Nógrád, 1978. június (34. évfolyam. 127-152. szám)

1978-06-09 / 134. szám

Tek­e NB II.­I Győzelem­mel zártak r A teke-világbajnokság mi­att elhalasztották az St. Üveg­gyár—Ceglédi Közgép találko­zót, mivel a vendégcsapatból Tornyosi szerepelt a rangos versenyen. Az elmaradt mér­kőzést lejátszották az NB II-es nagygolyós tekecsapat-bajnok­­ságban. A hazai együttes közel 450 fás átlagot ért el a ceglédiek­kel szemben. A vendégek kö­zül Tornyosi teljesítménye emelkedett ki. Az St. Üveg­gyár csapata végül 6—2 (2690 —2557 fa) arányban győzött. Ezzel a győzelemmel az NB II. Keleti csoportjában hely­csere történt a táblázaton. A két tarjáni csapat helyet cse­rélt. Az St. Üveggyár került az 5., míg az STC a 6. hely­re. Mindkét együttes teljesít­ménye dicséretes, hiszen 16, il­letve 15 pontot szereztek. Az elmaradt mérkőzés rész­letes eredménye. STC: Mag 460, Jakus L. 470, Jakus J. 460, Huram Gy. 411, Klauber 427, Puszta 472. Ceglédi Köz­gép: Nyíri 401, Varga 429, Hladiin 412, Tornyosi 481, Sá­ri 412, Raffai 420. V­izsga Hol­lókon "A szécsényi járási KISZ" bizottság 1977 decemberétől a járási sportfelügyelőséggel együttműködve beindított egy alapfokú tömegsportve­zetői tanfolyamot. A foglal­kozásokat kéthetente tartot­ták, a KISZ-alapszervezetek és a KISZ-bizottságok sport­felelősei részére. A foglalko­záson elméleti és gyakorlati ismereteket szereztek. A tan­folyamon összesen 60 órában foglalkoztak a résztvevőkkel. A tanfolyam zárásaként két­napos intenzív szakaszon vet­tek részt a hallgatók, ame­lyet Hollókőn­­ tartottak. A második nap programjaként a hallgatók csoportos formá­ban beszámoltak az eddigi is­meretekről. Ez volt a vizsga. A vizsgabizottságban részt vett a megyei sporthivatalból Ringeisen Andrásné, és a já­rási KISZ-bizottságtól Holecz Ferenc. A vizsgák alapján 14- en végezték el a tanfolyamot, akik sokat tudnak tenni a községek sportéletéért. H. F, Számok, érdekességek A megyei I. osztályú lab­darúgó-bajnokság 14. forduló­jának 28 gólját 25-en lőtték. Mintegy 25 gólhelyzet maradt kihasználatlanul. Jó teljesít­ményt 45-en nyújtottak. A forduló nyolc mérkőzését na­gyon kevés, csupán 1400 néző látta. A forduló válogatottja: Gyurkó (Kazár) — Szőke (Pásztó), Rampasek (Bgy. Vo­lán), Novák (K.­lapujtő) — Kalmár (Bgy. Volán), Kovács B. (Kazár), — Juhász I. (K.­­lapujtő), Szabó T. (Pásztó), Tekeres (STC III.), Oravecz I. (Bárna), Oravecz J. (Bár­nál. A góllövőlista élmező­nye: 1. Pozsár (Nagybátony) 22, 2. Dóra (Nagybátony) 19, 3—4. Kiss Gy. (Nagybátony), Kovács A. (Pásztó) 18—18 góllal. Röplabda NB II Sorozatban harmadszor győzött a Romhányi Kerámia — Kern állt ki az SSC női csapata Romhányi Kerámia— Kerekegyháza 3—0 (9, 8, 12) Romhány, v.: Gallai. Rom­hányi K.: Baranyi, Prajsnár, Zagyvai, Róka, Peresztegi, Varga. Csere: Juhász, Lichy, Rottek, Imre. Végig a hazaiak irányítot­­ták a játékot, az utóbbi he­tekben megszokott bátor tá­madójátékkal meglepték az ellenfelet, akik a mezőnyben nagy hibaszázalékkal játszot­tak, támadásaik pedig erőt­lenek voltak. Kisterenyei SE—Bp. Építők 0—3 (—8, —9, —6) Kisterenye, v.: Záhony. KSE: Rása, Ökrös, Hanyiné, Kovács, Szomora, Szoó. Edző: Molnár László. Az eddig még veretlen bu­dapestiek határozottabb tá­madójátékkal fektették két­vállra a mezőnyben egyenran­gú terenyeieket. Eger SE—Kazári Kötöttárugyár Tsz SK 3—0 (6, 13, 10) Eger, v.: Záhony. Kazár, Gubányi, Kovács V.-né, Ber­ki, Kovács, Csipkés, Takács­­né. Cs.: Kovács J.