Nógrád, 1969. április (25. évfolyam, 75-97. szám)

1969-04-29 / 96. szám

Az NB II-ből jelentjük Jó játék után is vereség Különös mérkőzés Kisterenyén A labdarúgó NB II. Északi csoportjának VII. forduló­já­­ban az SKSE a listavezető Volán SC otthonába látogatott, és jó játék után is vereséget szenvedett. A Kisteronyei Bá­nyász a BEAC­ együttesét fogadta, és az erélytelen játék­­vezetés következtében a második félidőben a találkozó csak­nem félbeszakadt. Volán SC—SKSE 2:0 (1:0/ Rákoscsaba, 4000 néző, v.: Wottava. Volán SC: Szegedi — Pintér, Merényi, Határaik — Jónás, Földi — Glatz, Miskol­­czi, Mezei, Kiss, Dauda. Edző: Kiss Jenő. Salgótarjáni Ko­hász: Vári — Tajti, Galbács (Kulcsár), Ladányi — Csala, Puskás — Pálmai (Marracik), Nyerges, Rozgondi, Szeberé­­nyi, Angyal. Edző: Tóth Gyu­la. A pályaavató találkozó előtt a hazaiak arról beszéltek, hogy legalább négy-öt gólt rúgnak. Jó talajú játéktéren szokatla­nul nagy melegben kezdődött a mérkőzés. A hazaiak lendül­tek támadásba, majd a 8. perc­ben egy gyors ellentámadás vé­gén Antal nagy helyzetből, a vetődő Szegedibe lőtt, a 15 percben pedig Miskolczi lőtt mellé. A 20. perc után a ha­zaiak támadtak, fölényüket öt szöglet jelezte. A 30. percben Pálmai szöglete a bal kapufá­ról perdült a mezőnybe. A 38. percben jobboldali támadás során Mezei kapta a labdát, Vári kifutott, a csatár lövése a kapus lábáról visszavágódott Mezei elé, aki másodszorra már nem hibázott. 1:0. A második félidőben az SKSE jól játszott. Az 50. percben Rozgondi nagy erejű lövését, majd Pálmai pergő labdáját hárította pompásan Szegedi. A 66. és a 70. perc­ben Rozgondi először a jobb kapufát találta el, majd bal sarokba tartó lövését a me­zőnybe öklözte Szegedi. A hazaiak elfáradtak. A vendé­gek azonban a mezőny­fölény ellenére nem tudtak gólt elér­ni. A 83. percben Nyerges már csak a kifutó kapussal állt szemben, de belelőtte a labdát. A 88. percben a kiug­ró Miskolczi a kifutó Vári lába között 10 méterről gu­rított a hálóba. 2:0. Az SKSE idei legjobb játé­kával sem tudott győzni, mert a csatárok kihagyták a legna­gyobb gólhelyzeteket is. Sze­gedi nagyszerűen védett, a mezőny legjobbja volt. Jó: Szegedi (a mezőny legjobbja), Halácsi, Mezei, Kiss, ill.: Vári, Ludányi, Csala, Szeberényi. Bemenj László BEAC— Kisterenyei Bányász 1:1 (1:0) Kisterenye, 1000 néző, v.: Ludányi. BEAC: Száger — Kármán, Vízkeleti, Gabai — Seprűs dr., Glatz — Földes, Gyenes dr., Molnár II., (Bau­er), Kalocsay (Gyepes), Varga. Edző: Várhidi Pál. Kisterenyei Bányász: Csernák — Király, Bibók, Orosz — Létrás, Juhász — Tarlósi, Szeberényi, Nagy­­majdon, Taliga, Kaszás. Ed­ző: Szomszéd Ádám. A vendégek kezdtek jobban, és a 2. percben