Népújság, 2006. november (58. évfolyam, 255-280. szám)

2006-11-20 / 271. szám

6 NÉPÚJSÁG ­ Labdarúgó 1. liga, 16. forduló Elfáradtak a favoritok? Újabb esélyt szalasztott el a Steaua arra, hogy csökkentse a közte és az éllovas Dinamo közötti különbséget. Utóbbi csak 1-1-es döntetlent tudott kicsikarni az újonc Unirea Urziceni otthonában, ám a ké­sőbb játszó Steaua megismétel­te a döntetlent, a maga részéről Tg.­Jimn, a Panduriival játszott 0-0-ra. Egy fordulóval a befeje­zés előtt (ha eltekintünk attól, hogy a tavaszi visszavágókból két fordulót még az idén le szeretnének játszani, igaz, ez ellen több klub felemelte a sza­vát), akár a fáradtságra is hivat­kozhatnának az élen állók, ám nem szabad elfelejteni, hogy még nagyon komoly összecsa­pások előtt állnak az európai kupákban, így korai lenne elfá­radni. A nagy hagyományú bánsági rangadón a házigazda Temesvár nyert, egy csendőr viszont vesztett a két szurkoló­­tábor közötti összecsapásban, súlyos fejsérüléssel szállították kórházba. Kolozsváron végre győzni tudott a CFR, szurkolói pedig magyar nyelvű, „Nyugodjék békében” transz­­parenssel búcsúztatták a ma­gyar és a világ labdarúgásának élő legendáját, Puskás Feren­cet. A következő forduló (november 24-26.) műsora. UTA - Univ. Craiova; Steaua - Jiul; FC Vaslui - Poli Temesvár; Farul - CFR Kolozsvár; Gloria - Unirea Urziceni; Poli Ia?i - Otelul; Dinamo - Ceahlaul; Rapid - National; FC Arge? - Pandurii; Poli Temesvár - UTA 1-0 Univ. Craiova - Farul 1-0 Otelul - Gloria 1-1 Unirea Urziceni - Dinamo 1-1 Național — FC Arge? 0-2 Pandurii — Steaua 0-0 Jiul - FC Vaslui 1-3 CFR Kolozsvár - Poli Ia?i 2-1 Ceahlaul - Rapid lapzárta után 1. • Dinamo 16 14 1 1 35-9 43 2. • Steaua 16 9 5 2 31-9 32 3. • Rapid 15 8 5 2 27-11 29 4. • CFR Kolozsvár 16 9 .2 5 34- 23 29 5. • Poli Temesvár 16 8 5 3 15-9 29 6. • Gloria Beszterce 16 8 2 6 22-17 26 7. • Otelul 16 8 1 7 22-29 25 8. A Unlversitatea Craiova 16 6 4 6 19- 29 22 9. • Pandurii 16 6 3 7 14-16 21 10. A FC Vaslui 16 6 3 7 19- 26 21 11. V UTA Arad 16 6 2 8 16-18 20 12. T Poli Iasi 16 5 5 6 16- 22 20 13. A Farul 16 5 4 7 20-19 19 14. • Ceahlaul Piatra Neamt 15 5 2 8 12-18 17 15. • unirea Urziceni 16 5 2 9 11-18 17 16. • FC Arges 16 4 1 11 12-22 13 17. • National 16 2 4 10 11-27 10 18. • álul___________________________16___I 5 10 7-21 8 V Labdarúgó 4. liga, 14. forduló Szép időben tér a mezőny téli nyugovóra Bölcs döntés volt a megyei labdarúgó-egyesület részéről, hogy még a téli szünet előtt három fordulót lejátszottak a labdarúgó 4. liga visszavágói­ból, mert egyrészt igen szép késő őszi időben sikerült be­fejezni az idényt, másrészt pedig a tavaszra mindössze­sen nyolc forduló marad, azaz nyugodtan megvárható, amíg ideálissá válnak a körülmé­nyek a játékra, azaz március vége, április eleje. Ami az eredményeket illeti, a bajnoki cím kérdése már jó ideje nem tevődik fel, a 14 mér­kőzésen 110 