Nógrád, 1982. április (38. évfolyam. 77-100. szám)

1982-04-27 / 97. szám

Területi labdarúgó-Bajnokság, Mátra-csoport Vereségek idegenben Recski Ércbányász—St. Ötvö­zetgyár 5—0 (4—0) Recsk, 500 néző, v: Lénárt. Recsk: Csonk — Martis, Me­­gyesi, Moksó, Kiss — Tóth, Ambrus, J­ódi II. — Szabó, Bó­­di I. Bencsok. Edző: Váraljay Miklós. St. Ötvözetgyár: Hu­­litka I. — Dér, Murányi Morva, Bogár — Radics, Hulitka II., Králik — Nagy, Dolencz, Si­mon. Edző: Kriskó Lajos. A hazaiak könnyed játékkal biztosan nyertek a már kieső­nek számító vendégek ellen. Góllövők: Szabó 2, Ambrus, Sza­­bó illetve Morva, Radics, Nagy. Romhány—Nagybátony 2—2 (1-1) Romhány, 200 néző, v: ESm­ei­­ter. Romhány: Jeszenszki — Koczka, (Grózer), Balázs Pingi­­czer — Jelen, Zagyvai — Kecs­kés, Pincze, Matyóka, (Molnár), Szűcs, Babinszki. Edző: Murá­nyi János. Nagybátony: Kiss — Tamás, Antal, Szabó Gy., Ber­­tók — B. Kovács, Bocsi (Sza­bó) — Tóth, (Szabó L.), Dóra, Beriidán, Loch. Edző: Dávid Róbert. 10. perc: Szögletrúgást Kecs­kés végzi el, Zagyvai tíz méter­ről a hálóba fejel. 1—0. 33. perc: Bocsi visszaad az alapvonaltól. Tóth húsz méterről óriási gólt lő a jobb sarokba. 1—1. 60. perc: Pincze beadását Matyóka jó ütemben kapja, tíz méterre a kaputól a kimozduló Kiss mel­lett a kapuba lő. 2—1 92. perc: Szögletrúgást végez a Nagybá­­tony, a romhányi védők kés­lekednek a közbeavatkozás­sal, a csereként beállt Szabó II. 16 méterről laposan a lábak között a hálóba lő. 2—2. Nagyiramú mérkőzésen sportszerű küzdelmet láthatott a nagyszámú közönség. A rom­hányi csatárok számos gólhely­zetet hagytak kihasználatla­nul, például 2—1-es állásnál Matyóka lövését Antal a gól­vonalról mentette. A Nagybá­tony ellentámadásai veszélye­sek voltak, de a mai napon védelme nem a csapat legerő­sebb pontja volt. A bátonyiak egyenlítő gólja a hosszabbítás­ban esett. Jók: P­igniczer, Jelen, Matyóka, Zagyvai illetve Loch, Dóra, Szabó Gy., Beriidán. Ifjúsági eredmény: Romhány —Nagybátony 0—2 (0—1). Borsodi Bányász—Szécsény 3—0 (2—0) Sajószentpéter, 1000 néző, v: Mészáros. B. Bányász: Török — Dálnoki, Szegő, Tárnai, Ko­vács I. (Fekete), Palágyi, Szé­kely, Oldal, Pócs, Klein (Pus­kás), Szabó. Edző: Balogh Zol­tán. Szécsény: Varga — Gye­­nes, Molnár, Vincze, Wágner — Kálmán, Bérczi, Földi — Oláh, Jusztin, Varga. Edző: Kiss László. A gólok története: 30 p.: Nagy kavarodás támadt a ven­dégek 16-osán belül, a labda Székely elé került, aki erőteljes lövést küldött a hálóba. 1—0. 37. p.: Szöglet után a szécsé­­nyi védőkről Palágyi elé per­dült a labda, s a középpályás a jobb alsó sarokba bombá­zott. 2—0. 55. p.: Jobboldali ha­­zai szöglet után röviden men­tettek a vendégek, Székely ez­úttal sem hibázott. 