Nógrád, 1973. május (29. évfolyam. 102-125. szám)

1973-05-29 / 123. szám

m­m Nem hozott különösebb meg­lepetést az NB III. vasárna­pi fordulója. Két helyen is osztozkodtak a pontokon a csapatok, viszont győztesen hagyta el a Síküveggyár pá­lyáját a Balassagyarmati SE. A Salgótarjáni Kohász SE együttesének vasárnapi győ­zelme szinte már a bajnok­ság megnyerését jelenti, így a Kohász-labdarúgók már ott vannak az NB II. kapujában. SALGÓTARJÁNI KSE— HATVANI KINIZSI 4:0 (1:0) Salgótarján, 500 néző, v: Czirják. SKSE: Vári — Boros, Tajti, Gáspár, Csala, Szolnoki, Pálmai, Bartha, Szeberényi, Földi, Antal, Marcsok. Edző: Boldvai László. A rangadónak számító mér­kőzésen az első és második helyezett találkozóját láthat­tuk. Kezdés után azonnal a hazaiak lendültek támadásba, és már az első tíz percben két nagy helyzet adódott Vajda kapujánál. Később egy gyors jobb oldalon gördülő Kinizsi­támadást láthattunk, melynek végén Urbán a bal alsó kapu­fát találta el. A 16. percben Földi labdájával Marcsok fu­tott el a bal oldalon, és az alapvonal közeléből úgy lőtt kapura, hogy a labda Vajda kezét érintve került a hálóba, 1:0. Az SKSE irányította to­vábbra is a játékot. Több jó lövést láthattunk, elsősorban Borostól és Földitől, de újabb gól ebben a játékrészben nem esett. A II. félidő Kinizsi-támadá­sokkal indult. A Kohász-véde­­lem kétszer is hibázott. Az 52. percben mintaszerű hazai támadás végén Földi továb­bított a hálóba, 2:0. Az 54. percben Szabót utánmigásért kiállította a játékvezető. A 72. percben a szemfüles Földi el­csípett egy labdát, kicselezte a védelmet, és a hálóba gurí­tott. 3:0. Három perccel ké­sőbb Marcsokot vágták fel a 16-oson belül. A büntetőt Vá­ri gurította középen a hálóba. 4:0. Az SKSE végig irányította a játékot. Ilyen arányban is megérdemelten győzött. Jó: Vári, Tajti, Földi, Mar­osok. ill.: Burján, Mészáros, Ladányi.­ ­ PALOTÁS—IKLAD 0:0 Palotás, 300 néző, v.: Nagy Miklós. Palotás: Szita — He­gyi, Kovács, Tóth A., Dús, Sztrena, Bóna, Turcsányi, Dé­vai (Balogh), Tóth J., Tóth K. A hazaiak kezdtek jobban, szinte odaszegezték a vendé­geket a kapujukhoz. Sajnos, továbbra is gólképtelen a csa­pat. A II. félidőben kiegyen­lítettebb volt a játék. A ven­dégek is többet támadtak, és így gyors játék alakult ki. A hazaiak közelebb álltak a győ­zelemhez. Jó: Kovács, Tóth A., Turcsányi, Tóth J. ÖBLÖSÜVEGGYÁR­­PÁSZTÓI KSE 0:0 Salgótarján, 400 néző, v.: Lellei. Üveggyár: Molnár — Pollencz, Pindroch, Márton, Szántó, Sándor, F­ehérvári, Král I., Bodor, Kálnai (Győ­ri), Král III. Pásztó, Kelemen BGY. SE—SÍKÜVEGGYÁR 3:1 (1:0) Az AB II. kapujában­ a Salgótarjáni KSE — Sipos, Taa­i, Borda, Bazsó, játszottak, és megérdemelten Bedő, Alapi (Illés), Almási, győztek. Jó: Pribeli, Vida-Dóra, Smolek, Maksó. Az Üveggyár kezdett a széllel szemben. Változatos, jó iramú, de csapkodó játék alakult ki. A védelmek mind­két csapatnál jól zártak, így megérdemelt pontot vittek haza a pásztóiak. Jó: Pind­musz, Kovács, Balogh, ill.: Nagy, Ferencz, Radics. Mátranovák­, 300 néző, Nemes. Mátranovák: Domon­nodi, Sándor, Král III., ill.: KoS _ Berae, Gecse, Veres, Tóth L., Mészáros, Lakatos B., Csikós ,11. (Marsinszki), Csi­kós I, Kun, Varga. Edző: Gáspár Mihály. Szemerkélő esőben borsodi támadásokkal indult a mén-Sipos, Tari, Bedő. Salgótarján, 300 néző. B.