Népújság, 1974 (18. évfolyam, 1-50. szám)

1974-05-10 / 17. szám

A MAGYAR TV MŰSORÁBÓL 1974. május 10-től május 16-ig Május 10, péntek: 17.30 Csengőbucsu Balta­kon (SZÍNES), Dokumentum­­film; 18.00 A MT nemzetközi karmesterversenye (SZÍNES); 18.20 Öt perc meteorológia; 18.25 Divat vagy szükségszerű­ség, Vezetés, szervezés; 19.05 Reklámműsor; 19.15 Esti mese; 19.30 TV-Hira­dó; 20.00 Angyal a földön, Magyarul beszélő NSZK-francia film; 21.30 Ne­vező 1.; 22.15 TV-Hirradó — 2. kiadás. Május 11. szombat: 17.45 Békét ne­ked Földem, Hét nap a Kreml Kongresszusi palotájában; 18.35 Képes Krónika; 19.15 Cicavi­­zió (SZÍNES); 19.30 TV-Hiradó; 20.00 Offensbach operettekből; 20.24 Őfelsége Bözsi, (Zenés történelmi helyzetmagyarázat) Erzsébet királynő VII. rész a Magyar Televízió ráadása; 21.14 Színészek és újságírók ve­tél­kedője; 21.37 Csokonai: Az estve; 21.40 Az MT nemzetkö­zi karmesterversenye, Döntő II. rész; keb. 22.40 TV-Hi­radó — 2. kiadás; 22.50 Az MT nem­zetközi karmesterversenye, Döntő I. rész; (SZÍNES); kb. 22.40 TV-Hiradó — 2. kiadás; 22.50 Az MT nemzetközi kar­mesterversenye, Döntő III. rész (SZÍNES). Május 12. vasárnap: 14.20 A Frödlich csal­­ád NDK rajzfilmsorozat III. rész: Az óvodai férőhely, (SZÍ­NES); 15.25 Az Albatrosz utol­só útja, Magyarul beszélő szov­jet filmsorozat; 16.30 Öt év a vonaton, I. rész: Otthon; 16.50 Reklámműsor; 16.55 Mű­hely, Erzsébet (1558-1603); 17.30 Műsorainkat ajánljuk!; 17.55 Reklámműsor; 18.05 Delta, Tu­dományos híradó; 18.35 Sport­hírek; 18.45 Esti mese (SZÍ­NES); 19.00 A Hét; 20.00 Hí­rek; 20.05 Az elégetett nyom, Magyarul beszélő NDK bűnü­gyi film; 21.05 Az MT nemzet­közi karmesterverseny: Díj­kiosztás és a győztesek dísz­hangversenye; 22.05 Hírek — Sporthírek. Május 14. kedd: 19.00 Reklámműsor; 19.10 Esti mese; 19.30 TV-Hiradó; 20.00 A tanár úr szerelmes, Ma­gyarul beszélő csehszlovák film; 20.45 Utazás a folyón (SZÍNES), Amerikai zenés film (ism.); 21.10 »És színész ben­ne minden férfi­­és nő«, Kalan­dozás kétezer év színpadán; 22.20 TV-Hiradó — 2. kiadás. Május 15. szerda: 17.50 Postafiók 250. Takács Má­ria műsora; 18.05 A KGST a világban — Magyarország a KGST-ben, Nyersanyag, ener­gia; 18.40 Rólad van szó!, Fia­talok önismereti műsora; 19.15 Esti mese; 19.30 TV-Hiradó; 20.00 Bayern München — At­­letico Madrid labdarúgó BEK- döntő mérkőzés Közvetítés Brüsszelből­; 21.40/22.15 A rosz­szül őrzött lány, Bialettkareszt­­metszet; 22.20 TV-Hiradó — 2. kiadás. Május 16. csütörtök: 17.35 Autó-motor-sport, A Te­levízió technikai sportmagazin­ja! 17.55 A szervezés nem »kü­lön« feladat. Többet ésszel, mint erővel; 18.35 Riportmű­­sor; 19.05 Reklámműsor; 19.15 Esti mese; 19.30 TV­ Hiradó; 20.00 Egyetemi éveim, Magya­rul beszélő szovjet film; 21.40 Ki mit tud — Klub; 22.45 TV­­ Hiradó — 2.