Népszava, 2013. április (140. évfolyam, 76-100. szám)

2013-04-15 / 87. szám

Az esélyesek győzelmével kezdődött a vb Legyűrtük a briteket Tegnap elkezdődött a Papp László Sportarénában zajló di­vízió I-es jégkorong-világbaj­nokság. A magyar válogatott a feljutásért indul a küzdelembe, és az ebben folytatott harcban a két nagy ellenfelünk győze­lemmel kezdte meg a menetelé­sét. A kazah válogatott 5-2-es győzelmet aratott a japán együttes felett, míg az olaszok 4-0-ás győzelmet arattak Dél- Korea ellen. Este, telt ház előtt lépett jég­re a magyar válogatott Nagy- Britannia ellen, hogy megkezd­je menetelését az A-csoport fe­lé. A közönség űzte-hajtotta Ladányiékat, akik meg is tettek mindent, ám a brit kapus min­dent védett, míg Philips távoli lövéssel megszerezte a vezetést. A második harmadban aztán megtört a jég, Nagy, Vas Már­ton és Ladányi betalált, majd a záró húsz percben Sikorcin is talpra ugrasztotta az Arénában tartózkodó 9000 embert. Noha a hajrában sok volt a kiállítás, az utolsó perceket végig támad­ták a britek, de nem sikerült gólt szerezniük, így 4-2 arány­ban győzött a magyar váloga­tott. „Minden nagyobb tornán ne­héz a debütáló meccs a házi­gazdák számára, és most ez alól mi sem voltunk kivételek. Azt tudtam, ha betalálunk, fel­oldódik a görcs a fiúkban, és így is lett. Ismét bebizonyoso­dott, hogy a világ legjobb szur­kolótábora a magyar. Egyre többet látok viszont játék köz­ben az edzéseken gyakoroltak­ból, ami egyértelműen a csapat taktikai fegyelmét dicséri. Me­gyünk tovább a kijelölt úton” - fogalmazott Rich Chernomaz szövetségi kapitány. Ma este fél nyolctól Dél-Korea a következő ellenfél. NÉPSZAVA-TUDÓSÍTÁS A nők már feljutottak Amíg a férfiak csak most kezdik a nagy menetelésüket, addig a női jégkorong-válogatott megnyerte az Új-Zélandon rendezett divízió II-es világbajnokságot, miután az utolsó fordulóban 3-1- re nyertek az olaszok ellen. A siker révén a női csapat jövőre a di­vízió I/B-ben, azaz a harmadik vonalban szerepelhet, s ilyen ma­gasan még sosem volt a gyengébbik nem nemzeti együttese. A Veszprém sorozatban ötödször kupagyőztes Az MKB Veszprém nyerte a fér­fi kézilabda Magyar Kupát, ugyanis a Pécsen rendezett né­gyes döntő tegnapi fináléjában könnyedén, 36-30-ra legyőzte a Pick Szegedet. A Bajnokok Li­gájában a német Kiel elleni ne­gyeddöntőre készülő együttes sorozatban ötödször, története során pedig 22. alkalommal di­adalmaskodott a sorozatban. A mérkőzés elején nagyon ki­egyenlített küzdelem folyt a pá­lyán, egyik csapat sem tudott két gólnál többel ellépni riváli­sától, de többnyire a Szegednél volt a minimális előny. A 22. percben, 10-10-es állásnál vi­szont megtorpantak a szege­diek, s ezt kíméletlenül kihasz­nálta a címvédő, ugyanis a szü­netre ötgólos előnyre tett szert. Fordulás után ott folytatódott a találkozó, ahol az első félidőben abbamaradt: bár a csongrádiak szerezték az első gólt, a Veszp­rém sorra eredményesen zárta a támadásait, míg a szeged ta­nácstalannak tűnt a veszprémi kapu előtt, így a 41. percre 24- 15 volt az állás, azaz tulajdon­képpen el is dőlt a finálé. A hát­ralévő időben a Szeged egyszer még felzárkózott öttalálatnyi különbségre, de a Veszprém így is magabiztosan őrizte a tete­mesnek tűnő előnyét, s végül a vártnál talán könnyebben hódí­totta el a Magyar