Ózdi Vasas, 1987 (30. évfolyam, 1-52. szám)

1987-03-27 / 13. szám

6 Labdarúgás Ózd—Komló 2-0 (0-0) I fizd—Komló, 2-0 (0-0) Ózd, 2000 néző, vezette: dr. Szőke (Márton, Varga). DRSE: Fekete — Tokár, Kertész, Králik, Stancv — Kovács, Farkas B., Bem­ — Utassy, Nagy G. Dudás. Ed­ző: Bánkuti L­­ászló. Csere: Nagy G. helyett Jegesi a 38., Utassy helyett Farkas S. a 60. percben. Az első negyedórában is­merkedtek egymással a csapatok, a 26. percben Du­dás beadása után Nagy G. fejelte a labdát Menyhárt kezébe. Két perc múlva le­­gurított szabadrúgás után Farkas B. találta telibe a sorfalat, a lepattanó labdá­val Utassy lépett ki. Meny­hárt kivetődve hárított. A 31. percben Hochmann le­terítette Nagyot, akit ápol­ni kellett, majd öt perc múlva le kellett cserélni. A komlói játékos megúszta fi­gyelmeztetés nélkül, a Ko­hász pedig elvesztette gól­lövő csatárját. A 42. perc­ben Jegesi beadása suhant el a bevetődő Kovács feje előtt, a kapu üres volt. Szünet után — Jegesi fe­jese a felső lécen csattant, majd Farkas B. lőtt mellé. A 66. percben vezetést szer­zett a Kohász. Jobb oldalon indult az akció, a középre­­adás után a lőni készülő Kovácsot buktatták, a lab­da Farkas B. elé került, aki 18 méterről laposan, nagy erővel lőtt a bal alsó sarokba, 1-0. (Szőke játék­vezető jól alkalmazta az előnyszabályt.) A 75. perc­ben Hochmann Tokárral együtt a földre huppant, a komlói játékos most fejbe rúgta az ózdi védőt, a sár­ga lap most is elmaradt. (Szándékosságért pirosat kellett volna felmutatni — a szerk.) A 76. percben indí­tással Farkas S. iramodott meg. Schultein utána rúgva, felgáncsolta, sárga lapot kapott. A megítélt szabad­rúgásból Kovács emelte ka­pu elé a labdát, a menteni akaró Schultein lábáról a kiinduló Menyhárt felett ke­rült a labda a kapuba, ön­gól, 2-0. Ezután Tokár sza­badrúgása foglalkoztatta a komlói kapust, majd Jegesi a felső lécet találta telibe. Az utolsó percben Kertész közeli lövését védte lábbal Menyhárt. A mérkőzés első félidejé­ben csak a tavaszi napsü­tést élvezhették a nézők, a játék sok kívánnivalót ha­gyott maga után. Borzolta a nézők idegeit a Komló durva játéka, ami harc­képtelenné tette Nagy Ga­bit is. A Kohász játékából viszont hiányzott a lendü­let, ami kedvezett a véde­kezésbe berendezkedett ven­dégeknek. A második fél­időre egy teljesen új felfo­gásban játszó Kohász lépett pályára, egyre többször hozták zavarba a Bányász védelmét. A vezető gól után összeesett a Komló, meg­zavarodott, amit az öngól is mutat. Csapatunk egyre­­másra vezette a támadáso­kat, helyzetet is kialakítot­tak, de több esetben a ka­pufa is kisegítette a jól vé­dő Menyhártot. Fekete kevés dolgát jól látta el, a védelemben Tokár és Králik játéka dicsérhe­tő, a középpályán Farkastól és Bémtől többet vártunk. A csatársorban Dudást és Je­­gesit lehet dicsérni. Dr. Sző­ke játékvezető működésétől láttunk már jobbat is. Hanyiszkó István Kézilabda VÁRPALOTAI BÁNYÁSZ-ÓZDI KOHÁSZ 33-21 (15-11) Várpalota, 1100 néző, ve­zette: Grandjean — Karsai. DKSE: Kovács L. — Ja­kab, Réti, Lovász, Barnócz­­ki, Üveges, Bánrévi. Csere: Pi­rint A. (kapus), Tiba, Fe­kete, Czirok, Debnár. Edző: Petróczy Lajos. A hazaiak kezdték a já­tékot egy mellélövéssel. Az ózdi támadásnál