gólt szerzett Gaz Metánnak a tavasszal immár csak arra kell összpontosítania, hogy a 3. ligába jutásért kiírt selejtezőn megfelelően teljesít­sen. A harc gyakorlatilag a „más világot” képviselő gáta­­sok mögötti második helyért zajlik, s ebben Nyárádszereda jutott előnyhöz, köszönhetően annak, hogy a Nyárád menti kisvárosban komolyan törőd­nek a sporttal. Minden egyebet pedig majd a tavaszi folytatás­kor látunk meg... Sóvárad - Dános 2-1 Nyárádszereda - Trans-Sil II 2-0 Gaz Metán Mvh - Mezőméhes 9-0 Görgényszentimre - Viitorul 2002 0-3 (hiv.) Marosludas - Marosoroszfalu 2-4 Radnót - Gliga Companies 3-0 A következő forduló (2007. március) műsora: Sóvárad — Trans- Sil II; Dános - Mezőméhes; Nyárádszereda - Viitorul 2002; Gaz Metán Moh - Marosoroszfalu; Görgényszentimre - Gliga . Companies (0-3, hivatalból); Marosludas - Radnót. 1. • Gaz Metán Marosvasárhe!^^^^i^l^^^^^l^^^^42 2. • RSO Nyárádszereda 14 11 1 2 46-14 34 3. A FC Radnót 14 9 2 3 42-23 29 4. • Muresul Marosoroszfalu 14 9 1 4 46-27 28 5. • Trans-Sil II Marosvásárhely 14 8 3 3 38-21 27 6. • Victoria Sóvárad 14 7 1 6 41-38 22 7. • Gliga Companies Szászrégen 14 5 2 7 36-43 17 8. • Gaz Metán Dános 14 5 2 7 24-36 17 9. • Muresul Marosludas 14 5 0 9 29-35 15 10. • Avántul Mezőméhes 14 2 2 10 27-59 8 11. • Viitorul 2002 Dicsőszentmárton* 14 2 0 12 20-85 3 12. • Stejarul Görgényszentimre**______14 0 0 14 7-77 -6 *-3 ponttal büntetve **-6 ponttal büntetve, kizárták y Labdarúgó 3. liga, 16. forduló Egy forduló az őszi idény zárásáig Ha a Maros megyei csapa­tok eredményeit tekintjük, akkor a pénteki forduló mérlege inkább pozitív, az egyetlen kedvezőtlen ered­mény éppen a megyeszék­hely egyetlen csapatához­­fűződik. A Trans-Sil nem tudott nyerni az egyik köz­vetlen ellenfelével szemben a kiesés elleni harcban, s ismét veszélyesen közel került a kiesési zónához. Bárhogy is nézzük, egy for­dulóval az őszi idény zárása előtt egyértelmű, hogy a Trans-Sil a bajnoki idény legnagyobb kiábrándulása. És ez akkor is igaz, hogy teljes mértékben tisztában vagyunk vele, hogy igen korlátozott anyagi források­kal rendelkezik, ez a pénz pedig ennyire elég. De hát éppen erről van szó: Dorin Florea polgármester a rajt előtt megígért - ismét! - tücsköt-bogarat, pénzt, csa­patot, eredményeket, min­dent mit a szurkoló csak kívánhat, de másnapra - ismét! - mindent feledett, s ha juttatott is valamit a csa­patnak (elvégre az egyik társelnök, Claudiu Major a bizalmi embere), igazat kell adnunk a másik társelnök­nek, Tatár Bélának, aki a csapatot ért kritikáinkra szemrehányást téve nekünk, az anyagi nehézségeket hozta fel mentségül. Igen fontos pontokat szer­zett a mezőny egyik legjobb csapatának otthonában vi­szont a Mobila Szováta, amely igen szépen kapaszko­dik abban a rangsorban, amelyben egy ideig a leg­gyengébben állt a Maros me­gyei csapatok közül, s ugyan­csak jelentős pontot szerzett idegenben a