Nógrád, 1969. február (25. évfolyam, 26-49. szám)

1969-02-13 / 36. szám

Mér­egen er ver«*?nvi»optár Tovább bővültek a lehetőségek A megyei szakszövetségek a TS irányításával tavaly a versenynaptárba betervezett bajnokságok és versenyek 97 százalékát megrendezték A járási-városi szakszövetségek teljesítésének százalékos aránya 96, összességében a megyé­ben az elmúlt évben a betervezett sportesemények 96 száza­lékát sikerült megrendezni. A megyei versenynaptár teljesítése: Alsó- és középszinten tovább bővültek a sportolási le­hetőségek. A bajnoki mérkőzések mellett növekedett az egyéni versenyek és versenyzők száma is. A versenyek szer­vezése, lebonyolítása, szakmai színvonala javult. Kedvezők a tapasztalatok labdarúgásban, kézilabdában, röplabdában, tekében és vívásban Nem sikerült viszont kellően megerő­síteni a kosárlabda, természetjáró és a torna szakszövetsé­gét, az atlétikai szövetség munkájának színvonala pedig a második félévben visszaesett néhány lelkes aktíva kiválása következtében. Néhány sportágban járási-városi szinten is sikerült szervezett bajnokságot lebonyolítani. A balassagyarmati já­rásban felnőtt férfi röplabda, a rétsági járásban felnőtt fér­fi asztalitenisz és kézilabda, Salgótarjánban felnőtt férfi asztalitenisz- és ifjúsági kosárlabda-bajnokságot rendeztek. Nem sikerült viszont minden járásban megvalósítani a kis­­golyós teke, valamint a sakk-csapatbajnokságot. A járási-városi versenynaptár teljesítése: A versenysportágakban végbement változásokon kívül az utánpótlás versenyen is lé­nyegesen körültekintőbb szer­vezéssel kerültek lebonyolí­tásra. Ez a segítség az ered­ményeken is megmutatkozott- A 18 s­portágban az elmúlt évben NB-s, megyei, járási és városi szinten szerepeltek a nógrádi csapatok, összesen 478 férfi­ és ,1 női egy­üt­tes vetélkedett különböző szin­ten. Összesen 5670 férfi és 2303 nő vett részt verseny­­szerű bajnokságokban. Az úttörőolimpia Versenysoroza­ta kilenc sportágban 21 464 fiú és 11 848 leány pajtást mozgatott meg. A munkahe­lyi spartakiádokon 8300-an, a falusi spartakiádokon 6258-an indultak. A kedvezőtlen példákat ös­­­szevetve megállapítható, hogy az elmúlt évi verseny­naptárba beütemezett sport­­események zömét sikerült le­bonyolítani, magasabb szín­vonalon és szervezettséggel, mint korábban. R. I. Gazdasági helyzetkép Számok és tények egy évről Az egyesületek gazdasági jelentései az elmúlt év mun­kájáról lassan elkészülnek. A szécsényi JTS-re eddig beér­kezett gazdasági helyzetképek arról tanúskodnak, hogy ahol intenzív egyesületi élet folyt, ott ez meglátszik az egyesület „szénáján” is. Nógrádmegyer­­ben és Nagylócon örvendetes mennyiségben túlteljesítették a­­ bevételi tervet. Mihályger­­gén például a tervezett 19 400 forintot 21 400-ra telj­esítették. Gyenge sportköri munkáról tanúskodik viszont a pöstény­pusztai helyzetjelentés: a ter­vezett 340 forintos bevétellel szemben 1200-at teljesítettek. Még elkeserítőbb Benczúrfal­­va egyesületének gazdasági helyzete. A 4300 forint bevéte­li tervet csak 600 forintra si­került teljesíteni. Az adatokból leszűrhető, hogy igen sok múlik az egye­sületi vezetőkön. Ahol agilisan dolgoztak, ott tiszta lappal vághatnak neki az 1969-es sportévnek. Közgyűlési menetrend Az idei egyesületi közgyűlé­st zömét a pásztói járás 24 sportköre februárban és máj­­­­usban tartja. Néhány egye­sület már lebonyolította, a zöme azonban még hátra