Orosházi Friss Ujság, 1940. március (29. évfolyam, 49-72. szám)

1940-03-19 / 63. szám

4 Rovatvezető : Nagy Sándor József SPORT ­TJÉH OROSHÁZI FRISS ÚJSÁG Sorozatos cmbal győzelmért B. MÁV—IBISE 3:3 (3:1) B. Törekvés—GyTE 6:1 (5:0) Gyula, vezette: Thomka. Pompás játékkal győzött a békés­csabai csapat a készületlen gyulai együttes felett. A kitűnően kezelt és nagyszerű állapotban lévő gyulai pályán minden alkalma meg­volt a Törekvésnek, hogy tanúságot te­gyen, hogyan készült el a tavaszi szezonra. Tréningjeit fölényes siker koronázta. Góllövők: Feti 2, Szom­bati 2 és Garaba 2, illetve Varga CsAK—Rokka 6:0 (3:0) Békéscsaba, vezette Sárfalvy. A CsAK alaposan visszafizetett az őszi szezonban rámért 1:0-ás vere­ségért. Alaposan kidolgozott, szép összjátékkal fontos két pontot szer­zett a Rokkától. Góllövők: Simon 2, Bohus II., Fáskerti, Uhrin és Sár­falvi. Kitűntek a mezőnyben: Si­mon, Uhrin, Bohus I. és Lipták a CsAK-ból, míg a Rokkából dicsére­tet érdemel Újházi. Békéscsaba, vezette: Boross. Igen szép lendületes játék volt­­mindkét részről, bár a csabai fiúk jobbnak bizonyultak. Már 3 :1-es ve­zetésre is szert tettek, mikor a bé­kési gárda szerencsével karöltve rá­kapcsolt és heves iram között sike­rült kiegyenlítenie. Góllövők: Ur­­da, Szombati, Fajó MÁV, Csapó, Bay és Bartalus a békési csapat­ból. 1.MAFC I. osztály: 13 11 1 124:13 23 2.Törekvés 149 2 235:15 22 3.CsAK 14101 337:14 21 4.MTE 14101 337:14 24 5.GyAC 138 2 318:14 18 6.Rokka 148 1 619:22 16 7.B. MÁV 147 1 622:20 15 8.KOTE 136 1 612:21 13 9.OTE 135 2 618:24 12 10.BISE 144 3 712:29 11 11.GATE 144 2 822, 29 10 12.BTE* 132— 1111,35 2 13. BTO visszalépett. *) A BTE összeredményéből két büntetőpont levonva. Nemzeti bajnoki eredmények: Újpest—Ferencváros 4:1 (1:1) A mérkőzés első percében Luhay 17 méterről lőtt góljával a Ferenc­város szerezte meg a Vezetést, 1 :(. A 38. percben Mester egyenlít 1:1. A második félidőben az Újpest ke­rekedik fel­,­ s a 17. percben Hidasi gólt szerez. A Ferencváros megza­varodik, csereberél a csatársorban, de ez sem segít. A 34. percben Kál­lai, a 36-ban pedig Kocsis lőtt gólt, 4:1. Haladás—Szeged 2:0 (1:0) A kiesés rémétől sarkalt szom­bathelyi csapat értékes győzelmet aratott. Különösen Szabó és Mórocz érdemel kicséretet. A Haladás ezzel elkerülte a kiesést. Góllövők: Lovász és Szabó. Gamma—Törtekvnés 2:2 (1:1) A két angol stílusú csapat küzdelme heves harc után döntetlenül végző­dött. 3000 néző gyönyörködött a mindvégig izgalmas játékban. Kitűnt Háda, Tóth, Váradi és Toldi, illet­ve Tagányi, Raják, Tóth és­­Dóri. Góllövők: Szűcs, Szebehelyi, Tóth és Palatínus. Kispest—Bocskai 3:0 (1:0) A kispestiek végre megszerez­ték első tavaszi pontjaikat. A győ­zelem főrészese a két szélső: Kin­cses és Kalocsay, valamint az örök Déri. Góllövők: Molnár, Nádas (ön­gól), Kalocsai. Hungária—Kassa 6:0 (3:0) Kassa csak a 20. percig