Népújság, 1984 (28. évfolyam, 1-50. szám)

1984-10-05 / 38. szám

Speedway Vasárnap délután két órai kezdettel tartják meg petesházi salakmotor pályán a 7. Aranysisak elnevezésű nemzetközi speedway versenyt, amelyen 8 ország számos kiváló versenyzője vesz majd részt, többek között Bulgá­ria, Csehszlovákia, Anglia, Új Zéland, Ausztria, NSZK, Magyarország és Jugoszlávia motorosai Magyarországról Hajdú, Adorján és Petkovics jön majd Petesházára, míg a jugoszláv versenyzők közül Kocmut, Omizel, Pavlic, Horváth és Lázár lép majd fel a vasárnapi versenyen. A belépődíj 200 dinár. Szlovén köztársasági kézilabda liga , nők DELOZA (Polana) : RUDAR (Trbovlje 18:18 (10:10) Velika Polana: Mintegy 400 néző előtt játszották le a hely­beli Deloza leányai trbovljei Rudar elleni legutóbbi baj­noki találkozót A köszönsség szép, harcias mérkőzés lát­hatott, valamennyi támadás során közelharcot v­ivta­k a la­b­dáért. A triborvaijen­ek először soraikat rendezték, e®éisiz idő alatt vezettek, de csak egy­két gólkülönbséggel. A pola­­n­an­alkinak az első félidő vé­géig sikerült 10:10-re kiegyen­líteni, d­e a második félidő­­ben is hasonló gyors, dina­mikus játékot láthatott a kö­zönség. A mérkőzést Ogner és Bančič maribori bánok ve­zették, a Deloza góljait a kö­vetkezők dobták: Horvát 7, Kopipier 5, Vugrinec 3, máig Virág, Laslo és Gamze 1-1-et lőtt. F.B. Köztársasági labdarúgó liga 6 forduló Mura-Ilirija 2:0 (1:0) A 6. ford­ulóba­n győzelmet ünnnepelhettek a muraszomiba­ti MURA berkeiben. Posavec edz­ő többik cserét eszközölt a csapatban, ami mint látható volt a vasárnapi mérkőzés so­rán meg is hozta az őszi for­d­uló első győzelmét. A mér­kőzés sorsa már az első 20 perciben eldőlt. Hercigonja, a­z Ilirija játékosa nem sza­bályszerűe­n szerelte Kreslint ELADÓ 10 ár­szőlő új pin­cével aszfaltos út mellett. Érdeklődni Petesháza, Me­ző utca 11. a büntetővonalon fotesül, s Karmel,, mam­iban bánó 11-est ítélt a hazai csapat számára. A 11-est Mertluk értékesí­tette, s 1:0-ás eredménnyel fejeződött be az első félidő, máig a második gólt az 55. perciben Knavnjiec lőktte a ven­dégek hálójába. A forduló többi eredménye: Železničar — Koper 0:0, Šmartno — Riuidar (T) 1:3 (0:1), Izola — Kovinar 0:1 (0:0), Kladivar — Rudar (TV) — nem játszották le. Vozila — Brežice 2:0 (1:0) és Triglav — Slovan 1:1 (1:0). A MURA jelenleg a táblázat 9. helyén áll 5 ponttal, a jö­vő héten a Titolvo Velenje-i Rudar vendége le­sz. 1984. október 5. — 12. Október 5. péntek: 16.30 Hírek; 18.00 Ablak; 19.115 Esti mese; 19.30 TV-Hí­radó; 20.00 A középkorú fe­leség története. Angol űtv­­film; 20.55 A hét műtárgya; 21.00 Sztaniszlav Sztratiev: VELUR ZAKÓ. Szatíra kért részbeni; 23.05 TV-Híradó 3. Október 6. szombat: 15.55 Hírek; 16.00 Millők. Tim­b­endeviú; 16.60 MAFILM- maigazin; 17.00 Élve vagy hal­va. Magyar film; 19.15 Esti mese; 19.30 TV-Híradó; 20.00 Vers­e mindenkinek. Tompa Mihály: A gólyához; 20.05 Randevú a Royailban­; 2135 BO