Nógrád Megyei Hírlap, 2016. február (27. évfolyam, 25-49. szám)

2016-02-01 / 25. szám

••• Döntetlent játszott a Gyarmat LABDARÚGÓ ELŐKÉSZÜLETI MÉRKŐZÉSEK: Balassagyarmati VSE - VÁC U19 4-4 (2-3). Balassagyarmat, műfüves edzőpálya, vezette: Bérczi B. BSE: Földi L. - Balga L, Du­dás, Mezei, Szandai, Sági, Hammer, Szita B., Nagy G., Gu­­ruz, Gábor B. Cs., Kántor B., Benécs, Balga M., Strehó I., Kor­mány. Edző: Mohácsi László. GL: Szita B. (3), Guruz, ill. Nidermüller (2), Kapa, Sipos. A felkészülés kemény hetét köve­tő edzőmeccsen nem mozogtak elég frissen a hazai játékosok, akiknek soraiban ismét több próbálkozó volt látható. A BSE legközelebb szerdán, 17 órakor Somos SE csapatát fogadja. Utánpótlás mérkőzésen: BSE Palóc Farkasok U19 - SBTC U19 3-2 (2-1). Norvég siker síugró-vk. A norvég Anders Fannemei nyerte a síugrók vi­lágkupa-sorozatának vasárna­pi versenyét Szapporóban. A 24 éves sírepülő világcsúcstar­tó pályafutása harmadik vk­­sikerét aratta, és első - 143,5 méteres - ugrásával új sáncre­kordot állított fel. Az összetett­ben vezető szlovén Peter Prevc csak hatodik lett. Eredmények: 1. Anders Fannemel (norvég) 265,9 pont (143,5 méter/136,5 méter), 2. Johann Forfang (norvég) 260,3 (132,0/134,5), 3. Kaszaj Noriaki (japán) 259,5 (138,5/134,0). A vk állása 15 verseny után (még 14 van hátra): 1. Peter Prevc (szlovén) 1224 pont, 2. Severin Freund (német) 855,3. Kenneth Gangnes (norvég) 738, * * * A szokatlan meleg és a kedve­zőtlen feltételek miatt törölték az alpesi sízők világkupa-sorozatá­nak vasárnapra kiírt versenyét Garmisch-Partenkirchenben és Mariborban. Döntöttek vizes sportok. Fukuokában lesz a 2021-es, míg Dohában a 2023-as vizes világbajnokság. Erről döntött vasárnap a vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetség, a FINA, amely a hét­végén Budapesten tartotta ve­zetőségi ülését. Julio Maglione, a FINA uruguayi elnöke beszé­dében hangsúlyozta, hogy há­rom elképesztően erős pályá­zat versenyzett egymással, de csak két győztest tudtak kihir­detni. A FINA-Büro felfüggesztette Mexikó tagságát, mivel Guadalajara pénzügyi okokból visszalépett a 2017-es vb lebo­nyolításától, s ezzel szerződés­szegést követett el. A jövő évi vb-re az eredetileg 2019-re ki­jelölt Budapest ugrott be. Fukuokában 2001 után má­sodik alkalommal rendeznek majd világbajnokságot, míg Do­ha először lesz házigazda. A ma­gyarok 2001-ben Japánban há­rom éremmel zártak, az úszók között Kovács Ágnes 200 méter mellen arany-, 100 méter mel­len bronzérmet nyert, a női ví­zilabda-válogatott pedig a má­sodik helyen végzett. Jövőre tehát Budapesten ren­dezik az úszók, a vízilabdázók, a műugrók, a szinkronúszók, az óriástorony-ugrók és a nyíltvízi úszók legnagyobb megmérette­tését, 2019-ben pedig a dél-kore­ai Kvangdzsu lesz a házigazda. A világelső Novak Djokovic megvédte címét az ausztrál nyílt teniszbajnokságon, mivel a va­sárnapi döntőben 2 óra 54 perc alatt legyőzte a brit Andy Murrayt, és hatodszor diadal­maskodott Melbourne-ben. Az előjelek a szerb klasszis sike­rét ígérték: még nem vesztett finá­lét az Australian Openen, eddigi mérkőzéseinek 90 százalékát megnyerte a Flinders Parkban, és 21/9-re vezetett a skót ellen kette­jük különpárharcában, aki utóbbi 11 meccsükből tízet elvesztett. Az egy héttel idősebb Murraynél kér­déses volt a koncentráció is, mivel korábban közölte, hogy felesége bármikor szülhet, és ebben az esetben azonnal hazautazik Ausztráliából. A csata első felvonása rendkí­vül egyoldalúra sikeredett, a sokkal frissebbnek tűnő szerb játékos már 5:0-ra is vezetett, és fél óra alatt szettelőnybe került. A folytatásban a 28 éves Djokovic 3:3-nál brékelt, ám négyszer finalista skót ellenfele visszajött, csakhogy 6:5-nél (töb­bek között egy 36 ütéses labda­menetet követően) ismét elbuk­ta adogatását, ami a második szettjébe került. A harmadik játszma rögtön Djokovic-brékkel indult, ekkor úgy tűnt, hogy a világelső kön­­­nyedén nyeri a döntőt, ám 2:3- nál Murray visszavette az elvesz­tett szervát. A felek így jutottak el a rövidítésig, amelyben a belg­rádi játékos 6-1-nél öt meccslab­dához jutott, és a harmadikat már nem szalasztotta el. A 61. tornáján győztes Djokovic ezzel begyűjtötte 11. Grand Slam-trófeáját, utolérve az örökranglista ötödik helyén a svéd Björn Borgot és az ausztrál Rod Lavert. Az olimpiai bajnok Murray ötödik fináléját vesztette el Mel­bourne-ben, és továbbra is két GS-sikernél (US Open 2012, Wimbledon 2013) tart. Eredmény. Férfi egyes, döntő: Djokovic (szerb, 1.)