Kupát. A har­madik helyet a Csurgó szerezte meg, a délelőtti bronzmérkőzé­sen 35-21-re nyert a másodosz­tályú Balassagyarmat ellen. MTI-INFORMÁCIÓ Női BL: a Larvik a másik finalista A Larvik lesz a Győri Audi ETO KC ellenfele a női kézi­labda Bajnokok Ligája dön­tőjében, mivel a hazai két­gólos vereségét követően a szombati visszavágón ide­genben 27-19-re legyőzte a Krim Ljubljanát. A Sakál napja New Yorkban A világ profi ökölvívást szerető része nagy izgalommal várta a kisemberek nagy csatáját, ugyanis tegnap hajnalban összecsa­pott egymással a kispehelysúly legjobbja, a WBA-világbajnok kubai Guillermo Rigondeaux (12-0,8 K.O.) és a WBO-címvédő Nonito Donaire (31 -2,20 K.O.). A New Yorkban rendezett gála fő­mérkőzésén Rigondeaux - aki Sakál becenévre hallgat - végül egyhangú pontozással -114-113,116-111 és 115-112 -győzött,és immár két világszervezet világbajnoka. „Ez egy nagyon jó küz­delem, minőségi boksz volt" - közölte Rigondeaux. Donaire el­ismerte, ő hibáztatható a vereségéért fotó: europress/getty images Böde Dániel triplájával verte a Ferencváros a Siófokot Nőtt a győriek előnye Miután az MTK hazai pályán 1-0-ra kikapott a Hala­dástól, a listavezető Győr 1-1-re végzett az ETO Parkban a Videotonnal, így a zöld-fehér együttes immár 10 pontos előnnyel vezet a honi labdarúgó élvonalban, és egyre közelebb története negyedik bajnoki címéhez. A­z MTK szívességet tett a Győrnek: hazai pályán ki­kapott a Haladástól, még úgy is, hogy a szombathelyiek bő 20 percet emberhátrányban játszottak, így a listavezető Győr megkapta a lehetőséget, hogy tovább növelje előnyét az élen. Pintér Attila alakulata ed­dig mindössze egyszer, még az első fordulóban szenvedett ve­reséget, amikor 4-1-re maradt alul a Debrecen vendégeként, tavaly július óta viszont nincs csapat, amely képes lett volna felülmúlni. A 23. forduló rangadóján a harmadik helyezett Videoton látogatott a zöld-fehérekhez. Az első félidőben taktikai csata zajlott, vagy ha konkrétabban akarunk fogalmazni: kifejezet­ten unalmas, eseménytelen perceket hozott a mérkőzés. A fordulás után valamelyest meg­élénkült a játék, született két gól, előbb egy jobb oldali akció után Tóth Balázs belsőzött a kapu jobb oldalába, ám a ven­dégek boldog pillanatai nem tartott sokáig, mivel két perccel később egy jobb oldali szabad­rúgásra Kamber érkezett a leg­jobb ütemben, és egyenlített. A folytatásban mindkét olda­lon akadtak ugyan helyzetek, ám azok mindegyike kimaradt. A döntetlen Pintér Attila együt­tesének kedvez, hiszen a két együttes között megmaradt a tizenkét pont különbség a ta­bellán, és a második MTK is immár tízpontos hátrányban van. A címvédő Debrecen megsza­kította hárommeccses nyeret­len szériáját, 3-0-ra verve az Egert, a Ferencváros legyűrte a Siófokot a Puskás-stadionban, legfőképp Böde Dániel triplájá­nak segítségével (a támadó ez­zel élre állt a góllövőlistán). NÉPSZAVA-ÖSSZEFOGLALÓ Nem bírt egymással a forduló rangadóján a Győr és a Videoton fotó:mti/illyéstibor RÖVIDEN Ezüstérmes a férfi párbajtőrcsapat Ezüstérmet szerzett tegnap a magyar férfi párbajtőrcsapat a junior vívók horvátországi világ­­bajnokságán, Porecben. A Bá­nyai Zsombor, Berta Dániel, Garzó Zsombor, Kiss Gergő összeállítású együttes Franciaor­szág és Kína legyőzése után a döntőben vereséget szenvedett Olaszország