vezetéshez ju­tottak. Gyors jobboldali táma­dás után az érthetetlenül le­álló védelem mellett Gyenes dr. kiugrott és közelről a há­lóba lőtt. 1:0 Később a Kis­terenye átvette a játék irányí­tását, és záporoztak a lövések Száger kapujára. A 4. perc­ben Kaszás mellé, a 7-ben Nagymajdon fölé lőtt. A 12. és a 17. percben Létvái és Ka­szás lövését védte a kapus. Közben ritka, de veszélyes el­lentámadásokkal kísérletezett a vendégcsapat Ezután teljesen a kapujához szegeződött a REAC, és a hazaiak 10 perc alatt 8 szögletet értek el. A 30. percben Nagymajdon óriá­si helyzetben mellé lőtt. Szü­netig görcsösen erőlködve a Kisterenye kezdeményezett többet. A második félidőben az erélytelen játékvezetés követ­keztében pankrációs jelenetek játszódtak le a pályán. A rugdalózás sem hiányzott a labdarúgók repertoárjából. A játékvezető fordított ítéleteivel borzolta a játékosok és nézők kedélyeit. A 49. percben Tar­­lósit a 16-oson belül felvágták, a bíró 11-est ítélt. Kaszás bün­tetőjét Száger kiütötte, kava­rodás támadt a kapu előtt, majd Nagymajdon egyenlített. 1:1. Az 57. és a 62. percben Gyenes dr.-t és Kármánt ki­állította a játékvezető. Az ala­posan megfogyatkozott vendé­gek teljesen védekezésbe szo­rultak, a hazaiak azonban szin­te nem mertek kapura lőni. A 80. percben Kaszás óriási hely­zetet hagyott ki. A 89. perc­ben Gabai nagy erejű lövése a felső kapufán csattant. A mostani találkozó nem volt méltó a két együttes ko­rábbi, izgalmas, színvonalas küzdelméhez. A hazaiak közül senkit nem lehet dicsérni, míg a vendégcsapatból Száger, Víz­keleti, Seprűs dr. és Földes nyújtott jó teljesítményt. Győri László Asztalitenisz NB III. Az SKSE nyert a Bgy. SE ellen Az asztalitenisz NB III. Márton­ csoportjának VII. fordulójában megyei rang­adóra került sor. Az SKSE Salgótarjánban fogadta a Bgy. SE együttesét és szoros küz­delem után minimális arány­ban győzött. Az SBTC kön­­­nyű mérkőzésen nagy arány­ban nyert Lőrinci ellen. SKSE—Bgy. SE 9:7 Nyert: Koskár (4), Ispán (2), Bérezés (2), Oroszi (1), ill. Thurzó (3), Lucska (3), Csépán (1), Bartos (—). Az SKSE már 4:1 arány­ban vezetett, majd a vendé­gek kiegyenlítettek. 7:7-es ál­lás után Bérezés legyőzte Bartost, és Ispán Csépánt egyaránt 2:0 arányban. SBTC—Lőrinci 13:3 Nyert: Kövendi N­. (4), Ba­­ráth (4), Polaneczki (3), Dé­­czi (2), ill.: Kiss (2), Petró (1). A VIII. forduló keretében (május 11) rendezik meg a Bgy. SE—SBTC és az SKSE —Gyöngyös mérkőzést. I JÓKAI MÓR Átdolgozta: Cs. Morvai Tibor Rajzolta: Korcsmára? Pál­ bátyjához lépett. Nem mehetünk fejjel a falnak, tisz­telt haditanács! Az ostromot elő kell készíteni! Szükséges ez az óvatossági mert... mégis párbajt fogunk vívni, a