . Szemben a Vasas játékával, az mindig élmény. Az Euroligában eddig pont nélküli Honvéd ugyancsak pályaválasztóként szerepelt, és 13:11-re nyert a Szpartak Volgográd ellen. A siker főként Molnár­nak, Birosnak és Szívósnak köszönhető, hi­szen ez a „belső hármas" tizenkettőt ért el a magyar csapat 13 góljából. (A házi ver­senyben: 1. Molnár 5,2. Biros 4, 3. Szívós 3.) A Kőér utcai találkozó azonban - az MTI jelentése szerint - korántsem volt kön­nyű, hiszen az orosz együttes 4:2-re, majd 8:5-re is vezetett. A Honvéd - Szívós ejtésével - a harmadik negyed végén egyenlített (9:9), majd a zárószakaszban lehajrázta ellenfelét. A találkozó annyi­ban hasonlított a Vasas meccsére, hogy a magyar részvevő az első három negyed egyikében sem volt jobb vetélytársánál, ám a befejezés - kiváltképp az előzmé­nyekhez képest - jól sikerült. Pontosab­ban: a Honvédnak sikerült csak igazán... Szintén Euroliga-mérkőzésen: Nice- BVSC 7:7 (Nyéki két másodperccel a befe­jezés előtt egyenlített). A LEN Kupa negyeddöntőjében (első mérkőzés, melyet az athéni hóvihar miatt - szombat este helyett - csak vasárnap délelőtt rendeztek meg): Vuliagmeni- FTC 8:5. Kösz: görögtűz alatt