3—0. A já­tékidő jelentős részében igen nagy fölénnyel játszottak a sa­­jószentpéteriek, a vendégek csak­­ a védekezéssel törődtek. A Bányász nagyobb arányban is nyerhetett volna. Jók: Tár­nái, Székely, Szabó, ill. Varga, Molnár. Ifjúsági eredmény: Borsodi Bányász — Szécsény 11—0 (5—0). Olefin SC—St. Síküveggyár 3—1 (1—o) Leninváros, 500 néző, v: Da­­rók. Olefin SC: Bodolai I. — Kertész, Vanczó, Paulovics, Lá­zár — Bodolai II., Sztankó — Korhut, Lukács (Kaszás), Ka­pus, Jávorszky (Máté). Mb. edző: Gunics József. St. Sík­üveggyár: Hupuczi — Verbói, Borsos, Radics — Fehérvári, Czene, Král — Lisztóczki, Varga, Dudás, Marcsok. Edző: Szűcs László. A gólok története: 43. p.: Sztankó szögletét Korhut öt méterről továbbította a hálóba. 1—0. 62. p.: Kaszás a balolda­lon Jávorszkyt indította, aki középre gurított és Sztankó 16 méterről a kapu jobb oldalába lőtt. 2—0. 77. p.: Kaszás a jobb­összekötő helyén iramodott meg, beadása üresen találta Jávorszkyt, és a csatár öt mé­terről a kapu közepébe bombá­zott. 3—0. 81. p.: Nagy kava­rodás támadt a hazaiak kapuja előtt, a kipattanó labdát Dudás vágta a hálóba. 3—1. A minden csapatrészben jobb hazai gárda ilyen arányban is rászolgált a győzelemre. Jók: Vanczó Pa­ulovics, Korhut, Kaszás ill. Borsos, Dudás. Ifjúsági ered­mény: Olefin SC—St. Síküveg­gyár 4—1 (1—0). További eredmények: Pető­­fibánya—Bélapátfalva 3—0 (1—0), Borsodi Volán—Hatvan 0—0, Borsodnádasd—Sajóbá­­bony 2—0, Edelény—Sírok 3—2 (3—1). A bajnokság állása 1. Hatvan 24­ 14 6 4 43-19 34 2. N.­bátony 24 13 0 5 57-23 32 3. Edelény 24 14 3 7 37-25 31 4. Borsodi V. 24 11 8 5 39-29 30 5. Recsk 24 13 2 9 43-25 28 6. Bélapátfalva 24 11 5 8 36-31 27 7. Borsodi B. 24 11 4 9 35-25 26 8.Sz. Síküveg­ 24 810 640-32 26 9.Borsodnádasd 2410 6 840-3326 10.Olefin SC 2411­ 21135-2724 11.Romhány 1«8 8 828-3324 12.Saj­óbá­bony 248 7 929-2623 13.Petőfibánya 247 8 929-4322 14.Sirok 245 71225-4217 15.Szécsény 243 516 20-5411 16.S ti ötvözet­ 24­ 3 2112-813 Birkózás Nagyszerű pásztói siker Botka Zoltán magyar bajnok Sokáig emlékezetes színhely marad a pásztóiak szá­mára a debreceni Vágóhíd utcai birkózócsarnok. Az elmúlt hét végén itt született meg az oly régen áhított siker: Bot­­ka Zoltán (56 kg.) megnyerte a Magyar Népköztársaság 1982. évi ifjúsági szabadfogású bajnokságát. A Pásztói SE versenyzői a különböző korosztályokban több esetben csak karnyújtásnyira álltak az aranyéremtől. Magyar bajnoki mérlegük 16 ezüst-és négy bronzérem volt. Botka Zoltánnak végre sikerült a dobogó legfelső fokára lépni. Győzelme közel tízévi szorgalmas, kitartó munka eredménye. Súlycsoportjában (19 induló) nem kisebb ellenfelek lép­tek szőnyegre, mint a csepeli Szász, aki nemrégiben az ifjúsági válogatottban szerepelt Bulgáriában. Ott volt a me­zőnyben Kiskunfélegyházáról Kiss, a kötöttfogású magyar bajnok.