­­kiadás. TESTNEVELÉS — SPORT MURAVIDÉKI LABDARÚGÓ LIGA Sok góll a futballpályákon Az utolsó két forduló a sok gólon kívül nem hozott külö­nösebb meglepetést. Betesháza előnye a versenytáblázat élén egy pontra csökkent. Hosszú­­fatú, a tavaszi idény legjobb együttese szorosan felzárkózott a második helyre-­ Tumassce követi a két vezető csapatot. Petesháza az utolsó két ver­senyében három pontot szer­zett. Otthon a hosszúfaikisiak­­kal döntetlen, 0:0-ás eredményt ért el. Valószínű ez volt az ed­digi legfontosabb mérkőzése, mert a vendégek esetleges győ­zelme után lekerült volna az első helyről. Rogojina együt­tese­­az elmúlt vasárnap nem képezett neki már különösebb gondot. Hosszúfalu a petesházi dön­tetlen eredmény után a csen­­teseket győzte le. Jobb góll­­aránnyal megelőzte a turruis­­ceieket és csak­ egy ponttal marad le a vezető csapat mö­gött. Csente különös, jó játékával fölényesen győzte le iá kebe­leteket. A fiúk Hosszúfaluban is megismételték jó játékukat, de a főapusuk ezúttal rossz na­pot fogott ki, így pont nélkül maradtak. A gyertyánosiak két mérkő­zésen két pontot szereztek, és­pedig Benicn és Kebele ellen. Mindkét játékukban három gólt értek el, amely jó ered­mény csatáraiktól. Kebele sikeresen indult a tavaszi forduló elején. Az u­­tolsó két játszmában azonban csak egy pontot szerzett. Csen­tében veszített, otthon pedig döntetlen eredményt ért el a gyen­tyánosiiakkal szemben. Dobronak ,az utolsó helye­zett Bogoj­inától megszerezte mind a két pontot, a­z t­örök ran­gadón a turnisceieiekel pedig eldöntetlen eredményt ért el. A pinceiek mindkét mérkő­zésüket elveszítették. Otthon a kiváló turnisceiektől marad­tak tátul. Benicán is veszítet­tek, noha kis szerencsével a­­kár­­győzhettek is volna. Eredmények: április 28-án: Csente : Kebele 5:2 Petesháza :Hosszufalu 0:0 Dobronak :Bogojina 4:1 Pince : Turnisöe 1:5 Gyertyános: Benica 3:3 május 5-én: Kebele : Gyertyános 3:3 Benica : Pince 2:1 Turnisöe :Dobronak 3:3 Bogo­jina :­­Petesháza 0:5 Hosszufalu: Csente 3:1 A május 12-én sorra kerülő mérkőzések párosítása: Hosisszufalu: Kebele Csente : Bogojina Petesháza :Turnisce Dobronak :Benica Pince : Gyertyános A versenytáblázat állása: Petesháza 14 9 3 238:16 21 Hosszufalu 14 8 4 231:12 20 Turnisce 14 8 4 239:25 20 Csente 14 7 4 337:27 18 Gyertyános 14 4 7 323:20 15 Kebele 14 5 2 735:37 12 Benica 14 4 3 729:35 11 Dobronak 14 4 2 822:33 10 Pince 14 3 1 1026:40 7 Bogojina 14 2 2 1020:55 6 ló játék, szép eredmények! Ezzel az egy mondattal jel­lemezhetjük a dobronaki fut­ballisták elmúlt két vasárna­­pi játékát. Április 28-án a Bo­­gojina csapatával szemben a­­­rattak magas arányú győzel­met, május 5-én pedig a baj­­nokjelölt Turniscével szemben döntetlent értek el. A Bogojina csapatával szem­ben az egész mérkőzés folya­mán uralták a pályát. Ellen­támadásaikat egymás után in­dították. A 20. percben László fejese a hálóba talált: 1:0. Nem soká kellett várni a második gólra sem. Ratkó P. lövése a 24. percben a hálóba talált. Az első félidő befejezése­­előtt még Süveges talált a vendé­gek hálójába: 3:0. Ezzel az e­­redménny­el végződött az első félidő. A második félidőben is jobbak voltak a dobronalkiak. A védelem egy hibát követett el és ennek köszönve a ven­dégek szépítettek az eredmé­nyen. A hazaiak azonban még nem adták fel a küzdelmet. Az utolsó percekben Cseke ré­vén növelték a vezetést ,és ez­zel az eredménnyel