Orosházi Hírlap, 1972. január-március (17. évfolyam, 1-38. szám)

1972-03-21 / 34. szám

Gy. MEDOSZ-Vasas Láng 2-1 (0-1) Gyula, X0Ofl néző. V: Bacsa (7). MEDOSZ: Vörös­­—) — So­mos (7), Szilágyi (6), Novák (5), Szabó (4), (Megyesi 6), Thuróczy (6) , Kószó (6), Arató (6), Himer N­. (7), Kádár (6), Tóth N­. (5), (Mészáros —•). Edző: Himer Jó­zsef. Vasas Láng: Brecher (5), (Virág —•), — Tyavoda (11), Süli (7) , Eich (5), Balogh (6), Varga (6), Rozsnyói (7), Ridács (6), Prandoczki (0), Sárvári (5), Gab­­nai (4), (Mészáros —). Edző: Ughy Tibor. A szépszámú néző a 6. perc­ben már a negyedik MEDOSZ- szögletet láthatta. A zöldmezes hazaiak lendületes támadójátéka egyelőre nem hozott eredményt; a 11. percben Himer II. csúsz­tatott fejesét Kádár fölé bom­­bázta, majd Tóth II. és Himer II. próbálkozott lövése. A 23. percben Somos szólója kapott tapsot. A vendégek a 25. perc­ben váratlanul vezetést szerez­tek, Rozsnyói ügyesen elvitte a labdát Szilágid mellett és 10 méterről védhetetlenül lőtt a léc alá. 6—1. A gól után Himer kapáslövése szállt fölé. A 30. percben a teljesen szabadon ha­gyott Rozsnyói elhamarkodva fölé lőtt Szünet után két perc alatt há­­rom újabb gólhelyzet maradt ki a Láng kapuja előtt. Az 55. perc­­ben Himer II. 10 méterről kapás­ból fölé emelt A 60. p.-ben So­mos révén, remek egyéni akció­ból megszületett az egyenlítés. Az előretörő hátvéd 25 méterről a „fű alatt” talált a kapu köze­pébe. 1—L Utána Himer II ka­­pásból a baloldali lécet találta el A MEDOSZ a hajrában nagy iramot diktált Két perccel a befejezés előtt Eich nem vette észre Himer II-t a 16-osnál, ha­zaemelt. Virág kifutott és a 100 százalékos gólhelyzetben levő csatárt lerántotta. Vitathatatlan 11-es. A büntetőt Arató értékesí­tette. 3—1. A végig jól harcoló MEDOSZ már az első negyedórában el­­dönthette volna a 2 pont sorsát Helyzeteit azonban kihagyta, és a szívósan harcoló Láng csak­nem meglepetést okozott, annak ellenére, hogy szünet után jófor­mán alig jutott el a hazai kapu­hoz. A gyulai győzelem minden­képp megérdemelt Fábián István BKV Előre—Sz. Főiskola Spartacus 1-0 (1—0) Szarvas, 1000 néző. V: Vörös­i (5). BKV Előre: Rothermel (5) I — Juga (5), Tordai (5), Marto­nosi (5), Gulácsi (6), Tuba (6), Kékesi (5), (Légrádi (5), Kleng (5), Palicskó (5), Józsa (6), Var­­ga (5), (Kalocsay dr. —■). Edző: Povázsai László. Szarvas: Nagy II. (5) — Lancsa (5), Mihály (6), Gajdos (6), Varga (5), Plastyik (4) , Brakszatórisz NI. (6), Báni (5) , (Rétlaki —), Nagy III. (4), Kurilla (4), Oravecz (5). Edző: Patkós Béla. A hazaiak jól kezdtek és több formás támadást vezettek. A 10. percben Nagy III. Kurilla elé ívelt akinek fejese mellé szállt A 13. percben Brakszatórisz IL 30 méteres szabadrúgása az ol­dalhálóban akadt meg. A 16. percben Kékesi lövésszerű be­adása a védőkről Tuba elé pat­tant, aki 25 méterről Nagy II. mellett a bal felső sarokba lőtt 1—0. A 25. percben Gajdos sza­badrúgását Oravecz kapta, de előle Rothertnel tisztázott Fordulás után is mintegy 20 percig támadásban volt a szarva­si együttes, a fővárosiak szinte át sem mentek a felezővonalon. Az 51. percben Kurilla egyenlít­­hetett volna, de cselezett és