Népújság, 2018. március (70. évfolyam, 49-75. szám)

2018-03-19 / 64. szám

2018. március 19., hétfő Szabó Antal-Lóránd Miután március elején az igen­csak mostoha időjárás miatt a Román Labdarúgó-szövetség egy héttel elnapolta a harmadosztály ta­vaszi visszavágójának rajtját, az első tavaszi körben Maros megyei rangadót rendeztek a 3. liga V. cso­portjában: a Szászrégeni Avántul a Radnóti SK-val mérkőzött meg. A télen az Avántul kispadján je­lentős változás történt, hiszen Stoi­­ca Vilmosnak távoznia kellett (a vezetőség szerint a tréner anyagi követelései túlzottak voltak), he­lyét Rázván Dan, a Szászrégeni Best K­ids egyik ifjúsági csapatá­nak edzője vette át. Ugyancsak a téli szünetben távozott az együt­testől Cristian Merdariu, Laurentiu Moldovan, Roberto Hasnau és Da­rius Ghirca, utóbbi éppen a szász­­régeniek szombati ellenfelénél, a Radnóti SK-nál folytatja pályafu­tását. Ilyen előzmények után kí­váncsian vártuk, mire lesz képes a házigazda alakulat a tabella vége felé tanyázó megyei riválissal szemben. A 18. fordulóban rendezett rang­adó jó közepes színvonalúra sike­redett. A kezdés látványosan eseménydús volt, hiszen néhány percnyi tapogatózó játék után a labda mindkét kapuban megpihent egy-egy alkalommal - három perc leforgása alatt... A 7. percben jár­tunk, amikor a hazaiak megszerez­ték a vezetést: Bogdan Stavila egye­dül vezethette rá a pöttyöst a radnóti kapura, mintegy 9 méteres, erős lövése a bal alsó kapufáról a hálóba vágódott: 1-0. A vendégek válasza villámgyorsan érkezett: egy okosan kidolgozott támadás során a labda Adrian Pophoz került, aki mintegy 18 méterről erős és helye­zett lövéssel bevette Husar kapu­ját: 1-1. A folytatásban inkább az Avantul irányított, a 21. percben például Stavila remek ütemben tálalt Lucá­hoz, aki kecsegtető szögből jóval fölé lőtt, majd Feketics Norbert cé­lozta meg a kaput, ugyancsak pon­tatlanul. A 43. percben az eléggé aktív Andrei Moldovan remek hely­zetben találta magát, ám lövése erőtlenre sikeredett, így nem oko­zott gondot a vendégkapusnak. A túloldalon a vendégek lendületesen A szászrégeni alakulat szinte vé­gigtámadta a második félidőt, to­ronymagasan uralva a játékteret. A játék színvonalát ebben az időszak­ban eléggé befolyásolta a szinte végig zuhogó, hideg eső. A felázott, csúszós gyepszőnyeg miatt a labda­rúgók nehezen őrizték meg egyen­súlyukat. A szászrégeniek elszánt támadásokat vezettek, percekig be­szorítva ellenfeleiket a saját térfe­lükre. Az első jelentősebb gólszerzési lehetőségre tíz percet kellett várnunk: az 55. percben Ol­­tean kapuvédő röviden öklözte ki a beívelt labdát, amely Sbârceához került, a régensek játékosa megcé­lozta a mintegy 14 méterre található üres kaput, ám gól helyett a kapu mögötti, idős eredményjelző épsé­gét sodorta veszélybe... Andrei Moldovan két alkalommal is közel állt csapata második gólja megszer­zéséhez, a 64. percben „eleresztett” lövése szögletre pattant, majd a 75.­­ben, egy remek cselsorozatot köve­tően, mintegy 8-9 méterről csúnyán fölé emelt. Ezenközben, a 73. perc­ben Fülöp András jobb oldalról jó pozícióból mellé lőtt. A régensek utolsó gólszerzési lehetőségét a 84. percben jegyezhettük: egy bal oldali szögletrúgást követően Iliescu mintegy 10 méterről mellé fejelt. A túloldalon a vendégek gyenge telje­sítményt nyújtottak, a második fél­időben csupán elvétve és veszélytelenül támadták Husar ka­puját. Noha játéka és a kihagyott hely­zetek száma alapján Dán Rázván gárdája győzelmet érdemelt volna, a csapat nagyon „vékonynak” ne­vezhető. Az együttes soraiból két kulcsfontosságú középhátvéd (Mer­dariu és Hasnau) távozott, helyükre