van A további menetrend Február 16: Erdőkürt, Va­­nyar­c, Erdőtarcsa, Kalló. Február 19: Pásztói gimná­zium. Március 2: Csécse, Felső­told, Kozárd. Március 9: Hasznos, Jobbá­gyi, Mátraszőllős, Mátrake­­resztes. Március 23: Tar, Pásztói KSE. A rétsági járásban 23 egye­sület tart közgyűlést. Közülük nyolc sportkörben már lebo­nyolították. Tervezik egyesí­teni Nagyorosziban a Balas­si SE, s a helyi Tsz SK sport­kört. természet­járás Elméleti verseny Eresztvényben . A szokásos évi megyei ter­­mészetbarát­ munkaértekezle­­tet február 15-én és 18-án kr­eszt­vény­ben rendezi meg a Nógrád megyei Természetba­rát Szövetség. Szombaton meghallgatják a megyei szövetség elnökségé­nek beszámolóját a végzett munkáról és az idei célkitűzé­sekről. Ezután természetjáró szakmai filmek vetítésére ke­rül sor. Vasárnap délelőtt rendezik meg az elméleti versenyt: a természetjárók, tájékozódási futók elméleti felkészítésének­ elősegítése, és az elért ered­mények lemérése céljából. Ugyanakkor felkészülést nyújt a Páli Tivadar elméleti ver­senyre. Felnőtt és ifjúsági ka­tegóriában mérik össze tudá­sukat a megye szakosztályai­nak tagjai. Számot adnak ál­talános turistaelméleti tudá­sukról: történelmi, földrajzi és műemlékekkel kapcsolatos kérdésekre igyekeznek vála­szolni. A versenybíróság el­nöke Géczy Gyula lesz. Nevez­ni a helyszínen tehet. Take Tanulnak a játékvezetők A Nógrád megyei Teke Szövetség az idén is megren­dezi a játékvezetők tovább­képző és játékvezető-képző tanfolyamát. Az érdeklődők február 15-ig jelentkezhet­nek a Nógrád megyei Teke Szövetségben. Előkészületi mért érések Hidegben is sziporkázó csatárok Az NB-s nógrádi labdarú­gó-csapatok tegnap délután újabb előkészületi mérkőzése­ket játszottak. Az SBTC idei ötödik találkozóján Gyöngyö­sön a helyi NB III-as Spar­tacus ellen 7:2 arányban győ­zött. A Nagybátonyi Bányász Salgótarjánban vendégszere­pelt, és 5:0 arányban bizto­san fektette kétvállra a fiata­lokkal teletűzdelt SBTC tar­talékgárdáját. Az SKSE Zagy­­vapálfalván ugyancsak nagy gólaránnyal bizonyult jobbnak az NB III-as Bányagép SK- val szemben. A Kisterenyei Bányász Nagybátonyban lé­pett pályára, és a Bányász tartalékegyüttese ellen nagy gólaránnyal győzött. SBTC — GYÖNGYÖSI SPARTACUS 7:2 (3:1) Gyöngyös, 300 néző, v.: Csi­ba. SBTC: Magyar (Horváth K.), — Baranyai, Ferenc (Ge­use), Geese (Vertig), — Hor­váth F., Kmetty — Krisk( Zöldi), Zöldi (Kajdi), Szöllő­­si, Básti, Jeck. A fekete-fehér támadósor kezdetben a csúszós, havas pályán nagy lendülettel szőt­te akcióit. Mintegy 25 per­cig élvezetes, jó iramú volt a küzdelem. Ahogy a hideg fo­kozódott, a talaj egyre kemé­nyebbé vált, úgy romlott a játék képe is. Sok átadási hi­ba csúszott a játékba. A­ gó­lok többnyire egyéni akciók­ból születtek. Sok jó elgon­dolás nem fejeződött be azon­ban góllal. Góllövő: Zöldi (2), Kriskó (2), Jeck (2), Básti, ill.: Bá­gyi (2). Jók: Gecse, Zöldi, Szőllősi. (mátyu­s) SKSE — BÁNYAGÉP SK 5:0 (2:0) Zagyvapálfalva, 100 néző, v.: Mohácsi. SKSE: Vári (Libus) — Tajti (Kulcsár), Sebők (Martinkó), Kapás — Czuder, Puskás (Sebők), — Nyerges, Pünkösdi, Szeberényi, Csala, Antal. Bányagép SK: Pál — Juhász, Kisházi (Ferenc), Kiss (Győri) — Boldvai, Szabó — Jenei, Ferenc, Bartha, Hoff­man, György (Huszár.) A hazaiak eltávolították a pályáról a havat, és így vi­szonylag megfelelő talajon mérkőztek. A 10. percben An­tal a kapufát találta el, majd a 22. percben Csala beadását Szeberényi továbbította a há­lóba. 1:0. A 30. percben Pün­kösdi lövése a jobb kapufá­ról vágódott a hálóba. 