Népújság, 2002. március (54. évfolyam, 50-75. szám)

2002-03-18 / 64. szám

2002. március 18., hétfő F A -osztály, 17. forduló Forduló piros-fehérben Egyre távolabbi álomnak tűnik a Steaua számára a bajnoki cím megvédé­se, miután Craiován sima vereséget szenvedett, még akkor is, ha az első gól esetében vitatható, hogy a labda egész terjedelmével túljutott-e a gólvona­lon. A Dinamo viszont győzött a Rapid elleni rangadón, így előnye már hét pontra nőtt. Ami a kiesőzónát illeti, az UMT már aligha reménykedhet, míg a ploienti-i helyi viszály az Astra javára látszik eldőlni. Nagyon értékes győ­zelmet aratott a Spor­UMT - Dinamo,­­ egy pont büntetéssel sújtva túl Studentesc. Ll.fJNILJaXiJillIilfcM •: * 17. forduló: National- 1-Dinamo 17 11 5 1 41-19 38 Gloria 2-0; Univ. Cra- 2. National 17 9 6 2 30-13 33 Iova - Steaua 2-0; FCM 3. Steaua 17 10 1 6 29 - 20 31 Bákó - FC Arge§ 2-0; 4. Rapid* 17 9 3 5 31-19 29 vr\. 5. Univ. Craiova 17 8 5 4 27-20 29 Sportul Stud. - FCM , ^ , - • , ,, Brassó 1-0; Farul - 6. Otelul 17 7 5 5 17-11 26 Ceahlául 1-2. Dinamo — 7. Ceahláu! 17 7 3 7 24-22 24 Rapid 3-2; UMT -• 8. Farul 17 6 5 6 21-23 23 Otelul 0-1. 9. FCMBákó 17 7 2 8 22-25 23 A következő forduló 10. Gloria * 17 7 1 9 17-23 22 (.március 23.) műsora: ,, D - 10 Otelul-Gloria; Steaua-­n-FC Brasso 17 5 5 7 17-18 20 National; FC Arge$ - 12. Astra 17 4 6 7 17-19 18 Univ. Craiova; Pet- 13. FC Arge? 17 5 3 9 16-25 18 rolul - FCM Bákó; FC 14. Sportul Stud.­­ 17 5 2 10 20-34 17 Brassó ; Astra; 15. Petrolul 17 3 5 9 16-31 14 S !ä“Ld JftÜf Maas_______________311 14-v l2 ­B -osztály, 17 forduló Az UTA elhúzott követőitől Az UTA megnövelte előnyét az őt követő Nagybánya és az Extensiv Craiovával szemben, miután egyedül tudott idegenben győzni a dobogón található három együttes közül. Az aradiakat a szerencse is támogatta, hisz az U Kolozsvár csatárai háromszor is a kapufát találták el, legutoljára a ta­lálkozó utolsó támadásakor megítélt szabadrúgásból. Veresége következté­ben az U viszont egyre mélyebbre süllyed a kieső övezet mocsarába, oda ahonnan a CS Armata megszabadulni látszik, miután még mélyebbre küld­te a petrozsényi Jiult. Gólszegény forduló, csak tizenkét találat esett. A 17. forduló ered­ményei:­­ Kolozsvár - UTA 0-1; Minaur — Pandurii 0-0; Jiul — CS Armata 0-2; Gaz Metán — FC Nagybá­nya 0-0; Inter­national - Resicabánya 2-0; Olimpia - Apul­­lum 2-1; Arany­os­­gyéres - Extensiv 1-0; Poli Temesvár — FC Bihor 0-3. A következő forduló (március 23.) műsora: FC Bihor - UTA; Pandurii - U Kolozs­vár; CS Armata - Minaur; FC Nagybá­nya - Jiul; CSM Resi­cabánya — Gaz Metan; Apullum - Internatio­nal; Extensiv - Olim­pia; Poli Temesvár - Aranyosgyéres. *-hét ponttal büntetve **-öt ponttal büntetve 1. UT Arad 17 13 13 28- 13 40 2. FC Nagybánya 17 11 3 3 35- 13 36 3. Extensiv 17 10 4 3 29- 11 34 4. FC Bihor 17 8 6 3 26- 12 30 5. Resicabánya 17 8 4 5 18-19 28 6. Pandurii 17 6 7 4 11-11 25 7. Apullum 17 6 