bírta az iramot, 21. percben Béki, két perc múlva Kalmár, a 43-ban ismét Kal­már a gólszerző. A második félidő­ben a Hungária még nagyobb fö­lénybe került. A 4. percben Victor, a 28-ban ismét Victor, a 43-ban pe­dig Kalmár rúgja az utolsó gólt. Elektromos—Tafeszi 4:2 (2:0) Lendületes Elektromos támadások után a 14. percben Pálinkás lövi a vezető gólt. Utána a 38. percben Füzi II. küldi hálóba a bőrt, 2:0. Szünet után a 10. percben váratlanul gólt ér el a Takszi Melesz révén. 2:1. De rövid időn belül Pálinkás 3:1-re, majd Takács II. 3:2-re ja­vítja az eredményt. Az utolsó gólt Füzi II. szerzi az Elektromosnak. Az NB állása: 1. Hungária 31, 2. Újpest 26, 3. Kispest 24, 4. Ferencváros 24, 5. Törekvés 22, 6. Szeged 21, 7. Elek­tromos 21, 8. Gamma 19, 9. Bocskai 16, 10. Szolnok 15, 11. Haladás­­ 15, 12. Takszi 12, 13. Kassa 8, 14.­­ Nemzeti visszalépett. 1­­ —«0»— Húsv­étvasárnapi mérkőzések: Fe­rencváros—Rapid, Hungária—Aus­tria (húsvéti torna) Üllői útán. — Újpest: Újpest—Elektromos, BEAC pálya, Gamma—Kispest, Szeged— Törekvés Szeged, Szombathely: Ha­ladás—Kassa, Szolnok, Bocskai—­ Szolnok. Húsvéthétfő: Austria—Ferencvá­ros, Rapid—Hungária (húsvéti tor­na), Bécsben. Vívásban Dunay Pál MAC és Gerevichné, Bogáthy Erna HTVK győzött a férfi párbajtőr, illetve a női tőrválogató versenyen. Birkózásban: Miskolc—Kassa 4:3 Szépszámú nézőközönség előtt he­ves küzdelem után győztek a mis­kolci fiúk.­­ A finnek megtartják az olimpiát. Félhivatalos jelentés szerint a fin­nek megrendezik az olimpiát. Az olimpiai bizottság főtitkára kijelen­tette, hogy az orosz légitámadások a már kész olimpiai épületekben kárt nem tettek, így minden le­hetőség meg van, hogy a nyár fo­lyamán megrendezik az olimpiászt. Az Asbóth-Gábori pár a döntőbe­ jutott. A San Remoban rendezett nemzetközi tennisz versenyen az­­ az egyéni kudarcok után némi vi­­­­gaszt nyújt, hogy a párosban a döntőbe jutott a magyar páros. Az Orosházi Tesstgyakorlók Köre hír szerint megszervezte atlétikai szakosztályát és belép a Magyar At­létikai Szövetség kebelébe, hogy Orosházán is újra megkezdődjék az egészséges atlétikai élet. A svájci válogatott futballcsapat nagy gonddal­ készül március 31-iki Magyarország elleni mérkőzésére. A svájciak meg akarják ismételni az olasz világbajnok csapat ellen To­rinóban elért győzelmüket. A sváj­ciak gondos előkészületeire jellemző, hogy a Magyar Labdarúgók Szövet­sége­­által ajánlott három bíró a frankfurti német Fink, a zágrábi Padurski és a romániai Radulescu közül még nem választottak. A Ferencváros mai ellenfele, a zágrábi Gradjamski bajnoki mérkő­zésén tegnap 5:0-ra verte a seraje­­vói ASA csapatát. Az Újpesttől el­szenvedett vereség hatása alatt a Ferencváros csapatában változtatáso­kat eszközöltek és a csatársor a kö­vetkező összeállításban veszi fel a küzdelmet: Suhai—Finta, dr. Sáro­­si—Jakab—Gyetvai, játszott