­­gyarmat: Treso , Menczel, Fodor, Pribeli, Erdélyi, Lajkó, kőzés. A vendégek középpá- Vidomusz, Kovács, Hegedűs, lyásai jobbnál jobb labdák- Dalos (Török), Balogh. Edző: kai dobták támadásiba csata- Vidomusz János. Síküveggyár­­raikat, és jól szűrték meg a Nagy — Kiss S., Ferencz, hazaiak erőtlen kezdeménye- Oláh, Kiss I., Radics, Tajti, zéseit. A sok hibával játszó Ladányi, Lászlók, Pepsinszki, hazai védelem a 38. percben Mátrai. Edző: Kökény József, kapott gólt először, mikor is Sok szabálytalanság, kevés szöglet után elvétették a láb­­tervszerűség, csapkodó játék, h­át és Norel megszerezte a Ez jellemezte az­ első félidőt, vezetést. A 43. percben ismét Balassagyari háthák]. több­­ hely- súlyos védelmi hibából Faze­­zetét Nagy sok esetben remek kas lőtt a hálóba. A II. fél­kifutással tisztázta. A 45. időben megpróbálták a ha­percben az­ elmélázó védők zaiak az eredményt megvál­­kozott Balogh mintegy 16 mo­­toztatni, de csatáraik nem térről remekül eltalált lövés- tudták a labdát tartani. A ses szerezte meg a vezetést, 63. percben ismét sakk-matt 1:0. A 66. percben jobb oldali a hazai védelemnél és Szálkai szögletrúgás után Balogh a háromra növelte a Bányászok leálló védők között tisztán a fölényét. Befejezés előtt két hálóba fejelt. 2:0. A balassa- perccel Csikós I. mintegy 18 gyarmatiak sokkal jobban jár­ méteres szabadrúgása a kapu­szottak. A 70. percben les- fáról a hálóba került és ez­gyanús helyzetben Kovács ki­­zel szépítettek a vasasak. A ugrott, és a kapustól vissza- Bányász megérdemelten, sze­­pattanó labdát biztosan lőtte rette meg a két pontot a fur­­a hálóba, 34). A 75. percben mán kívüli játszó novákiaktól, nagy tűzijáték a gyarmati ka- akik ezzel minden esélyüket pu előtt, Lászlók elé­­ pattant elveszítették a bentmaradás­­a labda, és 14 m-ről nem hi­­bás. A nováki csapatból csak házott, 3:1. Gecse és Tóth L. játéka ér- BORSODI B.— MATRANOVARI VASAS 3:1 (2:0) Az SKSE első gólja után a hatvani kapus bánatos tekin­tete után Földi a kezdőkörbe továbbítja vissza a labdát Ipari tanulókat beiskolázunk kőműves szakmába az 1973/74-es évre. Ipari­tanuló-otthoni elhelyezést biztosítunk. Foglalkoztatás Budapesten, tancsoportok­ban, kiemelt ösztöndíj. Je­lentkezés írásban, vagy sze­mélyesen: „Április 4.” Épí­tőipari Szövetkezet munka­ügyi osztály, Budapest, VIII., Afrióra u. 23—25. A gyarmatiak végig jobban kérnél dicséretet.r « Az NB I. állása A TOTÓ 21. HETI EREDMÉNYE A vendégek nem tudták kihasználni helyzeteiket Komlói Bányász—SBTC 1:0 (1:0) Komló, 4000 néző, v.: Ka­­hasznaik­­mán választása n«m Bányász-csapat több m­érka­­zőna. Komlói Bányász: Buusz volt, kézzel visszarántotta, a résre is elegendő gólhelyzetet Göcsei, Kovács, Makray, Ti- játékvezetőtől ezért a komlói teremtett A «kínálkozó hely­­hangi — Tresch, Dárdai, Hor- játékos sárga lapot