Orosházi Hírlap, 1972. július-szeptember (17. évfolyam, 76-114. szám)

1972-09-19 / 110. szám

bcs. Agyagipar—makó 4—0 (2—0) Mateó, 300 né­ző. V.: Dobra. Bcs. Agyagipar: Papp (6) — Ma­joros (7), Jan­­csó (7), Urda (7), Laczó, (8), Má­zán (7), Rétlaki (7), Tóth (7), Se­­regi (8), Kuti (8), Karadi (3). E­dző: Litauszki Pál. Makó: Kalász (5) — Széll (5), Kovács (6), Rácz (5), Koczkás I. (5), Dávvid (6), Nagy (6), Vé­kony (7), Tóth N­. (7), (Köteles 7), Gyömbér (7), Juhász (6). Ed­ző: Koczkás Mihály. A 11. perc­ben Kuti szögletrúgását Rédla­ Iki fejelte a kapuba. 1—0. A 30. percben Seregi átcselezte a védelmet és közelről a jobb sa­rokba lőtt 2—0. A második fél­idő első perceiben a hazai csa­pat két gólhelyzetet hozott ösr­­sze, de Papp mindkét esetben önfeláldozóan mentett. A 76. percben Kak­adi a felezővonaltól elfutott s a kapust is kicselez­ve gurított a hálóba. 3—0. A 70. percben a sakk-matt hazai vé­delem mellett Urda lőtt a bal alsó sarokba. 4—0. Az Agyag­ipar kitűnő játékkal megérde­melten győzött. (B. Szűcs Sán­dor). K. VASAS—SZARVASI FSSC 4—1 (3—1) Kiskunfélegyháza, 400 néző. V.: Pádár. Kiskunfélegyháza: Hluchány (8), — Kovács (6), Tí­már (6), Dóra (5), Kelemen (9), Faragó (7), Ldnka (6), Kókai (7), Farkas (5), (Karsai 5), Gerber (5), Varga NI. (8). Edző: Vereb István. Szarvas: Nagy F. (3) Ku­­liga 7) — Magyar (4), Mihály, Bertók (3), Brakszaterisz A. (6), Gajdos (7), Plastyik (6), Lavicsa (7), Filyó (6), Nagy M. (4), (K­u­­kucska 5), Orovecz (5). Edző: Bánáti Rezső. A Félegyháza a 20. percben Nagy F. súlyos hibá­jából — Gerber révén — szerez­te meg a vezetést 1—0. Még ugyanebben a percben Kókai kicselezte Magyart és a kimoz­duló kapus mellett a hálóba lőtt. 2—0. A 34. percben Farkas nö­velte a hazaiak előnyét — ismét Nagy F. hibájából. 3—0. A félidő utolsó percében Gajdos 22 mé­terről óriási gólt lőtt. 3—1. A második félidőben csereként beállt Kuliga remek védéseivel mentette meg a vendégeket a még súlyosabb vereségtől. A Va­sas 4. gólját Faragó szerezte, egy nagyszerű egyéni alakítás után a 89. percben. 4—1. A hazai csa­pat megérdemelten győzött­ a szétesően játszó Szarvas ellen. (Mészáros Gyula). OH. KINIZSI—GYOMAI TK 2—0 (0—0) Orosháza, 700 néző. V.: Szarvas M. Kinizsi: Frák (7) — Raffai (7), Hemző (8), Busa (6), Zsurka (7), Markó (7), Oláh (6), (Györ­ki —), Czifra (7), Bogdán (7), Dupsi (7), Albert (7). Edző: Szűcs Ferenc. Gyomai TK: Szol­­noki (7),­­ Hornok (7), Gonda (7), Vatai (7), Bélteki (6), Zöld (6) , Kenyeres (6), Kiss (6), Bá­csi (6), Domokos (6), Iglódi (6),­­Varjú II. 6). Edző: Fekete Lász­ló. Az 5. percben Zsurka 20 mé­terről a kapufát találta el. A félidő végéig a Kinizsi táma­dott többet, bár a gyors gyomai akciók is veszélyesek voltak. A 48. percben Bogdán, az 52. perc­ben Kenyeres adott munkát a kapusnak. A 60. percben Dupsi lövése a hálóba jutott. 