Nógrád, 1976. október (32. évfolyam. 232-258. szám)

1976-10-26 / 253. szám

I I Közel a döntetlenhez Nyíregyházi Spartacus Petőfi—[Nagybátonyi Bányász 2—1 (1 — 1) Nyíregyháza, 2000 néző, v.: Tóth B. Nyíregyháza: Kál­­mánczhelyi — Kiss, Gáspár, Ambrusz, Juhász, Lakatos, Ma­­dalina (Nagy), Kanyári, Far­kas, Lengyel, Neumann (Csá­ké). Edző: Gerliczky János. Nagybátony: Palchuber — Pal­la, Antal, Nagykiske, Dóra, Csikós, Szabó (Sütő), Veres, Pozsár, Orosz II. (Orosz I.), Kiss. Edző: Bulyovszky Tibor. Az első húsz percben a hazaiak kezdeményeztek töb­­­­bet, majd a vendégek vették át a vezetést. Mind a két csapat játékán — már az el­ső percekben — látszott a győzniakarás. A hazaiak na­gyon határozottan, szervezet­ten és keményen támadtak, de a jobbnál jobb helyzeteket hagytak ki, illetve a vendé­gek védelme hárított. A 30. percben Veres bal oldali szögletére Pozsár érkezett, és menthetetlenül fejelt Kál­­mánczhelyi kapujába. 0—1. Ezt követően a bányászfiúk lassították a mérkőzés ira­mát. A 38. percben Kanyári jó helyzetben kapott labdát, kicselezte a bátonyi védőket, és Palchuber kapujába lőtt. 1—1. Az első félidőben mind a hazaiaknak, mind a vendé­geknek több jó helyzete volt, de az akciókat nem tudták góllal befejezni. A második 45 percben to­vábbra is változatos volt a játék. A nyíregyházi fiúk szép és biztos játéka ellené­re a vendégek jutottak több helyzethez, különösen Dóra remekelt az 50—60. percben. A 70. percben Pozsár és Ve­res összjáték után Pozsár ki­ugrott, de a biztos helyzet­ben tétovázott, és 8 méter­ről lőtt bombája a kapu mellett húzott el. A 77. perc­ben jól indítottak a nyíregy­házi középpályások, gyors támadást vezettek a csatárok — de a vendégek lestaktiká­ja nem vált be —, a mérkő­zést vezető bíró megadta Nagy tiszta leshelyzetből lőtt gólját. 2—1. A mérkőzés utolsó 10 percében a vendé­gek jól szervezték a táma­dást, de a csatársor nem tud­ta kihasználni a lehetősége­ket. A játék során a korai vendéggól kedvét szegte a nyíregyháziaknak. A szur­kolók biztatására nagy kedv­vel rohamoztak, előbb egyen­lítettek, majd megszerezték a vezetést, igaz, leshelyzetből. A második félidőben a csere sem segítette a vendégeket. Továbbra is sok átadással szövögették a támadásaikat, ezek megtörtek az erőteljesen játszó hazaiak védősorán. A helyzeteket tekintve igazsá­gosabb lett volna a döntet­len. Jó: Kiss, Gáspár, Ju­hász, Lakatos, ill. Palchuber, Antal, Csikós, Veres. (gyenes) Vívás §EÍ$E-helyezések Debrecenben az országos III. osztályú kardcsapat-baj­­nokság döntőjében az SKSE Vertich, Galba, Gasparin, Horváth összeállítású csapata a Bp- Vörös Meteortól 9—6 ra, a DEAC-tól 9—1-re kika­pott és végeredményben 6. lett­ Székesfehérváron 43 részt­vevő indult egy III. osztályú férfipárbajtőr-versenyen. Az SKSE-t Tóth és Makó képvi­selte. Utóbbi kitünően har­colt, 2. lett és megerősítette1­II- osztályú minősítését. Bemutató a sportcsarnokban Tornász olimpikonok Salgótarján­ban Tornász olimpikonok látogatnak szerdán Salgótarjánba, a városi sportcsarnokba. Egervári Márta olimpiai bronzér­mes és Magyar Zoltán olimpiai bajnok mellett több is­mert válogatott kerettag is jelen lesz azon a bemutatón, amely 16 órakor kezdődik. A