6 5 26- 23 24 8. Aranyosgyéres 17 7 3 7 22- 19 24 9. Gaz Metan* 17 8 5 4 26-12 22 10. International 17 6 4 7 24- 24 22 11. CS Armata 17 6 2 9 17- 28 20 12. IFKolozsvár * 17 4 5 8 22- 20 17 13. Minaur­i 17 4 5 8 14- 24 17 14. Olimpia 17 5 1 11 24- 35 16 15. Jiul 17 2 3 12 12- 36 9 16. Poli Temesvár** 17 1 3 13 11-45 1 ►C-osztály, 17. forduló Négy pontra növelte előnyét a Chimica Kihasználván a brassói Metrom szabadnapját, a dicsőszentmártoni együt­tes négypontosra növelte előnyét riválisával szemben. Úgy tűnik, a fogarasi Nitramonia sem mondott le még a harcról, noha ponthátránya egyelőre tete­mesnek tűnik. A bajnoki tabella másik felében Gyergyószentmiklós sorsa megpecsételődni látszik. Az ugyancsak „ingoványos” 14. hely elkerüléséért sajnos két megyénkbeli csapat van harcban egymással, ebbe azonban - te­re­meljük­­ meg mások is A 17. forduló ered­ményei: Bucegi-Nitra­monia 0-1; Energia - Viromet 2-0; Gaz Me­tán - FC AMSO 1-0; Chimica - Romradia­­toare 1-0; Nyárádtő - Budvár 1-0; Gyergyó­szentmiklós - Precizia 0-4; Minerul - FC 97 1- 0. A Metrom állt. A következő forduló (március 23.) műsora: Nitramonia - Metrom; Viromet - Bucegi; FC AMSO - Energia; Romradiatoare - Gaz Metán; Budvár - Chimica; Precizia - Nyárádtő; Minerul - Gyergyószentmiklós. Az FC 97 áll. „beleszólhatnak”. 1. Chimica Dicsesztm. 16 11 3 2 28-9 36 2. Metrom Brassó 15 10 2 3 30-10 32 3. Nitramonia 16 9 2 5 24-13 29 4. Precizia Szecsele* 16 11 2 3 34-11 28 5. Viromet Viktória 16 8 4 4 20-13 28 6. Budvár Szudvh. 16 7 2 7 26-16 23 7. Energia Földvár 16 6 4 6 20-14 22 8. FC 97 Sepsisztgy. 16 6 4 6 21-21 22 9. Bucegi Predeál 15 5 3 7 11-16 18 10. FC AMSO Nagysz. 16 5 3 8 14-25 18 11. Romradiatoare 16 5 2 9 11-17 17 12. Minerul Berbenti 16 5 2 9 16-32 17 13. Gaz Metán Műhely 16 4 4 8 11-23 16 14. Nyárádtő 16 5 0 11 11-30 15 15. Gyergyószentmiklós 16 3 1 12­ 9-36 10 *- hét pont büntetéssel sújtva SPORTTA? ­B-osztály Jiul Petrozsény - Lehet, hogy a központi sajtó most fedezte fel magának a CS Armata jobbhátvédjét, annak azonban, aki rendszeresen látogatja a marosvásár­helyi együttes mérkőzéseit, Asztalos jó szereplése már nem jelent megle­petést. Nem csupán védekezésben játszik nagyon jól, hanem a támadás­ból is oroszlánrészt vállal, s íme Petrozsényben két góljával nyert a Fodor János által felkészített csapat. Hogy Marosvásárhelyen egy ilyen jó játékossal rendelkezünk, akár öröm­mel is tölthetne el, azonban örö­münkbe mindjárt üröm is vegyül, mert attól tartunk­­ valószínűleg joggal hogy hamarosan,„kinövi” a B-osztályt, és a szűk vásárhelyi kere­teket. Petrozsényben egyébként végig fölényben játszott csapatunk, csupán az első negyedórában volt érezhető némi hazai ellenállás. Aztán a 35. percben Asztalos a felső sarokba küldött egy szabadrúgást, s a Jiul összecsuklott, nem volt képes ellenállni a CS Armata fölényé­nek, s miután Zsigmond lövését Petre kapus kapu­fára hárította, az 56. percben ugyancsak Aszta­los