gárdájától. A női párbajtőrözők a hatodik helyen végeztek. ►MTI Újabb címét veszti el a Chelsea A Chelsea gárdája a BL után az FA-kupában sem tudja idén megvédeni a címét, ugyanis a tegnapi elődöntőben 2-1-re kika­pott a Manchester City gárdájá­tól, amely az FA-kupa idei sze­zonjában először kapott gólt. Roberto Mancini alakulata a má­jus 11-i fináléban a Wigan csapa­tával találkoznak, hiszen utóbbi a Millwallt győzte le 2-0 arány­ban a szombaton rendezett elő­döntőben. ► NÉPSZAVA Alapszakaszgyőztes a Szeged Az esélyeknek megfelelően könnyedén nyert a Szeged az FTC vendégeként a Vodafone férfi vízilabda ob I utolsó fordu­lójában szombaton (3-17), ezzel az élen végzett az alapszakasz­ban. A negyeddöntő párosítása: A-FHSD Szeged VE-Valdor-Szen­­tes, ZF-Eger-BVSC-Zugló, TEVA­­Vasas-Groupama-Flonvéd, Szol­noki Dózsa-KÖZGÉP-Debreceni VSE. ►MTI Eredmények, 23. forduló Kaposvár-Honvéd 1-2 (1-0) Kaposvár, 2000 néző. Jv.: Berger. Gól: Waltner (15.), ill. Tchami (60., 11-esből), Lanzafame (67.). Paks-Diósgyőr 1-0 (1-0) Paks, 1000 néző. Jv.: Vad II. Gól: Tököli (11.) Kiállítva: Fiola (89. - Paks). Debrecen-Eger 3-0 (1-0) Debrecen, 2500 néző. Jv.: Szilasi. Gól: Sidibe (33.), Bouadla (74.), Coulibaly (80.). Ferencváros-Siófok 4-2 (1-1) Puskás-stadion, 5500 néző. Jv.: Erdős. Gól: Böde (11., 54., 65.), Leonardo (89.) ill. Tímár (26.), Melczer (71.). Pécs-Pápa 2-0 (1-0) Pécs, 600 néző. Jv.: Iványi. Gól: Causic (27.), Lázár P. (68.). Kiállítva: Orozco (45. - Pápa). MTTC-Haladás 0-1 (0-1) Hidegkúti-stadion, 1000 néző. Jv.: Becséri. Gól: Radó(5.). Kiállítva: Fehér Z. (69. - Haladás). Győr-Videoton 1-1 (0-0) Győr, 9000 néző. Jv.: Kassai. Gól: Kamber (67.), ill. Tóth B. (65.). Kecskemét-Újpest 1-0 (0-0) Kecskemét, 2500 néző, Jv.: Andó-Szabó. Gól: Mogyorósi (61.) 1. Győr 22 15 6 1 44-18 51 2. MTK 22 12 5 5 35-21 41 3. Videoton 23 11 6 6 38-18 39 4. FTC 22 10 8 4 39-26 38 5. Debrecen 23 11 3 9 33-23 36 6. Honvéd 22 9 5 8 34-33 32 7. Paks 23 7 11 5 34-25 32 8. Diósgyőr 22 8 7 7 21-24 31 9. KTE 22 8 6 8 27-30 30 10. Haladás 23 7 9 7 26-21 30 11. Kaposvár 23 8 5 10 26-28 29 12. Újpest 22 7 7 8 28-31 28 13. Pécs 23 7 7 9 24-30 28 14. Pápa 23 6 5 12 17-37 23 15. Eger 23 2 6 15 17-47 12 16. Siófok 22 2 4 16 20-51 10 Ogier triplázott Portugáliában Sebastien Ogier idén nagyot profitál Sebastien Loeb távollé­téből, hiszen Svédország és Me­xikó után Portugáliában is győz­ni tudott, és már 54 ponttal ve­zet összetettben. A francia pilóta nem kapta könnyen a győzel­met, hiszen amellett, hogy az el­ső két nap vissza kellett vernie Mads Östberg és Dani Sordo tá­madásait, az utolsó nap során autója technikai meghibásodása nehezítette a helyzetét. A máso­dik helyezett Mikko Flirvonen lett a Citroennel. Őt Ogier csa­pattársa, Jari-Matti Latvala köve­ti a bronzérmes helyen, így téve teljessé a Volkswagen hétvégé­jét. ► NÉPSZAVA Döntőbe jutott a Ferencváros A Ferencváros a hazai sikerét kö­vetően vendégként is nyert (29- 34) az Érd ellen, ezzel bejutott a női kézilabda NB I. döntőjébe. A másik ágon a címvédő Győri ETO vezet a Váci ellen. ►MTI Robredo nyert Casablancában A spanyol Tommy Robredo nyer­te a Casablancában rendezett, 468 ezer euró összdíjazású salak­pályás férfi tenisztornát, miután 7:6,4:6,6:3-ra legyőzte a dél-afri­kai Kevin Andersont. ► MTI FOTÓ: AMBER PR