Népszava, 1976. május (104. évfolyam, 103–127. sz.)

1976-05-09 / 109. szám

197­6. május 9. A Ferencváros 75 percig újra az élen állt, de... . 1 v­ideotoni három vi­ssas&ere&iv tsz elsőséget A forduló legnagyobb érdekességét a Budapest— Székesfehérvár párharc jelentette. Az egyforma pont­számmal álló Videoton és Ferencváros küzdelme az elsőségért a hazai csapatok győzelménél ért véget. De 75 percig, a sorsdöntő második fehérvári gólig, a zöld-fehérek újra elsőnek érezhették magukat, hiszen biztosan vezettek és nyertek az „örökrangadón”. Az MNK-döntő visszavágója tehát megerősítette a Fe­rencváros kupagyőzelmének értékét, s ha újra a tele­víziót hívnák segítségül — most is­ lenne mit kifogá­solni a játékvezető ítéleteiben. Ezúttal az Üllői úti csapat hiányolhat egy jogos 11-est Nyilasi szándékos leterítéséért ... A játékvezetők ilyenfajta ellenőrzése azonban beláthatatlan következményekhez vezethet még akkor is, ha csak helyeselni lehet, hogy az MLSZ a pályán történtekért a játékvezetők felelősségét is felveti. A felfüggesztett Hámori játékvezetőről nem tételezzük fel a szándékosságot ,de a formánkívülisé­get igen, s ezt minden bírónál és partjelzőnél számon is kell kérni, hogy a sportszerűséget a legnagyobb mértékben biztosíthassák a pályákon. De a hagyo­mányos úton i­s szólója volt, amelynek végén Hajdú szépen vé­dett. Az FTC végül is meg­érdemelte a győzelmet, bár sikerében Bicskei ka­pus is szerepet játszott. Jók, Rab, Juhász, Nyilasi, illetve Nyirő, Kovács B. ,k. gy.) Wollek két góljával Videoton—Vasas 2:1 (0:0) Székesfehérvár, 20 éop néző. Vezette: Petri. Góllövök: Wollek (2), illet­ve Váradi (11-esből). VIDEOTON: Kovács L. — Nagy III. (Bruder, 76. p.), Ba­­ranyi, Fejes. Czeczeli — Nagy II., Karsai, Csongrádi — Má­tér, Wollek (Végh, 76. p.), Szalmásy. VASAS: Tamás — Török, Kanász, Komjáti, Szőke — Gass, Müller, Zombori — Ko­vács, Izsó, Váradi. Már a mérkőzés meg­kezdése előtt fél órával több mint 20 000 szurkoló volt a székesfehérvári stadionban. A két tábor megkezdte hangpárbaját: „Hajrá Vidi! Hajrá Va­sas.­” S folyt a találgatás, akár egy fogadóirodát is lehetett volna nyitni. A legtöbben úgy vélték, hogy a Videoton lesz ide­gesebb, hiszen könnyen ettől a mérkőzéstől függ­het a bajnoki cím sorsa. Az öltözőkben Illovszky Rudolf és Kovács Ferenc egyaránt így nyilatkozott: győzelmet várok. A mérkőzés ragyogó, napsütéses időben, a Vi­deoton támadásaival kez­dődött. Wollek közeli, de gyenge lövése jelentette a nyitányt, majd ismét ő emelt kapu fölé. Ezután Karsai, Má­jer, majd Csongrádi is próbára tet­te Tamást. A 13. percben Nagy II. bombáját hárí­totta a Vasas kapusa. Izsó tört ki kitűnően, de nem tudta befejezni az akciót. A másik oldalon Szalmásy átkígyózott a Vasas védelmén, lövése a bal kapufáról pattant ki. A Vasas szórványos el­lentámadásokkal próbál­kozott, de csatárai túl so­kat esvényeskedtek, s tár sikerült a védőknek min­dig rombolniuk, Kovács Lászlónak csak Váradi és Izsó lövését kellett hárí­tania. Az első félidőben a hazaiak sokkal többet támadtak, a vendégek­ viszont jól szervezték meg védelmüket. A második félidő Va­sas-rohamokkal kezdő­dött. Az 51. percben Wollek 40 méteres vágta után a 16-oson belülről mellé lőtt. Zombori fölé­­lövése jelentett újabb ese­ményt. Ebben az időszak­­ban a fehérváriak ritkán vállalkoztak támadásra. A 69. percben Müller—Ko­vács volt a labda útja, majd Török kitűnően ro­bogott el a jobbszélen, de Czeczeli visszahúzta, és Petri 11-es ítélt. Váradi nem hibázott. 