WIDE­RBERG-soroztat. Hollónegye­d, Svéd film; 23.15 TV-Híra­dió 3. Október 7. vasárnap; 13.55 TOLNAY KLÁRI­S sorozat. Ünnepi vacsora. Ma­gyar film; 15.15 Műsorainkat ajánljuk; 16.35 Történeti ker­tek; 17.20 Elmebajno­kság. Eg­ri János műsora; 18.00 Del­ta. Tudományos híradó; 18.45 Esti mese; 19.00 A Hét; 20.00 Hírek; 20.05 Ex libris. Cseh­szlovák animációs film; 20.15 Vonópárbaj ’84., A Magyar Média és az Országos Szóra­­koztartó Nemed Központ prímás versenyének közvetítése; 21.45 Sporthírek; 21.55 A sem­mi hőlye. Füst Milan portré; 232.00 Hírek. Október 9. kedd: Hírek; 16.40 A Himalája meghódítása. Francia filkaso­rozat; 17.35 Képújság; 17.40 Rohan az Idő.. Kedvelt dalla­mok; 18.150 Mini Sk­tuldió; 19.10 Tévértomia; 19.16 Esti mese; 16.B0 TV-t címadói; 20.00 Az Oniedin család; Angol tévé­­fiil­msorozat; 20.65 Stúdió ’84, A Televízió kulturális­ hetilap­ja; 21.55 Arabia Fellix­, Doku­mentumfillm; 22145 TV-Híra­dó 3. Október 10. szerda: 1630 Hírek; 1635 Kétmil­lió. Ripiontmű­sor; 17.­10 Agrár­világ: Áru-piac- érték; 17.40 Képúj­ság; 17.60 A szegedi kör­ze­ti sitúrdió műsora; 19.10 Té­­vétorna; 19.­16 Esti mese; 1930 TV-Híradó; 20.00 Ikerdetek­­tívok. Amerikai bűnügyi film; 21.10 Szép magyar tánc,­­Mutatványos­ táncok; 21.16 Az 50-es évek »odaát«, Stúdióbeszélge­tés; 22.10 TV­­Tükrör; 22.20 TV­ H­íraidió 3. Október 11. csütörtök: 16.125 Hírek; 16.80 Tízen Tu­liak Társasága; 1735 Tele­sport; 17.60 Képúj­ság; 17.65 A szegedi körzeti stúdió mű­sora; 19.10 Térvétomia; 19.15 Esti mese; 19.30 TV-Híradó; 20.00 Családi kör; Titok; 20.50 Lantimadár. Sanzonmű­sor Jackues: Préivert és Koz­ma József dalaiból; 21.25 Hír háttér; 22.15 TV-Híradó 3. Október 12. péntek: 16.35 Hírek; 16.40 Fosta­­fkiók 250. Takács Mária műso­ra; 17.00 Beszámoló a Kar­pov—Kaszparov világbajnoki dö­nt­őr­ől; 17.20 Képújság; 17.25 Tánc és mozgás — Moz­gás és tánc. A pécsi körzeti stúdió riportfilm­je; 18.00 Ka­lendárium; 19.10 Tévétorna; 19.15 Esti mese; 1930 TV-Hí­radó; 20.00 Csak ülök és me­sélek. Vitray Tamás műsora; 21.00 A hét műtárgya. Mun­kácsy Mihályi: Poros út; 21.10 Péntek esti randevú; 22.00 Miagiellám,, Az Ifjúsági Szer­kesztőség­­ nyereményes játé­ka; 22.10 A lángelme, Ame­rikai bűnügyi komédia; 23.40 TV-Híradó 3. SPEEDWAY Ljubljanában befejeződött az országos bajnokság Kocmut az első Vasárnap a ljjulbaljianai šiš­ka pályán tartották meg az idei országos speedway baj­nokság 10. fordulóját, s ez­zel be is befej­eződött a ba­­nokság. A vasárnapi futamok­ban az elk­slő helyet Horváth,, a lendivai Gorenje Varstroj csa­patának a versenyzője szerez­te meg, a 2. Omrzel — Krš­­koról, 3. Kocmut — 6. Rad­gona. Összesítettben 1. Kocmut 117 ponttal, 2. Omrzel 116 ponttal,, a 3. Pavlica 109, 4. Horváth 109­ ponttal. Asztalitenisz A LEND­V­AIAK NEGYEDIKEK LETTEK Az elmúlt szombaton és va­sárnap a lendvai Drago Lu­garič iskola tornatermében tanították meg a felnőttek köz­társasági ,asztalitenisz bajnok­sá­gát, amelyen 8 