Népújság, 1999. november (51. évfolyam, 255-280. szám)

1999-11-01 / 255. szám

NÉPÚJSÁG-MELLÉKLET 149 Szerkesztette: Bálint Zsombor .­Kosárlabda Herlitz-Modex - Poli Moldrom Iasi 94 64 (46-34) A szerencsétlen múlt heti vereség után, a vásárhelyi csapat Vid­u nélkül volt kénytelen pályára lépni, akinek a múlt heti mérkőzésen szenvedett sérülése viszonylag súlyosnak bi­zonyult, s legkevesebb egy hónapig begipszelt kézzel kénytelen a pályán kívülről követni az eseményeket. Szintén nem épült fel teljesen Nagy Zoltán sem, bár már helyet foglalhatott a cserepadon. A­­ vásárhelyi csapatnak ezúttal az a Poli Moldrom Iasi volt az ellenfele, amely a bajnok­ság első szakaszában, az A selejtező csoport­ban a második helyen végzett. Ennek ellenére - a két selejtező csoport közötti értékbeli különb­séget bizonyítandó - a mérkőzés viszonylag könnyűnek bizonyult a hazai csapat számára. Már az első félidő 10. percében a Herlitz- Modex 26-18-ra vezetett, s ezt az előnyét folyamatosan növelte. A szünetben 12 pont volt az előny, ami megnyugtatónak tűnt a folyta­táshoz. A második félidő közepére a fași-iak némileg - 9 pontra - megközelítették a haza­iakat, de elsősorban Cristescu, Corus és Pintea teljesítményének köszönhetően Vásárhely is­mét elhúzott, hogy végül fölényes 30 pontos előnnyel nyerje meg a találkozót. Kétség nem fér a Herlitz-Modex győzelmének megérdemelt voltához, ami annak is köszönhető, hogy a lepat­tanó labdák zömét ezúttal elsősorban ők szerezték meg. Ugyanakkor néha bizony előfordult, hogy a passz ellenfélhez ju­tott, s ezt egy jobb szembenálló csapat nem hagyja kihasználatlanul. Nem árt nagyobb figyelmet szentelni a szabad­dobásoknak sem, hisz nagyon sok maradt ki belőlük. Örvendetes, hogy A 15. forduló eredményei: CSU Petrom Nagyszeben - West Petrom Arad 94-86, Poli Moldrom Ia?i - Di­namo 83-72; U Carbochim Kolozsvár - Soced 72-68. A 16. fordulóban - a marosvásárhe­­lyin kívül - a következő mérkőzéseket játszották: CSU ISA Pite?ti — West Petrom Arad; Soced - CSU Petrom Nagyszeben; Dinamo - U Carbochim Kolozsvár. A bajnokság állása (a fenti három mérkőzés eredményét sajnos lapzártakor még nem ismertük) Cristescu ismét sikeresen próbálkozott hárompontos dobásokkal, aki mellé a remek formában játszó Corus is felsorakozott. Kissé gyengébb teljesítményt nyújtott ezúttal Ilic, de játéktudása így is 15 pontra volt elég. Takács Károly edző az utolsó percekben lehetőséget adott a fiatalabb játékosoknak, Czinkának, Felekinek, Dénes Csabának a játékra, akik ügyes megmozdulásokkal bizonyították, hogy számíthatunk rájuk a jövőben. Pontszerzők: Pintea 25, Corus 22 (5 hárompontos), Cristescu 16 (4), Ilic 15 (1), Kosanin 12, Szász Gáspár 2, Feleki 2. Iani­nak a legtöbb pontot Mir­sevschi 19 (4), Costel Moscalu 16 (3) és Burlacu 14* szerezték. Játékvezetők: Dumitrache Costel és Nicoara Calin, mindketten Bukarestből. * A B-osztályban a Flerlitz-Modex 11 a tavaly még a legjobbak között játszó kolozsvári U Sanexet fogadta. A nagy tapasztalatú vendégek 106-83 arányban győztek, miután a szünetben a Herlitz-Mobex 48-44-re vezetett. A vásárhelyi csapatból Czinka, Feleki és Józsa Botond tel­jesítménye érdemel említést. Bálint Zsombor 1. Pite?ti 15 14 1 1167-1017 29 2. Nagyszeben 15 13 2 1154- 868 28 3. Ia?i 