leg­komolyabb párbajt, mely valaha férfiak közt végbement. Mindketten részt veszünk az első rohamban s aki hamarabb fellép a vár fokára, azé a lovagias elégtétel. Hiába érvelt Ödön meg néhány más „hidegvérű”, végül a szavazás is a meleg vér­űek javára döntött. Testvéreid között nem szokás, mi A tanácskozás után Richárd Bátyám, te tréfálsz! Csak nem állsz oda egy ostoba cserepár puskacsöve elé? A te eszedre még szüksége van a nemzetnek! Gondolj anyánkra, nődre, gyermekeidre és hagyd ránk, katonákra a verekedést! Ödön nem felelt. Sarkon for­­­dult és kézfogás nélkül ott­ hagyta öccsét. Ez történt az NB II-ben A Pásztói KSE és a Bgy Dózsa nyerte a megyei rangadót Otthon kikapott a Bányagép SK és a Mitserfa A labdarúgó NB II. E szakkö­­zép cs­oportjának legutóbbi fordu­­lójában a nógrádi együttesek az idei hagyományokhoz híven is­mét nem remekeltek. A Karancsla­­pujtői Bányász idegenben, míg a Mizserfai Bányász és a Bányagép SK otthonában szenvedett veresé­get. A két megyei rangadót a ha­zai együttesen, a Pásztói KSE és a Bgy. Dózsa nyerte. Pásztói KSE — Sz. üveggyár 4:2 (2:1) Pásztó, 1500 néző, v: Csata. Pásztói KSE: Telek - Borda, Ta­­ri I., Gortva — Klonka, Ladányi —­ Győr: Majovszki, Szklenár (Fe­kete), Malik (Smolek), Pozsár, Edző: Újházi István. Húsz percig kiegyenlített volt a játék, majd a hazaiak kezdemé­nyeztek többet. Egy ellentámadás során Molnár K. a vendégek szá­mára szerezte meg a vezetést. 0:1. Néhány perc múlva egy jobb­oldali beívelést Majovszki továb­bított a hálóba. 1:1. Sorozatos ha­zai támadások végén Győr lőtt gólt. 2:1. A 47. percben a kitörő Pozsárt szabálytalanul akadályozták, a já­tékvezető 11-est ítélt. A büntető: Szklenár fölé lőtte. Kemény, sőt durva játék jellemezte a további­akban a küzdelmet. A 67. perc­ben Smolek közelről lőtt a háló­ba. 3:1. Ritkán, de veszélyesen vezettek támadást a vendégek. A 72. percben Baja szépített. 3:2. A 81. percben Pozsár beadását a lest reklamáló védők közül Győr to­vábbította a hálóba. 4:2. Közben a játékvezető a reklamáló Eislert kiállította. A PKSE több gólhely­zetet dolgozott ki és megérde­melten győzött a tudása alatt ját­szó St. Üveggyárral szemben. Jó: Pozsár (a mezőny legjobbja), Borda, Győr, míg a vendégek kö­zül senki nem érdemel dicsére­tet. Bgy. Dózsa — Zp. Építők 2:0 (0:0) Balassagyarmat, 200 néző, v: Vágvölgyi. BGY. DÓZSA: Tajti — Halas (Juhász), Kalcsó, Maruzs — Balázsi, Ferencsik — Rátóczki, Melega I., Mészáros (Gál), Dallos, Varga. EDZŐ: Podmaniczki Pál. Zp. ÉPÍTŐK: Nagy - Miskolczi, Demendi, Csikós — Bozó I. (öze), Bozó II., — Tajti, Tarlósi, Lo­­sonczi, Mátrai I., Pepsinszki. ED­ZŐ: Kovács Ernő. Az I. félidőben mindkét csapat sok támadást vezetett, de a táma­dósorok gyámoltalankodtak. A 70. percig 6:0 volt a mérkőzés állása. A 71. percben Mészáros buktatá­sáért l1-est ítélt a játékvezető, ?!?..elyet Balázsi értékesített. 