-né. Edző: Gubányi Ottilia. Az érettebb és rutinosabb hazaiak ellen a kazariak csak a második játszmában voltak egyenrangúak. Ekkor akár játszmát is nyerhettek volna. Az élbolyhoz tartozó egriek győzelme megérdemelt. A csapatból csak a Tak­ácsné já­tékát lehet kiemelni. Nógrádi­ SE—STC 3—0 (6, 7, 4) Budapest, v.: Huszti. LTC: Liptai, Papp, Sárai, Galló, Szikora, Kőbán. Cs., Takács. Edző: Félegyházi Pál. A minden csapatrészben jobb hazaiak biztosan fek­tették kétvállra a kapkodó, idegesen játszó vendégeket.­­A mérkőzésről az STC edző­je azt is elmondta, hogy az egyesület illetékesei nem tud­tak az indulás időpontjára járművet biztosítani a csa­patnak és erről az utolsó pil­lanatban szereztek tudomást. Hogy a csapat mégis eluta­zott az három személygépko­csi vezetőjének köszönhető, akik az utolsó pillanatban vállalták a csapat szállítását a mérkőzés színhelyére.) Tatabánya—STC 3—0 (45—0) A játékosok az utolsó pil­lanatban értesültek arról, hogy nem tudtak járművet biztosítani számukra, ezért nem tudtak kiállni. Varga Nándor Kézilabda NB II. fü­­zdelmes mérkőzéseken biztos győzelmek STC—SZARVAS 10—7 (4—2) Salgótarján, v.: Leányvári, Schneider. STC: Ferencz — Kovácsné, (4),­ Takács (—), Lukács (5), Ócsai (1), Józsáné (—), Bozvári (—). Cs.: Révai, Török. Edző: Tarján Péter. Ötperces gól nélküli tapo­gatózás után Kovácsné felső sarkos gólja volt az első ese­mény. Ezután kihagyott ha­zai kapufák és ziccerek bor­zolták a kedélyeket. Szoros küzdelemben felváltva estek a gólok. Az STC a szünet előtti utolsó percekben szer­zett kétgólos előnyét hibát­lan védekezés mellett a mér­­kőzés végéig tartani tudta. A mezőny legjobbja Lukács volt. A pontosan hálóba küldött heteseken kívül védhetetlen lövéseivel is hozzájárult csa­pata győzelméhez. Kovácsné gólja nemegyszer a holtpont­ról lendítette át csapatát. A hétről hétre javuló formában védő Ferencz lövések sorát tette ártalmatlanná. A fiata­lok sem okoztak csalódást STC—GYÖNGYÖSI ZALKA SE 21—17 (14—7) Salgótarján, v.: Bede, Jan­­csurák. STC: Kiss — Susan, (3), Kovács I. (3), Szlávik (7), Pádár (2), Nágel (4), Horváth (2). Cs.: Mészáros Szabó I., Kovács Z., Kovács II., Nagy. Edző: Czimmer János. Színvonalas, gyors és ötle­tes játékkal az 5. percben már 5—0 volt az eredmény. A jól játszó STC 4—6 gólos vezetését mindvégig tartani tudta. A mérkőzés második félidejében az eső áztatta, csúszós bitumenen csökkent a játék színvonala. Mindkét együttes visszafogottan ját­­szott. A nehéz vizes labda is hozzájárult az eredménytelen befejezésekhez. Ezúttal Kiss kitűnő védésekkel, Nágel cse­les góljaival járult a győze­lemhez. A lelkes játék a töb­biekre is jellemző volt. Hor­­váthtól többet vártunk. Szlá­vik csuklója ezúttal is bizto­san működött. — mátyus — Lukács csapata legjobbjaként átlövi az ellenfél sáncát (Herbst Rudolf felvétele) I Fegyelmi A Magyar Labdarúgó Szö­vetség fegyelmi bizottsága be­jelentés alapján vizsgálatot indított a Kecskeméti TE el­len, a Kecskeméten 1978. má­jus 14-én lejátszott 22-es szá­mú Volán elleni NB III-as bajnoki labdarúgó-mérkőzés­sel kapcsolatban. Az MLSZ fegyelmi bizottsá­ga a vizsgálat során bizonyí­tottnak találta a bejelen­tésben foglaltakat és ezért a Kecskeméti TE-t a sporter­kölcsöt súlyosan sértő tevé­kenység miatt a fegyelmi sza-­ vizsgálat hálózat 4. paragrafus (1. bek. a pontja), alapján az évi összeredményből 10 bajnoki pont levonásával büntette. A fegyelmi szabályzat 2. pa­ragrafus (1. bek. b pontja), az eljárás alá vont Barta Im­re Kecskeméti TE labdarúgó­szakosztályi elnököt a fegyel­­mi szabályzat 3. paragrafus (1. bek. b pontja) alapján az 1978. június 1-től, 1983. május 31-ig 5 évre a labdarúgásban minden sportisztség viselé­sétől eltiltotta. (MTI) Apróhirdetések