nem érkezett megfelelő ember. Saj­nálatos módon egyre nagyobb a csapat körüli érdektelenség, a klub­hoz beáramlott politikai „fuvallat­ról” nem is beszélve... Szerkeszti: Farczádi Attila Nem bírtak egymással a csapatok a 3. ligás Maros megyei rangadón Jegyzőkönyv Labdarúgó 3. liga, V. csoport, 18. forduló: Szászrégeni Avántul - Rad­nóti SE 1-1 (1-1) Szászrégen, Avántus-pálya, borús idő, zuhogó eső, mintegy 150 néző. Vezette: Sebastian Lastun (Râmnicu Vâlcea) - középen, Romeo Popa, Rázván Tudor (mindketten Craiova) - partjelzők. Ellenőr: Mihail Bacescu (Brassó), Dinu Lucaciu (Kolozsvár). Gólszerzők: B. Stavila (7)., illetve Ad. S. Pop. (9). Szászrégeni Avântul: Husar - Bugnar, Core, Siplocan, Truja, Fülöp A. (79. Iliescu), Ad. Luca, Sbârcea (67. Bogd­an), Feketics N. A. Moldovan, Stavila. Radnóti SK: Oltean - Dragoș Ghirca, Pop, Bucur, Fekete, A. Balea, Ca­­limani, Koródi (57. Darius Ghirca), Szilágyi (89. Angyal), Pastor, Che­an. Eredményjelző , 1. liga, rátjászás, 2. forduló: felsőház: Konstancai Viitorul - USK Cra­iova 0-0; az élcsoport: 1. Kolozsvári CFR 33 pont/1 mérkőzés, 2. FCSB 31/1, 3. Craiova 30/2; alsóház: Bukaresti Juventus - Temesvári Poli ÁCS 1-0, Medgyesi Gaz Metán - Concordia Chiajna 2-1; a Botolani FC - Bu­karesti Dinamo mérkőzést a kedvezőtlen időjárási körülmények miatt el­halasztották. Az élcsoport: 1. Dinamo 23 pont, 2. Botosani 21,3. Voluntari 17. A 2. liga, 25. forduló: Balotesti - Arad 2-2, Clinceni - Miroslava 0-0, Bu­karesti Metaloglobus - Suceava 2-1, Pitesti - Temesvári Ripensia 2-1, Bra­­ila - Marosvásárhelyi ASA 3-0 (hivatalból, az ASA csődbe ment), Afumati - Szatmárnémeti 3-0, Cálárnyi - Snagov 2-0, Nagyszeben - Zsilvásárhely 1-0, Targoviște - Nagyváradi Luceafárul 2-1. Az élcsoport: 1. Calárati 56 pont, 2. Nagyszeben 53, 3. Târgoviște 49. A 3. liga, 1. csoport, 18. forduló: Rákói Aerostar- Darabani 8-0, Liești - Valea Marului 3-0 (hivatalból, a Valea Marului visszalépett a bajnok­ságból), Galaci Metalosport - Székely­udvarhely 1-6, Barcarozsnyó - Kéz­­divásárhely 1-1, Csíkszereda - Románvásár 3-1, Galați Otelul - Focsani 0-0. Pascani szabadnapos volt. Az állás: 1. Aerostar 37 pont, 2. Csíkszereda 36,3. Románvásár 33, ...7. Kézdivásárhely 25, ...12. Székelyudvarhely 13. A 3. liga, V. csoport, 18. forduló: Magyarigen -Tasnád 2-0, Kolozsvári CFR II - Kolozsvári Sán­tatea 2-2, Kudzsir - Gyulafehérvár 0-0, Dés - Vidombák 3-0, Magyargárd - Felek 1-0, Szászrégeni Avántus - Radnót 1- 1, Lénárdfalva - Medgyesi Gaz Metán II 2-1. A Kolozsvári II állt. Ranglista 1. Kolozsvári U 15 12 2 1 39-8 38 2. Magyarigen 16 11 4 1 37-15 37 3. Lénárdfalva 16 10 2 4 35-1­7 32 4. Magyargárd 16 9 4 3 30-18 31 5. Kudzsir 16 8 5 3 28-17 29 6. Gyulafehérvár 16 7 4 5 24-13 25 7. CFRSI 16 6 5 5 27-19 23 8. Sán­tatea 16 5 8 3 22-16 23 9. Avántus 16 7 2 7 21-23 23 10. Tasnád 15 5 3 7 19-26 18 11. Medgyes II 16 4 3 9 18-32 15 12. Radnót 16 2 6 8 25-34 12 13. Felek 16 2 5 9 14-33 11 14. Dés 16 3 1 12 15-33 10 15. Vidombák 16 1 0 15 15-65 3 SPORT - REKLÁM ______ NÉPÚJSÁG _ ROMÁNIÁBAN AZ EU EGY HELYI VÁLLALKOZÁST TÁMOGATVA FEKTET BE AZ INNOVÁCIÓBA A Maros megyei Turbocam Románia most lehetőséget kapott üzleti tevékenységének bővítésére. A turbinaa­lkatrészak exportőre az uniós befektetésnek köszönhetően már nem csupán beszállítóként lesz jelen a nemzetközi tartanaalkatrész-piacért, hanem integrált­ szerelési munkálatokat is el tud végezni. || A Maros megyében, Marosszentannán készült termékeket a nemzetközi energia-, autó- és repülőgépipar­o­e vezető vállalatainak exportálják. További információ: www.europa.eu/investeu IlHAiMMSMfei&MUUwiaMMMMwiiiSb TM