Orosházi Friss Hirek, 1925. július-szeptember (2. évfolyam, 145-220. szám)

1925-07-01 / 145. szám

?g. Kacsava- Orient ex­­at. Aludttej­­vás. 5 órakor ,­­egy százki­­rtés és sok korzó előtt korzó és tánc e kaba é szá­­népünnepélyre jgy 3.ooo K. ooo korona, ének­es foga­­­• fázunk, julius idezőség. dák és gyopá­­bérbe­­>yta jó­­tpáros­ 2 ese­tései­ nemi. telye. likádi­­ köz­­>n ré­­vál­­*4mn­­e a ona­­.által ’un­­, egy c. Az ;zom­pos­■ Iban ültek idor­■ és­­ tára ma apad ndég-Béla tetése Jenő, k­ette, i fel­nire, bohó­­s szá­­s hó disz­­gének na­­'enet­­.ddig hogy "ru­gós >yen szá- Ki­­oan -aga­ább zön­­;oly­­lesz eket az .000 >41 hírek. milia halvasz G­­ábor dohány­­na Ilona. Ma­­reánya Mária, mester leánya asztalos- Gulyás leánya, Ferenc ulianna >áth Jó­­mgülés im­a 25 .r. Anden­ts Weisz kőműves ik Káról) .ebettel. kertek: Csizma­aranyi Rozália 1925. július 1__________________________Orosházi Friss Hirck 3 TELEFON Gyártelep 84 sz Szikora Lajos és Társai Orosháza Gyulai­ úti gőztégla-és cserépgyárában kiváló minőségű cserép, falcos cserép, kúttégla, kéménytégla, kézi-és gépes faltégla, falburkoló tégla, különböző alaktéglák, u. m gombostégla, szalagpárkány tégla, flasz­ter-tégla stb. állandóan bármily mennyiségben kapható előnyös fizetési feltételek mellett. Rendeléseket kívánatra saját autóinkkal és igáinkkal vidékre is helyszínre szállítunk. Előzékeny és pontos kiszolgálás. lllemil 30000 K lotta lesz egy halpaprikás Csütörtökön. SPORT OTK—Törekvés 4:0 (1:0) Biró: Zsiday HOS — Az őszi fordulóban megsemmisí­tett OTK—Törekvés bajnoki mér­kőzést játszotta vasárnap az OTK és a borongós esőgyanús idő dacára is szép számú közönség tanúskodott az OTK őszi győzel­mének realitása mellett. Az OTK újabb négygólos győzelme koránt­sem fejezi ki hűen a tényleges erőviszonyokat, mert ha az OTE csatársora csak egy félórára is megszabadult volna a hagyományos balszerencséjétől, úgy a Törekvés futball elemistákból álló csapata most az őszinél is súlyosabb vere­séggel tér haza. A vasárnapi vereség következ­tében most már végleg eldőlt, hogy a Törekvés a jövő bajnoki sze­zoban nem küzdhet az elsőosztályú csapatok között. Pontosan fél 6 órakor a követ­kező csapatösszeállításban jelenik meg az OTE a pályán: Sass I, Komár—Virágh II, De­­martsik—Szalay—Szilva, Búzás- Sass II.—Bally—Bors—Szekeres. Kezdés után már néhány perccel világosan látszik, hogy ennek a mérkőzésnek is csak az OTE lehet a győztese. A nehezen összeállított csapat minden tagja nagy igyeke­zettel, kedvvel feküdt a játékba, Izsák „mester“ úgy látszik már puszta jelenlétével is nagy hatást tud kiváltani. Mindenki tudása javát adja és csak a csatárok lövéseit, mint rendesen, most sem kiséri szerencse. A 30. percben a Törekvés egyik hátvédje kézzel üti le a labdát és a megítélt 11-est Szalay védhetet­lenül belövi. Gól után teljesen összeroppannak a herényiek és a még hátralevő egész idő alatt úgy­­szólva egy kapura játszik az OTK A második félidő góljait Búzás (1) és Bors (2) lőtték. TELEFON, Főiroda: 99. sz, OTK—BTC 1:0(00) Bíró: Zsiday A félig hétköznap, meg a kissé őszies idő sem tartotta vissza a közönséget, hanem nagy számban kereste fel az OTK sportterpét, hogy kedvenc sportjának, a futball­­nak hódolhasson. És akik kijöttek végignézni ezt a mérkőzést, azok előtt sokáig felejthetetlen lesz az a hatalmas gigantikus küzdelem, ame­lyet a két csapat a győzelemért megvívott. A legizgalmasabb, leg­fontosabb bajnoki mérkőzések forró atmoszférája töltötte meg a levegőt, de sajnálattal kell megállapítanunk, hogy a jubiláns vendégcsapat egyes tagjainak barátságosnak igazán nem nevezhető játékmodora sokat levont a küzdelem szépségéből. Az OTK derék csapatát azonban nem lehe­tet megfélemlíteni. Elszántan, testi épségük állandó veszélyeztetésével küzdöttek egész idő alatt, míg végre is megtört a vendégcsapat túlságosan kemény védelme és olyan értékes győzelmet arattak a mi piros-fehéreink a nagy ellenfél fölött amelyre joggal lehet büszke minden OTK hivő. Pontosan fél 6 órakor felállnak a csapatok és Baily az