A Pesti Hirlap Nagy Naptára, 1933 (43. évfolyam)

AZ ÉV TÖRTÉNETE - Az év sporttörténete

ber 4. A magyar válogatott csapat Mün­­­­chenben 5:11 arányban kikapott a bajo­­­­roktól. — Dec. 6. A válogatottak Regens­­burgban 12:4 arányban győztek egy ottani válogatott csapat ellen. — 1932 február 17. Magyar válogatott—Kopen­­hága válogatott csapata 14:2. — Febr. 14. 8:8. — Április 6. Magyarország—Cseh­ország válogatott Budapesten 13:3 — Ápr. 17. Magyarország—Ausztria válogatott Budapesten 14:2. — Május 4. Magyar— olasz mérkőzés Budapesten 10:6. — Máj. 22. Magyar bajnokság. Légsúlyban baj­nok: Énekes (B. Vasutas). Bantamsúly: Lovas ВТК. Könnyűsúly: Fogas ВТК. Weh­ersúly: Kerekes BTC.Kisközépsúly: Csiszár ВТК. Kisnehézsúly: Kérv ВТК. Kárpáthy NSC. Nehézsúly: Körössy NSC. Csapatbajnokság. Bajnok­­ ВТК,­­a döntőben 10:6 arányban győzött az FTC ellen. 3. BTC. 4. NSC. — Augusztus 31. Newyorkban az olimpiai magyar ökölvívók bemutató versenyen vettek részt. Énekes és Szigeti legyőzték ellenfeleiket, Kubinyi kikapott. — Szeptember 8. Newyorkban egy bemutató versenyen Énekest legyőzte olimpiai ellenfele, az amerikai Salice. SÚLYEMELÉS Április 10. Budapest bajnokságai. Pehelysúly: Molnár József UTE. Könnyű­súly: Csinger Gyula MTK. Kisközép­­súly: Garay Pál MTK. Nagyközépsúly: Székely József MTK. Nehézsúly: Kop­­rek István Törekvés. SI Február 1—2. Sí bajnokságok a Mát­rában. Bajnok Marsik Andor MSK. 2. Csekey Gyula BBTE. Ifjúsági bajnok: Tassonyi Álmos BBTE. Hölgybajnok : Kopeczky Anna MTE. Csapatbajnok : MSK. — Március 6. 50 km-es sífutóbajnok: Csekey Gyula BBTE 4 óra 3 p. 8 mp. REPÜLÉS Szeptember 12. Molnár Árpád a Gyön­gyös melletti Sárhegyről kiindulva mo­tornélküli repülőgépével 6 óra 3 p. 45 mp-ig maradt a levegőben és magyar időtartam-rekordot ért el. ASZTALI TENNISZ Január 23—február 1. Prága. Világ­­bajnokság. Férfi egyes: 1. Barna. 2. Sza­bados. Női egyes: 1. Sipos Anna. 2. K. Mednyánszky Mária. 3. Gál Magda. Férfi páros : 1. Barna—Szabados. 2. Bel­lák—Glancz. 3. Boros— Házy. Női páros: 1. Med­nyánszky—Sipos. Vegyes páros: 1. Barna—Sipos. 2. Mednyánszky—Szabados. 3. Glancz—Gál. Csapat világ­­bajnokság : 1. Csehország. 2. Magyarország. — Febr. 7. Az angol bajnoki verse­nyen Szabados győzött a férfi egyes bajnokságban. Mednyánszky Mária a női Tilden—Kehrling. A magyar válogatott ökölvívó csapat. Balról jobbra: Körössy, 18.yest nyerte, ketten pedig Kéry, Csiszár, Fang, Szabados, Énekes, Kubinyi, Toroszky. a vegyespáros bajnokságot