bemutató után rögtönzött él­ménybeszámolóra is sor kerül.. Az olimpikonok válaszol­nak a nézők által feltett kérdésekre. Sakk Elkeseredett küzdelemben Ganz Villamossági—SKSE 7—5 (2) Az NB II-es sakkcsapat­bajnokság hajrájában a keleti csoportban szereplő SKSE a 11. fordulóban a még bajnoksága is aspiráló Ganz­ Villamossági csa­patát fogadta Salgótarjánban. Óriási küzdelmet vívott a két csapat. Minden táblán kiélezett játék folyt, és a rendes játék­időben — hat óra alatt — a vendégek 7:5-ös vezetést szerez­tek. A végerdemény mégis dön­tetlent ígér, mert az értékelésre beküldött Déry—Gál és a Sámuel —Váradi látszámokban a sötét színekkel játszó tarjáni sakkozók­nak jelentős anyagi előnyük van. Így az SKSE miután a BKV Előrét 8—6-ra legyőzte (a Gál— Tornai partit döntetlenre értékel­ték! változatlanul tartja őszi ve­retlenségét,. Az SKSE-ből Sulyok, Klepej, Tóth L. és Kánya győzött. Po­­nyi és Balázs döntetlent ért el. A forduló további eredményei: Kecskemét—Láng 6—8, Szeged— H Petőfi 6,5—5,5 (2). Vasútépítő —Iklad 13—1, Medicor—Előre 8,5—5,5, Szentes—T. Dózsa 7,5—6.5, Debrecen—Diósgyőr 10—4. A bajnokság állása Kézilabda [SB II. A hajrára elfáradt az Építők Bronzérmes az SBTC női csapata! GYÖNGYÖSI VASAS IZZÓ— ST. ÉPÍTŐK 18—17 (8—6) Salgótarján, Építők-pálya, 350 néző, v.: Budavári, Oszlánszki. Építők: Gulácsi — Nágel. (2), Nagy (7), Kovács I. (1), Horváth (3), Pádár (1). Kovács III. Cs.: Boronyai (—), Kovács Ts. (2), Tóth (1), Mészáros (—). Ed­ző: Czimmer János. Enyhe, napsütéses időben, jól kezdett az Építők. Nagy átlövé­­ses gólja már az első perc vé­gén kétgólos vezetéshez­ juttatta a hazai csapatot. Az újabb Épí­­tők-gólra azonban a 16. percig kellett várni. Közben az ellenfél szervezett és fegyelmezett csa­patmunkával négygólos vezetést szerzett, amit a mérkőzés befe­jezéséig az Építők csak csök­kenteni tudott. Az ellenfél csa­patából kiemelkedett Kosler ka­pus kitűnő védése, aki több zic­cer és 7 méteres védésével je­­lentős mértékben hozzájárult csa­pata győzelméhez. A hazaiak kö­zül csak Nagy lendületes, bátor, átlövő játéka emelhető ki. SBTC—BÉKÉSCSABAI KONZERV 11—9 (6—5) Békéscsaba, v.: Doboczky, Mát­rai. SBTC: Tasi — Oláhné (2) Lukács (4), Kovácsné (1), Takács (—), Kissné (—), Fehérváriné (2). Cs.: Holtai (—), Nagy (2), Mol­nár (—), Józsáné (—). Edző: Tarján Péter. Jól előkészített salakpályán az SBTC, méltón egész évi jó já­tékához, kitűnően helytállt az NB I. B-s játékosokkal teletűz­delt békéscsaba ellen. A mérkő­zésen mindkét csapatra jellemző volt a kemény védekezés, és a küzdőszellem. A bányász csapat minden játékosát dicséret illeti, akiknek ezen a mérkőzésen az ellenfélen kívül a hazai szurkoló­­táborral is meg kellett küzdeni­ük. Egyénileg ki kell emelni Hollai nagyszerű védéseit. Fehér­váriné győzelmet jelentő átlövő­­góljait, Lukács biztosan értéke­sített hé­tméteres góljait, valamint­ Kissné taktikailag érett, fegyel­mezett caspatjátékát.(pilinyi) * Ered­mén­yek­* táblázatok NB III. Északkeleti csoport: Miskolc—Vasas Ikarus 2—2 (1—1), Sátoraljaújhely—Le­ninváros 2—1 (2—1), Kazinc­barcika—Hatvan 5—8 (2—0), Kisvárda—Hajdúszoboszló 1—1 (1—1), Rudabánya—Egri Vasas 1—0 (0—0), Papp J. SE —Záhony 4—0 (1—0). A bajnokság állása A 13. fordulóban október 31-én: St. Síküveggyár—Ba­lassagyarmati SE, Nagybáto­­nyi Bányász—SKSE. 1.DMTE 12 t­1 — 35— 4 23 2.K.