OTK kapi­tánya virágcsokorral üdvözli az idén jubnlálló BTC csapatát. Erős iramban kezdődik a játék és mindjárt kitűnik, hogy ilyen is marad végig. A védelmek mindkét oldalon nagyszerűen működnek és erélyesen verik vissza mindkét részen a támadásokat. Eleinte a BTC támad többet, de az OTK támadásai már ekkor is veszélye­sebbek. Szopori kétszer egymásután hibáz el biztosnak látszó gólhely­zetet. A még megújuló OTK táma­dások úgy látszik nem tetszenek Orbánnak, a BTC nagynevű hát­védjének, mert kezd nem megen­gedett módon védekezni. Durvasága átragad még egyik másik játékos­társára és sokszor egész kis harc­térré alakul a barátságos mérkőzés színhelye. Borost fejelése közben oly durván vágják föl, hogy ájultan viszik le a pályáról. A megdöbbe­nés moraja zúg végig a közönségen, pillanatokig áll a játék, Borost magához térítik, egy kis masszás és a néhány perc múlva újra játékba álló Borost a közönség hatalmas tapssal köszönti. A második félidőben még foko­zódik az iram. Most már teljes az OTK fölény, negyedórákon át nem jut a vendégcsapat támadósora szóhoz. A BTC védelme még durvább lesz és először Szopori, majd Sass I. az áldozatok, de mindketten lerúgva, harcképtelenné téve is tovább küzdenek. A 40. perc végre meghozza az OTK megérdemelt győzelmét. Lőcsei sa­rokrúgása Boroshoz kerül, aki nyugodtan stoppolja a labdát és erős lövése a tömörülő védelem­ között hálót ér. Alig állnak föl kezdésre a csapatok Zsiday bíró 5 perccel előbb a mérkőzés végét jelzi. apróhirdetések Apróhirdetések közlése: szavankint 500 legkisebb hirdetés 10 szóig 5000 korona Nagy halestély a Holler-Herzben julius hó 2-án csütörtökön. Tisztelettel értesítem a nagyér­demű közönséget, hogy julius hó 2-án csütörtökön nagyszabású HALESTÉLYT rendezek. Elsőrendű szeged-tiszai élő nagy halak Rántott halak. A halpaprikást BITÓ ANTAL szegedi híres halászmester bográcsban személyesen főzi. A halak július 2-án, csütörtökön a déli órákig megtekinthetők Tiszteletté! HOLLER ERNŐ vendéglős Úgy árakban, mint dísztemetés rendezésében felülmúlhatatlan. RÁCZ JÁNOS ÉS TÁRSAI Kegyelet temetkezési vállalataik Üzletek: Gabonamázsával szemben és Erzsébet királyné­ uccán. Áresések következtében árainkat mindig redukáljuk. Madarász Ingó - és Ingatlanforgalmi Iroda Orosháza, Thék Endre­ ucca 50. szám. Evangélikus templom mellett. EhHn háiok­ ■ A régi sertéspiactéren udUU N­uiLdn ■ 5 szobás tesi-utcán 2 szobás ház 3 ház. Szen­es fél n. Cserven malom mellett 3 szobás ház 300 q Kelet uccán ártézi kúttal szemben 4 szobás 8 w. Zsinór uccán 3 és fél w. Vasútállomással szemben uj ház megegyezés szerint. Gyopáros tóparton egy ház 150 g búza. Hajnal uccán két szobás ház 3 w. Galamb uccán 3 szobás konyház ház 16o q búza. Kerek uccán 4 szobás ház 200 millió K. Porin föld­ek • Vásárhelyi-pusztán 3 m. LIdUU IdIUCIV. hold, holdankint 50 g. Vásárhelyi-pusztán 1 h. 45 mmázsa búza. Három paskum tanyaépülettel, be­kerítve gyümölcsössel, a faluhoz egy kilométerre 6 n. búza. VIDÉKEN: 51 m. h. tanyásbirtok 8 n. búza 71 m. h. tanyanélküli birtok h.-ként 15 mm. Orosházától 4—5 km-re 50 m. h. tanyás birtok h-ként 35 q. 16 m. h. tanyás bir­tok Orosházától 5—6 km-re h-ként 40 q. 42 m. h. tanyás bírtok Pusztaközpontban h-ként 40 q búza, 152 m. h. élő és holt felszereléssel, tanyával 2 és fél milliárd, 545 kat. h. tanyás élő és holt felszere­léssel 6 és fél milliárd, 230 m. h. tanyás­birtok 375 cseh korona és 50.000.000 h. 121 h. szántó élő és holt felszereléssel 2 milliárd. 200 h. holdankint 35 q fele most, fele 20 év alatt. Bérbeadó földek: 6 évre, holdan­kint 2 mm. 206 m. h. tanyásbirtok 10 évre, h-ként 150 kg. 150 m. h. tanyásbir­tok megegyezés szerint, 800 m. h. évi bér 400 g búza felszerelés és ez idei termés 1 és fél milliárd. 540 m. h. őszi átvételre, évi bér 12 w. I^procol/ kisebb házakat megvételre MjIEúüIV 50—200 h. birtokot feles vagy harmados művelésre, 100—400 h. birtokot bérbe, 5—20 h. konyhakertészet­nek megfelelő birtokot bérbe. 50 hold föl­det Békés- Csanád- Csongrád megyében megvételre. Eladó malmok: víz:10TM8100’