­­A kellemetlen harcmodorú diósgyőri Kiss és a baj­noki cím várományosa, Bense (FTC). Botka Zoltán ragyogóan, ellenállhatatlanul birkózott, minden ellenfelét tussal verte. Csoportelsőként jutott a dön­tőbe, ahol a ferencvárosi Bensével küzdött az aranyéremért. Egy pillanatra sem volt kétséges a pásztói fiú győzelme, aki 13—0-á­s vezetés után, kétvállas győzelmével szertefosz­­latta a ferencvárosi reményeket. A nagyszerű eredmény utáni örömteli pillanatokban így nyilatkozott Illés Rudolf edző: .-Botka Zoltán nagyon megérdemelte ezt az érmet, mert keményen megdolgozott érte. Eddigi sportpályafutásának csúcsát jelenti a hét olimpiai pontot érő győzelem. Remél­jük, hogy ez a siker további jó eredmények elérésére sar­­kallja a tehetséges versenyzőt.— adorján — Röplabda NB I: Váratlan győzelmek STC—Bp. Ganz-MÁVAG 3—1 (—12, 13, 9, 5.) Salgótarján,­­v.: Gruber. STC: Kiss, Liptai I., Liptai S., Kőbán, Mátrai, Sárai. Edző: Farkas Róbert. Az első­ játszmát nagy küz­delemben nyerte a fővárosi csapat, de már itt is érezhető volt a hazaiak bíztató formá­ja. A következő három játsz­mában az STC felülmúlta el­lenfelét és egyre lendületesebb támadó és mindent mentő me­zőnyjátékkal biztosan győzött. Az együttes valamennyi tagja nagy lelkesedéssel játszott, védhetetlennek látszó bombá­kat szedtek fel padlóközelből. * Az ugyancsak nagy fontos­ságú női mérkőzésen váratla­nul simán szerzett értékes pontokat a SZÜV-Róna. A Dabas csapata minősítési könyvek (igazolás nélkül ér­kezett Salgótarjánba). A mér­kőzésvezető a kiírás értelmé­ben nem vezethette le a talál­kozót, a jegyzőkönyvbe 3—0- ás SZÜV-Róna-győzelmet ír­tak. Az ellenfél a sportszerű­ségre hivatkozott, és arra hogy a csapat edzője tévedésből egy másik köteg igazolványt hozott magával. Romhányi Kerámia—Duna­újvárosi Volán 3—2. (8, —4, 5, —6, 11.) Dunaújváros, v.: Tar. Rom­hány: Takács, Róka, Lichi, Né­meth, Imre, Szalai. Cs., Ko­vács, Varga, Baranyi. Edző: Reznicsek László. A 76 perces játékidő alatt óriási küzdelemben győzött a romhányi csapat. Az első játszma után simának tűnt a mérkőzés. A másodikban 4—4 után kiengedtek a romhányi­­ak és vesztettek. A harmadik játszmában az ifjúsági váloga­tott Szalai kitűnő hálójátéká­val vitte győzelemre a duna­újvárosi csapatot. A negye­dik felvonás a nyitásfogadások drámája volt. A döntő játsz­mában, a győzelem, az önma­gát felülmúló Takács érdeme. n. l. SAKK Úttörő-olimpia megyei döntője Vasárnap Salgótarjánban az úttörő-olimpia városi, já­rási döntőinek első helyezett­jei mérték össze játéktudásu­kat A tét a megyei bajnoki cím eldöntése mellett az volt, hogy kik képviseljék me­gyénket az országos döntőn. Eredmények, I. úttörőfiúk, (6 induló): 1. Szepessy Ervin (Sz. város, Rákóczi ált. isk.) 5, 2. Reiman Sándor (pásztói járás, alsótoldi ált. isk.) 4, 3. Roskó József (bgy.