1:0. Egy perccel később Ko­vács átjátszotta magát a védelmen, az üres kapu elé adott be, de a Vasas­­csatárok késve érkeztek. A 74. percben Wollek az alapvonalról lőtt, és Ta­más kezei között csúszott be a labda. Nagy potyagól volt! 1:1. Kovács Ferenc cserét határozott el, már fel is emelték a táblát, jelezve, hogy Wollekot is lehívja, miközben Cze­czeli szabadrúgásából Wollek, búcsúzóul, 6 mé­terről védhetetlen gólt fe­jelt, 2:1. A cserére ezután került sor, a fiatal Bruder mutatkozott be az NB I- ben. A 1­3. percben Nagy 11. közeli fejesét Tamás kitűnő reflexszel hárí­totta. A Vasas kétségbe­esetten támadott, még az utolsó percben is alkalma lett volna az egyenlítésre Gass révén, de ez nem si­került. A rendkívül ideges han­gulatú, közepes színvona­lú mérkőzésen lényegében 10 percnyi jobb játékuk­kal döntötték el a hazaiak javukra a találkozó kime­­netelét. A Videotonból mindenekelőtt Nagy II. játéka dicsérhető, de Má­­jer, Karsai és Szalmásy is jó teljesítményt muta­tott. A Vasasból Müller játéka kiemelkedett. Tö­rök, Komjáti és Izsó mu­tatott az átlagosnál jobb teljesítményt. (m­t.) Co­ok szabadrúgásból FTC—MTK 3:1 (2:0) Üllői út, 30 éop néző, vezet­te: Müniz. Góllövők: Bálint, Nyilasi, Szabó, ill. Tulipán. FTC: Hajdú — Mártás, Bá­lánt, Rab, Viczkó — Nyilasi, Ebedli (Juhász, 61. p ), Mucha (Vépi, 80. p.) —­Pusztai, Sza­bó. Magyar. MTK-VM: Bicskei — Palics­­kó, Siklósi, Csorna, Nyírő — Kovács, Kőhalmi, Borsó — Szakács, Tulipán, Kunszt (Pó­lyák, 88. p.) Nagyszerű idő, telt ház, a tétmérkőzések hangulata ... Egyszóval az örök rangadók sajátos légkörében kezdődött a mérkőzés. A 6. perc Tu­lipán kapufáját hozta, de az ellentámadásból már Szabó szerezhetett volna gólt. A Ferencváros ját­szott enyhe mezőnyfö­­lényben, de a középpályá­sok sokat cipelték a lab­dát és a­ kék-fehérek vé­delmének nem okozott gondot a hatástalanítás. A 35. percben megszületett az FTC vezető gólja: Bá­lint 18 m-es szabadrúgását Bicskei már-már megfogta, de a labda végül is „becsorgott” a kezei kö­zött (1:0). A 41. perc­ben Nyilasi lesről in­dult, a kifutó Bicskei a 11-es pontnál belerúgott a zöld-fehér játékosba, Müncz azonban nem lá­tott okot a beavatkozás­ra. Három perccel ké­sőbb Nyilasi „törlesztett”, Szabó beadását 2 m-ről vágta a hálóba (2:0). A második félidő hazai rohamokkal kezdődött, MTK-góllal folytatódott. Az 58. percben Kunszt szabadrúgását Hajdú a kapufa segítségével szög­letre ütötte. A beívelés után Tulipán fejjel csúsz­tatta a labdát a hálóba(2:1). A 75. percben újabb sza­badrúgáshoz jutott a Fradi — Szabó lőtte — és ismét Bicskei kezéről vágódott a hálóba a labda (3:1). Rá­kapcsolt az MTK, de a Ferencvárosnak voltak kedvezőbb helyzetei Szabó és Nyilasi révén. Az utol­só esemény Kovács Béla Félgőzzel is győzelem Bp. Honvéd—SZEOL 2:0 (2:0) Szeged, 4000 néző, vezette: Marton. Góllövők: Weimper, Fehér­vári. B. HONVÉD: Gujdar — Kelemen, Kocsis I., Kőhalmi, Lukács, Pál, Pintér, Szűcs — Fehérvári (Szabó. 