Ország-Világ, 1965. július-december (9. évfolyam, 27-52. szám)

1965-09-01 / 35. szám

UNIVERSIADE Vasárnap véget értek az Universiade sportküzdelmei. Elmondhatjuk: színvonalas, izgalmakban bővelkedő versenyeket vívtak a világ minden tájáról összesereglett fiatal sportolók. A tíz napig tartó vetélkedések során nemcsak izgalmas összecsapások, ha­nem kiemelkedő, világraszóló eredmények is születtek. Nem volt túlzás, hogy a kö­zönség, de a sportolók is egymás között csak »kis olimpiának« nevezték a budapesti Universiadét. Mi a győztesek egy kis csoportjának fényképeivel állítunk emléket a fővárosunk­ban megtartott nagyszerű versenynek. Las UNIVERSIADE BUDAPEST-1965 ★E5Jk MTI— Petrovici, Kovács, Hemac és Pálfai felvételei Az uszodában legeredményesebben az amerikai férfi úszók szerepeltek. Dobogón a 200 méteres pillangóúszás helyezettjei: Riber (USA) a. helye­zett, Robié (USA) a győztes és Kuzmin (szovjet) bronzérmes A szovjet Babanyina a 200 méteres mellúszásban Universiade csúccsal győzte le a vetélytársakat A férfi torna verseny­ben a japán Akinori Nakayama bizonyult a legjobbnak. Érthető az őt körülvevő japán vez­etők öröme is A női tornászok közül pedig Ducza Anikó állhatott a győzelmi dobogó legmagasabb fokára Dobainé, Madarász Csilla szerezte meg a százméteres gyorsúszásban az aranyérmét, amely egy­ben az Universiade első aranyérme is. Csilla boldogan fogadja a második helyezett angol Wilkinson gratuláló csókját A boldogság csúcsa! A francia Gapais a női tőrvívásban el­ért győzelme után honfitár­saival osztozik a sikerben A röplabda hívei többször is megcsodálhatták a szovjet Szanakojev mesteri leütéseit A teniszstadionban az olasz Riedl hódított , minden el­lenfelét legyőzte Nemere Zoltán a világbajnoki Az olimpiai bajnok román A világ leggyorsabb lánya, a aranyérme mellé megszerezte Penes a női gerelyvetésben új világrekorder lengyel Kirszen­az Universiade aranyérmét is Universiade- és új stadion- szern szakította át elsőnek a párbajtőrvívásban. A képen a csúcsot ért el. Megérdemelte az célszalagot a 100 m-es futásban két utána következő szovjet aranyérmet és a közönség versenyző között elismerő tapsát