Belgium és Hollandia vált­­tegnap Belgium és Hollandia válo­gatott futballcsapata. Belgium 7:1 (3:1) arányban verte Hollandia csa­patát. Németország világrekorder futója, Haring Drezda környékén egy er­dei futóversenyen vett részt. A kö­rülbelül 5,2 kilométeres távot 16 perc 26 másodperc alatt futotta vé­gig­ A kecskeméti húsvéti birkózóver­senyen a Délkerület csapatában öt ceglédi birkózó foglal helyet. Németország és Hollandia válo­­logatott kerékpármérkőzésén Berlin­ben a holland csapat győzött a né­metek ellen 36:32 pontarányban. Vasárnap értek véget nagy hóvihar közepette a volóci síugró,sáncon ren­dezett síversenyek. A kárpátaljai egy­letek mérkőztek egymással. Az első volóci ugróversenyt Ványa UTE nyerte, 48 méteres ugrással, míg az ötvenkilométeres sífutóversenyt, a­­melyet Kassán rendeztek Hulényi nyerte 3 óra 44 perc és 39 mp, ki­tűnő időeredménnyel. Sorozatos magyar sikerek az Énekes-emlékversenyen Vasárnap délelőtt az ökölvívó Szö­vetség nagyszabású nemzetközi ver­senyt bonyolított le a Városi Szín­házban, amelyen a legjobb magyar ökölvívókon kívül három európai vá­logatott svéd, négy kiváló bécsi és egy lengyel állt szorítóba. Ered­mények: Montera BTK győz Fel­legi ellen, Zseni győz Geyer (Bécs) ■ellen, Torma I.—Kertschbauer dön­tetlen, Frigyes—Bondi is döntet­len, Vojnovits—Agren (Svédország) döntetlen, Jakits győz Noren (svéd) ellen. Szigeti győz Czendlak (len­gyel) ellen. Tandberg (svéd) győz Szolnoki ellen. —«o»— Husvétra cipői, 9 CSIRKEPIAC. harisnyás takarékosság BEVÁSÁRLÁSI HELYE. Gráciánál Kedd 1940 március 19 Idegbetegsége halálba vitt egy orosházi gazdát Vasárnap délelőtt felakasztotta magát az istállóban Vasárnap délelőtt öngyilkosság történt a Madách utcában. Zs. Sza­bó Mihály orosházi gazdálkodó fel­akasztotta magát s mire rátaláltak, már halott volt. Zs. Szabó Mihály vasárnap a kora délelőtti órákban elküldte fe­leségét húsért. Még felesége haza sem érkezett, az egyik szomszédasz­­szony az ember leánytestvérével át­mentek Szabóékhoz, hogy ott va­lami fát mérjenek meg. A konyhaajtót­­nyitva találták s azon belépve senkit sem talál­tak,­­ de feltűnt, hogy a gazda kabátja ott lóg a fogason. Miután bent nem találták, a két asszony rosz­­szat sejtve kiment az udvarra, ahol csakhamar észrevették, hogy­­ a padlásajtó nyitva van. Felszaladtak a padlásra s ott meg­döbbentő látvány fogadta őket. A gazda az egyik szarufára fel- f akasztva lógott. Levágták s gyorsan segítséget hiv­tak, de hiába, Zs. Szabó Mihályban már nem volt élet. Hazatérő felesé­ge már csak a szomorú hirt hallotta. Zs. Szabó Mihály már régóta betegeskedett. Elhatalmasodott idegbetegségére már kórházban is keresett gyógyu­lást s itthon is állandó orvosi keze­lés alatt állott. Miután búcsúlevelet nem hagyott hátra, bizonyosnak lát­szik, hogy­­­­ idegbetegsége késztette a vég­zetes tett elkövetésére. ! —»O«— , i i