SALGÓTARJÁNBAN a városközpontban kétszobás, erkélyes OTP-lakás beköltöz­hetően eladó kész­pénzért + OTP-átvál­­lalással. Megtekinthető naponta 17 órától, Arany János út 5. VIII. 4. KINDL fényképész műtermemet megnyi­tottam az új helyen. Salgótarján, Vörös­hadsereg út 3. sz. alatt, az STC Club­házzal szemben. Iga­zolványképek, családi képek, esküvői képek rövid határidőre való elkészítését vállalom. AZONNAL beköltöz­hető kettőszobás la­kóház eladó. Pásztó, Rózsa út 18. Érdek­lődni ugyanitt. ZONGORA eladó. Salgótarján, Lőwy S. út. 10. I. em. 2. SÁRGA, előnevelt csirkék június 15-től kaphatók. Forgácsné, Mátraverebély- Szentkút. AZONNAL beköltöz­hető kettő szoba, kom­fortos ház eladó. Irányár 180 000,— Ft. Salgótarján, Rákóczi út 300. FIAT 127-es IP rend­számú, megkímélt gépkocsi eladó. Ér­deklődni Salgótarján, Tanács út 5. alatt, vagy 23­ 88 telefonon. BALASSAGYARMA­TON, a Móra Ferenc út 19. szám alatti há­romszobás családi ház beköltözhetően eladó. ZAPOROZSEC UC­S eladó. Zagyvapálfal­­va, Déryné út 21. fel­sőfalu. RÓZSASZENTMÁR­­TONBAN két szoba, komfortos, kertes családi ház, mellék­­helyiségekkel beteg­ség miatt, áron alul eladó. Érdeklődni le­het egész nap, Él­munkás út 1. NÓGRÁDI Sándor­lakótelepen kétszobás OTI-lakás azonnali beköltözéssel eladó. Cím: Fényképész-szö­vetkezet, Balassa­gyarmat.­­ 10 db szép, 7 hetes, választott malac el­adó. Megtekinthetők: Balassagyarmat, Nagy Iván út 13. szám alatt. MaNDIAL ’78 Peru és Irán meglepetésre pontot szerzett Az argentínai labdarúgó-vi­lágbajnokság IV. csoportjában meglepetésre gól nélküli dön­tetlen eredményt hozott Hol­landia és Peru találkozója. Skócia számára újabb balsi­kerrel folytatódott a VB, mert csak egy pontot szereztek Irán ellen. Gólokkal kellene ver­niük vasárnap Hollandiát, hogy tovább­jussanak. Hollandia—Peru 0—0 Mendoza, S0 ezer néző, v.: Prokop (NDK). A gyors Peru már az első percben alaposan meglepte a hollandokat, Cubillas kitört a védők között, s csak Jongbloed kapus merész kifutása mentet­te meg a kaput. A hollandok azután átvették az irányítást, támadtak és Quiroga kapus­nak rengeteg tennivalója volt. A 23. percben R. van de Kerk­­hof kapott sárga lapot, mert felvágta Cuetot. A szünet előt­ti utolsó tíz percben újra vál­tozatosabb és még nagyobb iramú lett a játék, az egyik oldalon Rosa hibázott kétszer is, a másik oldalon Neeskens és R. van de Kerkhof nem tu­dott a kapuba találni, így 0—0-lal vonultak pihenni a csapatok. A második félidő is holland rohamokkal indult, Peru azon­ban remekül védekezett. A 46. percben R. van de Kerkhof helyére Rep állt be. A 62. percben Peru is cserélt, Sotil váltotta fel Rosat. Munante kapott sárga lapot. W. van de Kerkhof ellen elkövetett durva szabálytalanságért. Hét perccel később Neeskens jött le a pá­lyáról, Nanninga lépett helyé­re. A dél-amerikai együttes alig-alig jött át a hollandok térfelére, teljesen beszorult, csatáraiknak a védők nem tudtak labdát adni. Ennek el­lenére a hollandok sem reme­keltek, s az utolsó húsz perc­ben hiába hajráztak, nem si­került bevenniük a mezőny legjobbja, Quiroga hálóját. A legutóbb ezüstérmet nyert Hollandiából hiányzott egy Cruyff-szerű játékos, aki ös­­­szefogta, irányította volna a csapatot. Peru csak a mérkő­zés elején volt veszélyes kapu­ra, utána a védekezéssel törő­dött, s lelkesen hárították a szünet nélküli holland roha­mokat. Megérdemelték a dön­tetlent. Skócia—Irán 1—1 (1—0) Cordoba, 10 ezer néző, v.: N. Diaye (szenegáli). Góllö­vők: Eskadrian (öngól), ill. Danalfard. Az alaposan felforgatott összeállításban játszó skótok mindent egy lapra, a táma­dásra tettek fel, és óriási me­zőnyfölényben játszottak. Az irániak szórványos ellenakciói kevés veszéllyel jártak az első 45 percben. Az állandó, egybe­függő skót rohamokat nem tudta feltartani az iráni véde­lem. Másfél perccel a lefújás előtt a balhátvéd Eskandrian saját hálójába küldte a lab­dát, s ezzel fordultak a csa­­patok, 1—0 Skócia javára. A skótoknál szünet után ro­ham­rohamot követett. Az 57.