1:0. (Közben Mészáros megsérült és le kellett cserélni.) A 75. percben Őzét kiállította a játékvezető, mert a bírónak rúgta a labdát. A 84. percben Melega I.~Rátét-­ támadás során a jobbszélső két védőt kicselezett, majd lövését Varga segítette a hálóba. 3:0. Kö­zepes iramú, sok hibával tarka mérkőzés volt. A Bgy. Dózsa más­fél hónapja tartó sikertelenség, sorozata ezzel megtört. Jő: Tajti Ferencsik, ill. Deméndi, Tajti. Bányagép SK — Bp. Postás 3:3 (0:0) atasiva,cítidiva, iou néző, v. :11 Jankovics. Bányagép SK: Pál Juhász, Cserven, Győri — Bold­vai, Kisházi (Ferencz I.) — Barth Havasi, Szabó, Hoffmann, Filke Edző: Tóth István. Az 1. félidőben a Bányagép SK több nagy gólszerzési alkalmat szalasztott el. Az 55—65. perc kö­zött, váratlanul összeomlott a vé­delem, és a vendégek három íz­­ben a hálóba találtak. 3:0. Ekkor feleszméltek a hazaiak és nagy hajrába kezdtek. A 75 percben Havasi, a 80. percben Bartha szé­pített. 2:3. Szorongattak a hazai­ak, Cserven egyenlítési alkalmat szalasztott el. Jó, Boldvai, Cser­ven. Filkor. Martfű — Karancslapujtő 4:1 (3:0) Martfű, 200 néző, v.: Nagy J. K.-LAPUJTŐI BÁNYÁSZ: Fuchs — Gordos, Tóth F., Lantos I., — Bodor, Horváth — Osgyáni L., Tórák (Serfőző, 60 p.), Tóth S., Lavas, Somoskői. EDZŐ: Takács Dániel. Már az első percben vezetéshez jutottak a hazaiak, Fuchs kezéből kirúgták a labdát. 1:0. A vendé­gek mezőnyben tetszetősebben adogattak, de a kapura nem je­lentettek nagy veszélyt. A hazai­ak a 32. és 40. percben gyors el­lenakciókból szereztek gólt. 3:0. A 52. percben tovább növelték elő­nyüket. 4:0. A 65. percben Tóth S.-t buktatták a 16-oson belül, a megítélt 11-est Lavas értékesítet­te. 4:1. Durvaságokkal tarkított mérkőzésen a­ vendégek a me­zőnyben jól játszottak, de a ha­zaiak jobban kihasználtál­ gól­helyzeteiket. A vendégek meg­érezték Kovács középhátvéd hiá­nyát. A gólarány túlzott. Jó: Do­­m­oskői (a mezőny legjobbja). Mizserfa — Vecsés 1:4 (0:2) Kazár, 500 néző, v: Bánhidi. Mi­­aserfai Bányász: Kovács — Rátót! Balogh I., Kakuk — Domonkos Radics (Szabó, 65. p.) — László, Tőzsér I., Susán, Csikós, Géczi (Tótok, 83. p.) Edző: Szabó Lász­ló. Az első percben Susán hibázott gólhelyzetben. A 10. percben Kri­­usz révén a vendégek jutottal­ vezetéshez. 0:1. A 31. percben bal szélsőjük újabb gólt szerzett. 0:­ Susán is a hálóba talált, de partjelző beintésére a játékveze­tő visszavonta a gólt. A n. félic­ben elkeseredetten támadott a> IVOzsefia. Susán révén sikerült a szépítés. 