Jakab el­len ítéltek szabaddobást, az akcióból vezetést szerzett a hazai csapat. Ezután Jakab egyenlített, 1-1, újabb ha­zai vezetés, Réti átlövésből egyenlített, 2-2. Büntetőből ismét a hazaiak szereztek vezetést, 3-2, ezt Réti egyen­lítette 3-3. Ezt követően a 10. percben 5-3-as hazai ve­zetést mutatott az ered­ményjelző, a Kohász négy perc alatt kiegyenlített, 5-5. A Bányász lapos lövésekkel kísérletezett, többnyire ered­ményesen, de két gólnál többel nem tudtak elhúzni (10-8). A 26. percben em­berelőnyben, Lovász a ka­pufát találta telibe, Bar­­nóczki pedig belépett és oda lett a lehetőség. Sok hibá­val játszott a Kohász. 15-9- re vezetett a Várpalota, de a végén sikerült két gólt ledolgozni. Szünet után a Réti he­lyén Fekete kezdett. A 36. percben 17-11-re vezet a Várpalota. A Kohásznak nem sikerültek a lövések, a Bányász 19-11-re alakította az eredményt. A hazaiak­nak minden sikerült, a 46. percben már 22-13-ra vezet­tek. Boczák sérülés miatt nem tudta vállalni a játé­kot, de az autóbuszon sokan úgy érezték, hogy ettől füg­getlenül el lehet kapni a Várpalotát. Nem is kezdett rosszul a Kohász. Az első félidő közepétől egyre ide­gesebben játszott azonban csapatunk, sok volt az át­adási hiba, nem dolgozták ki a támadásokat, elkapkod­ták a lövéseket. A hazaiak­nak pedig szinte minden lö­vésük betalált. A második félidő elején ment el tulaj­donképpen a mérkőzés, ami­kor kilenc góllal elhúzott a hazai csapat. Ebben az idő­szakban a jól védekező és gólerősen támadó Bányász kijátszotta csapatunkat. A játék alapján a Várpalota győzelme teljesen megérde­melt, de ilyen tudáskülönb­ség nincs a két csapat kö­zött. Ld.: Lovász 6, Bar­­nóczki 4, Tiba 3, Bánrévi 3. Fekete 2. Réti 2. Jakab 1. .jók: Lovász, Tiba. A két játékvezető kor­rektül, jól bíráskodott. Hanyiszkó Gzni vasas Ünnepi nyitva tartás Április 3-án, pénteken: valamennyi élelmiszerbolt 19 óráig, az ennél később záró üzletek a pénteki nyit­va tartási rendjük szerint üzemelnek; a ruházati és iparcikküzletek pénteki, a vendéglátó egységek szom­bati nyitva tartást alkalmaz­nak. A heti piac is ezen a napon kerül megtartásra. Április 4-én, szombaton: a vendéglátóhelyek szomba­ti: a virágboltok vasárnapi nyitva tartást alkalmaznak: minden más üzlet, áruház zárva tart; a kijelölt ven­déglátóhelyek tejet és ke­nyeret árusítanak. Április 5-én, vasárnap: a vendéglátóhelyek és virág­boltok vasárnapi nyitva tar­tást alkalmaznak: minden más üzlet, áruház zárva tart; a kijelölt vendéglátó­helyek tejet és kenyeret árusítanak. Az MHSZ hírei Az MHSZ nagyüzemi ve­zetősége volt a gazdája a idén a megyei rádiós-irány­mérő versenynek, melyet március 21-én bonyolítottak le Farkaslyuk térségében. A mindenkor nagy népszerű­ségnek örvendő „rókavadá­szaton” megyénk hat klub­jának rádiósai vettek részt, akik úttörő, ifjúsági, női és férfi „kategóriában” mérték össze felkészültségüket. A győztes versenyzők — kö­zöttük a legeredményeseb­ben szereplő LKM rádiós­klub tagjai — Szabó Bélá­tól, a nagyüzemi MHSZ titkárától vehették át a tárgyjutalmat és a helyezé­seket tanúsító oklevelet. * Az elmúlt hét végén, szeptember 22-én rendezték meg Miskolcon­­ a megyei repülőmodellező klubok idénynyitó versenyét. Az óz­di