kapott zeteik közül egyet kihasznál" vátfa (Orsós a 74. percben) ^ . .. . . .tak és ez a győzelmet jelem­— Bordács, Juhász, Bencsik. tette számukra. Igaz az is, és Edző: Lantos Mihály. Salgó­ ^ a mérkőzés krónikájához tar­tozjon: Magyar - Gecse (Sár­­tor*’ hogy a 11 félidő^ aZ bátrabban­ harcolt,­­ Varga, Vertig — Horváth F. ", a Répás Básti - Kajdd. Kor­galmas a ^ték, a szín­p ‘ J vonal azonban, nem emelko­vács I­, Jeck (Poasár a 69. percben). Edző: Moór Ede. Góllövő: Dárdai a 7. percben. Szögletarány: 7:3 (0:2) a kom­lóiak javára. Sárga lap: Ju­hász (45. percben). A salgótarjániak a 2. perc­ben ráijesztettek a komlóit dett az átlag fölé. Az 55. perc­ben a komlói Tersch a 16- osig tört előre. Juhászhoz játt­szott aki azonban Magyarba lőtte a labdát. Meleg helyzet alakult ki a komlói kapu előtt is. Kovács I. a 16-osnál fejjel vitte le a labdát a korr,­különösen az utolsó 30 perc­­ben nyílttá vált a küzdelem. A baj az, hogy az SBTC csa­tárai a fölény ellenére sem tudtak igazi gólhelyzetet te­remteni. A Komlói Bányász kapu­­ját • Buus hibátlanul védte, két­ alkalommal látványosan, há­rított A rutinos Jeckkel a rim­ákra. Básti gólhelyzetbe ke­­lül kapuvédő azonban ezúttal Göcsei meglepően maga­ralt 20 m-ről célozta meg a is menteni tudott. Bencsik jó bal felső sarkot. Buus, a kom­ elfutása hozta izgalomba a lóiak kapusa azonban hárító­ közönséget. Ügyesen perdí­­ni tudott. A komlóiak is rá­­tett Horváth L. Kovács L. madtak és a 7. percben veze­ elé, aki a kapusba lőtt. Még réshez jutottak. Bencsik át- egy lehetőségük volt az egyen­adását Dárdai 15 m-ről a jobb sarokba lőtte. 1:0 a Kom­ló javára. A komlóiak mezőny­fölényt harcoltak ki, a salgótarjániak gyors lefutásokkal kísérletez­tek. Mindkét kapu előtt adó­dott gólhelyzet. A 24. perc­biztosan játszott. Makray és Tihanyi is jól rombolt. A csapat és a mezőny legjobb­ja a középpályás Tr­'­H volt, aki elöl és hátul egyaránt ki­­tűnt. A csatársornak a gól­­helyzetek kihasználásban kell javulnia, hiszen Juhász és Bencsik is sok helyzetet ha­gyott ki. A Salgótarjáni Bányász kap‘­lítésre a 79. percben­­ a sal­gótarjániaknak. Varga elől Göcsei önfeláldozóan tisztá­zott a 11-es magasságában. Egy pont reményében uta­zott a Salgótarjáni Bányász pusa a gólt háríthatta volna, Komlóra. A további nyugodt utána azonban többször bizo* játékhoz erre nagyon nagy nyitotta.­jó formáját. A hátsó­ben Juhász középen, kitört, de szükség is lett volna. De ugyan­ sorokban Kmetty és Vertig a kifutó Magyarba lőtt A­enrváre szükség volt a pon- bizonyult a legjobbnak. A másik oldalon Horváth F. tokra a hazai együttesnek, középpályán Básti átlagon fe­jobb oldali beadását Buus tett ezért a Bányász-csapatok iz­­lüli teljesítményt nyújtott be ártalmatlanná, nem sok- galmakban bővelkedő mérkő- Elöl Kajdi okozta a legtöbb kar később Kajdi ügyetlen- rést vívtak. A komlóiak sok­ gondot a komlói védőknek, keltett el helyzetet. A 11-es mozgásos játékuk révén első­ társakra azonban nem talált, tájékán még eg­y állövési le­ sorban a középpályán gyak- Katona játékvezető az ie­­hetőségük