-barcika 129 2 1 35—13­20 3 B.-gyarm. 127 2 3 22—1216 4.Nagybát. 126 3 3 25—1415 5.Gyöngyös 125 4 3 15—1514 6.S.-újhely 126 2 4 18—2014 7.Ikarus 125 3 4 20—1113 8.Papp SE 125 3 4 20—18­13 9. Nyíregyh. 125 3 4 14—1413 10.MVSC 123 6 3 17—1312 11 SKSE 124 4 4 15—15­12 12 Lendav. 144 4 4 U—1411 13.Hatvan 123 4 5 13—2110 14. Egri V. 124 1 7 12—139 15. Budab. 123 3 6 11—189 16.H.-szob. 122 4 6 12—218 17.Borsodi B. 122 4 6 10—208 18.Záhony 123 2 7 11—298 19.Kisvárda 122 3 7 13—317 20.S. Síküveg­ 122 -10 16—314 A totó 43. heti eredménye 1Izzó—PécsX 2—2 2.Komló—MÁV DAC1 1—0 3.Fűzfő—BVSCX 1—1 4.Eger—Szfv. MÁVX 1—1 5 Ózd—KEFLEX 0—0 6.Gyula—SzarvasX 1—1 7.KTE—BTASEX 1—1 8.Lehel—Szegedi D.1 2—0 9.Balassa gy. —D MTE2 0—2 10.Foggia—Juventus2 0—1 11.Genoa—Napoli2 2—3 12.Lazio—Bologna1 3—0 13.Verona—Inter.1 1—0 •fi 14. Pét—Bábolna x 1—1 ■ S­P­O­R­T › Az­­ VB I­l-ban Elszalasztott lehetőség a rangadón Debreceni MTE—Balassagyarmati SE 2—0 (2—0) Balassagyarmat, 2500 néző, v­: Maczkó. DMTE: Magyar G­ — Kelemen, Pál, Gergely, Makszim, Szabolcsi, Magyar, Szabó, Ambrus, Demkó, Pis­­tár, (Kovács). Edző: Pallagi Róbert­ Bgy. SE: Szőke — Szilvási, Trubin, Szebeni, Erdélyi, (Fekete), Hornyák, Osztrozics, Hugyecz, Berin­­dán, (Ferencsik), Nagy, Szed­­lák. Edző: Tományi Pál. Az 5. percben szabadrúgás­hoz jutott a hazai csapat, 18 méterről a debreceniek ka­pujától­ Szedl­ák jobbra gurí­totta a labdát Szilvásinak, akinek hatalmas lövését Ma­gyar a léc alól szögletre tol­ta­ A 10. perctől állandósult a BSE nyomása és egyre több veszélyes helyzetet teremtet­tek a csatárok a 16-oson be­lül. A 12. percben Nagy, majd Hugyecz lőtt kapura, a labdát elsőre Magyar kiütöt­te, majd a másik lövés kapu mellé szállt. A 15. percben Szebeni 25 méteres szabadrú­gását a kapus a mezőnybe ök­lözte Nagy elé, aki a labdát a kapu fölé küldte. A 20- perc­ben ellentámadás nyomán Szilvási szögletre szerelt. Szabó ívelte be a labdát, de Ambrus élesen a kapu mel­lé fejelt­ A 25. percben Osztro­zics a félpályán túlról vitte fel a labdát a jobb oldalon, a 16-ossal egy magasságról be­ívelt középre, ahol Szedlák őrzőitől szorongatva kapásból kapura lőtte a labdát, de az lecsúszott lábáról és az alap­vonalon túlra szált. Két perc múlva Erdélyi-Szedlák össz­játék nyomán a belőtt lab­dát Beriidán kapásból a léc fölé vágta. A­ 30­ perc­ben egy szerelés közben Er­délyi megsérült, öt percig ápolták a partvonalnál, de végül is le kellett cserélni. Ezt jól kihasználta a vendég­csapat, és a 10 főre fogyat­kozott hazaiak három perc alatt két gólt kaptak és ez­zel eldőlt a mérkőzés sorsa is. A 31. percben a bal olda­lon Ambrus vitte fel a labdát, középre ívelt, a gyarmati vé­dők elvétették, és a kifutó Szőke mellett Pistár a hosszú­sarokba lőtt­ 1—0. A 33. percben a gyarmati védők 18 méterre a kaputól szabálytalankodtak. A felálló sorfal mellett Demkó csavar­ta el a labdát, és az­ a vető­dő Szőke mellett a kapu kö­zepébe vágódott. 