Népújság, 2008. április (60. évfolyam, 75-99. szám)

2008-04-14 / 86. szám

­ 2008. április 14., hétfő 4 NÉPÚJSÁG y Labdarúgó I. liga Kifogyott a gőz a vasutasokból? A Steaua sztárja, Dica, megtalálta a gollovo cipőjét hozó érdemben 11 perc alatt el­dőlt, a vasutasok az 5. percben megszerezték a vezetést Dani révén, a házigaz­dák all. percben már egyenlítettek is Danalache ré­vén, majd a 80. percig inkább a keleti küzdőspor­tokra emlékezte­tő mutatványok­kal voltak elfoglalva a csapa­Gyakorlatilag szünet nélkü­li nagyüzem zajlik a román élvonalban, miután szerdán és csütörtökön hétközi fordulót játszottak a csapatok, a hétvé­gén újabb bajnoki kört üte­meztek be, ennek utolsó mér­kőzéseit, köztük a bajnoki címért folyó harcot vívó Steaua és a kolozsvári CFR összecsapásaira tegnapi lap­zártánk után, illetve ma este került-kerül sor. Annyi már biztos, hogy ha a Steaua nem botlik, akkor a kolozsvári vasutasok idén is búcsút vehetnek a bajnoki címtől. A hétközi, 28. forduló­ban a bukarestieket képtelen volt megállítani a besztercei Gloria, a szászrégeni stadion­ban játszott mérkőzést a Steaua simán nyerte. Több hónapos ínség után a főváro­siak egyik sztárja, Dicu ismét megtalálta a góllövő cipőit, és kétszer is a beszterceiek háló­jába vágta a pöttyöst, alig pár perc lefolyása alatt, eldöntve ezzel a meccs sorsát. Rajta kívül még a beszterceiek is két gólt lőttek, egyet azonban a 62. percben a saját kapujuk­ba, így esélyük nem volt meg­ingatni a bukarestieket, akik három év óta először verték meg a besztercei gárdát ide­genben. Közben a kolozsvári vas­utasok nem kaptak hasonló ajándékokat Urziceniben. A CFR-t az élről letaszító talál­ták mintsem a focival, hiszen hatvan (!) szabálysértést fúj­tak le a mérkőzésen. A hétvégi forduló első rangadóját szombaton Temes­váron tartották, ahol a bánsági Poli a Dinamót fogadta. Mindkét gárda csúnyán betli­zett a hétközi körben, és a két csapat közti rivalizálás szinte legendás méretű, így nem csoda, hogy parázs csatát vív­tak a temesvári gyepen. A házigazdák álma, a Dinamo megverése ezúttal sem sike­rült, 1-1-re végződött az ösz­­szecsapás, melyet a bánságiak kettős emberhátrányban fejez­tek be, így eszmei értelemben ez a döntetlen is felért egy győzelemmel számukra. A 29. kör tegnapi rangadója a kolozsvári­ vasutasderbi volt, ahol lapzártánk után kezdte kergetni a bőrt a CFR és a Rapid. A bajnoki cím szem­pontjából lényeges másik ta­lálkozót, a Steaua - A Kolozs­vár mérkőzést ma este játsz­­szák - e találkozóra sem ké­szülhet jó előjelekkel a Steaua, hiszen az őszi idény­ben a kolozsvári U ellenük szerezte első győzelmét az élvonalba való visszatérés után. 28. forduló: U Kolozsvár - U Craiova 2-0, FC Vaslui - Ceahlaul 0-1, Opelul - Poli Temesvár 3- 1, Dacia Mioveni - Gloria Buzau 0-0, Dinamo - Pandurii 1-2, Rapid - Poli Iasi 3-0, UTA - Farul 0-1, Gloria Beszterce - Steaua 1-3, Unirea Urziceni - CFR Kolozsvár 1-1. 29. forduló, szombati mérkőzések: U Craiova - Opelul 1-1, Ceahlaul - Dacia Mioveni 1-1, Poli Temesvár - Dinamo 1-1. *A táblázat nem tartalmazza a vasárnapi és hétfői mérkőzések eredmé­nyeit Minden mozdulatnak jelentősége van. BMW X5. BMW X5 3.Osd -2B6 LE. Advantage Edition. Azonnali leszállítással. Advantage Edition: “Nevada" bőrbelső, aktív szervokormány, 19 inches könnyűfém felnik, távirányítós riasztó, alumíniumküszöbök, elektromosan állítható, kényelmes ülések, elektromosan fűtött első ülések, belső bambuszdíszítések, fényszórómosó berendezés, parkolást segítő hangjelzés (PDC), bixenon fényszórók, kétzón­ás automata légkondicionáló és sok egyéb. 