Paksi Hírnök, 2019 (28. évfolyam, 1-24. szám)

2019-10-25 / 20. szám

14 M Paksi Hírnök, 2019. október 25. Jól futott a Paksi SE Bronzérmes lett A közelmúltban is szép paksi si­kerek születtek az ország külön­böző pontjain rendezett tájéko­zódási futóversenyeken. A Paksi SE sportolói indultak a gödöllői Eötvös Lóránd Emlékversenyen, amely már a rövidtávú országos bajnokságra való felkészülés je­gyében zajlott. A zöld-fehér klub tájfutói közül az F 40-es korosz­tályban Gábor József második, míg lánya, Gábor Zsófia M­ 2- ben harmadik helyezést ért el, váltóban a Gábor József, Gábor Zsófia, Gábor Anita trió a nyol­cadik helyen zárt. Ezt követően az év egyik legrangosabb meg­mérettetése, a Hungária Kupa következett, Mórahalom térsé­géből összesen négy érmet hoz­tak el a PSE versenyzői.­­ Ti­zenhat paksi tájfutó részvételé­vel zajlott az ötnapos kupa. Két normál távú, két középtávú és egy rövidtávú versenyt kellett teljesíteniük a versenyzőknek Az utolsó nap vadászrajt jelle­gű volt, ahol az indulókat an­­­nyival később rajtoltatták, mint amennyi idővel korábban lema­radtak az első helyezettől. Vé­gül N35-ben Gábor Anita első, F35-ben Gábor József második lett, míg szintén ugyanebben a kategóriában jómagam harma­dik helyen értem célba, de Ko­vács Karina is bronzéremmel zárt N18-ban. Érdemes még Lé­­nárt Viktóriát is megemlíteni, aki szintén N18-ban indult, az utol­só nap lecsúszott a dobogóról, szerzett Kiss Gábor vezetőedző. A versenynaptárban szeptem­ber végén a Kalocsa Kupa kö­vetkezett, ahonnan szintén négy érmet hoztak haza a zöld-fe­hér klub sportolói, Gábor Ani­ta arany-, Hahn Máriusz és Sa­rok Csongor ezüst-, míg Hahn Bérces bronzéremmel zárt. Az országos rövidtávú egyéni és vál­tóbajnokságot Kaposváron ren­dezték A közel ezerötszáz in­dulóból a huszonnégy tagú paksi küldöttségből tizenhatan a döntőbe verekedték magu­kat a különböző korosztályok­ban.­­ A finálékat az árkádos, sétálóutcás, sokszor zegzugos, parkolókkal tarkított óváros­ban bonyolították le. A rajtolás kategóriákon belül percenként történt. A selejtező futamokban szerzett időeredmények alapján fordított sorrendben történt a rajtolás, így az eredmények ala­kulását tekintve végig izgalmas volt a verseny - mondta a veze­tőedző. A döntőben Kiss Gábor F35-ben bajnoki címet szerzett, Gábor József ugyanebben a ka­tegóriában bronzérmes lett, Gá­bor Anita pedig N35-ben a ha­todik helyen ért célba. A kétna­pos verseny második napján a Kaposvári Egyetem campusá­­nak területén zajlott a rövidtá­vú váltóverseny, amelyben egy tizenhatodik és egy tizennegye­dik helyet szereztek a Paksi SE versenyzői. Faller Gábor Sport végül negyedikként zárt­­ ősz-Cirjenics Miklós A harmadik helyet szerezte meg Cirjenics Miklós, az Atomerőmű SE versenyzője a 100 kg-os súly­csoportban a Brazíliában meg­rendezett dzsúdó Grand Slam vi­adalon. Kézsérülése miatt hos­­­szú ideig nem tudott versenyezni, de nyár eleje óta újra harcba in­dult az olimpiai részvételért. A GS bronzéremért 500 pontot ka­pott, jelenleg 20. a világranglis­tán. Brazíliából való hazatéré­se után a következő hónapok feladatairól elmondta, hogy az Abu Dhabi Grand Slamre men­nek október utolsó hétvégéjén, de a verseny után nem jönnek haza, mennek tovább Ausztráli­ába.­­ Perthben november har­­madikán lesz az Oceania Open, ami grand prix pontokat ad. Ez­után hazajövünk, és itthon foly­tatjuk a munkát. November vége felé utazunk Bor Barnával Japán­ba, 22-én Oszakában rendeznek Grand Slam versenyt, ami után átmegyünk egy másik város­ba edzőtáborozni. Japánból uta­zunk át a december tizenkette­dikén, Quingdaoban sorra kerü­lő Masters viadalra. Erre az évre ez a négy verseny van még vissza, karácsonykor szusszanunk egy kicsit, januárban pedig küzdelmi edzőtáborral kezdünk - összeg­zett Cirjenics Miklós. Hozzátette: - Ahhoz képest, hogy a sérülés után milyen eredmények és pon­tok jöttek az elmúlt hónapokban, azt mondhatom, nem rossz. Hét versenyen két érem és két pont­szerző hely. Nyilván, a teljesítmé­nyemmel nem vagyok elégedett - melyik sportoló elégedett? -, van min javítani, csiszolni. Ha így tud­nék a 2020 májusig hátralévő 14- 15 versenyen szerepelni, akkor nem lenne gond az olimpiai kva­lifikáció - húzta alá. TEMETKEZÉS Bemutatóterem: Paks, Kálvária utca 2., a Szentháromság téren­­ a Földhivatalnál Telefon/fax: 75/311-065, 20/852-1520 Irodavezető: Wágner Aranka, Noszkóné Sz. Eszter lWaWaW/IPJ­i/anhurVi,­­*tyEswi­­3AXOPOHEHME /leMOHCTpanMOHHbin 3a/i: r. IlaKin­, yn. “Ka/iBapna” 2. (Paks Kálvária u. 2.), nnomaflb “CeHTxapoMinar” (Szenthá­romság tér), y naMHTHMKa TpoMijbi PyKOBOflMTe­ ib­o<­)J4ca: ApaHKa Baraep (Wágner Aranka), EcTep Hocko (Noszkóné Sz. Eszter)