78. p.), Weimper, Kozma M. SZEOL: Nagy I. — Lancsa, Kozma Z., Nagy A., Kádár — Hangai, Zámbori, Birinyi (Csillag, 6.7. p.) — Szeghalmi, Vass dr., Jernei. Az első percben szöglet utáni kavarodás végén Szűcs lőtt 20 méterről, a labda a jobb oldali kapu­fáról vágódott vissza. A 13. percben Fehérvári le­rázta őrzőjét, az alapvo­nalról a szegedi ötösre lőtte a labdát, Kozma M. Iyukot rúgott, de a mö­götte érkező Weimper 8 méterről a hálóba lőtt (1:0). A 20. percben Koz­ma M. jobb oldali beadá­sát a szegedi kapus el­vétette, s Fehérvári fejé­ről a labda a jobb alsó sarokba hullott (2:0). Ez­után feljött a SZEOL, de különösebb gólveszélyt nem jelentett. Szünet után továbbra is a Honvéd veszélyezte­tett, majd a 61. percben adódott a szegediek egyetlen gólhelyzete, de Jernei az 5-ösről gyatrán Gujdár kezébe gurított. A hajrában a piros-fehérek irányították a játékot, a 78 percben Weimper 22 méteres lövése a felső ka­pufán csattant. A Br­. Honvéd lényegé­­ben 20 perc alatt eldön­tötte a mérkőzés sorsát és váreredményben félgőzve­ is biztosan miért. .Tők: Kelemen, Pintér, Szűcs, Fehérvári, illetve fi­agy­i. N­É­PSZAVA A kiesés ellen Békéscsaba—Kaposvár 3:0 (1:0) Békéscsaba, 13 000 néző, ve­zette: La­uber. Gó­lk: Kerekes, Magyar. Király­v­ári. BLivits CSABA: Bugyik — Paróczay, Kerekes, Zsömbör­­gi, Zsíros — Alberti, Laza, Németh — Királyvári, Ma­gyar (Kolesánszky, 55. p.), Bánáti (Pogács, 64. p.). KAPOSVÁR: Hegedűs — Petrók, Agfalvi, Marton, Né­meth — Konrád, Duschák (Nagy, 46. p), Burcsa — Ka­rasz, Kovács Cs., Túrás (Ba­­gyi, 62. p.). A kiesés veszélyétől felpaprikázott csapatok találkozója fergeteges ha­zai támadásokkal indult. A második percben Né­meth hatalmas bal felső sarokba tartó lövése a lécről pattant vissza. A 30. percben szabadrúgás­hoz jutottak a hazaiak 20 méterre a kaputól. Kere­kes jól találta meg a rést, és lövése védhetetlenül szállt a jobb felső sarok­ba (1:0). A félidő utolsó negyedórájában mindkét kapu többször forgott ve­szélyben. Szünet után is tovább rohamoztak a hazaiak. Az 53. percben Németh lö­vése a kapusról vissza­pattant és a jó ütemben befutó Magyar az üres kapuba gurította a lab­dát (2:0). A gól után a Kaposvár keményen rombolta az ismétlődő hazai támadásokat. Egy­más után 5 csabai játé­kos szorult ápolásra, de a házigazdák lelkesedése ennek ellenére nem lan­kadt, és a 74. percben Ki­­rályvári 3:0-ra növelte a hazaiak előnyét. A Békéscsaba fegyel­mezett, lelkes játékával minden tekintetben fe­lülmúlta a szétesően ját­szó vendégeket. Jók: Bu­gyik, Paróczay, Kerekes, Németh és Alberti, illet­ve Ágfalvi, Márton és Né­meth. Szerencsés hazai győzelem Rába ETO—Haladás 1:0 (1:0) Győr, 4000 néző. Vezette: Tátrai. Góllövő: Somogyi­­(44. p.). RÁBA ETO: Palla — Izsáki, Pozsgai, Pardavi, Magyar — Pásztor (Brandisz, 87. p.), Somogyi, Horváth L. — Sza­bó, Szokolai, Glázer (Csiszár, 70. p.). HALAD­ÁS: Pálinkás — Ko­­vács, Horváth A., Kereki, Kiss — Halmosi, Fedor, Kul­csár (Dohány, 60. p.) — Sza­bó S. (Fischer, 79. p.), Hau­­zer, Horváth Z. Meglepetésre, az első negyedórában a vendég­csapat kezdeményezett többet, és a nyolcadik percben Horváth A. sza­badrúgását csak nehezen védte Palla. A 11. perc­ben Hauzer keverte meg a győri védőket, de gól­helyzetben az oldalhálóba lőtt. Ezután a vendégek támadókedve is alább ha­gyott, ez mégsem élénkí­tette fel a hazaiakat. A 44. percben váratlanul vezetést szerzett az