-i járás, cserhátsurányi ált. isk.) 3 pont. II. úttörőleányok (6 indu­ló) : 1. Dohány Mária (pász­tói járás, káliói ált. isk.) 4, 2. Szlobodnyik Adrienn (bgy.-i járás, szécsényi ált. isk.) 3, 3. Léber Zsuzsa (s.-tarjáni járás, mátraverebélyi ált. isk.). III. kisdobosfiúk, (6 indu­ló) : 1. Juhász József (s.-tarjá­ni járás, karancskeszi ált. isk.) 5, 2. Józsa Attila (S.-tar­­ján, város) 3, 3. Haviár Ta­más (pásztói járás, erdőkürti ált. isk.) 3 pont. IV. kisdobosleány (4 in­duló) : 1. Veres Réka (b.gy­i járás, cserhátsurányi ált. isk.) 2.5, 2. Haviár Veronika (pász­tói járás, erdőkürti ált. isk.) 2, 3. Heisz Henriette (rétsági járás, rétsági ált. isk.) 1 pont. Az első három helyezett minden kategóriában értékes tárgyjutalomban részesült. Az úttörőfiúknál és -leányoknál az első kettő a kisdobos fi­úknál és -leányoknál az első helyezett képviseli megyén­ket a júniusban Zánkán sor­ra kerülő országos bajnoksá­gon. Labdarúgás NB II: Kis lépés a bennmaradáshoz STC-H: Szabó L. SE 1-0 Salgótarján, 3500 néző. V.: Drigán. STC: Rédei — Krup­­pay, Juhász, Kovács J., Bab­osán — Zsidó, Varga, Földi, Földházi (Balga a 60. perc­ben) — Kovács I, Csernák. Mb. edző: Szojka Ferenc. H Szabó L. SE: Józsa — Szilágyi, Kajtár, Dávid, Pely­­vás — Rostás, Olasz, Szabó (Molnár a 67. percben) — Bo­­da, Holdosi (Fritz a 46. perc­ben), Magyar. Edző: Bencsik Gyulai Az NB II. Keleti csoport­ja első öt helyezettje közé ke­rülésért vívott rangadót az STC, a nála három ponttal többet szerzett honvédcsapat ellen. A szépszámú közönség győzelmet várt, hiszen akár egy döntetlen is könnyen a búcsút jelenthetett volna a tarjániaknak. Érthetően fe­szült hangulatban kezdődött a játék. Előbb egy szabálytalan­ságot követően Csernák az ötösről fejelt kapu fölé, majd Rédei ejtette ki Rostás távoli lövését. Feltűnően sok apró hiba tarkította a mérkőzést az első negyedórában. Az első igazi nagy helyzet a 15. perc­ben adódott a vendégek ti­zenhatosán belül. Kovács I. ügyes cselei után Csernák ívelte be a labdát és Varga a kapufára fejelte. Négy perc­cel később Földi a tizenegyes­pontnál óriási helyzetben lyu­kat rúgott! Olykor az STC összeszokatlan csapat benyo­mását keltette, míg a H. Sza­bó L. SE ügyesen lassította a játékot. A 22. percben Cser­nák elhúzott a jobb szélen, beadását Varga tizennégy mé­terről lőtte kapura, de Józsa kitenyerelte. Két perc múlva szabadrúgáshoz jutott az FTC. Földházi csavarta a labdát a kapu elé, s a jól helyezkedő Varga előredőlve pompás fe­jessel juttatta a labdát a bal alsó sarokba. 