55.900 EURO ÁFA nélkül. Autotransilvania - Marosvásárhely,­ Segesvári út 5 km, Koronka 357A. Telefon 0265 - 255 901­­ 1. Steaua 28 19 5 4 37-15 62 2. CFR Kolozsvár 28 18 6 4 45-22 60 3. Rapid 28 15 7 6 43- 23 52 4. Dinamo 29 14 8 7 43-27 50 5. Unirea Urziceni 28 13 11 4 33- 20 50 6. Poli Temesvár 29 14 8 7 49-37 50 7. FC Vaslui 28 10 11 7 38-26 41 8. Óléiul 29 11 4 14 38-46 37 9. Gloria Beszterce 28 9 9 10 29- 35 36 10. Universitatea Craiova 29 10 6 13 31-38 36 11. Pandurii 28 9 6 13 31-36 33 12. Poli Ia§i 28 8 6 14 29- 38 30 13. Dacia Mioveni 29 7 9 13 24-35 30 14. Farul 28 6 11 12 16-28 29 15. Gloria Buzau 28 7 7 14 26-45 28 16. Ceahlaul Piatra Neamt 29 7 6 16 24- 38 27 17. U Kolozsvár 28 4 11 13 30- 43 23 18. UTA Arad 28 5 8 15 23-36 23 jÉpy -REKLÁM > Labdarúgó III. liga A favoritok tartják a lépést A héten két fordulót is ját­szott a harmadik ligás me­zőny, 27 forduló után a 6. cso­portban egyelőre az első ki­esőjelölt kiléte a biztos: hét körrel a zárás előtt a kolozsvá­ri U 16 pontra áll a kiesőzóná­ból való kievickéléstől, így szinte biztos már matematika­ilag is, hogy a csoport sereg­hajtói jövőre a negyedik osz­tályba esnek vissza. A bajnoki címért és a felju­tásért folyó harc továbbra is kiegyensúlyozott, az éllovas szentmártoniakat pénteken Nyárádtőn sem sikerült meg­állítani. A szászrégeniek to­vábbra is három pontnyi tá­volságból követik az éllovaso­kat, így a két csapat egymás elleni mérkőzése valószínűleg­­ eldönti a bajnoki cím, és ezzel az egyenesen a második ligá­ba kerülő gárda kilétét. A má­sodik pozíció is felvezethet a második ligába, és a máso­dik hely sorsába sincs már túl sok beleszólása a tabella élén álló kettőst követő nagy­bányaiaknak és a szatmári Somedulnak. Némi botladozás után a hétvégi körben mindkét üldöző nyerni tudott, hátrá­nyuk így is 8, illetve 9 pont a szászrégeniek mögött. A hétvégi fordulóban a Ma­ros megyei csapatok számára nem volt köztes út, egyik csapat sem ért el döntetlent. Két gárda veszített a megye öt együttese közül, a nyárádtőiek hazai pá­lyán az éllovasoktól szenvedtek tiszta háromgólos vereséget, a szovátai Mobila viszont idegen­ben, gólzáporos mérkőzésen, adta meg magát a kiesőjelöl­tek közül egyelőre kiszabadult szatmári Olimpia otthonában. A régen­iek és a két maros­vásárhelyi együttes hazai pá­lyán nyertek. Az Avântul a mikolai Turul ellen gyűjtötte be a három bajnokit Régenben, és ezzel a Szatmár megyei gárdát be is süllyesztette a kiesőjelöl­­tek közé a tabella alagsorába. A sereghajtó kolozsváriak­­ a Trans-Silnál vendégeskedtek, és nem született meglepetés a vásárhelyi meccsen, magabizto­san nyert a vásárhelyi gárda, amely már az 5. helyen áll a tabellán. A marosvásárhelyi Gaz Metán ugyancsak kiesője­lölt gárda ellen nyert, a gázaiok a valaha szintén jobb napokat megélt FC Bihar második együttesét pakolta meg négy góllal. A 27. forduló eredményei: Trans-Sil Maros­­vásárhely - U 1919 Kolozsvár 3-0, Inter Balázsfalva - Gloria II. Beszterce 1-1, Olimpia Szatmárnémeti - Mobila Szováta 4-3, Somesul Szatmárnémeti - Unirea Dés 3-1, Sanatatea Kolozsvár - FC Nagybánya 1-3, Gaz Metán Marosvásárhely - FC Bihar II 4-0, Avántul Szászrégen - Turul Mikola 2-1, Unirea Nyárádtő - Lotus Felix Szentmárton 0-3, Bihorul Belényes - Marmara Máramarossziget 1-2. A tizenegyesek mérkőzése Avántus Szászrégen - Turul Mikola 2-1 (1-0) Bár a belépő ingyenes volt, s a régeni gárda tavaszi mérlege százszázalékos, alig 300 szur­koló volt kíváncsi az összecsapásra. A találko­zó első gólhelyzete a 19. percben adódott, ám ekkor Bajkó közelről képtelen volt a góllövés­re. Egy perccel később azonban megszületik az első gól: a Buciuman buktatásáért megítélt büntetőt Luca magabiztosan értékesíti. A ven­dégek válasza nem késlekedik, s a 21. percben Danita kiegyenlíthetné az állást, ám boltíves lövésénél Farcas résen van. A hazaiak határo­zottan támadnak és három perc leforgása alatt ugyanennyi kecsegtető lehetőséget puskáznak el Luca, valamint Buciuman révén. Az Avântul kielégítően játszott, ám a