16 11 5 1054-1000 27 4. Kolozsvár 15 11 4 1121- 925 26 5. Herlitz-Modex 16 10 6 1217-1134 26 6. Dinamo 15 10 5 1186- 967 25 7. Soced 15 10 5 957- 825 25 8. Arad 15 9 6 1071- 992 24 Pintea remek formában játszott Fotó: Szász Károly Október utolsó napján Japánban tartották a száguldó cirkusz ötvenedik évadjának szezonzáró­ és címdöntő for­dulóját, a szigetországi Szuzuka 5,864 kilométeres, híres aszfaltkörén. A versenyt megelőző edzések során a bajnoki pár­baj mindkét résztvevője elárulta feszültségét. Irvine látványosan apróra tört egy Ferrarit a szombati időmérőn, amiért félbe is kellett szakítani az edzést, Häkkinen pedig ugyanezen edzés utolsó per­ceiben csúszott ki a pályáról, miközben az első rajtkocka megszerzéséhez szükséges köridő felállításával próbálko­zott. Az évad utolsó edzésel­sőségét végül is Michael Schumacher szerezte meg a Ferrarinak. Häkkinennek nyernie kel­lett, ha biztos akart lenni a dolgában, azaz második vi­lágbajnoki címében. És a finn mintaszerűen rajtolt, mege­lőzve Schumachert az első kányar­ előtt. Ráadásul a világ­bajnok meglehetősen kemény tempót diktált, az 53 körös futam első tíz köre alatt mint­egy 6 másodperces előnyt szerzett. Mögötte Schuma­cher Ferrarija rótta a köröket, a harmadik helyen a francia Panis (Prost-Peugeot) körö­zött. Irvine negyedikként hal­adt a pontszerzők sorát záró Coulthard és Frentzen előtt. Ez a helyzet egészen a 17. körig tartott, ekkor Panis kezdte meg a kerékcserék és tankolások sorát. Az élmenők mindegyike két-két szer­vizszünetet hajtott végre. Häkkinen a 19. körben fris­sített, ekkor Schumachernek adta át a stafétát. A német két körrel később látogatott a de­póba, Coulthard társaságában, Irvine pedig a 22. körben ke­reste fel szerelőcsapatát, így a 23. körre az élmezőny a következőként festett: Häkki­nen, Schumacher, Coulthard, Irvine, Frentzen, a hatodik helyre pedig Panis kiesése következtében Ralf Schu­macher (Williams-Supertec) jött fel. Az élmezőnyből leghama­rabb Irvine jött ki másodszor friss gumikért a 33. körben. Egy körrel később Coulthard a szalagkorlátnak vágódott egy kanyarban, és csaknem 16 másodpercet vesztegelt a boxban, miáltal a 8. helyre esett vissza, később pedig ki is állt a versenyből.­ Három körön belül pedig eldőlt a verseny. A 36. körben Schu­macher kereste fel a Ferrari­­depót, egy körrel később Häkkinen is megtartotta má­sodik szervizét, és a német előtt sorolt vissza a pályára. A befutóig hátr­amaradt 16 kört a finn már probléma nélkül teljesítette. Häkkinen az utolsó körökben már fennebb is adott az iramból, így a hajrára Schumacher hátránya 5 másodpercre csökkent. A második helyen végző németet Irvine követte a harmadik helyen. Coulthard kiesésével Frentzen futott be negyediknek, Ralf Schu­macher, és az utolsó pontot elcsípő francia Jean Alesi (Sauber-Petronas) előtt. Mika Häkkinen, aki tegnap karriere 14. GP-győzelmét aratta, másodszor is világ­bajnok lett. A finn versenyző Alberto Ascari, Juan Manuel Fangio, Jack Brabham, Alain Prost, Ayrton Senna és­­Michael Schumacher után az F1 fél évszázados történetének ík­ik olyan versenyzője, aki megvédte világbajnoki címét. A konst­ruktőrök versengésében a Fer­rari ünnepelhetett: a száguldó cirkusz egyetlen csapata, amely a kezdetek kezdetétől bent van