modellezők ezúttal is a hagyományoknak megfelelő­en, tehát sikeresen szerepel­tek, hiszen a gumimotoros kategóriában az első díjat Pásztor József, a második díjat pedig Batizi János szerezte meg. Házasság, névadó Az elmúlt­ héten a családi iro­da rendezésében az alábbi há­zasságkötésekre és ünnepélyes névadókra került sor: Névadó ünnepséget tartott: Zsókai János (Városgazdálkodá­si Vállalat) és felesége Szabó Etelka (háztartásbeli) a Kata­lin. Bíró István (OKÜ) és fele­sége Jancsurák Mária (Zöldért) a Mónika nevet választották gyermeküknek. Ünnepélyes házasságot kötött: Mustos István (OKÜ) és Békési Irén (OKÜ). Sporthírek TEKE Ózdi Kohász—Nyíregyházi Taurus: 2:6 (2508,2578). Ózd, Nb II., férfi. Ilyen eredménnyel mérkő­zéseket lehet nyerni, de a vendégek meglepetést okoz­tak. E.: Szakács 447, Révay 430, Horváth 412, Galamics 410, Tóth 405. Oláh 404. Edző: Révay Ottó. Kőbányai Porcelán—Ózdi Kohász: 6:2 (2368,2314). Budapest, NB I., női. E.: Rendesné 425, Bakos 391, Bogdán 383, Tóth M. 382, Lőrinczné 375, Berki 358. Edző: Varga József. SAKK Ózdi Kohász—Miskolci Spartacus: 7-5. Ózd, megyei CSB. Győzött: Tóth, Bellér, Bor­nemissza, Almássy Z., Al­­mássy I., Bárdos. Döntetlen: Kovács, Surányi, Cseh, Le­­hoczky. LABDARÚGÁS Budafok—ÓKSE serd. 1-2 (0-1). Budafok—ÓKSE ifj. II. 1-2' (0-2). Ónod—ÓKSE ifj. II. 1-2 (0-2). Ügyfélfogadás a VGV-nél Az Ózdi Városgazdálkodá­si Vállalatnál nyújtott fo­gadónap bevezetésével áll­nak a lakók rendelkezésére. Az ingatlankezelési üzemnél szerdán 18.30-ig van ügyfél­­fogadás, míg az igazgatói fogadónap is szerdán, 18.30- ig tart. 1987 március 11. Humor — Az új szomszédaink rend­­kívül rokonszenves emberek — meséli férjének az asszony. — Képzeld, a férfi minden reggel, kint az ajtóban, hosszú csókot ad a feleségének. Te miért nem teszed? — Mert még nem ismerem. ★ —­ Mondd, Piroska, milyen férjjel áldott meg az isten? — Rosszal! Olyan, mint maga az ördög. — Szarva is van? — Lesz. Sportműsor itthon: NB II-es asztalit­eni­­szezőink szombaton 11 órakor csb-mérkő­zésen a Nógrádi V. csapatát fogadják. Az atléták mezei futónapjára ugyanezen a napon ,10 órakor kerül sor. NB I-es férfi kézilabda-együttesünk a Vörös Hadsereg úti iskolá­ban küzd 17.30-tól bajnoki pon­tokért a PEMÜ csapatával. A labdarúgó serdülő és ifjúsági csapatunk holnap 11., ill. 12.30 órakor mérkőzik a Ganz-MÁ­­VAG együttesével. Az OKÜ tor­natermében kerül lebonyolítás­ra 9 órától az országos TII. oszt. kizárásos férfi tőr küzde­lem. A területi 1 úttörő-olimpia vívóversenyét 29-én 8 órától a Vörös Hadsereg úti iskolában rendezik. Idegenben, a súlyemelők 27— 29-én a Miskolc Avas Kupán szerepelnek. Szombaton rende­zik tekében a női vidék­bajnok­ságot. Győrött, a férfi felnőtt vidékbajnokságra Kecskeméten, míg a férfi ifj. és ferd.