mutatott teljesítményen érzékelhető volt Stoica Vilmos középpályás hiánya. A mikolai együttes meg­lepően jó replikát nyújtott. A második félidő régeni góllal rajtol: a 48. percben újabb tizenegyeshez jutnak a hazaiak, ezúttal Bajkót lerántják, s ugyanő küldi védhe­­tetlenül a labdát Suta kapujába: 2-0. A kétgó­los előny tudatában Sorin Cigan tanítványai köny­­nyelműen kezelik a mér­kőzést, amit a mikolai gárda bizonyos mérték­ben ki is használ... Miután az 58. percben Donita egy hatalmas gól­helyzetet hagy ki, két perc elteltével Pit már nem hibázik: egy szép­ségdíjas akciót követően Farcas tehetetlen. A házigazdák gyengén futballoznak így nem ke­rülnek veszélyes helyzetekbe. Petelean, valamint Sarmäban lövésekkel próbálkoznak, de a kísérle­tek irtó pontatlannak bizonyultak. A 86. percben az Avantul ismételten büntetőt rúghat, a harmadi­kat ezen a találkozón! Buciuman azonban 3 mé­terre küldi a pöttyöst a kapu fölé. A tizedik sikert is elkönyvelhették sorozat­ban a szászrégeniek, ám a csapat második félidőbeli játéka elgondolkodtató... A követ­kező fordulóban a bajnokság nagy rangadóját rendezik, ekkor ugyanis Cigan Sorin együttese Félixfürdőre látogat a csoport éllovasának ott­honába. Nagyon fontos lenne a tizenegyedik győzelem megszerzése is... Avántul: Farca$ - Halatiu, Dobrau, A$tilean, Truta, Sarmäzan, Petelean, Macarie, Luca, Bajkó (76. Moldovan), Buciuman (89. Ignat). Mikola: Suta - Sándor, Dragomir, Tempfli, Solomen, Put, Nichita, Juhász (85. Vanca), Tomna, Tutura? (90+1. Negrean), Danila (76. Cosma). Játékvezetők: Cornel Viorel (Plopeni) - Bozieru Emil (Baicoi), Nutu Robert (Ploiesti). Ingyenes kirándulás Félixfürdőre A szászrégeni Avántul vezetősége ingyenes kirándulást szervez Félixfürdőre, ahol pénte­ken a III. liga 6. csoportjának rangadójára ke­rül sor. Az érdeklődők mától 8-14 óra között iratkozhatnak fel a klub titkárságán. A szurkolók rendelkezésére egy 50 férőhelyes autóbusz áll majd, az indulás péntek reggel 8 órakor lesz. Szabó Antal A Labdarúgó IV. liga Vereséggel is élen az ASO Zöldasztalnál érvénytelenítették a március 29-én lejátszott Maresul Marosludas-ASO Nyárádszereda 2- 0-s végeredményét a Maros megyei Labdarúgó-egyesület Fegyelmi Bi­zottságának április 10-i ülésén. Az ASO fellebbezését elfogadták, mivel kiderült, hogy a házigazdák olyan labdarúgót küldtek pályára, aki nem rendelkezett játékjoggal, így a döntés értelmében az éllovas 3-0-ra megnyerte a találkozót. A ludasi meccset követően Cseke Lóránt csak egy figyelmeztetést kapott, Takács Leventét egy fordu­lóra, míg Gáli Gábort két fordulóra függesztették fel (mindhárman a nyárádszeredai együttestől). A szombati, Radnót elleni idegen­beli találkozón marosvásárhelyi bírói trió, Curta Ovidiu mellett Mátéi Doru és Todan Vlad felelt a mérkőzés lebonyolításáért. A labda­rúgó-egyesület megfigyelőjeként Tarcán l­an volt jelen. A találkozó egyetlen találatát a házigazda Roman Ilie neve mellé jegyezték fel a 66. percben, bár a szeredaiak vereséget szenvedtek, így a feljutást jelentő első helyen állnak a tabellán. Tizenhét találkozó után 37 ponttal az élen áll az ASO, őket a Gaz Metán Dános követi 34 ponttal, a harmadik helyen pedig a radnótiak állnak 33 ponttal. A forduló további eredményei: Marcius Marosoroszfalu - Viitorul 2002 Dicsőszentmárton 7-1 (4-0), Maretiul Marosludas - Avántul Me­zőméhes 3-2 (2-0). A Gaz Metán Dános állt. A szerdán sorra kerülő hétközi fordulóban 17 órától az éllovas az üldöző Gaz Metán Dános ellen mér­kőzik­­ a játékvezető gárda: Andrei Florin-Tamasoiu Vlad-Szakács János (mindhárman Marosvásár­hely), megfigyelő Czakó János - a másik két találkozón a Viitorul 2002 Dicsőszentmárton - Muresul Marosludas, illetve a Muresul Marosoroszfalu - Radnót SK össze­csapására kerül sor. Az Avántul Mezőméhes áll. Szabó András