Maris, a döntet­len eredmények bajnoka, amelynek ez már a kilencedik pontosztozkodása. A megye legjobb csapata továbbra is Szászrégen, s újabb győzel­mével megerősítette pozíció­ját a középmezőnyben, 2-5 ponttal büntetve A következő forduló (november 24.) műsora: Mobila Szováta - Avántul; U 1919 - Gloria II; Sparta Medgyes - Atletic; Mure?ul Déva - Sanatatea; CSM Szászsebes - Soda Marosújvár; Some? Gaz - Inter Balázsfalva; Arse?ul - Trans- Sil; FC Nagyszeben — Oltchim; Maris — Dacia Szászváros; Avántul - U 1919 4-2 Gloria II - Muresul Déva 2-0 Inter Balázsfalva - CSM Szászsebes 2-0 Trans-Sil - FC Nagyszeben 1-1 Soda Marosújvár - Ariesul 1-1 Oltchim - Maris 1-1 Dacia Szászváros - Sparta Medgyes 2-1 Atletic - Mobila Szovata 1-3 Sanatatea - Somex Gaz 2-1 1. • Ariesul Torda 16 10 5 1 43-12 35 2. • Muresul Déva 16 10 4 2 24-7 34 3. • Soda Szamosújvár 16 8 4 4 24 -16 28 4. A Gloria II Beszterce 16 7 6 3 18-10 27 5. • Atletic Nagyszeben­­ 16 8 3 5 21-19 27 6. • Inter Balázsfalva 16 7 4 5 21-10 25 7. A Avántul Szászrégen 16 7 4 5 23 -19 25 8. • Univ. 1919 Kolozsvár 16 5 7 4 17-15 22 9. • Oltchim Rm.-Valcea 16 6 4 6 19 - 20 22 10. A Mobila Szováta 16 6 4 6 26 - 35 22 L1. V Sparta Medgyes 16 5 5 6 21-20 20 12. A Dacia Szászváros 16 5 4 7 25-28 19 L3. ▼ Maris Nyárádtő 16 3 9 4 20-22 18 14. T Trans-Sil Marosvásárhely_____16 4 6____6 17-20 18 15. ▼ CSM Szászsebes 16 4 4 8 22-27 16­­ 16. • Sanatatea Kolozsvár 16 5 1 10 16-33 16 17. * FC Nagyszeben* 16 4 5 7 17-19 12 18. * Somes Gaz Bethlen 16 0 1 15 9-51 1 Avántus Szászrégen - U 1919 Kolozsvár 4-2 (1-2) Győzelemmel búcsúzott saját szurkolóitól a téli szünet előtt a szászrégeni gárda, miután egy izgalmas, fordulatokban gazdag mérkőzésen 4-2 arányban jobb­nak bizonyult kényelmetlen el­lenfelénél. Az összecsapás izgalmasan rajtol, hiszen már a 4. percben két fontos mozzanat zajlik: előbb Pop Florin egyedül a ka­pussal nem boldogul, majd az ezt követő ellentámadás során a vendégek jutnak vezetéshez. Bucin hajmeresztő bakiját ki­használva, Gherman könnyedén bólint az üres kapuba: 0-1. Luciu Viorel vezetőedző felhábo­rodásában egyszerűen „halott­nak" nyilvánította a szerencsét­len portást... A kapott gólt köve­tően a szászrégeniek támadá­sokba lendülnek, azonban Pop jó lövését Costea kiüti (7.), a 26. percben pedig Orbán egyen­líthetne ki, de ígéretes szögből leadott fejese mellé száll. Négy perccel később ugyanő próbál­kozik lövéssel, ám erőtlen kísér­letét a vendégkapus simán há­rítja. Aztán a 35. percben már fele sem tréfa, ekkor ugyanis a szemfüles Szilágyi teljesen za­vartalanul értékesít egy jobb oldali beadást: 0-2. A lecke tehát fel volt adva, s már a nézők attól tartottak, hogy az Oltchim elleni 0-3-as fiaskó megismétlődhet... A 39. percben azonban említésre mél­tó esemény történik: Szilágyi büntetőt reklamál, amit azonban a játékvezető csupán sárga lap­pal jutalmaz. A szóban forgó szituáció