fejeződött be a mérkőzés. Május 5-én, a rossz idő el­lenére is, felkészülve indultak a dobronakiak a turnáácei ven­dégszereplésre. Győzni szeret­tek volna vagy legalábbis dön­tetlent elérni, hiszen csak ez az eredmény mozdítja el őket a táblázat utolsó helyezettjei közül.. A mérkőzés kezdete a turniszeieké volt, akik már az első percben vezetéshez jutot­tak. Két perc sem telt el a mérkőzésből és már 1:1-re ala­kult az eredmény: Varga sza­badrúgása a hálóba talált. Nem sokkal ezután már vezetéshez is jutottak a dobrona­ciaik Ká­vás révén. A gól után egyfor­ma játék alakult ki mindkét részről. A hazaiaknak több helyzetük volt, a dobronakiak kapusa­­azonban biztosan állt a helyén. A második félidő kez­dete a hazaiaké volt, néhány perccel a kezdet után egyen­lítettek. A hazaiak vették át a kezdeményezést és egymás után rohamozták a dobrona­­iciak kapuját. Tíz perc eltelté­vel vezetéshez is jutottak, a­­mely azonban nem tartott so­ká. Néhány perccel később Kar­vas révén egyenlítettek a dob­­rona­ciak. A mérkőzés végéig egyenrangú játék folyt, és ez­zel az eredménnyel ért véget a találkozó. A közönség elége­detten távozott, hiszen a­­rossz idő ellenére is mindkét csapat szép és magas színvonalú já­tékot mutatott. L. J. Apróhirdetés ELADÓ egy jó állapotban lé­vő El Major típusú televízió készülék beépített magyar a­­dapterrel. Érdeklődni lehet minden dé­lután Lendvai, Kovacevai utca 4. szám alatt! ELADÓ egy Oktávia Kombi »Skoda«. Jazenlag nem üzem­képes. Terepjárásra és szállí­tásra alkalmas. Érdeklődni le­het minden délután Lendván, Kovacevai 4. szám alatt. KIADÓ iszolborkonyhás lakás, valamint egy szoba. Érdeklőd­ni lehet Erőss Katicánál, Hosz­­szufalu 34. ELADÓ egy két sávos »BUCH« tipusú kötőgép. Ér­deklődni lehet Kis Ladiszláv­­nál, Dolina 13. K1V1 ^ VLXJi000000000000000000000000000000­00000Ee@@®a00000000000 00000000 0J0000 000 0 000 000 JUepjBANKA / 0 Több féle célkölcsön­­re kaphat pénzt ha a Jugobankában takaré­koskodik! Keressenek fel bennün­ket Muraszombatban, Mariborban vagy Ce- Ijében, hogy közösen dolgozzuk ki az ön ta­karékossági program­ját! psPI­H JUGOBANKA Mindenhol és mindenki számára! 0 00 0 0 0 0 00 0 000 0 0 0 0 EB0 000 0 0001 0 000000000 0001 0 00000000000000 000f1 000000000 0 00Eg0Eg000000000E 00 NÉPÚJSÁG — A Dolgozó Nép Szocialista Szövetsége Lendvai és Muraszombati Községi Választmányának hetilapja — Megbízott felelős szerkesztő Báti Konc Zsuzsanna — Szerkeszti a szer­­kestő bizottság — Szerkesztőség 69220 Lendava, Partizanska 5, tel. (069) 75-085 — Kiadóhivatal 69001 Murska Sobota, Titova 29/1., tel. (069) 21-064 — Egészévi előfizetés: belföldön 20 dinár, külföldön 24 dinár — Folyószámla 51900-603-30006 SDK Murska Sobota — A lapot a Szlovén Kulturközösség anyagi támogatásával kiadja a Rádió- és Sajtóintézet Murska Sobota — Tganga­te M taaeek­peerbe Juá Makovec — Nyomja a ZGP »Famurski fölk« nyomdája Murák* Sobota — A forgalmi adókról mMc törvény 36. «Tairagr^naiir 7. pontja szerint a Népújság azok közé a termé­kek közé tartozik, amelyek mwtwKr» mennek a Impeleri adó alól. (JSeBeK Hív. Lepi* M/72 mérni.