növelte 2-0-ra az előnyt egy lát­ványos góllal. A győzelem kö­vetkeztében a CS Armata elhagyta a kiesési övezetet, a harc azonban nem zárult le, hisz elég egy ballépés, s máris ismét érezni lehet majd a C- osztály leheletét. Ezzel azonban Fo­dor János és játékosai minden bi­zonnyal tisztában vannak. A CS Armata az alábbi felállásban játszott Petrozsényben: Farkas -Asztalos, Kovács, Porar, Mihu, Lőrincz (53. p. Bucur), Somfálean, Ötvös, Zsigmond, Luca (89. p. Borz), Puscas (46. p. Vlasiu). Sérülés miatt továbbra is nélkülözni volt kénytelen az együttes Török, Enyedi és Zagon játékát. Asztalos két góljával - CS Armata Marosvásárhely 0-2 (0-1) F C-osztály Nehezen, tizenegyesből Chimica Dicsőszentmárton - Romradiatoare Brassó 1-0 (0-0) A tavaszi idény első találkozóján­­első alkalommal lépett a pályára a Chimica az új szervezeti felállás­ban, miután megalakult az új Chimica sportklub (elnök a fő­szponzor, Carbid-Fox igazgatója: Cerghizan Vasile­, ügyvezető: Calugar Cornel). A csapathoz visszaigazolták Alexandru Gábort, valamint két nagyszebeni játékos érkezett Tarcea és Demian szemé­lyében. A borongós, szeles időben lejátszott találkozón nehezen sike­rült kivívni a győzelmet a szoros emberfogással játszó brassóiak ellen. ■ Néhány Chimica-lehetőség után, a 24. percben a vendégek óriási hely­zetet hagynak ki, amikor Bratu - Szőke hibáját kihasználva — már csak Holommal áll szemben, de a hazai kapus bravúrral véd. Válaszul Didier 6 méterről lövi Mihoc kezé­be, majd a 37. percben Tudósé elől mentenek szögletre a brassói védők. A második félidőben határozottab­­bak a Chimica-csatárok, s az 55. perc­ben Didiert felvágják a büntetőterüle­ten belül, a tizenegyest Tarcea értéke­síti. A továbbiakban ellaposodik a já­ték, néhány durvább b­emenést is láthatunk. A vége felé még egy-egy helyzet a két kapunál. Előbb Holom véd egy 16 méterről leadott lövést a 85. percben, majd a 90. percben Didier kési le Pásztor beadását. Chimica: Holom — Dumitru, Maier, Szőke, Pintea, Kalló (46. p. Pásztor), Tarcea (75. p. Dr. Vasile), Stefan, Demian. Tudósé (70. p. Curticápeari), Dicher. ►►Incze Csaba NÉPÚJSÁG Gaz Metán Marosvásárhely - FCAMSO Nagyszeben 1-0 (0-0) Noha az első félidő szegényesebb volt helyzetekben, a találkozó a kö­zéppályán vívott nagy csata által volt látványos, az akciókat azonban a védelmek a tizenhatos tájékán rendre leszerelték. A második félidőben a játék dina­­mikusabbá vált, mindkét oldalon számos kapujelenettel, veszélyes ellentámadásokkal, látványos vé­désekkel. Külön dicséretet érdemel a Gaz Metán kapusa, Székes, aki 45 éves fejjel, tízéves szünet után állt ismét kapuba, ugyanis az együttes mindkét kapusának, Pé­ternek és Rabinak is a játékjoga fel van függesztve. Ennek ellenére kiválóan teljesítette feladatait, a 82. percben az egyedül elszabadult szebeni csatárt is blokkolni tudta. A találkozó egyetlen gólját Pop Ilié szerezte a 75. percben. Noha két alkalommal is növelhette