igencsak tizenegyes­gyanús volt, ám a székely­udvarhelyi sípmester talán előbb ránézett az eredményjelzőre... A 40. percben aztán a házigazdák lefaragnak a hátrányukból Or­bán révén, aki közelről továbbít a vendégek hálójába. A góllal feléledt régens remé­nyekkel fordulnak a csapatok. Az Avántul játékosai óriási el­szántsággal lépnek pályára, s a második félidőben valósággal lehengerlik ellenfelüket. A csa­pat látványosan játszik, s maga­biztosan uralja a mérkőzést. Ehhez azonban alaposan hozzá­járul a kolozsváriak emberhátrá­nya is... A vendéglátók szárnyal­nak a pályán, s mintegy hat perc alatt sikerül megfordítani a találkozó eredményét: az 56. percben Trufa jól eltalált lövése becsapja az álmélkodó Costeát, majd a 62.-ben Halatiu balról elvégzett szögletét Pop Florin a hatos közepéből értékesíti. Az önfeledten támadó hazaiak né­hány alkalommal nem összpon­tosítanak kellőképpen a védeke­zésre, s a 67. percben Manásturcan előtt hatalmas egyenlítési lehetőség adódik, ám szemben az üres kapuval fölé lő. A 81. percben megszületik a találkozó utolsó gólja: Maric mintegy 13 méterről leadott kapáslövésével szemben Costea tehetetlen: 4-2. Miután a középkezdés előtt a kolozsváriak létszáma kilencre fogyatkozott, mert Lonca „mé­zesmázas" szavakkal illette a játékvezetőt, a 90. percben Fo­dor megszerezhetné csapata ötödik találatát, ám szemben a kapussal jócskán fölé lő. Tekint­ve a szászrégeniek második félidőbeni remek teljesítményét, megérdemelt sikert arattak, s így viszonylag nyugodtan vár­hatják az őszi idény utolsó for­dulóját, amelynek keretében Szovátára látogatnak. Avántul: Bucin - D. Rázván, Grama, Sárbu, Moldovan V. (65. Csíki), Truja, Macarie, Harastu (85. Oprea), Baciu (69. Maris), Pop, Orbán (75. Fodor). U 1919: Costea (71. Pogucean) - Serban (63. Mánasturean), Lonca, Timb­er, Vasvári, Purcar, Timoace, Faur, Bondor, Szilágyi, Gherman (71. Pieian). Játékvezetők: Flompeth De­zső - Simó Zoltán (mindketten Székelyudvarhely), Tamas Paul (Beszterce), Szabó Antal Trans-Sil Marosvásárhely­i FC Nagyszeben 1-1 (1-0) Nagyon szép őszi időben ját­szott mérkőzései, a nézők csak az első percben örülhettek igazán, akkor amikor a házigazdák meg­szerezték a vezető gólt. Később azonban szárazra vetett halként tehetetlenül vergődött a csapat a teljes kilencven perc alatt, ez volt a leggyengébb teljesítménye az idei bajnokságban. Mindez annak elle­nére, hogy a - mint mondtuk - kezdet ennél jobb nem is lehetett volna. Az első támadás során sza­badrúgáshoz jutott a Trans-Sil, s Valdean nagyon eltalált lövése éppen hogy befért a bal alsó sa­rokba. A gól után azt lehetett vol­na gondolni, hogy ez felszabadítja a hazai csapatot a nyomás alól, de nem ez történt, kusza, elképzelés nélküli játék, rossz passzok sora következett, időnként „amerre állok" lövésekkel tarkítva, csak, hogy megszabaduljanak a labdá­tól. A szerencsésnek is mondható gól után a vendégek vették át az irányítást, mintha ők játszot­tak volna hazai pályán. Az 5. percben Barna lőtt jó helyzetben fölé, a 12.