ETO. Magyar bal oldali beadá­sát Somogyi a kapu bal sarkába lőtte (1:0). A második félidőt is a szombathelyiek kezdték jobban és fölényüket több szöglet is jellemez­te. A 66. percben Dobány gólhelyzetben lőtt fölé. A mérkőzés hátralevő ré­szében is inkább a ven­dégek szorongattak és a levegőben lógott az egyenlítés, Palla azon­ban mindent védett. A Rába ETO szerencsésen szerezte meg a számára létfontosságú két pontot. A Haladás döntetlent ér­demelt volna. Jók: Palla, Pardavi, il­letve Kovács, Kereki, Horváth A. Három fejesgól Za­laege­rszeg—Salgótarján 2:1 (2:0) Zalaegerszeg, 5000 néző, ve­zette: Simlai. Góllövők: Mihalecz (2), il­letve Varga. ZTE: Bolemányi — Fodor, Antoni, Mihalecz, Filó — Gáspár (Tóth A., 63. perc), Rácz, Csepregi — Szatmári, Bogáti (Kelemen, 82. p.), Szi­­macsek. SBTC: Szűcs — Gecse, Kmetty, Kovács N­., Kegye — Orosházi, Angyal (Horváth, 88. perc), Varga — Szoó, Föl­di (Básti, 40 p.), Marcsek. Már a 10. percben veze­tést szerzett a ZTE. A 16-os sarkáról Csepregi ívelt középre egy szabad­rúgást, s Mihalecz fejese nyomán a kapufára, on­nan a hálóba vágódott a labda (1:0). Több ZTE- helyzet kihagyása után a 24. percben csaknem az előbbi eset ismétlődött meg: ezúttal Filó ívelt egy szabadrúgást a salgótar­jáni kapu elé, és Miha­lecz nyolc méterről a kapu­­közepébe fejelt (2:0). Szatmári két alkalommal hibázott nagy helyzetben, a Tarján teljesen beszo­rult. A második félidőben megváltozott a játék képe. Az 50. percben Básti ívelt egy szabadrúgást a kapu elé, és Varga öt méterről a jobb sarokba fejelt (2:1). Az­ 57. percben Szimacsek a hálóba lőtte a labdát, de a játékvezető a Salgó­tarján javára ítélt szabad­rúgást. A hátralevő rész­ben a ZTE nagy fölény­ben játszott, de Szűcs ki­tűnően védett, s az ered­mény már nem változott. Jók: Mihalecz, Fodor, Bogáti, ill. Szűcs és Varga. Kiküldött munkatársunk telefonjelentése Gólzáporos vízilabdasiker Kolozsvárott Di Gennaro aggódik a­­ vízilabdáért. Az Európai Úszó Liga elnökségének tagja, az ismert olasz ví­zilabda-szakember, Ko­lozsvárott a zsűri elnöke, szebb játékra unszolja a kapitányokat. Pedig a Számos-parti uszodában nincs olyan mérkőzés, ahol legalább 10 gól ne esne. És az emberelőnyö­kön kívül bőven potyog­nak a látványos akciógó­­­lok is. Az­ olasz szakembernek mégis igaza van, hiszen az igazán nagy mérkőzé­seken nincs játék, hanem csak ,,szórakozás”. A né­zők pedig éppen ez­eken az összecsapásokon sze­retnék látni a látványos gólokat És nemcsak az uszodába látogatók, ha­nem a televízió jóvoltá­ból a tv közönsége is. Na meg, tanulságképpen, megnézhetnék mindazok a játékosok, akik szerep­lői voltak a kolozsvári tornának. A szovjet, a ro­mán és a magyar sport­vezetők ugyanis elküld­ték operatőrjeiket is erre a tornára. Az érdekesebb mérkőzéseket képmagnó­ra vették, mert meg akar­ják lesni az olimpia előtt, ki hogyan akar győzni az ötkarikás játékokon. Hát ez a helyzet. S bár sokan aggódnak a vízi­­labdajáték szépségéért, mégsem kell félteni a megújhodást. Mert min­dig vannak fiatal játéko­sok, akik tovább viszik ezt a sportágat és újat hoznak benne. S ezek kö­zött a fiatalok között szép számmal vannak a ma­gyarok, a még egyáltalán nem öreg Szivósról, Fa­ragóról, Csapóról nerre is beszélve. A magyar válogatott utolsó előtti kolozsvári mérkőzését