1:2. Tűzijátékot rende­­tek a Vecsés kapuja előtt. Lá­b" gólját a játékvezető nem ün­­meg. Ezután a vendégek km gyors góllal bebiztosították győ­zelmüket. 1:4. Jó: Susán, Csikós. Eredmények — táblázatok LABDARÚGÓ NB I. A VIII. forduló eredményei: Var­sas — Komló 4:1 (2:0). Bp. Hon­véd — Dunaújváros 5:0 (4:0), Ta­tabánya — Ferencváros 1:1 (1:0), SBTC — Rába ETO 0:0, Pécs — Újpest 1:0 (0:0), MTK — Diósgyőr 3:1 (1:0). Eger — Egyetértés 1:1 (1:0), Szombathely — Csepel 1:0 (tán. a bajnokság állása A IX. forduló eredményei: Szé­kesfehérvári MÁV — Pécsi Bá­nyász 0:0, Ganz-MÁVAG — Ózd 0:0, Oroszlány — Miskolci VSC 0:0, Szolnoki MTE — BKV Előre 0:0, Győri Dózsa — Nagybá­tony 0:0, Várpalota — Szállítók 5:3 (2:2). Bp. Spartacus — Szegedi EOL 2:2 (1:0), Videoton — Kecs­keméti Dózsa 4:1 (3:1), Békéscsa­ba — Zalaegerszegi TE 4:1 (2:1). NB II. ÉSZAKI CSOPORT A VII. forduló eredményei: Vo­lán SC — SKSE 2$ (1:0), BEAC — Kisterenye 1:1 (1:0), Borsodi Bányász — BVSC 1:1 (lg­), BVTK — Ormosbánya 3:0 (2:0), Kossut­­, KFSE — Sátoraljaújhely 1:0 (0:0). IKARUS — Papp J. SE 3:2 (2:1). Nyíregyháza — Kazincbarcika 1:0 (0:0), Esztergom — Vasas Izzó 1: (0:0), a bajnokság Állása MIT FIZET A TOTO» Ezen a héten 18+1-es, és h1-as találatot nem értek el a fogadó­k. A 12 találatos szelvények szám­­­a 11, a nyeremény összege 80 817 fo­rint. A 11-esek 1515, a 10-esek 238 forintot érnek. A TOTO 17. HETI EREDMÉNY 1 +1 14. Pénzügyőr—KISTEXTI 3:1 A LABDARÚGÓ NB I B­ALLAS A 1. Videoton9 6 1 222:10 13 2. Várpalota9 6 1 215: 913 3. ZTE9 5 2 222:11 12 4. Kecskemét9 5 2 213:10 12 5. Pécsi B.9 4 3 2 8:10 11 6. BKV Előre9 3 4 2­6: 410 7. MA­VAG9 3 4 2 7: 610 8. Oroszlány9 3 4 611:1010 9. Szem­. MTE9 3 4 211:1010 10. SZEOL9 3 3 313: 99 11. Bp. Sport­9 2 5 211:119 12. Békéscsaba9 3 2 410:128 13. Szf. MÁV9 3 6 4 6:108 14. Ózd9 2 3 4 7: 87 15 F. Szállítók9 2 3 412:147 16. MVSC9 2 3 4 9:157 17. Nagybátony9 1 1 7 3:153 18. Gy. Dózsa9 -3 6 1:133 1.Volán SC7 6 2 113: 412 2.BVSC7 4 2 115: 310 3. Kisterenye7 4 2 111: 810 4.S.-új­hely7 3 3 1 8: 39 5.Nyíregyháza7 3 2 2 7: 68 6.Papp J. SE7 3 2 2 8: 78 7.Kossuth7 4­­ 3 8:108 8.Ikarus7 3 1 3 9:107 9.Esztergom7 2 2 3 9: 86 10.BEAC7 2 2 312:12­­ 6 11.BVTK7 1 2 3 7: 76 12.S. Kohász7 2 2 3 6:136 13.V. Izzó7 2 1 4 7: 85 14.Borsodi B.7 1 3 3 6: 85 15.K.-barcika7 2 1 4 5:125 16. Ormosbánya7 -1 6 7:231 Mai műsor KOSSUTH RÁDIÓ: 8.20; Beethoven: Hármasverseny. «­» Harean a kürtszó! — 9.36 Lajtha László népzenei feldolgozásai­­ból. 10.05: Előhang. A jövő hónap magyar irodalmi műsorai­ból. — 10.30: Kamarazene. — ll.oo: Iskolarádió. — 11.35: A ci­gánybáró. Részletek J. Strauss operettjéből. — 12.00: Dán Kró­­nita. — 12.20: Ki nyer ma? — 12.30: Törvénykönyv. — 14.00: Sza­bó László rézfúvós szextettje játszik. — 14.15: Pejkó, Petrovácz István rádió­játéka gyermekeknek. — 15.10: Ostváth Júlia énekel. 