volt az I. félidő- van számbeli fölénybe­n,rt iz­­galmakban bővelkedő mérkő*­ben a salgótarjániaknak. Kaj­ tek a vendégekkel szemben, résen jól látta el feladatát di a bal szélen lefutott. Ju- így történhetett hogy a hazai Hegyi István Kosárlabda Ellentétes félidő, nagyszerű hazai véghajrá Salgótarjáni Kohász—ózd 77:72 (35:44) Salgótarján, v.: Zsíros, Lap­ított. A könnyű győzelem, hazaiak fordítottak az ered­­nagy pontarány reményében ményen. Az utolsó percek pályára lépő Kohászokat nagy nagy küzdelmében, nem tu­________ ______ ^ meglepetés érte. A lelkesen,­dott egyik csapat sem döntő ták dr. SKSeT: Szert (18)­, Pál- lendületesen játszó ellenfél fölényt kiharcolni. Csupán la (7), Juhász (18), Marok (4) 15:14-es Kohász-vezetés után 68:68 után egy perc is ele-­Oszvald (2), cs.: Mosonújvári átvette a küzdelem irányító- gendő volt a végső hazai győ­­(12), Plachi (6), Laczkó (6), s szünetig a gyengén vé­­delem megszerzésére. A győ- Novák (4). Edző: Szarvas Je­­dekező, pontatlanul dobó ha­­telemre a szünet után feljó­­zsefi­­­zaiaktól kilenc ponttal elhá­­rult, s ekkor már lelkesen, s­zott. A szünet utáni folytatás lendületesen játtszó hazai kettős csa­lód­ás érte a ko­­bővelkedett izgalmakban. Mo- együttes rászolgált. A legna­­sarasok tarjáni rajongóit­­ a sonújvári csupaszív játéka, gyoös érdem Nováké, áld az gépipari technikum esti mér- Marok és Novák fáradságot első félidőben 14 pontot szer­kőzésén. A Kohászok ellenie­ nem ismerő szoros emberfő­­ző ózdiak legjobbját, Hűvöst se az eddig egyetlen győze­ gása, s az egyre javuló irány­ teljesen semlegesítette, rémmel sem büszkélkedő Dad­áék 44:42-es, ózdi vezetésnél a — mátjus — Az NB II-ben Győzött a N­agybátony, kikapott Kisterenye Az NB I. Északi csoportlá­­bajn okozott gondot Palcitr Kisterenye: Horváth — Már*­ban megyei szempontból fon­­dernék, aki szögletre tudott kis, Gaiger, Jávori, Balogh, tus mérkőzésre került sor menteni. A 22. percben Bá- Márton, Oláh, Tarlóst Ubran­­vasárnap. A Nagybátonyi Uni beadását Somogyi 20 mé­­kovics, Králik, La­vas (Szűcs), Bányász, de a Kisterenye is térről a felső lécre rúgta. A Edző: Szojka Ferenc, azért harcol, hogy megk a- 24. percben Ladányi éles­­re­ kitűnő talajú pályán nagy paszkodjék a középmezőny e­szélyes hazaadását Palchuber széllel szemben kezdett a ben. A vasárnapi XXVI. tor- csak üggyel-bajjal tudta há­­terenyei csapat. A vendégln­­duló a Nagybátonynak bed­­vítani. A 28. percben Somo­­tők az első perctől kezdve 7 vezett, viszont vesztesként gyi tiszta helyzetben a kifu­­tott haza Leninvárosból a tó Palchuberbe lőtte a lab- Kisterenyei Bányász Építők dát. A 30. percben Onódi csapata. NAGYBÁTONYI B.