-Murray (brit, 2.) 6:1, 7:5, 7:6 (7-3). A hetedik helyen kiemelt né­met Angelique Kerber nyerte meg az ausztrál nyílt teniszbaj­nokságot, mivel a női egyes Somos SE - Füleki TC 1-0 (0-0) Salgótarján, Salgótarján tó­strandi műfüves pálya: Somos SE: Abu (Horváth) - Debreczeni, Híves, Kiprich, Kerényi - Dóczi (Romhányi), Sze­kér - Sárközi (Novák N.), Albert Á., Csóka - Kormos. Vezetőedző: Ko­vács László. GL: Romhányi. Szombat délelőtt idei harma­dik felkészülési mérkőzését ját­szotta le a Somos SE. A tóstran­di műfüves pályán a szlovákiai Fülek volt az ellenfél. A találko­zó első félidejében inkább a me­zőnyjáték dominált. A szünethez közeledve ugyan aktívabbá vált a Somos, helyzetek is adódtak, de nem tudtak élni vele. A fordu­lás után már mindkét oldalon voltak lehetőségek, de gólt csak a csereként beálló Romhányi Ta­más tudott szerezni, aki 16 mé­terről lőtt a hálóba. szombati döntőjében meglepe­tésre legyőzte a címvédő és hat­szoros bajnok Serena Williamset. A 34 éves amerikai sztár 2003, 2005, 2007, 2009, 2010 és 2015 után nyerhetett vol­na Melbourne-ben, és egyben megszerezhette volna egyesben pályafutása 22. Grand Slam­­trófeáját, ezzel utolérve az örök­ranglista második helyén a né­met Steffi Grafot. A két döntős egymás elleni mérlege 5/2 lett Williams javára, Kerber leg­utóbb 2012-ben győzött. Az idei döntő elején, 1:1-nél a világelső - aki eddig szettet sem vesztett Ausztráliában - meglepetésre el­bukta adogatását, és 28 éves ri­válisa 3:1-re elhúzott. A 2011 óta valamennyi GS-döntőjét meg­nyerő Williams az ötödik játék­ban már 11 rontott ütésnél tar­tott, mégis kiegyenlített, csak­hogy a nyitófordulóban meccs­labdát hárító Kerber ismét brékelt. A világranglistán hato­dik német játékos nem illetődött meg első GS-fináléjában, 5:3-ra meglépett, majd 39 perc alatt be­söpörte az első szettet. A játszma során a hét tornagyőzelemnél tartó Kerber három, míg a vend­ Felsőtárkány SC-Somos SE 1-3 (0-0) Mezőkövesd, Somos SE: Horváth (Abu) - Debreczeni, Kiprich, Híves, Sze­kér - Dóczi (Szilágyi), Sulcz - Sárközi (Novák N.), Albert Á., Csóka - Kormos (Kalácska). Ve­zetőedző: Kovács László. GL: Kiprich (2), Novák N. A Balasssagyarmat után 1-1 után Felsőtárkány ellen mérte össze erejét a Somos SE. A Me­zőkövesden lejátszott találko­zón az első félidőben a Heves megyeik birtokolták többet a labdát, de nem tudták bevenni a kaput. A második játékrész­ben megszerezte a vezetést a Felsőtárkány, de nem sokig örülhettek, mert Kiprich Dáni­el előbb büntetőből, majd fejes­ből volt eredményes. A vég­eredményt a csereként beálló Novák Norbert állította be, kívül ideges amerikai 23 ki nem kényszerített hibát követett el. A folytatásban a 191 kilomé­­ter/órás szervákat bemutató cím­védő csakhamar 4:1-es, majd 5:2- es előnyre tett szert, és 33 perc alatt 6:3-mal egyenlített. Ebben a felvonásban a rontások aránya már 7-5 volt Kerber javára. A mindent eldöntő harmadik szettben a német játékos 2:0-ra elhúzott, de a világelső megint utolérte, majd újabb Kerber-brék következett, ekkor már 4:2 volt az állás. Williams 5:2-nél a meccsben maradásért adogatott, majd mivel Kerber nem tudta ki­­szerválni a mérkőzést, újabb for­dulatként 5:4 lett. Ekkor azon­ban megremegett az amerikai, elvesztette adogatását, és egy­ben 25. GS-fináléját. A találkozó 2 óra 8 percig tartott. A címvédésre hiába készülő Serena Williams, aki a tavalyi négyből három GS-trófeát el­nyert, szeptember óta inaktív volt, majd január elején sérülés miatt visszalépett a perth-i Hopman Kupától. Eredmény. Női egyes, döntő: Kerber (német, 7.)-S. Williams (amerikai, 1.) 6:4,3:6,6:3. A Somos SE sikerei # LABDARÚGÁS Felkészülési mérkőzések Djokovic hatodszor bajnok AUSTRALIAN OPEN Serena Williams kikapott, Kerberé a trófea * * *