1—0. A gól után kitámadott a vendégcsapat, de erejéből csak egy érvénytelen gólra futotta, Rédeit lökték az ötösön­ belül. A másik kaput Kruppay veszélyeztette: ügye­sen átemelte a labdát Poly­­váson, de gyengén a kapus kezébe gurított. Egy perc múlva Földházi szöglete után Varga lőtt centiméterekkel mellé. A félidő végén Boda ügyetlenkedett el egy szabad­rúgást, majd Kajtár lőtt fölé. A második félidőben az STC fergeteges rohamokat ve­zetett. Előbb Varga 15 méter­ről leadott lövését védte Jó­zsa, majd Varga labdájával a kiugró Földi három méterről gurított a kapu mellé. A má­sik oldalon Fritz fejese és Polyvás lövése kerülte el a kaput. Az 55. percben tűzijá­tékot rendezett az STC a honvédcsapat kapuja előtt. Közelről Zsidó lőtt a kapus­ba, majd Földi erőtlen eme­lését védte Józsa. Az ellentá­madást követően Kovács J. adott haza, Rédei nem moz­dult, Boda rácsapott a lab­dára, s az eléje vetődő kapu­son átesve mellé gurított. A 60. percben Kovács I. 8­ mé­terről küldött lövését védte bravúrral Józsa, négy perc múlva pedig Földi fejelte a kezébe a labdát. Az utolsó előtti percben Kajtár szabad­rúgását fogta Rédei, s­ fel­lélegzett a közönség, amikor a játékvezető véget vetett a mérkőzésnek. Az FTC a kitűzött célt, a két pont megszerzését telje­sítette, akár megsemmisítő vereséget is mérhetett volna ellenfelére. De mint már annyiszor, ezúttal is tehetet­lenek voltak a támadók, a jobbnál jobb lehetőséget hagy­ták ki, ami könnyen meg­bosszulhatta volna magát. A csapatjáték olykor döcögött, amit a lelkesedés nem pótolt. (1-0) Az FTC kapuját Rédei ki­sebb bizonytalanságokat le­számítva jól védte. A véde­lem sem nyújtott kifogástalan teljesítményt, Kruppay dicsér­hető, Juhász és Babcsán a második félidőben tűnt ki, Kovács­ J. sok hibával ját­szott. A középpályán találha­tó a csapat legjobbja Varga, aki nemcsak góljával, egész­pályás játékával szerzett dön­tő érdemeket. Zsidó sokat fu­­tott, de adós maradt a befe­jezésekkel, Földi pedig elké­pesztő helyzetekben hibázott. Földházi gyorsan elfáradt, Balgának az idő kevés volt játékba lendülni. A csatárok közül Kovács I. adott néhány jó labdát, de keveset vállal­kozott. Csernák jó első félide­­ji teljesítménye a második já­tékrészben visszaesett. Az elsősorban védekezés­sel törődő vendégek közül Jó­zsa, Dávid, Polyvás és Olasz játéka dicsérhető. A Keleti csoport eredményei: Gyöngyös—Debreceni Kinizsi 0—0, Szolnoki MÁV MTE— Szarvas 1—0 (0—0), Hódmező­vásárhely—Kazincbarcika 2—2 (2—1), H. Asztalos J. SE— H. Bem J. SE 1—0 (1—0), Eger SE—H. Papp J. SE 2—1 (2—0), Gyula—Miskolci VSC ,3—1 (2—1), Lehel SC—DVSE 3—2 (1—0). A bajnokság állása 1.Eger 24129 334-2033 2.K.