Bulgária el­len játszotta és gólzápo­ros, 10:1 arányú győzel­met aratott. Faragó végre megtalálta önmagát és ötször talált az ellenfél hálójába. A további gó­lokon Konrád III. (2), Kenéz, Horkai és So­­mossy osztoztak. A bolgá­rok gólját Gadzsev lőtte. Érdekessége a találkozó­nak, hogy a második ne­­­gyedben egyetlen gól sem született, a harmadikban pedig hat. Az este folyamán ját­szották még le a Roma­nia A—Románia B talál­kozót és ezen a román A együttes 7:4 arányban győzött — de nem köny­­nyen.­ A szovjet—kubai mérkőzés eredménye: 10:6 Drevalék javára. Lepies György RÖVID HÍREK Drezdában Rosemarie Ackermann (NDK) a női magasugrásban 196 cm-re javította saját, eddigi 195 cm-es világcsúcsát. ★ ■ Az Utasellátó SC nemzet­közi női egyéni versenyének állása a 10. forduló után1 Alekszandrija 8 5. Ivánka 7.5 Bretova 6.5. Verőci, Konar­­kowska 6—6.* H Ingelheimben, a nemzet­közi tornászverseny előzete­seként, a verseny végered­ményébe nem beszámító, kö­telező gyakorlatokon a leg­jobbnak Molnár Imre bizo­nyult, aki 56.35 pontot gyűj­­tött. Magyar Zoltán 56.30 ponttal holtversenyben a má­sodik helyet szerezte meg. ★ ■ Párizsban, a Nemzetközi Vívó Szövetség háromnapos kongresszusán úgy döntöt­tek, hogy az 1977. évi felnőtt vívó világbajnokságot Buenos Airesben rendezik, június 15— 24. között.* ■ Megjelent az Olimpiai Rejtvénymagazin ez évi má­sodik száma, és ezzel befe­jeződik az olimpiai rejtvény­sorozat.* K A firenzei nemzetközi te­niszverseny negyeddöntőjé­ben Taróczy Balázs az angol Mottramtól 6:2, 3:6, 6:3 arány­ban kikapott és kiesett. * D Párizsban, a négy nem­zet női tőrcsapatviadalán. Franciaország csapata szerez­te meg az első helyet 4 győ­zelemmel. Magyarország 3 győzelemmel második lett, megelőzve Romániát, Olasz­országot és Franciaország B- csapatát.* B Giorgio Chinaglia, a La­zio volt játékosa május 17-én játssza első mérkőzését a New York-i proficsapatban, a Cosmosban, amelynek Pelé a nagy sztárja. B Biztos hazai siker I. Dózsa—Csepel 4:2 (2:1) Megyeri út, 4000 néző, ve­zette: Pádár. Góllövők: Fekete (2), Du­nai III., Törőcsik, ül. Varga, Gulyás. V. DÓZSA: Rothermel — Juhász. Dunai III., Tóth J. — Sarlós, Zámbó, Tóth A. — Fazekas, Törőcsik, Fekete (Bene, 75. p.), Nagy L. (Du­nai II., 72. p.) CSEPEL: Hajdú — Godán, Ruzsinszki, Wéber, Gondos — Varga (Buronyi, 72. p), Ozs­­váth, Gulyás — Karanyos (Kovács, 72. p.), Csordás, Tóth J. Mozgalmasan, gólokkal indult az újpenti mérkő­zés. A 2. percben Fekete egyedül húzott kapura, a balösszekötő helyén. Ru­­zsinszki nem tudta szerel­­ni, és a csatár 10 méter­ről, nagy erőv­el lőtte a bal alsó sarokba a labdát (1:0). A hazai közönséget, amely várta a folytatást váratlanul érte 2 perccel szésőbb a csepeliek egyen­lítő gólja. Csordás leadá­sával a szabadon hagyott Vajna kiugrott, és 13 mé­terről nagy erővel bom­bázta a jobb sarokba a labdát (1:1). Ezután több mint 30 percen át érintet­lenek maradtak a hálók, bár a Dózsa sorozatban vezette támadásait, a jól megszervezett csepeli vé­delem a 39. percig ellen­állt. Ekkor azonban az előre húzódó Dunai­­II. megunva a csatárok tehe­tetlenségét, távolról ka­pura lőtt, és a labda véd­­hetetlenül talált utat a kapu bal oldalába (2:1). Szünet után a vendég­csapat másodszor is egyenlíteni tudott. A 49. percben gyors támadás