­ percben a felszabadítani igyek­vő Donachi fejbe rúgta játékos­társát, Buchant, akit az orvos nem engedett tovább játszani,­ Forsyth állt be helyette. A 60. percben óriási hibát követett el a közvetlen skót védelem. A gólvonalról először még men­teni tudtak, de a jól érkező Danalfard végül betalált Rough hálójába 1—1. Eskan­­darian kapott sárga lapot,­ mert szabálytalankodott Dalg­­lishsal szemben, az irániak vérszemet kaptak, Ghasempoor csaknem megszerezte a győz­tes gólt is. Skócia elkeseredetten, de rosszul sikerült hajrával fe­jezte be a 90 percet. A perui csapástól megren­dült, Johnston doppingügye után elbizonytalanodott Skócia képtelen volt igazi átütőerővel a jóval gyengébbnek ítélt, de lelkes, erőszakosan védekező Irán fölé kerekedni. Fontos pontot veszítettek. A 4. csoport állása Johan Neeskens, a hollandok egyik legjobbja. 26 éves, 172 cm magas, 76 kg a súlya, a spanyol Barcelonához köti a szerződése. Olyan középpályás, aki elsősorban védekezik. Len­dületes, ha megindul, akkor legtöbbször csak szabálytala­nul állíthatják meg. Nem is­mer vesztett helyzetet és mér­kőzést Rendkívül sokat tanult Johan Cruyff játékmodorából Kenny Dalglish a skótok legve­szélyesebb csatára 26 éves. 178 cm magas, 74 kg súlyú, a támadósor bármely posztján játszik. Erénye, hogy akkor tud gólt lőni, amikor csapatának erre a legnagyobb szüksége van, Irán ellen e téren nem tűnt ki. 1. Hollandia 2 11-3-03 2. Peru 2 11-3-13 3. Skócia 2-112-41 4. Irán 2-111-41 VB-mozaik Cesar Menotti rendkívül szépe­ket mondott az osztrákokról: — Ausztria egyike Európa leg­jobb váltogatottjainak. Szereplé­sük a Mundiai eddigi legszebb színfoltja. Fegyelmezett, a takti­kai utasításokat minden áron be­tartani igyekvő legénység. ♦ Még mindig beszédtéma az a 11-es, amelyet a svájci bíró az Argentína—Franciaország mérkő­zés első félidejének eltelte után megítélt a hazaiak javára. Vitat­hatatlan, hogy a becsúszva men­teni akaró Tresor karjára pattant a labda, szándékosságot azonban kevesen feltételeznek. Szerdán valamennyi Buenos Aires-i újság foglalkozott az eset­tel. A La Nación szerint tiszta 11-esről volt szó, jogosságához nem férhet kétség, de az újság azt is elismeri, hogy a kritikus mozzanatok előtt az argentin Luque les gyanús helyzetben volt. A La Opinion úgy könyveli el a büntetőt, mint az argentinok 45 percen át tartó rohamainak meg­érdemelt jutalmát. Egyedül a La Prensa ítéli meg másként a hely­zetet: kiemeli, hogy a franciák is érdemeltek volna 11-est, amikor az argentin védők felvágták Sixt.­­sir A brit fogadóirodákban a Mun­dial eredményeinek ismeretében változnak a tétek. A legnagyobb jövő Argentínáé 5—2 arányban le­het fogadni a hazaiakra, arany­érmükre. őket a brazilok és hol­landok (7—2) követik, az olaszok nagyot ugrottak, jelenleg 7—1-hez lehet velük szerencsét próbálni. A címvédő NSZK esélyei csök­kentek (8—1), Ausztria, Svédor­szág 33—1-hez áll, Peru viszont 16—1-gyel. A lengyelek 20—1-e nem túl hízelgő. Tunézia és Irán 5000—1 arányban tehető, Skócia 66—1, Spanyolország 150—1. Három együttesre már nincs miért fo­gadni. Ezek: Franciaország, Mexi­kó és Magyarország. NÓGRÁD­­ ,1978. június 9., péntek 7