-Kareika 24127 533-1031 3.Debr. K. 241011 337-2531 4.Hódm. MSE 2411 11 738-2528 5.Szabó SE 248 9 735-2025 6.Gyula 249 7 835-3025 7.Szarvas 24105 935-3125 a.Saig. TC 24 710 722-2524 9.Debr. Univ. 248 61027-30«>•> 10.Szolnok 24 610 815 1822 11.Papp J. SE­­ 47 71029-3321 12.Lehel SC 247 71n23-2721 13.Bem J. SE 24 510 n28-3320 14.Asztalos SE 246 81024-3720 15.MVSC 24 4101025-4118 16. Gyöngyös 246 61220-3710 Tarjáni siker az ÉHASZ Tízek-bajnokságán Az 1982. évi III. ÉMÁSZ asztalitenisz Tízek-bajnoksá­­gát Sárospatakon rendezték. A versenyen salgótarjáni si­ker született. Tóth­ László egy vereséggel sorozatban har­madszor is győzött, megérde­melten kapta a miskolci vál­lalati központ értékes tiszte­letdíját. Jól szerepelt a vete­rán Mihalik Ferenc is, aki holtversenyben a 3.—4. he­lyen végzett. A nőknél az elő­ző évi győztes, Szabó Mar­git ugyancsak ismételt, ve­retlenül nyerte a bajnokságot. Az 1982. évi IV. ÉMÁSZ Tízek-bajnokságot június 14- én, Kazincbarcikán rendezik. M. Már nem sok esély maradt 22. sz. Volán-Balassagyarmat 1-0 (1-0) Balassagyarmat, 3000 néző, v.: Kuti. 22. sz. Volán: Ker­tész — Csider, Dunai, Vaszi­­lev, Huszár — Balogh, (Goschler), Aranyosi, (Ka­szás), Kotul — Kikillai, Né­meth, Bartosik. Edző: Halá­csi László. Balassagyarmat: Pintér — Pribeli, Robb, Hor­­nyák, Friedmann — Dudás, Zámbó, Fábri (Varga) — Sza­lai, Földesi (Tóth), Szedlák. Edző: Czimmermann Gyula. • A kezdés után a hazai ka­putól 20 méterre Fábri sza­bálytalanul szerelte Csidert. A szabadrúgást Pribeli szög­letre fejelte. Az 5. percben Zámbó beadását Fábri három méterről a kapu fölé emelte. Nem sokkal később ugyan­csak Zámbó indította jó lab­dával Földesit, aki a jó hely­zetet kihagyta. Az ellentáma­dást Vaszilev átadása után Kikillai fejezte be, de lövé­se a kapu mellé szállt. A 10. percben Zámbó szabadrúgá­sát Szalai jól vette át, elfu­tott, de beadását szögletre mentették. A játék ezután percekig a két 16-os között folyt, rengeteg rossz átadást, eladott labdát láttunk. A 18. percben Szalait fellökték, a szabadrúgást Zámbó végezte el 25 méterről, lövése szög­letre pattant. A 19. percben született a mérkőzés egyet­len gólja. Kotul szabadrúgá­sát a kapuból kifutó­ Pintér az oldalvonalon túlra rúgta. A bedobást Kikillai végezte el, labdáját Bartosik középre emelte, Kotul lekezelte, és senkitől sem zavarva a jobb sarokba lőte. 1—0. Egy perc múlva hasonló helyzet ala­kult ki, ám ekkor a hazaiak szerencséjére, a keresztbe lőtt labdát senki nem érte el. A 22. percben egyenlíthetett volna a Balassagyarmat. Szedlák bedobását Dudás nyolc méterről nagy erővel a bal sarok felé rúgta, de Kertész hatalmas vetődéssel szögletre mentett. A mérkő­zésnek ezt a részét nagy ha­zai mezőnyfölény jellemezte, de a vendégek ellentámadá­sai veszélyesek voltak. A 40. percben Friedmann megmoz­dulását szabálytalannak ítél­te a játékvezető, a szabadrú­gást a kaputól 20 méterre Ko­tul végezte el, de labdája a sorfalról kipattant. A 44. percben Vaszilev megmozdu­lása után Pribeli és Földesi­­ szorult ápolásra. Az