-ben Gradinar lövését hárította Cseke. A Trans-Sil leg­nagyobb helyzete a 43. percben adódott, amikor Gagyi és Puscal egymást zavarták. A szünet sem hozta meg a kellő letisztulást a marosvásár­helyiek teljesítményében, sőt még jobban gyengült az összjá­­ték, s aminek be kellett követ­keznie, az a 85. percben követ­kezett be, amikor Gradinar senki által nem zavartatva fejelt a hálóba. Addig azonban a nagy­szebeniek helyzetek sorát hagy­ták ki, s csak a szerencsének és a vendégcsatárok pontatlansá­gának köszönhető, hogy ez nem történt meg hamarabb. A házi­gazdák egyetlen halvány gól­szerzési reményét a 73. percben Väidean hagyta ki. Vezették: Petru Metreciuc - Vlad Urzica, Constantin Galeatä (mind Piatra Neamt). Trans-Sil: Cseke - Budean, Curticapean, Vasiu, Szilágyi, Veres, Csíki, Gábor, Väidean, Pugcag, Gagyi (65. Ungur). FC Nagyszeben: Závor (75. Cäiugar) - Aremanu, Visa (65. Petriceanu), Cosma, Vlad, Pop, Miya (46. Torna), Gradinar, Bar­na, Purima, Catinescu, Gh. Botezan 3. ligás mérkőzések 2006. november 20., hétfő y Labdarúgó 4. liga RSO Nyárádszereda - Trans-Sil II Marosvásárhely 2-0 (1-0) A nyárádszeredai csapat tör­ténetének legjobb esztendejét zárta ezzel a mérkőzéssel, hisz a 14. forduló után is megőrizte az előkelő 2. helyet a 4. ligában, ami továbbra is kötelez, és Var­ga István elnök, Lungu Constantin és Novák Vilmos edzők munkáját is dicséri. A kitűnő késő őszi időben, remek pályán lejátszott mérkő­zés legfeljebb kielégítő színvo­nalat eredményezett, sok tech­nikai hiba csúszott be, ám a küzdőszellemmel nem voltak gondok. A többet és veszélye­sebben támadó nyárádszeredai legénység megérdemelten jutott a bajnoki pontok birtokába, no­ha nem mindig tudta góllá válta­ni területi fölényét. A vendégek­nek is volt néhány jó lehetősége (16. p. Muntean, 25. p Stoica, 52 p. Ruja és a legnagyobb a 78. p. Savu), de a még a 83. percben, Szövérfi Zsolt kezezése nyomán kiharcolt büntetőt sem sikerült értékesítenie Olariunak. Ami a házigazdákat illeti, Istvánfi labdáját a 8. percben György a gólvonalról szabadította fel, rá egy percre azonban ugyanő küldi hosszú sarokba a labdát. Istvánfi a 26. percben folytathatná a gólgyártást, de lövését Bu­ szög­letre tolja. Nyárádszereda az 53. percben növeli az előnyét Almásán révén, ezt követően Zsigmond lövését tolja a vendégkapus szög­letre. A marosvásárhelyi játékveze­tők, Bucur Ovidiu, Moldovan Sebastian és Szakács János ki­csit sok reklamálást engedtek meg a pályán. Nyárádszereda: Strete -Rajmond (85. Gönczi), Vajda, Veress Zoltán (75. Veres Endre), Tóth, Oprea, Miklós (75. Ta­kács), Szövérfi, Rlmagan, Zsig­mond, Istvánfi (85. Aszalós). Trans-Lil II: Baj - Savu, Moldovan, Muntean, Bota, György, Stoica (46. Ruja), Morar, Ozsváth, Detesan, Olariu, Szabó András