1—0. Gól után is támadásban maradt a hazai csapat. Hét perc múlva Zsurka beadását Bogdán fejelte gólba. 2—0. A rangadón a Kinizsi szünet utáni jobb játékával megérde­melten nyert. A gyomaiakat lel­kesedésük dicséri. Szarvas M. jól kezében tartotta a mérkőzés irányítását. (Dimák B. Ferenc.)­ ­ BCS. MÁV—K. FÉMMUNKÁS 1—1 (0—1) Békéscsaba, 100 néző. V: Al­bert. MÁV: Szerb (7) — Jakab (5), Gaál (6), Hajdú (5), Andó (7) , Okos (—), (Hürkecz( 4), Pálfi (5), Szász (5), Ugrincs (4), László II. (4), László I. (5). Edző: Gyé­­csi László. Kecskeméti Fémmun­kás: Magó I. (—) — Dorogi (1), Kolhmaier (6), Ölvedi (5), Kislő­­rinc (4), Bakó 5), Magó II. (7), Bende (8), Csillag (6), Nagy (5), (Kállai, —), Trifort (7). Edző: Máté Ferenc. A 9. percben Csil­lag letalpalta Gaált, majd elfutott és belőtt labdáját Magó II. a há­­lóba vágta. 1—0. A 35. percben Pálfi 5 méterről fölé emelt. For­dulás után a hazaiak vették át a játék irányítását. Az 58. percben Andó remek labdáját Szász a ki­futó kapus mellett küldte a há­lóba. 1—1. A gól után Dorogi — a játékvezető megsértéséért — a kiállítás sorsára jutott. Több ki­hagyott vasutas-helyzet után a 70. p.-ben Kállai a kapufára fe­jelte Bende beadását. (Hegedűs Géza). KTE—S. KINIZSI 3—2 (1—0) Kecskemét, 600 néző. V: Szai­­ler. Kecskeméti TE: Sebestyén (5) — Tormási (7), Franczkó (7), Gyurik (6), Dobó (—), (Balatoni (5) , Szabó II. (6), Magyar NI. (8), Mányoki (7), Porhanda (5), Bán­­hidi (7), Kovács (5), (Szőczei, —). Edző: Varga Béla. Sarkad: Erdei (6) — Soproni (—), (Búzás,­ 5), Juhász (5), Marik (6), Pozolje­­vich (6), Kovács (7), Varga (7), Vasvári (6), Molnár (8), Nagy (5), (Kiss, —). Edző: Vasvári Pé­ter. A rangadó első perceiben Dobó előbb a kapufát találta el, majd 20 méterről lőtt a bal sa­rokba, 1—0. A 18. percben Sop­­róni megsérült és levitték a pá­lyáról. Az 53. percben Porhan­da, 5 perc múlva Bánhidi volt eredményes. 3—0. Franczkó ka­pufája után szépített a Kinizsi, Varga lövése a kapufáról Mol­nár elé pattant, aki nem hibá­zott. 3—1. A 80. percben Por­handa büntetőjét Erdei kiütötte. A 87. percben Kiss már a ka­pust is kicselezte, de az üres ka­pu mellé gurított (!). A 89. perc­ben Vasvári beívelését Molnár csukafejessel juttatta a kapuba, 3—2. A Sarkad dicséretére szol­gáljon, hogy 0—3 után sem adta fel a küzdelmet. A végén nem sok hiányzott az egyenlítéshez­ (Szabó Zoltán). További eredmények: Hódme­zővásárhelyi METRIPOND— SZAK 1—0, Csongrád—Szentes 0—2, Tiszaföldvár — HÓDGÉP Orosházi győzelem a megyei