csapat vett részt. A kétnapos bajnoksá­gom a következő sorrend a­­lak­ult ki: 1. Radgona, 2. Mu­raszombat, a 3. Branik — Maribor,, 4. Len­dva, 5. Ingrad — Celjje, 6. Žalec, 7. Radlje ob Dnam­­ és a 8. Ptuj együt­tese lett.) Az első héten Ljubljaná­ban pionir bajnokságot tartot­ttak, amelyen a lendivai Sobo­čan Gorazd megszerezte az 5. helyet a száz versenyző kö­zü. Most szombaton pedig Mariborban lesz pionír aszta­liitemuisz bajnokság amelyen a lendivai elemi iskola tanulói is fellépnek majd. p. j. A hosszúfalusi Olimpija labdarúgó csapat tagjai — a felső sorban: Urbán István, Gomzi Sándor, Bánotai János, Géci Rudolf, Kovačič Janez, Gerencsér László, Kovač Zlatko, Györkös Ferenc edző, Lent­i Márton Sándor, Kepe Ti­hamér, Gazdag József, Nagy Ferenc, Gönc László, Vörös Rudolf, Horvat Janez. (p.j.) Köszönetnyilvánítás Ezúton mondunk hálás köszönetet mindazoknak a ro­konoknak, szomszédoknak, komáknak, jóbarátoknak és ismerősöknek, akik a rövid és súlyos betegségben elhunyt Vida Ferenc temetésén részt vettek, koszorú- és virágadományaikkal soha el nem múló fáj­dalmunkon enyhíteni igyekeztek. Köszönet a Mercator Univerzal Kereskedelmi Vállalat képviselőinek a megható búcsúbeszédért. A Drago Lugarič Elemi Iskola tanulóinak és tanárainak, valamint a Fémipari, Pedagógiai és Közgazdasági Szak­irányú Középiskola tanulóinak és tanárainak az őszinte tiszteletért. Hálás kö­szönet dr. Tomka Miklósnak az odaadó fáradozásáért. Külön köszönetet mondunk Bernád József tisztelendő úrnak a gyászszertartásért és a petesházi énekkarnak a gyászénekekért. Gyászoló felesége, gyermekei, édesapja,testvére családjával és a többi rokonság. Petesháza, 1984. szeptember 18-án SAKK Szombaton és vasárnap a zalaegerszegi VOLAM sakko­zói látogattak Lendvára a kis határmenti sportkapcsolatok kereteiben. A helybeli sakk kilóta 7,15:­6,­5 arányban legyőz­te a vendégcsapatot. A lend­­v­ai sakkozók köz­ül Ivánecz István, Vlildič Branika, Zalivec Robert és Doma Vili győzött, heten pedig remizitek. A zalaegerszegi vendégek a szombati nap folyamán ellá­togattak még Tumiécére, majd vasárnap Zágrábban megtekintették a kínai kiállí­tást. p. j. Olvassuk és terjesszük a Népújságot! ■ __________ Beltinka - Dobronak 3:2 A 6. bajnoki forduló ranga­d­ó mérkőzésére Berlitimcin ke­rült sor ahol a hazai együttes az ezirdátig, veretlen és a táb­lázat vezető első csapatát do­bronalki együttest látta ven­d­égtül. A hazaiak már az első perc­től rohamozni kezdték a dob­ronalki­iak kapuját. A 24. perc­ben a hazaiak Martik révén magradásra kény­szerítetté­k Bojnec kapust. A gól súlyos védelmi hibáiból esett. Az első félidőben volt még, mindkét csapatnak vodit néhány jó gól helyzete. A második félidőiben a dolb­ranalkiaik jobban rákapcsol­tak, ezekben a percekben job­baan játszottak és ezt Gavrič góllal koronázta. A 77. perc­ben­ Rouis egyéni akciója után a hazaiak kitűnő helyzethez jutottak, a­melyből is­mét gól lett. Ezekben a percekben a