volna az előnyt, Viski nem tudta helyzeteit értékesíteni. Gaz Metán: Székes - Oláh, Festen, Cotarlan, Cecalacean, Pop, Borza (Viski), Ratea Florin, Moldovan, Ratea Claudiu, Ser­ban. Vezette: Rusu Teodor (Kolozsvár). Uni­rea Nyárádtő - Budvár Székelyudvarhely 1-0 (0-0) A székelyudvarhelyi csapatot al­kotó tapasztalt játékosok nem köny­­nyítették meg Nyárádtő dolgát, s az első félidőben nem is sikerült a haza­iaknak gólt lőniük, noha mezőnyfö­lényben játszottak. A második félidőben erősödött Nyárádtő nyomása, s több esetben hoztak össze helyzetet Harnagea kapuja előtt, aki valóságos őrangyala volt a vendégcsapat hálójának. Még­is, az 52. percben Cucutának sikerült becsapnia egy átemelt labdával. A kapott gól után a székelyudvar­helyiek többet mértek támadásban is, megpróbáltak kiegyenlíteni, míg a fellazult védelmet kihasználva, újabb nyárádtői helyzetek is adódtak. Nyárádtő: Gyulai - Gálfi, Boitor C., Petrov, Turcu, Florea, Bokor (Ungur), Jinte­an, Savu (Dobrin), Boitor S., Cucuta. Budvár: Harnagea - Nagy, Pana, Szőcs, Papufoi, Gatu, Albert, Demény, Kandi, Pusinszki (Csíki), Chiratcu (Péter), ►►Gh, Botezan F D-osztály Szovátai Bútor - FC Radnót 4-1 (2-0) Borús, kissé szeles időben, 300 néző előtt a szovátai legénység le­hengerelte kellemetlen ellenfelét a forduló rangadóján. Maksai Mózes tanítványai kitűnően vizsgáztak ezen a nehéz erőpróbán, fantáziadús játé­kuknak köszönhetően az eredmény sem maradt el. Maga a radnóti szak­vezetés is, Nemes Alexandru és Stuparu Constantin csak dicsérőleg szóltak a hazaiak játékáról a találko­zó után. A megfiatalított radnóti csapat (távoztak: Marian, Chiper, Ilca és Moldovan I) a játék túlnyomó részé­ben védekezésre rendezkedett be, s a gólon kívül csak két helyzete volt, de azokat a 39. percben Roiban és a 75. percben Szántó elügyetlenkedték. A másik részről Csorna Alpár, Császár és Csorna Ferenc, aztán Tamási előtt adódott lehetőség, s Györgyi csavart lövését követően a 42. percben Saceb­an fejesével meg­született az első gól. A 45. percben ugyancsak Sácelean növeli az előnyt, aki 18 méterről vette be a kaput Fodor József hátvéd „közreműködésével”. A második félidőben folytatódnak a szovátai rohamok, s az 52. percben Csorna Alpár eredményes, Takács beadását küldi a hosszú sarokba. A 76. percben szépít Radnót, Rusu kö­zelről eredményes, majd a 83. perc­ben megszületik a legszebb találat, Csorna Ferenc egyéni akcióját köve­tően. Szováta: Fodor (69. p. Jeremiás Csaba) - Jeremiás Zoltán, Takács, Molnár, Csorna Alpár, Tamási, Császár (55. p. Braslea), Csorna Ferenc, Sucelean (57. p. Fábián), Györgyi (75. p. Nagy József), A­uras. FC Radnót: Bunea - Meghesan, Fodor, Moldovan, Sánpálean (81. p. Didier), Sabau, Apolton, Roiban, Nemes (59. p. Precup), Bálint (51. p. Rusu), Ciucu (69. p. Szántó). Jól vezették: Muntean Sorin, Suciu Ioan és Maier Marius (mindhárman Marosvásárhely). Az ifjúságiak mérkőzésén: Szováta - Radnót 2-3. ►►Szabó András