így odalett a helyzet Az 53. percben Oravecz belövését Brakszatórisz H. élesen a jobb sarok mellé lőtte. A 62. percben Józsa beadá­sát az ötösön tisztán álló Palics­kó elhibázta. Az utolsó negyed­­­­órában is több egyenlítési­ alka­lom kínálkozott a szarvasi csa­tárok előtt, de pontatlan lövéseik miatt ez elmaradt. A két egyenlő csapat küzdel­méből — helyzeteik alapján — a Szarvas legalább az egyik pont­ra rászolgált volna. Csabai Pál További eredmények: Lehel SC— Szolnok 0—0 MGM—KISTEXT 0—1, Cegléd—Szegedi D. 3—0, Bp. Építők— DEAC 1—3, Kiskunhalas—Szegedi VSE 1—0, Budafok—Bp. Postás 3—0. • A L­AB­D­ABC GO NB IX. K­ELETI CSOPORTJÁNAK ALLÁSA 1. Budafok 18 9 6 1 31—12 24 2. BKV Előre 18 8 8 2 24—12 23 3. Kiskunhalas 18 18 2 4 18—12 22 4. DEAC 18 8 3 5 24—14 19 5. KIS TEXT 18 9 1 6 22—11 19 6. Cegléd 18 8 6 4 24—19 18 7. Gyulai M. 18 8 8 4 27—24 18 8. Sz. Dózsa 18 8 4 6 15—16 16 9. Láng 16 3 8 5 20—22 14 16. Bp. Építők 16 3 7 8 IS—11 13 1L SZVSE 16 5 3 8 19—25 IS 12. Bp. Postás 16 5 3 8 17—31 13 II. Sz. MÁV 16 3 6 7 23—26 12 14. MGM 16 5 2 9 13—31 12 15. Lehel 16 4 3 9 17—23 11 16. Szarvas 16 3 4 9 11—25 18 Fekete László az ifjúsági válogatott keretben 202,5 kg-mal harmadik helye­zést ért el. A 18—20 évesek korcsoport­jában — a 74 induló között — négy békéscsabai fiú lépett do­bogóra. A legkiemelkedőbb eredményt a váltósúlyú Fekete László érte el: 310 kg-mal aranyérmet szerzett. Ez azt je­lentette számára, hogy tagja lett az ifjúsági válogatott keretnek, amely háromhetes mátraházai edzőtáborozáson vesz részt. Kellemes meglepetést okozott Farkas József, aki taktikai ver­senyzésből jelesre vizsgázott. Félnehézsúlyban 265 kg-mal második helyet szerzett, meg­­előzve nála sokkal rutinosabb ellenfelét. A könnyűűsúlyúak küzdelmét a katonai szolgálatát teljesítő békéscsabai Módos Ot­tó nyerte, 305 kg-os, aranyjel­vényes szint feletti eredmén­­nyel. Ugyanebben a súlycsoport­ban Markos András 240 kg-mal bronzjelvényes szintet teljesí­tett. Említésre méltó a könnyű­súlyú Kokavecz György 230 kg­­os eredménye is. Beregszászi Pál A hét végén a fővárosban rendezték a vidék 16—17 és 18—20 éves súlyemelőinek ki­választó versenyét, ahol a Bcs. Előre Spartacus fiataljai sikeresen szerepeltek. A serdülők (15—17 évesek) 78-as súlycsoportjában a 16 éves Matolcsi Béla élete első versenyén kitűnően szerepelt, s három 17 éves mögött az igen értékes negyedik helyet szerezte meg, 215 kg-os eredménnyel. Nem várt sikert aratott Németh J­enő is, aki félnehézsúlyban Kosárlabda Bea. Volán—Kunszentmárton 93­­­ (42:29), férfi NB m. Békéscsaba. V.: Tőtii, Kiss. Volán: Südi dr. (25), Tóth (22), Kiss (15), Kertész (15), Hajdú cun. Csere: Kenermaim dr. (4). Jó játékkal nyert a Volán. Gyulai Spartacus—Szolnoki Vegyi­művek 94:58 (44:24), férfi. NB m. Szolnok, «0 néző. V.: Szilágyi, Ba­logh. Gyula, Horváth (12), Czeglédi (7), Antovszki (25), Krasznai (32), Fésűs (11). Csere: Christián (12), Tóth. Edző: ifj. Christián László. A kis létszámmal utazó szövetkeze­tiek lendületes játékkal 12:0 — majd 30:10 után — a félidőben már húsz­pontos előnnyel fordultak. A máso­dik játékrészben tovább növelték előnyüket és akár háromszámjegyű