15.27: Rádióiskola. — 16.00: A világgazdaság hírei. — 16.05: Bemutatjuk Tom és Claudia Paley amerikai népdal énekest — 16.­5: Starker János gordonkázik. — 16.50: Kóruspódium. — 16.58: Hallgatóink figyelmébe! - 17.05: Tallózás a világsajtóban. — 17.20: Sosztakovics: A hegedűverseny. — 17.55: Jelenidőben. -- 18.28: Könnyűzenei Híradó. (Ism. Holnap K. 9.20). — 18.58: Hallgatóink figyelmébe: — 19.00: Esti Krónika. — 19.25: A Szabó család. (Ism. Holnap k. 11.30). 19.55: Lemezalbum. 20.18: Részletek Kálmán Tatár­járás és Hollandi menyecske c. operettjéből. — 20.35: Kozmosz. — 21.03: Nagy mesterek — viághírű előadók. — 23.03: Tánczene. — 0.10—0.25: Pulenc: Négy motetta. PETŐFI RÁDIÓ: 8.05: Ismerkedjünk a jazzmuzsikával. — 8.40: Külpolitikai figyelő (Ism.). — 8.55: Népdalok. — 9.16: Két trió. — 10.00: A zene hullámhosszán. — 11.43: Merre billen hazánk energiamérlege? — 11.58: Prokofjev: Három narancs szerelmese. Négyfelvonásos opera. — 13.05: Szimfonikus táncok. — 14.00—18.00: Randevú. — Kettőtől hatig... — 18.10—19.39: Fiatalok hullámhos­­­szán — 19.39: Népművelők lesznek... — 19.34: Jó éjszakát, gyere­kek! — 20.00: Esti Krónika.­­ 30.25: Új könyvek. — 30.28: A ma­gyar irodalom kincsesháza. Jósika Miklós regényének rádióválto­zata. Abafi. — 22.00: Dalok. — 22.18: A könnyek asszonya. — 22.20: Nóták. — 23.10: Zenekari operarészletek. TELEVÍZIÓ: 8.05—11.30: Iskolatévé. — 13.10 ± 18.15: Iskolatévé. — 17.58: Műsorismertetés. _ 18.00: Hírek. — 18.05: Melyiket az öt­ezerből? — 18.45: Reklámműsor. — 18.55: Esti mese. — 19.05: El­készülni...: Vigyázz...’ _ 19.35: Jó bor, jó egészség... Dokumentum­­film (Ism.). — 19.55: Szünet. — 20.90: Tv-Híradó. — 20.20: Az arany kalandja. 4. Goldfinger tévedése. — 20.53: A karmester. Lengyel Kisfilm. — 21.10: Tévé-bérlet. Klasszikus művek — közkívánatra. — 22.25: Tv-Híradó. — 2. kiadás. BESZTERCEBÁNYA: 31.10: A halhatatlanok sorsa (tv-játék, ism.). — 19.é. és 22.10: Tv-Híradó. — 19.35: Ismeretlen óriás (tv­­film.) —• 20.00: Az Olimpia big-beat műsorából — 20.20: Kísér­let kettőnek (szórakoztató sorozat, Il>). Gépjavító Állomás Szécsény azonnali felvétellel alkalmaz: — GÉPÉSZMÉRNÖKÖT — TECHNIKUSOKAT, — ESZTERGÁLYOS, — MAROS, — HEGESZTŐ, — ÁLTALÁNOS — ÉS — AUTÓKAROSSZÉRIA j LAKATOS, — VÍZ- GÁZ- ÉS — VILLANYSZERELŐ í szakmunkásokat és betám­í­tott dolgozókat Bérezés: megegyezés s­zint, ül, csoport és telje­sítménybér. F. év július 1-től mindet második héten szabat: szombat, a telephelyen is jelentkezés írásban, van személyesen az állam­­igazgatójánál. |