játékvezető is igen bizonyta­­lan volt az ítéleteiben. A 84. percbem Rad­ko ismét egyenlí­tett. Már azt lehetett várni, hogy dön­te­telen eredménnyel véget is ér a mérkőzés, de a­z utolsó percben Hartman révén a hazaiak megszerez­ték a győzelmi gólt. Egyesí­tésre azonban már nem volt idő, s így a mérkőzés 3:2 e­­red­ménnyel végződött. KÖZSÉGI LABDARÚGÓ LIGA — I. CSOPORTJA A községi labdarúgó ligá­ban ,az V. bajnoki fordulóra került sor. A vezető nedeli­­cai csapat csak döntetlen ered­m­ényt ért el otthonában a csemitei csapat ellen, amiig a többi találkozókon a várt e­­redmények születtek. Az V. forduló eredményei: Hlídvéig — Nafta 5:2 A murasvildiéki labdarúgó liga VI. fordulójában a kö­vetkező eredmények szület­tek. Amint láthatjuk már csak két csapat maradt veretlen. A dobnonarciak is elszenved­ték első vereségüket ,a Bel­­tintaa csapatától. Meglepő a­­zonban Turnišče mag­as győ­zelime Lipac. A VI. bajnoki forduló után a táblázat állása a következő: Nedelica — Mladost 2:2 Kobilje — Bistrica 5:4 Lakos — Olimpija 2:5 Renkovci — Petesháza 5:2 A vezetést a táblázaton a Kobilje csapata vette át 9 pon­ttal, második helyen 8 ponttal a Nedelica cs­apata áll, amíg a harmadik és ne­gyedik helyen 7 ponttal a svenkovcii és a csontos Mla­dost van. A őszi ibrajnokot több mint valósizímeű a táblázat első négy helyezése között kell keresni. Meglepetés azonban még minidig történhet. László János Beltinsca — Dobronak 3:2 Odranci — Veržej 1:0 Lipa — Turnišče 2:5 Bakovci — Črenšavoi 3:1 Apače — Hotiza 2:0 Partizan — čamda 0:0 1.iDolbroniak641121:99 2.'Turnišče 633012:59 3.Bakovci 633014:99 4.Beltinka 632113:68 5.Hotiza 6222 9:86 6.Črenšavoi6222,10:106 7.Odranci 6222,10:146 8.Veržej 621311:65 i9.čiairda 6132 5:85 m.Ii|pa 611410:16 3 ni.Partizan 6114 4:15 3 12.Apače 6114 9:223 AZ I. KÖZSÉGI LABDARÚGÓ LIGA — MURASZOMBAT Ronmalk — Ižakovci 1:2 Vrelec — Bretonci 6:3 Križevci — Pórtosf.allva 1:2 (Melinci — Selo 4:1 A II. KÖZSÉGI LABDARÚGÓ LIGA — MURASZOMBAT Čalovci —Cankova 3:1 Hodoš —Sfliaiveči 7:0 Serdica —- Tromejmilk 0:6 Rogaš ovci— Grad 2:4 H. KÖZSÉGI LABDARÚGÓ LIGA — LENDVA PINCE — ZSITKÓC 0:6 A II. községi labdarúgó li­ga vasárnapi fordulójában meglepetés született. A 2. percben a vendégeik­­már meg­szerezték a vezetést Horvat révén, aki mintegy 16 méter­ről gólt lőtt a hazaiak háló­jába. Az első félidő vége fe­lé Horvát Ferenc után Hor­vat Zoltán volt eredményes a zsitk­óciak csapataiból. A II. félidőiben továbbra is a zsit­tkóciak voltak tésztfölé­ny­­be­n. Siebtes még két gólt, Gazdag és Horvát István még egy-egy gólt lőtt a pin­cefesc hálójába. F. B. Kapca — Zvezda 3:0 SPORTELŐZETES Csütörtökön a Ljuidssca prayira haladó szellemű lap megjelenés­ének 50. évfordu­lója alkalmából Velika Pola­­nán női kézilabda tornát szer­vezne­k. Szombaton délután­ 4 órai kezdettel a a lendvai Sakk ■k'Lulb helyiségeiben sakk­­tor­nát rendeznek a község sak­kozóinak a részvételével. 1984. október 5. NÉPÚJSÁG 7