rangadón Remek teljesítményt nyújtott az agyagipar — Szarvasi kisiklás Félegyházán 0—2. Ifjúságiak: Kecskeméti TE —S. Kinizsi 7—0, Oh. Kinizsi— Gyomai TK 3—1. A LABDARÚGÓ NB III. DÉLKELETI CSOPORTJÁNAK ÁLLÁSA 1. Kecsk. TE 5 5--------16— 7 1# 2. HODGÉP 5 4—1 11— 4 8 3. Bes. Agyagipar 5 2 3 — 9— 3 7 4. Sarkad 5 3 119—67 6­. Kinizsi 5 3 118—57 6. Szarvas 5 3—2 13— 9 6 7. Szentes 5 2 1­2­5— 5 5 8. Gyomai TK 5 13 14—5 5 9. H. METRIPOND 5 2 1­2 7—1­ 5 10. Tiszaföldvár 5 2 1­2­4— 7 5 11. SZAK 5 — 3 2 5— 7 3 12. Kiskunf. 5 113 9—12 3 13. Bcs. MÁV 5 — 3 2 4— 7 3 14. K. Fémmunkás 5 — 3 2 2— 5 3 15. Makó 5 1—4 6—13 2 16. Csongrád 5—143—91 Képünkön a megyei I. osztályú Szalvas SE labdarúgó-csapata, egy korábbi mérkőzés előtt. Álló sor­ balról: Gurbán Líviusz edzői Feuerwerker, Ronyecz, Jankulár, Nagy, Mészáros. Elől: Gigacz, Veszprémi, Kolarovszki, Bau, Kanász, Szadai (Fotó­: Barnácz) A megyei I. o. labdarúgó-bajnokságban: Döntetlenül végződött a Medgyesegyháza-Dózsa SE összecsapás - Négy gólt lőtt a szarvasi B. Tóth - Már csak az újonc Gyulavári százszázalékos BÉKÉS—SZEGHALOM 4—0 (2—0) Szeghalom, 100 néző. V: Forgács, Békés: Pataki I. (6) — Békési (­1, Frankó (7), Kun (7) , Sebestyén (7), Pataki II. (7), Ko­­párdi (6), Wag­ner (7), Nagy (6), Vágási III (7), Vágási II. (7). Edző: Jenei Sándor. Szeghalom: Gazsó (6), (Vandra, 8) , Szabó II. (4), Kovács (7), Ladányi (4) Csordás (5), Fábián (2) , (Szabó I.,­­ 4), Simon (4), Tar (3) , Rózsa (2), Proksz (3), Nagy (2). Edző: Papp Gyula. A békésiek köze­pes­ teljesítménnyel is biztosan győz­tek. A szeghalmiak erőtlen, lelkese­dés nélküli játéka tovább tart. G: Vágási III. 2, Vágási II., Kopárdi. (Boruzs József). ZALKA SE-MEZŐBERÉNY 4—1 (1—0) Békéscsaba, Partizán u. 5. néző. Balda, Zalka: Ecker (9) — Potocska (7),­­Pocsai (7), Arató (8), Zábrák (6), Gedó (8), Bánszki (8), Harmati (6) Boros (5), (Ölveczki( 6) Ágoston (5) , Tóth (7), Karadi (7). Edző: Sebestyén János. Mezőberény: Ki­­suczki (6),­­ Kreisz (7), Földesi (8), Takács (6), Solymosi (7), Plavecz (6), Hegedűs (6), (Vígh, 7), Hancsán ((>), Szűcs (7), Zolnai (7), Petr­es (6). Edző: Kohót Pál. Végig remek ira­mú összecsapáson a Zalka ilyen arányban is rászolgált a két pontra. G: Pocsai 2, Gedó, Takács (öngól), ill. Vígh. (Sztoján János). DÓZSA SE—MEDGYESEGYHÁZA 2—2 (2—1) Medgyesegyháza, 250 néző. V: Wall­­fisch. Dózsa: Repka (6) — Kerekes (7) , Ökrös (6), Szatmári (7), Balogh (6) , Fejes (8), Bánhegyi (6), Hajas (7) , Kádár (7),­­Nacsa, 6), Kuti (7), Soós (8) Edző: Berta József. Med­gyesegyháza: Dudaszeg (5) — Petru­­zsán (7), Holecz (6), Békési (7), For­­gó (5), Mengyel (5), Németh (5), Plás­tyik (7), Cseh (6), Vereska (6), Kle­ment (5). Edző: Marosvölgyi Ká­roly. Szünetig fölényben játszott a Dózsa SE, ezt követően kiegyenlített lett a játék. G: Kádár Bánhegyi, ill. Plástyik, Németh. Kitűnő játékveze­tés. (Horcska Mihály). OH. MEDOSZ—MEZŐKOVÁCSHÁZA 2—1 (0-1) Mezőkovácsháza, 80 néző. V: Bo­gyó. Oh. MEDOSZ: Plesovszki (7) — Harmat I. — (—), (Bognár, 7), Har­mati II (8) , Németh (7), Iványi (7), Kovács (7), Lovas (8), Zsilák (5), (Balla, 6), Túri (7), Bocskár (6), Hemző (7). Edző: Túri József. Mkh. MEDOSZ: Berka (8) — Gubucz (7), Szabó (6), Butora (4), Deák (5) Uh­­rin (6), Mákos (5), Ale (5), (Fu­dala, —), Herjeczki (5), Laczó (€), Kanász (4) , (Vanyó, 5). Edző: Arnóczki Jó­­zsef. Szünet után erősen visszaestek a kovácsházaik és ekkor a vendégek minden csapatrésze jobbnak bizo­nyult. G: Lovas, Bolla, ill. Laczó­ (Tóth Zoltán). SZ. MEDOSZ—MH: CUKORGYÁR 4—0 (1—0) Szarvas, 200 néző. V: Domokos. Szarvas: Pelyva (—) — Zöldi (8), Ja­­necskó (8), Wéber (7), Paulik (6), Lelkes (­ Medvegy (7), Cseke (5), Horváth, 7), B. Tóth (8), Szeljak (6), Bicsák (0), (Lesovszki, 6). Edző: Pataki György. Mezőhegyes: Koszó (7) Kovács (€), Nagy II. (6), Csordás I. (7), Puskás (6), Szatmári (6), Bor­bély (5), Csordás NI. (5), Nagy IV. (5) , Nagy V. (4), (Szabó II., 4), Ha­vasi (4), (Benczik, —). Edző: Nyári Mihály. A második félidőben — a cserék eredményeként — feljavult a MEDOSZ, és B Tóth ,,mesterné­­gyesével” biztosan győzött. (Csabai Pál). BCS. ELŐRE SP. II—BCS. VASAS 8—1 (4—0) Békéscsaba, Vasas-pálya, 100 néző. V: Bánki H. I. Előre Sp. II.: Bugyik (—) — Csicsély (5), Őzé (6), Paróczai (8) , Ónodi (6), Szarvas (7), Szlávik (8), Tapasztó (9), Jakab (7), Hódi (8), Dinya (7), Bánáti (6). Edző: Szita László Vasas: Vandra (6), (Zsi­linszky 4) — Taub (7), Kovács (7), Vozár (5), Baracsi (5), Krajcsó (4), (Szabó­ —), Mány (4) Kiszely (5), Palyusik (5), Knyihár (6), Kuba (3). Edző: Szabó László. A lila-fehérek ,,csikócsapata” iskola játékkal henge­­relt. A Vasas még mindig hullám­völgyben van. G: Tapasztó 3, Jakab 2, Hódi, Őzé, Szlávik, ill. Szarvas (ön­gól). Gyenge játékvezetés. (Uhrin János). MH: MEDOSZ—VÉSZTŐ 5—1 (2—1) Mezőhegyes, 156 néző. V: Balda. MEDOSZ: Gémes (6), (Juhász, —) — Lapusnyik II. (7), Nagygyörgy J. (6) , Kovács (8), Komlódi (8), Csiz­más (7), Sirovicza NI. (7) Szeles (7), Lapusnyik I. (7), Keresztes (9), Nagy B. (5). (Kónya, —). Edző: Bulik Pál. Vésztő: Nagy Z. (8) — Bak (7), Ta­kács (8), Nagy I. (6), Kremiczki (5) Schulcz (6), Nagy I. (5), Boros (6), Horváth (7), Molnár (5), Nagy III. (5). Edző: Nagy Károly. Közepes szín­vonalú mérkőzésen az ötlete­sebben játszó MEDOSZ-csatárok több gólt is szerezhettek volna Gyenge játékvezetés. G: Keresztes 3, Szeles 2, ill. Nagy III. (Liker Lajos). DÓZSA SE—BCS. VASAS 3—1 (0—1) Békéscsaba. Vasas-pálya. V: Vidó. Dózsa SE: Repka (8) — Szatmári (7) ökrös (7), Dobi (7), Kerekes (8), Fejes (8), Marsi (6), Hajas (7), Kádár (7), Kuti (7), Soós (7). Edző: Berta József. Vasas: Zsilinszki (6) — Koz­ma (3), Havasi (1), Szabó (3), Bara­csi (4), Kovács (7), Mány (4),­­Traub, 3), Kiszely (3), Palyusik (3) Knyihár (6), Bagyinka (3), (Kuba, 3). Edző: Szabó László. A december 3-i, 19. fordulóból előrehozott mérkőzésen a helyi támadások közepette, a 13. percben Knyihár távoli lövése jutott a hálóba, 0—1. A félidő további része Dózsa-támadásokkal ért el. A 47. percben Soós kapushibából egyenlí­tett, majd három perccel később 11- esből Havas ért el újabb gólt, 2—1. A 66. percben Kuti állította be a végeredményt, 3—1. Nem sokkal ké­­sőbb Havasi megsértette a partjelzőt, ezért a kiállítás sorsára jutott. Vé­gig jó iramú mérkőzésen, második félideje­ teljesítményével megérde­melten nyert a Dózsa SE. (Sztoján János). ENDRŐD—SZALVAI SE 3—1 (2—1) Endrőd, 800 néző. V: Varga, G: Feuerwerker 2, Erdei, Hl. Nagy, GYULAVÁRI—BÉKÉSSZENT­­ANDRÁS 3—0 (2—0) Békésszentandrás, 150 néző. V: Horváth, G: Géczi 2 Molnár. További eredmény: Battonyai SZSE—Doboz 3—1. Ifjúságiak: Zalka SE—Mezőberény 0—0, Endrőd—Szarvas SE 0—2, Med­gyesegyháza—Dózsa SE 8—0, Mh. MEDOSZ—Vésztő 17—0, Mezőkovács­háza—Oh. MEDOSZ 2—2, Szeghalom —Békés 2—2, Battonya—Doboz 3—1, Szarvas—Mh. Cukorgyár »—4, Bé­­készsentndrás—Gyulavári 4—0, Bcs. E. Sp.—Bcs. Vasas 17—0. Előrehozott mérkőzés a december 3-i, 19. forduló­ból: Bcs. Vasas—Dózsa SE 2—4. A szeptember 24-i, 7. forduló mű­sora: Mezőberény—Bcs. Előre Bp. II. Bcs. Vasas—Biszandrás, Gyulavári —Szarvasi M., Mh. Cukorgyár—Battoo­nya, Doboz—Lerghalom, Békés—Me­zőkovácsháza, Oh. MEDOSZ—Mh. MEDOSZ, Vésztő—Medgyesegyháza, Dózsa SE—Endrőd, Szalvai SE—Zalka SE. A MEGYEI I. O. LABDARÚGÓ-bajnokság Állása A másodszor is elmaradt Bcs. Előre SP. II.—Békés mérkőzés két pontját 0—0 gólkülönbséggel Békés javára írta a fegyelmi bizottság. 1. Dózsa SE 7 5 11 19— 6 11 Békés 6 5 1 — 11— 4 1I 3. Endrőd 6 5 1 — 13— 6 11 4. Oh. MEDOSZ 6 4 2 — 15— 5 10 5. Gyulavári 5 5--------13— 4 10 6. Medgyes 6 4 11 17— 9 9 7. Sz. MEDOSZ 6 3 2 1 11— 6 8 8. Zalka SE 6 3 1 2 9— 5 7 9. Battonya 6 3 12 11—10 7 10. Szalvai SE 6 3 — 3 13— 9 6 11. Bcs. E. Sp. II. 6 2 1 3 2 1—10 5 12. Mezőkovácsh 6 2 1 3 5— 7 5 13. Mh. Cukorgyár 6 2 1 3 4—14 5 14. Bcs. Vasas 7 115 14—20 3 15. Doboz 5 113 7—16 3 16. Mh. MEDOSZ 6 1 — 5 8—16 2 17. Szeghalom 6 1 — 5 5—23 2 18. Vésztő 5—14 3—12 1 19. Esztandrás 5 — 14 1 n 1 20. Mezőberény 6 — 1­5 9—22 1 g smms^si 1972. SZEPTEMBER 19.