­ vidék­­bajnokságra Pécsett kerül sor. NB I/B-s női kézilabdacsapa­­tunk a Lehel SC-h­ez, az OSB fi­úegy­üt­tesü­n­k Bé­késcs a ha­za utazik 28-án. NB II-es labdarú­góink vasárnap Kaposvár­ott igyekeznek jól szerepelni. Sakk­csapatunk Edel­én­y­ben küzd csb-mérkőzésen ugyancsak 29- én. A tárgyalóteremből Egy férfi — négy eset 1986. október 9. Ez a napja is úgy kezdődött Fe­­igl Béla 28 éves ózdi lakos­nak, mint a többi. Délelőt­tös műszakban dolgozott az ÓKÜ-ben, majd a munka végeztével — zsebében a fizetési borítékkal — a Sza­badság úti bisztróba ment szórakozni. Az egész dél­utánt ott töltötte, intenzív poharazgatással. A bisztró­ból 17 óra után távozott, de nem akaródzott mindjárt hazamennie. A munkából hazafelé igyekvő nőket kö­vette a nyílt utcán, a sötét­ből váratlanul előlépve, megszólította, ijesztgette és bántalmazta őket. Elsőként az 52 éves H. I.­­nét szemelte ki, aki kerék­párját tolva, hazafelé igye­kezett. A vádlott megkér­dezte az idős nőtől, mennyi lehet az idő, majd anélkül, hogy választ várt volna, közelebb lépett és ütésre emelte a kezét. H.-né ért­hetően nagyon megijedt, ke­rékpárját a férfi felé lökte és szaladni kezdett, segítsé­gért kiabálva. Fiedlt úgy látszik, szórakoztatta, hogy megijednek tőle a járóke­lők, mert tovább folytatta a hölgyek zaklatását. Pár perccel az eset után, az Álmos vezér és a Huba vezér utak kereszteződésé­nél, az 57 éves O. S.-né nyomába szegődött és egy ideig követte. A „társalgást” most azzal kezdte, hogy gyufát kért az asszonytól és érdeklődött, hogy hol lakik, merre tart. O.-né nem felelt neki, de a vádlott ezt nem hagyta annyiban, mégegy­­szer érdeklődött az otthona felől, majd megmarkolta az idős asszony állát és a kerí­téshez nyomta. A nőnek si­került ellöknie magától a támadóját és így el tudott menekülni. A segélykiáltá­saira jött elő a közeli ház­ból P .J., aki értesítette a rendőrséget. Feigl még ekkor sem a menekülés gondolatával fog­lalkozott. Most egy fiatal­­asszony nyomába szegődött és tolakodó módon megkér­dezte tőle: ..Hová megy, fia­talasszony?” A.-né válaszolt, hogy haza, mire a vádlott váratlanul pofon ütötte. A negyedik megtámadott egy 25 éves tanítónő volt. Tőle is azt kérdezte Feigl Béla, hogy hová megy, de a lány nem méltatta válasz­ra. Még az úttest túlsó szé­lére is átment, hogy kitér­jen a kötekedő férfi elől. Nem sikerült neki. Feigl utolérte és gyufát kért tőle, mire Sz. A. azt válaszolta, hogy hagyja őt békén, kü­lönben sem dohányzik. A vádlott erre ököllel többször az arcába sújtott és a combját rugdalta. A tanító­nő több ház kapujában meg­próbált belépni és így me­nekülni, de támadója erősen tartotta. Végül aztán mégis sikerült B. J.-ék udvarára bemennie, de a segíteni akaró házigazda a támadót már sehol sem látta. Az Ózdi Városi Bíróság dr. Lőrincz Zsuzsa büntető­tanácsa 1987. január 30-án hirdetett ítéletet Feigl Béla ügyében. Folytatólagosan el­követett garázdaság és könnyű testi sértés vétsége miatt. A bíróság a vádlottat egy évi szabadságvesztésre ítélte és két évre eltiltotta a közügyek gyakorlásától. Az ítélet nem jogerős. — (kocsik) i­.ül VASAS Az Ízeri Kohászati Üzemek MSZMP nagyüzemi bizottságának hetilapja. Felelős szekesztő: TÓTH ISTVÁN. Szerkesztőség 3600 Ózd. Felszaba­dul. -er I telefon 11-344 és 12-344 14­4!-es mellék (felelős szerkesztő) 1451 és 2452-es mellék (munkatársak) Kiadja a Borsod megyei Lapkiadó Vállalat. F«k .1­ 1.-16 VFRF« WIHAIY Kiadóhivatal- 3527 Miskolc, Bajcsy-Zsilinszky út 15. TelefON: 36-131 Terjesztik az Üzemi sajtóakuvák Előfizetési díj: fél évre 33,80 Ft, egész évre 67,60 Ft. Készült a Borsodi Nyomdában, Miskolcon. Felelős vezető: WIRTB LAJOS. H.