2—0. Szü­netig még két-három helyze­tet teremtettek a hazai csatá­rok, de a befejezések nem si­kerültek. Az 50. percben Berindán távoli lövését Magyar kiejtet­te, de a védők felszabadítot­tak. Az 58. percben debrece­ni szabadrúgás után Pál lábáról kapu fölé szállt a lab­da­ A 65. percben Szőke bra­vúrosan ütötte ki Ambrus közeli lövését. Egyre keve­sebbet támadtak a hazaiak, mintha beletörődtek volna az eredménybe. A 70. percben Szedlák futott el őrzője mel­lett, de elhamarkodottan, ma­gasan kapu fölé lőtt. A 80- percben Szőke hárított is­mét jó reflexszel, a gólhely­zetben levő Szabó elől. Főleg az első fél órában hu­száros rohamokat vezetett a hazai csapat, de a befejezések­kel a csatárok adósak marad­tak. A három perc alatt ka­pott két gól bénítólag hatott a teljesítményre­ És bár fél­időig volt még helyzete a gyarmati csatároknak, de a szünet után szinte feladták a támadási lehetőségeket. Ebben a játékrészben közel sem látta a közönség azt a támadó játékot, amit elvártak a csapattól. Végeredményben a rutino­sabb debreceni csapat meg­érdemelten vitte haza a két bajnoki pontot. Jó: Pál, Makszim, Ambrus, Demkó il­letve Trubin- Reiter László A nyomasztó fölény ellenére SKSE—Gyöngyösi Spartacus 1 — Salgótarján, 800 néző. V.: Nagy, Sz Kohász: Rádi — Verbói, Kasza, Nagy, Szőke, Gulyka, Bábel, Lisztóczki, Tóth (Szolnoki), Bencsok, Oláh. Edző: Tóth István. Gyöngyös: Kovács — Bár­sony, Ács, Mikitovics, Hu­szár, Horváth, Ferenc (Bar­­kóczi), Kupi (Juhász), Gábor, Galgóczi, dr. Szabó. Edző: Nagy János. A vendégek felállásából az első perctől kezdve látni le­hetett, hogy egy pontért jöt­tek Salgótarjánba. Az első gólhelyzet a gyöngyösi ka­punál adódott. A 2. percben lábról lábra szállt a labda, végül Órához került, aki ka­pu fölé emelt. A túloldalon Horváth nagy erejű szabad­rúgását Rádi nagy üggyel­­bajjal szögletre hárította. Ezt követően a hazai csapat nyo­masztó mezőnyfölényt har­colt ki. A 10. percben Lisz­tóczki jól eltalálta lövését, amely a bal alsó sarokba tartott, Kovács az utolsó pil­lanatban kaparintotta meg. Egy perccel később Bencsok elhamarkodottan kapu mellé lőtt. A 13. percben állva ma­radt a gyöngyösi védelem, de Tóth Z. a jobb kapufa mellé lőtt. Később Oláh ugrott ki sokat ígérően a védők gyűrű­jéből, de a kifutó Kovács fel­­szedte előle a labdát. A 24. percben váratlanul vezetés­hez jutott a Gyöngyösi Spar­tacus. Egy hosszú előreadott labdát Kasza felugorva kéz­zel ütött le, a 16-os tájékán. A játékvezető előnyszabályt alkalmazott, a labda Szabo elé került, aki 12 méterről kapura lőtt, és a labda a bal kapufáról perdült a hálóba. 0—1. A gól után beszorultak a vendégek, több SKSE- helyzet maradt kihasználat­lanul, de szünetig az ered­mény nem változott. A játékidő második részé­­ t (0-1) ben nagy iramban kezdett az SKSE. Bár először Rádinak akadt dolga, később azon­ban Kovács volt munkában. Az 58. percben Bencsok lőtt ka­pura, majd Szőke óriási sza­badrúgása zúgott el a jobb kapufa felett. A 65. percben formás SKSE-támadás gör­dült a pályán, melynek vé­gén Oláh kapott jó labdát, aki mintegy 12 méterről a kapu közepébe lőtt. 1—1. Ké­sőbb Szolnoki szabadrúgása kerülte el a kaput. Az SKSE az utolsó pillanatig rohamo­zott, a Gyöngyös elfáradt, en­nek ellenére szervezett véde­kezéssel megszerezte az egyik pontot. Az SKSE a mérkőzésből legalább 80 