2:0. Az 58. percben Kulcsár II­ méteres szabadrúgása a felső lécen csattant. A 03. percben Czuder távoli, nagy erejű lö­vése kötött ki a hálóban. 3:0. A 70. percben Pünkösdi 16 méterről lőtt a jobb alsó sa­rokba. 4:0. A 78. percben a mérkőzés legszebb, támadása végén Nyerges középre perdí­­tett, és Antal közelről a háló­ba talált. 5:0. A 87. percben Czuder újabb kapufát lőtt. A találkozón a hazaiak a vártnál gyengébben szerepel­tek, bár az is igaz, hogy az alapozást csak nemrég fejez­ték be. Az SKSE korszerű csatárjátékkal rukkolt ki. (demény) KISTERENYEI BÁNYÁSZ — NAGYBÁTONYI BÁNYÁSZ SS 7:0 (5:0) Nagybátony, v.: Bazsó. A ter­vezettől eltérően a Kisterenyei Bányász nem a Mizserfai Bá­nyásszal mérkőzött Kazáron, hanem leutazott Nagybátony­­ba, ahol a bányász tartalék­együttes volt az ellenfelük. A vendégcsapat végigtá­madta a mérkőzést. A 6. perc­ben Tarlósi nyitotta meg a gólok sorát. 1:0. A 13. perc­ben Nagymajdon talált a há­lóba. 2:0. A 24. percben egy pompás Taliga—Végvári ado­gatás után ismét Nagymajdon volt eredményes. 3:0. A 39. percben Nagymajdon megsze­rezte mesterhármasát. 4:0. A 41. percben Tarlósi átadását Kaszás értékesítette. 5:0. Az 51. percben ismét Nagymaj­don talált a hálóba. 6:0. A 75. percben Taliga átadásából Nagymajdon állította be a vég­eredményt. 7:0. A vendégcsapat tetszetős já­tékkal ilyen arányban is rá­szolgált a győzelemre. Jó: Király, Tarlósi, Végvá­ri, Nagymajdon. és Taliga. (győri) NAGYBÁTONYI BÁNYÁSZ— SBTC II. 5:0 (1:0) SBTC-pálya, 100 néző, v.: Bodon. Nagybátonyi Bányász: Palhuber (Bulyovszki) — Ka­­kuk (Romh­ányi), Gáspár, Romhányi (Szalai), — Kup­­csulik, Salgó (Kakuk) — Nagy A. (Kegye I.), László (Kegye II.), Veres, Kovács II., Kegye I., (Sarkadi). SBTC II.: Sző­ke (Bartha, Herczeg) — Márkus, Gaiger, Szolnoki­ (Balla), — Boskó­ (Toldi), Antal — Szoó, Tábori, Molnár (Toldy), Toldi (Krajcsi), Macska (Bartha). A havas talajon az első fél­időben keveset forgott ve­szélyben a két kapu. Az egyet­len gólt a 20. percben László beadásából Veres lőtte. 1:0. Az 50. percben­ Kovács II. gurított a hálóba. 2:0. A 60. percben Kegye II. újabb gólt lőtt, de a játékvezető oldal­háló címén nem adta meg! A 63. percben Gajger rövid ha­zaadását Kovács II. helyezte a hálóba. 3:0. A 75. percben Kegye II­ egy Ügyes csel után a jobb sarokba bombázott. 4:0. A 81. percben a nagyon ügye­sen mozgó Kegye II, állította be a végeredmény! 5:0. Jó: Gáspár, Kakuk, Kovács 11., Kegye II., ill.: Toldi, An­tal, Szoó. (rozgonyi) » | Azonnali belépéssel a­l­k­a­lmazunk teljesítménybérben ács, kőműves, műköves, kőfaragó, villanyszerelő, hegesztő, csőszerelő, vasszerkezetű lakatos szakmunkásokat,­­ betonozó-útépítő, kubikosbrigádokat, betanított munkásokat,­­ férfi segédmunkásokat. Szállás: napi háromszori étkezés térítés ellenében biztosítva. Jelentkezés: 26. sz. Állam: Építőipari Vál­lalat: Dunaújváros, Kenyérgyár u. 1. i­tt ' 1- SALGÓTARJÁN Február 15-én rendel 6 órakor Salgótarjánban bő áruválasztékkal WIECHTITJUK MOL-. HHL-, TEJ-, KENYÉR-boltunkat! Kibővített élelmiszeráruk! Pécskő utca S (Csemege mögött) NÓGRÁD MEGYEI ÉLELMISZER KISKERESKEDELMI VÁLLALAT Tej-, kenyérből! Nyitva: 0—19.30-ig Vasárnap: 6—10-ig Boltvezető: Mózer Árpádné H­as-­ Halbak­ Nyitva: 7—19-ig Boltvezető: Varsi Mihály