első fél­idő utolsó mozzanataként Szalai, 20 méterről lőtt sza­badrúgása a sorfalról kipat­tant. A második félidő is hazai támadásokkal kezdődött. A 48. percben előbb Szedlák, majd Szalai ügyetlenkedett el helyzetet a kapu előtt. Az 50. percben Szalait Vaszilev a kaputól 22 méterre felvágta. A szabadrúgást Zámbó vé­gezte el, lövését Kertész szög­letre öklözte. Az 55. percben Németh szereléséért Hornyák­­ sárga lapot kapott. Az 57. percben Németh jól futott el a jobb szélen, beadását Ba­logh fejelte kapura, de Pin­tér védett. A 62. percben Zámbó bedobását Földesi a kapu elé emelte, a labdát Hornyák nem sokkal fejelte fölé. A 68. percben Aranyo­si—Kotul összjáték után Robb nehezen tudott csak felszaba­dítani. A 72. percben Zámbó 25 méterről küldött nagy ere­jű szabadrúgást a Volán­kapura, de Kertész ismét jól védett. A 75. percben Vaszi­lev buktatta Vargát, a játék­vezető szabadrúgást ítélt, amivel az igen keményen ját­szó hátvéd nem értett egyet, s ezért sárga lapot kapott. A szabadrúgást Zámbó nem sokkal lőtte kapu mellé. Egy perccel később Szalai bukta­tásáért Németh is sárga la­pot kapott. A 88. percben Sza­lai jó labdát kapott Tóthtól, betört a 16-oson belülre, ahol Németh szabálytalanul sze­relt. A megítélt 11-est Zám­bó félmagasan a bal sarok felé vetődő kapusba rúgta. Ezzel a kihagyott büntetővel végleg eldőlt a két pont sor­sa. A közepes iramú mérkőzé­sen a hazai csapat végig me­zőnyfölényben játszott, de nem jelentettek nagy veszélyt az okosan, taktikusan játszó Volán kapujára. Az első fél­idő közepén rúgott gól meg­nyugtatta a vendégcsapatot, tudatosan védekeztek Dunai irányításával, a lövéseket a ki­tűnő formában védő Kertész biztosan hárította, és az ellen­támadásaik veszélyesek vol­tak. A hazai csapat rengeteg kihagyott helyzete megbos­­­szulta magát. A nézők csaló­dottan távoztak a pályáról, tudomásul véve, hogy a ba­lassagyarmati csapat esélyei az NB II-ben maradáshoz igencsak megcsappantak. Jók: Kertész, Dunai, Kotul, Barto­sik illetve Pribeli.­­ Kopcsányi Sándor A középcsoport eredményei: Budafok—Szegedi Dózsa 1 –0 (0—0), Váci Izzó MTE—MTK­­VM 1—0 (0—0), Ganz-MÁ­­VAG—Kossuth KFSE 4—1 (1—1), Pénzügyőr—Kecske­mét 0—0, Építők SC—BVSC 0—0, Sz.­fehérvári MÁV Elő­re—BKV Előre 2—1 (1—0), Dorog—Bábolna 1—0 (0—0). A bajnokság állása 1.MTK-VM 24171 6­53-1935 2.22. sz. Volán 24143 740-2231 3.Dorog 24135 632-1831 4.G.­MÁVAG 24108 630-2,328 5.Kecskemét 24108 630-2528 6.Budafok 24116 732-3228 7.BVSC 24123 939-2927 8.Szív. MÁV 24105 041-3725 9.B.-gyarmat 248 8 834-2724 1«.Vác 248 8 826-3024 11.KKFSE 24­­61033-3322 12.Pénzügyőr 24 511 820-2921 13.BKV Előre­­ 245 01125-3918 14. Szegedi D. 245 61326-4416 15. Építők SC 245 41526-4814 16.Bábolna 244 41627-5012 NÓGRÁD — 1982. április 27., kedd