— RUDABÁNYAI ÉRCBÁNYÁSZ 2:0 (1:0) —8 emberrel támadva igye­keztek a szél segítségét ki­­használni, amely sikerült is. Az 5. percben a balszélső Po­gány lőtt a bal sarokba, 1:0. A 13. percben Haisz révén visszagurítását Kupcsulik 18 méterről fölé vágta. A 34. percben Laczkó előtt volt gólszerzési lehetőség, de Pál­ már 2:0 volt az eredmény,­chuber ismét hárított. A ve­­sz­erősen tartalékos rende­­zetést a 35. percben szerezte gek igyekeztek lassítani a Nagyb­átony, 400 néző, v.: meg a hazai csapat. Kovács leninvárosi rohamokat. A 34. Jurinkovics, Nagybátony, Pál­ I. elfutott, az alapvonalról percben azonban újabb gólt chuber — Macskai, Pozsár, beadott és Sarkadi 14 méter­ kaptak. Szögletrúgás után a Ladányi, Kupcsulik, Nagykis­­ről félmagasan a hálóba lőtt szabadon hagyott Zumpf fé­ké, Onódi, Kovács I. (Bara­­te a labdát, 1:0. A 37. perc­ telt a hálóba. 3:0. Egy perc­nyi), Veres, Bemosok. Sarka- ben egy lesgól született, múlva Lavaj hagyott ki nagy­ot (Manusek). Edző: Bulyovsz- Macska lőtt érvénytelen gólt, helyzetet, közelről Kapu­fo­ki Tibor. Rudabánya: Birkás Az I. félidő változatos játé­­k­ emelt. — Fazekas, Bíró, Takács, kot hozott. A félidő első ré* Szünet után a szél mérsék-Bartha (Madalina), Békés. So- szében a vendégek, a máso­­lődött. tíz perc múlva meg­­megyi. Oláh, Laczkó, Bálint, dik részben a hazaiak biza- szűnt. Változatos küzdelem Miksztai (Polonyi). Edző: Vi­ nyúltak jobbnak. alakult ki. Ebben a játékrész­Vágh István. A II. félidő 49. percében ben a terenyei csapat többet A vendégcsapat kezdett Pozsár rossz leadásából majd­ birtokolta a labdát, az ellen­jobban. Már a 6. percben nem­ egyenlítettek a vendég fél támadásai azonban veszé-Miksztai távoli lövése alig ?®^1X £ 2JS: Ly­ese^fk. ,Az A2­ _perc csúszott el a kapu mellett. A 8. percben Veres beadását Sarkadi perdítette kapura, de a labda a felső lécről a me­zőnybe pattant. A 16. perc­ben Macska 25 méteres bom­bája alig szállt fölé. A 19. percben ismét Miksztas bom­ I. előtt volt helyzet, de lövős­ben Márton kapáslövése egy se alig kerülte el a kaput, védőjátékosba akadt. A 65. A 64. percben ismét Kovács percben Králik vezette fel a I. előtt volt gólszerzési lehe- labdát, kicselezett három ve­­reség, de a kapusba lőtte a hőt, a negyedik a 16-oson be­­labdát. A 65. percben szüle­­iül felvágta. A síp néma ma­tett a második gól. Veres radt, a helyzet odalett. A bal oldali beadását Onódi­ka­ 70. percben Oláh lövése csat­­pásból hálóba vágta. 2:0. Ez­ tűnt a kapufán. A 72. perc­­után mindkét csapatnak volt ben Bodzsár, a 78. percben Thég helyzete, de azokat ki­ Pogány találta el a kapufát, használatlanul hagyták. a 87. percben ismét Bodzsár A vendégek lendületesen nagy lövését ütötte szögletre kezdtek, de helyzeteik sima­ a terenyei kapus. Megérde­­madtak. A jó iramú mérkőzé­­sek­ győzelmet aratott a hé­­ten az első játékrész felében lyi gárda a sérültjeit nélkü­­még a vendégek, ettől kezd­ löző vendégek fölött, de pedig a jobban játszó ha­­jó: Teslér, Frits, Haisz. itt.; zaiak irányították a mérkő- Jávori, Králik. rést. A hazai együttes na­gyobb arányban is győzhetett volna. Jó: Palchuber (a me­zőny legjobbja), Macska, Ve­res, Ladányi, itt.: Fazekas, Békés. NB II. ÉSZAKI CSOPORT LENINV­ÁROS— KISTERENYE 3:0 (3:0) Letónváros,­­700 néző, v. : Dér. LMTK: Dohány — Orosz, Zumpf, Tóth, Teslér, Vajda, Fits, Bodzsár, Haisz (Toper­­czer), Druzsin (Győri), Po­gány. Edző: Béki Bertalan. 9 14 25-49 15r NÓGRÁD - 1973. máj­us 29., kedd