végén Gulyás köztéről lőtt a kapu jobb oldalába (2:2). Csak negyedóráig tartott a vendégek örö­me, mert a 64. percben Zámbó leadását Törőcsik a jobb alsó sarokba fejel­te (3:2). Hat perccel ké­sőbb pedig Fekete lőtt a jobb felső sarokba (4:2). A gól után mindkét csa­pat frissített, de az ered­mény az utolsó percekben már nem változott. Az V. Dózsa megérdemelten nyerte a találkozót. Jók: Törőcsik, Fekete, Tóth J., ill. Gondos, Gu­lyás, Ozsváth. (t. f.) Röplabda NB I Szombaton folytatódott a legjobb hat férfi röp­­labdacsapat harmadik ötnapos bajnoki tornája. A nap kiemelkedő mér­kőzése a Szentkirályi ut­cában a Csepel—Bp. Spartacus összecsapás volt, amelyből 2:0-ás Bp. Spartacus vezetés után, 105 perces küzde­lemben, a Csepel került ki győztesen 3:2 arány­ban. Tégla ismét javított kitűnő atlétaidőben szombaton az V. Dózsa rendezett országos atléti­kai versenyt a Népsta­dionban. A lehetőségek­hez képes kevesen hasz­nálták ki a kitűnő ver­­senyalkalmakat. Csak né­hány számban voltak ki­­elégítőek a mezőnyök és az eredmények. Így a 100 méteres férfi síkfutásban lezajlott az évad első Lé­veida Gresa összposan és az előbbi 10.3 mp-es biz­tos győzelmével. A férfi diszkoszvetés­­ben Fejér nélkül az egész élgárda dobó­ körbe lépett, de Tégla kivételével, aki ismét javított ez évi les­­jabb eredményén (63.84 m), elmaradtak a vára­kozástól. A versenyetap másik kiemelkedő futó­száma a háromezer mé­­teres férfi síkfutás volt. Ebben, annak ellenére, bpev az e’“i“n koroeó« k­orn volt. Zemen nagyon k­ön­riVívták­ evnzött (8:09.2 p) és sok másodperc ma­radt benne. AUTÓ 1 08 A FORMA–3 autók Európa­­bajnokságának első futamát az NSZK-beli Nürburgringen bonyolították le. Ezt a svéd Andersson nyerte. A máso­dik futam színhelye, egy hét­tel később, a hollandiai Zand­­voort volt, itt az olasz Pat­­rese győzött. Két futam után Patrese vezet 32 ponttal az­­ NSZK-beli Schurer és Schä­fer előtt. A MOTOCROSS-világ­baj­nokság negyedik futamát — az 500 kcm-es kategóriában — az NSZK-beli Weil nyerte Marco-gépen a belga de Cos­ter és a holland Wolsink előtt. A VB állása: 1. Wolsink 50 pont, 2. Weil 44, 3. de Cos­ter 21, 4. Jonsson (svéd) 20, 5. Schnitz (NSZK) SC. A SPARTACUS TE vasár­nap (május 9-én) rendezi az autós országos terepbajnok­ság második futamát a far­kasvölgyi pályán. A SALAKBAJNOKSÁG má­sodik fordulójára május 23-án, vasárnap Gyulán kerül sor a Gyulai SE rendezésében. A TÚRAAUTÓK Európa­­bajnokságának második futa­mát az ausztriai Salzburgrin­­ben rendezték. A belga dr. Fierlant. Neve kettős győzött. A FORMA–1 autók világ­­bajnokságának következő fu­tama márs 16-án, vasárnap lesz Zolderben, Belgium Nagydíjáért. A FINN MIKKOLA nyerte a Weelde-ben lebonyolított nemzetközi motocrossversenyt (500 kcm) a belga van Loon és van den B­oeck előtt. Mikkola a­z 50-es futamban is diadalmaskodott, második itt a belga Everts, harmadik pe­dig Gebosis lett. RAT Timeix (Anglia) győ­­zött az angliai Bucklastleigh­­ben rendezett triál VB-futa­­mon A. Lampkin és M. Lampkin előtt. 63 AUTÓBÓL csak 13 érke­zett célba a kelet-afrikai Sa­fari rallyen. A rallye VB ne­­gyedik­ futama volt ez a ver­seny, amelyet 4950 km-es tá­von bonyolítottak le. A rajt és a cél Nairobiban volt. A kenyai Singh. Dots pár győ­zött Mitsubishi-Lancer gép­kocsiján. 13