győzelmet is arathattak volna. Röplabda A női röplabda Tanácsköztársaság Kupa az elmúlt évekhez képest ke­vesebb csapattal került lebonyolí­tásra. A várt, illetve nevezett, de visszalépett capatok (NIM SE Ifj. Gyomai TK, Gyulai Lendület, Bcs. MÁV Nevelőintézet, Zrenjanin) következtében csak három együt­tes volt jelen. A verseny kétfordu­lós, körmérkőzéses rendszerben ke­rült megrendezésre. A szombati nap eredményei: Bcs. Lőre Spartello—Bcs. Útépítési vk. 3:0, Bcs. Előre Spartacus—Szegedi Kender 3 re Szegedi Kender—Bcs. Útépítési lelk. 3:1. A vasárnapi eredmények: Bcs. Előre Spartacus—Bcs. Útépítés lek. S.0. Szegedi Kender—Bcs. Útépítési lek. 3­. Bcs. Előre Spartacus—Sze­gedi Kender S.O. A végeredmény:­­ Bcs. Előre Spartacus 8, 2. Szegedi Kender «, 3. Bcs. Útépítési Bsk. 4 ponttal. A lila-fehérek sorrendben negyed­szer végeztek az első helyen. A tor­na színvonalán meglátszott, hogy az év első szabadtéri versenye volt. Versenyzőink a Tiszántúl egyéni bajnokságán Kiskunhalason, a Szilády Áron Gimnázium tornacsarnokában ren­dezték meg a Tiszántúl egyéni if­júsági ökölvívó bajnokságát, melyen Békés megyéből a Bcs. Előre Sp. Gy. MEDOSZ, Békési SZMTE és az Oh. Üveggyár fiataljai indultak. A nagy létszám miatt egyes súlycso­portokban két csoportra osztották a mezőnyt, sőt váltósúlyban hár­om csoportban versenyeztek. Általában színvonalas küzdelmekben dőltek el a helyezések. A legnagyobb Békés megyei sikert Cs. Tóth János (BSZMTE) aratta, aki a döntőben a nap egyik legszebb mérkőzésén szerezett megérdemelt aranyérmet Harmatsúlyban a békéscsabai Szé­­csi Jenő szoros küzdelemben pon­tozással maradt alul Junghaus (SBTC) ellen. Félnehézsúlyban Hegedűs János (Békési SZMTE) második, klubtár­sa, Mag György papírsúlyban har­madik helyezést szerzett ugyan­csak bronzéremmel tért haza Kunos (Oh. Üveggyár), és Oláh (Gyulai MEDOSZ). A 22 sportkör 108 öklöző­­ének há­romnapos viadalán az országos vi­dékbajnokságra a győztesek és má­sodik helyezettek vívták ki a to­vábbjutás jogát A vidék legjobb­jainak összecsapására április 6-j­­én Cegléden kerül sor. Szalai László Tisza menti Vegyiművek Vállalat SZOLNOK, TÓSZEGI ÜT f­elvételre keres termelő és karbantartó üzemekhez férfi segédmunkásokat, lakatos, hegesztő, villanyszerelő és elektrikus szakmunkásokat, darukezelőket, valamint gimnáziumi és egyéb középiskolai érettségivel rendelkező férfi munkaerőket betanított munkásoknak. Szakképző-­ megegyezés szerint. Csökkentett munkaidő. Jó kereseti lehetőség! Jelentkező, a Vállalat Munkaügyi Osztályán! 397584 Ki mint veti ágyát*.• A magágy-készítéshez nélkülözhetetlen a lengőborona! SINUS családunk gépei egyetlen művelettel vetéskéss állapotba hozzák a talajt! SINUS 3 típusú LENGŐBORONANK homogén, kedvező tömörítettségű, apró morzsás magágyat készít. Beszerezhetők a megyei AGROKER - vállalatoknál SINUS 3 K típusú lengő* koronánkat törőhengerrel láttuk el, így használata intenzívebb törő és tömörítő munkát eredményez, munkamélysége pedig kívánság szerint szabályozható. Műszaki felvilágosítást vállalatunk kereskedelmi osztálya ad MEZŐGÉP, Kecskemét, Külső-Szegedi út 136. Telefon: 13—860/113. Telex: 22—52—28. 386142