az F­1-ben, történetének 9. konstruktőr­világbajnoki címét szerezte meg. A marab­ellóiak legutóbb 1983-ban bizonyul­tak a cirkusz legjobb csapatá­nak. Benedek István forma 1 szezonzáró Häkkinen a hetedik ismétlő PNB 11. forduló Piros lapos mérkőzések Piros lapok fordulója volt, 6 játékost állítot­tak ki a játékvezetők 8 mérkőzésen. Újabb vereséget szenvedett el a Fradi hazai pályán. A mérkőzés végén 1000 csalódott szurkoló tün­tetett a székház előtt. A Dunaferr nyerte a rang­adót, és ezzel átvette a vezetést a tabellán. A valamikor felsőházi rangadónak számító Kispest - Újpest találkozón igazságos döntetlen született. A Siófok második hazai mérkőzését is megnyerte, Bozai Gyula vezetése alatt. Hosszú idő után először fordul elő, hogy fővárosi csapat nem foglal el dobogós helyezést. Kispest - Újpest 1-1(1-1) Bozsik stadion, 4000 néző. Gólok: Borgulya (4P)-Kovács (10') Zalahús TE- MTK 0 - 0 Zalaegerszeg, 5500 néző. Haladás - Diósgyőr 1 - 0 (0-0) Szombathely, 1500 néző. Gól: Horváth A. (86’) Siófok - Nagykanizsa 2 -0 (1 - 0) Siófok, 2000 néző. Gólok: Zabundu (20'), Kovács B. 11 -esből (54') Szeged LC - Debreceni VSC 0-4 (0 - 2) Szeged, 4000 néző. Gólok: Vadicska (4'), Szatmári (36'), Ulveczki (82'), Siklósi (90') Ferencváros - Lombard FC 0 - 1 (0-0) Üllői út, 3000 néző. Gól: Kiss B. (58') Gázszer FC - Dunaferr 1 - 2 (1 - 1) Székesfehérvár, 5000 néző. Gólok: Lukács (40')-Tököli (15'és 80') Győri ETO- Vác FC-Zollner 1-1 (0-1) Győr, 3500 néző. Gólok: Stark (66') - Rob (90') A Vasas - Nyíregyháza mérkőzést a DUNA TV élőben közvetíti hétfőn este 20 órától. Tabella: 1. Dunaferr 24 pont 27-10 2. Debrecen 21 pont 17-10 3. Gázszer 21 pont 17-14 Kósa András László labdarúgás A-osztály­­ Dinamó növelte az előnyét Az A-osztályos labdarúgó-bajnokság 14. for­dulójában az alábbi eredmények születtek: Galaci Otelul — Piatra Neamt-i Ceahlaul 3-0, Brassói FC — Konstancai Farul 3-2, Beszter­cei Gloria — Bákói FCM 2-0, Ploiesti-i Petrolul — Craiovai UI 0-0, Craiovai Exten­siv — Ploie?ti-i Astra 0-1, Bukaresti Rocar — Resicabányai MSK 4-0, Bukaresti Rapid — One?ti-i FC 3-1, Bukaresti National FC — Bukaresti Dinamo 1-3. A Pite§ti-i Arge? FC — Bukaresti Steaua mérkőzést elhalasz­tották. A 15. forduló eredményei: One?ti — National 1-0; Farul — Rapid 1-1; Univ. Craiova — Rocar 2-1; Resicabánya — Brassó 3-1; Dinamo — FC Arges 4-0; Steaua — Otelul 2-1; Ceahlául — Gloria 1-0; Bákó — Extensiv 1-0; Astra — Petrolul 2-0. A bajnokság állása A 16. forduló (szombat, november 6.) mű­sora: Petrolul — Bákó; Extensiv — Ceahlául; Rocar — Astra; Brassó — Univ. Craiova; Rapid — Resicabánya; National — Farul; Otelul — FC Arge? (pénteken); Onesti — Di­namo (vasárnap); a Gloria— Steaua mérkőzést később játsszák. 1. Dinamo 14 12 2 0 42- 9 38 2. Rapid 14 9 3 2 22-13 30 3. Ceahlául 14 8 3 3 20-18 27 4. FC Arge? 14 8 2 4 17-12 26 5. Steaua 14 8 1 5 28-21 25 6. Astra 14 8 1 5 21-16 25 7. Gloria 15 7 1 7* 22-22 22 8. Bákó 14 6 4 4 17-17 22 9. Otelul 15 6 2 7 25-23 20 10. Óne?ti 15 6 2 7 20-26 20 11. Rocar 15 6 0 9 21-24 18 12. Petrolul 15 5 3 7 16-24 18 13. Brassó 15 5 1 9 23-24 16 14. Farul 15 4 4 7 18-19 16 15. Univ. Craiova 15 4 3 8 17-19 15 16. National 14 4 2 8 18-21 14 17. Resicabánya 15 2 5 8 15-35 11 18. Extensiv 15 3 1 11 10-29 10