percet támadott. Azonban ez sem volt elég ah­hoz, hogy a győzelmet meg­szerezze. Jó: Kasza, Gulyka, Lisztóczki, illetve Ács, Miki­tovics, Horváth, Demény László Asztalitenisz Nógrád III. osztályú bajnoksága Salgótarjánban a városi sportcsarnokban rendezte a megyei asztalitenisz-szövetség Nógrád megye 1976. évi III. osztályú női és férfi asztalite­­nisz-bajnokságát. A nőknél nyolc, a férfiaknál tizenhat induló volt. A végeredmény: Nők: 1. Molnár Zsuzsa, 2- Juhász Katalin, 3. Csem­­niczky Emese és Lakos Zsu­zsa, (valamennyi St. Sparta­cus). Férfiak: 1- Kövendi Jó­zsef (SBTC), 2. Baráth Lajos (SBTC), 3. Polaneczky István (SBTC) és Soós Péter (St. Spartacus). Férfipáros: 1. Kö­vendi, Polaneczky (SBTC), 2- Baráth, Bóna (SBTC), 3. Dé­­czy, Hochberger (SBTC) és Soós, Szilágyi (St. Spartacus)" Sajnálatos, hogy a férfiak mezőnyéből hiányoztak a Ba­lassagyarmati SE, a Nagybá­­tonyi Bányász és a Szécsényi Vörös Meteor versenyzői. A nőknél egyedül a Spartacus indította lányait. i Balszerencsés vereség Borsodi Bányász Sajószentpéter, 300 néző, v.: Király. Borsodi Bányász: Soltész — Völgyesi, (Tóth), Csipke, Balogh, Burger, Pincsák, Krémer, Fazekas, Hodermarszki, (Mayer), Ko­vács I., Szimcsák. Edző: Ben­­kő István. Salgótarján: Baár — Nagy, Verbovszki, Fehér­vári, Borsos, Dudás, Tábori, Krivanek, Szabó, Cseri, Czék­mány, (Ulman)­ Edző: Szűcs László. A hazaiak kezdtek jobban, több formás támadást vezet­tek, majd a 10. perc eltelté­vel a vendégcsapat vet­te át a kezdeménye­zést. A tarjániak elsősorban középpályásaik révén mezőny­fölényt harcoltak ki, és több veszélyes támadást indítottak Soltész kapuja ellen. Az üveg­gyáriak fölénye a 30. perc­ben gólt hozott. Czékmány húzott el a bal oldalon, csak szögletre tudták szerelni. Dudás ívelte be a labdát, s az ötös sarkán felugró Tábori fejjel a bal felső sarokba küldte. 0—1. Változatlanul a vendégcsapat játszott jobban, maradt támadásban és Szabó akár újabb gólt is szerezhe­tett volna. Krivanek, Tábo­ri, de a védő Fehérvári is nem egy veszélyes támadást indított a játékidő első részé­ben-Szünet után egymás után három helyzet maradt kihasz­nálatlanul a borsodi kapu előtt. Először Szabó hibázott , már csak a kapussal állt szemben, cselezett, s odalett a helyzet. Ezután Csóri lőhe­tett volna 8 méterről gólt, vé­gül Czékmány labdája pat­tant le a kapusról. A hazaiak mintha megérezték volna, hogy most fordíthatnak. Rákap­csoltak,­ de hiába, mert Baár és Fehérvári vezetésével ki­tünően állta a rohamokat az üveggyári védelem. Mezőny­játék után a hajrában nem várt gólokat kapott a sík­üveggyári csapat- A 88. perc­ben a kapu előtt pattogott a labda és Fazekas nem hibá­zott- 1—1. A játékvezető hosszabbított és a 91. percben megismétlődött az előző gól. A 16-os tájáról Mayer lőtt a hálóba. 2—1. Jól játszó síküveggyári csa­pat szenvedett Sajószentpéte­­ren vereséget azért, mert az utolsó 10 percben beállt vé­dekezni. A tarjániak korsze­rűbben játszottak mint ellen­feleik és kis híján két ponttal tértek haza. Balszerencsés ve­reség volt­ jó: Csipke illetve Fehérvári (a mezőny legjobb­ja), Baár Verbovszki, Tábo­ri, Krivanek. (sz. í.) — Salgótarjáni Síküveggyár 2—1 (0—1) » NOGRÄD - 1976- október 26., kedd 7